Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

noriaki

Dvouhodinová pohádka o největším ze všech hrdinů co zachraňují Ameriku před sebou samotnou. Film moc krásně vypadá, což je asi jeho největší klad. Vizuálně tak trochu klame tělem, děj se sice odehrává v přítomnosti, avšak móda, architektura a styl evokují zlaté časy poválečné prosperity. Herecké výkony nejsou špatné, ale ani ony nemůžou zachránit rozředěnou atmosféru Singerova velkofilmu. Superman Returns není ani zábavný, ani napínavý. Ve své kategorii komiksových adaptací nejen že nedokáže konkurovat špičce žánru, ale zaostává i za průměrem. ()

Krysa SPK

Superorgasmus se neokonal, ale zklamání pro mě film rozhodně není. Dvě hodiny a půl mi v kině uběhly jako voda, ale ani jednou jsme nepocítil, že by mě nějaký moment filmu uchvátil. Jako člověk, který na prvních dvou filmech vyrostl, jsem asi očekával víc supermomentů. Ale co, hlavně že je náš hrdina zpět a v plné síle. A ten finální let vstříc západu slunce.... To byla krása :-) ()

Brandon

Bylo to hezký . Otázkou je, jestli to není na SUPERMANa málo. Nějak tomu chyběla šťáva, i když třeba efekty byly parádní. Brandon Routh byl v roli červené pláštěnky sice perfektní i Spacey byl výborný, zato Kate Bosworth alias Lois totálně zklamala. Tak tahle nevýrazná necharismatická osoba má být osudovou ženou superhrdiny? To je snad špatný vtip. Zaplaťpánbůh za ten milostný trojúhelník a pár vtípků, které lehce rozvířily jinak stojaté vody. To je ale zatraceně málo, tudíž dávám 3,5* ()

VasaX

Pamatuji se na krásné časy kdy jsem s bratrancem Supermana přímo hltal. A tak společně s Superman returns přišla tročku nostalgie a velké očekávání. Musím ale říct, že to bylo takové, nemastné, neslané. Zápletka taková "supermanovská" a vyvrcholení děje plýtké. CGI efekty jsou pěkné, nejsou zas tak nucené jak jsem čekal, ale dobrý film nedělají. Avšak po celou dobu filmu jsem se nenudil, tak dám ***+* pro ty, pro které je Superman taky tak trochu nostalgie. ()

lumiros

Superman je super. Již při první záchraně lidí v letadle se mi až tajil dech, ............ opravdu taky nekecám. ()

demented

Nenaplnené očakávania - to je hlavný problém. Tento film je "trošku" iný, než všetci čakali (vrátane mňa). Napriek tomu si svoje hodnotenie zaslúži. Btw Brodie Bruce by bol určite zhrozený nad nie nepodstatným dejovým zvratom a film by určite zotrel :) ()

Aven

Tak na tenhle film jsem se těšil jak na pionýrský tábor. Když Singer obětoval třetí Xmeny tak to bude bomba, říkal jsem si. Leč očekávaný divácký orgasmus se nekonal:( Ne, že by byl film špatný......ale Lois není dost sexy, místy je zbytečně moc humoru a co mě zaskočilo nejvíc špatný Kevin Spacey (je otázka zda byla postava napsána špatně nebo se prostě i mistr Spacey utne). Ale abych jen nehaněl - film má klasické prvky díky kterým mám Singera tak rád - v první řadě je lidský, a to i přesto že je o superhrdinovi. Romantické scény jsou uvěřitelné, Singer do nás nehází emoce po lopatách (tohle mě strašně chybělo ve třetích Xmenech). Dále spousta hezkých triků (obvzlášť mě dostala scéna na střeše banky), dobře hrající Routh i Kate, kvalitní hudba a ucházející konec - přiznám se, že by mě víc dostalo, kdyby Superman umřel ale to bych chtěl asi moc. ()

JohnSmith

Ani tak dobrej režisér jako Bryan Singer,ani výborný triky,ani skvělej Kevin Spacey mě nepřesvědčili o tom,že by původní film byl horší.Ač mám Spaceyho rád,Gene Hackman to prostě není,ikdyž se snaží.Brandon Routh je takovej nemastnej neslanej.Tři hvězdy za Singerem nastolenou atmosféru ()

Petr23

Tak nevím.. Myslel jsem že to bude lepší, efekty jou na mnoha místech velmi dobré, ale film postrádá příběh, je chladný a některé scény na sebe nenavazujou. Opravdu nevím jestli za to těch 200 mil. dollarů stálo. A řekl bych že původní superman byl lepší. ()

Mihail123

Vyčačkané, umelé a vyplnené vatou. Týmto filmom poslal Bryan Singer Supermana opäť do filmovej histórie a bojím sa, kedy sa z nej vráti vo svojom zašlom lesku. ()

Danny F.

Slabší kousek. Nedosahuje ani z části kvalit původní trilogie. Jen koukatelné, nic extra s minimální akcí co nepřekvapí. 55% ()

hroubek

Škoda, velká škoda.Mohl to být návrat ikony superhrdinů, ale skončil neúspěchem.Problém je v rozpočtu a v propagaci.Rozpočet byl až zbytečně velký a propagace dala všechny akční scény do trailerů.Divák, který je zvyklí na více než tři velké akční scény musel být tedy zklamaný.Ale jinak není skoro co vyčítat jen pár chyb např.nedostatek prostoru pro některé vedlejší postavy atd..Doufám, že Superman dostane novou šanci se vrátit a ukázat nám proč právě on patří mezi nejoblíbenější hrdiny v komiksovém světě. ()

Slider

Romantické sci-fi by sa dalo natočiť určite aj lacnejšie. Akcia je super, ale na dva a pol hodinovú komiksovku jej je žalostne málo. Ešte aj najväčší záporák mi prišiel skôr smiešny ako nepríjemný alebo aspoň nesympatický. Toto nebol Superman, akého som chcel vidieť. ()

Brain-D

Bombastickej blockbuster, kterému něco opravdu malinko chybí k dokonalosti. Ale Podle mě kdyby se toho ujal Pan Christopher Nollan, tak by to nevypadalo zas tak příliš odlišně... ()

pravdovravny

Tento film ako keby celú stopáž hľadal samého seba. Mohol to by veľmi dobrý film, ale pán režisér tento hrdinský komiks neukočíroval. Ale film rozhodne nenudí! Je to film pre celú rodinu, nie také Nolanovské , ktoré sú len pre určitú skupinu masochistov citových samozrejme:D ()

Mishqo

Najprv trocha zmiešané pocity, potom viac pozitívnejšie. Brandon v roli Supermana výborný, Bosworth v roli Lois naopak čajová a vôbec sa mi tam nehodila, Spacey výborný záporák no zaslúžil by si troška viacej priestoru. Scenáristicky trocha poslabšie, a tak trocha mi aj vadilo, že celý film sa odpichol bohvie od akej sekvencie Supermana a to som ich všetkých predchádzajúcich videl, takže niekto kto nevidel ani jedného mohol byť oveľa viac zmätený. Bolo pekné vidieť aj tú ľudskejšiu stránku Supermana. Vizuálne a hudobne nádherne. Je priam neuveiteľné aký technologický pokrok kinematografia zaznamenala keď vidíte v úzkom časovom slede starého a potom aj toho o 30 rokov novšieho Supermana. S nejakým tým okom prižmúreným 75-80% ()

VanTom

Bryan Singer s úctou zasílá láskyplný dopis (Donnerovu) Supermanovi, Brandon Routh skvěle ztvárňuje vracejícího se hrdinu (nekňubu Clarka Kenta ještě lépe) a Kevin Spacey si plně užívá kalkulujícího Lexe Luthora. Pocity zodpovědnosti, osamocení a mesiášství výjimečného, avšak vyčleněného "dobrotivého božstva", spolu s přetrženou (a bláhově navazovanou) romancí s Lois, dostávají zásadní prostor v rozboru jeho duše – namísto komiksové akce. Mně tento přístup nevadil, ač sklouzával až k bezměrnému velebení vesmírného spasitele. ()

Sany33

Príbeh: Klark sa zdekuje zo zeme aby našiel pozostatky Kryptonu. Po neúspechu svojej misie sa vracia na Zem aby zistil že celý svet je hore nohami. Lois je zadaná a jeho úhlavný nepriateľ Luthor je znova na slobode s novým akčným plánom na zničenie sveta. Herecké obsadenie: Brandon Routh (nar. 1979, USA) je pre mňa absolútne neznáma osoba, ktorá sa ale prekvapivo hodí do role muža z ocele. Kevin Spacey (nar. 1959, USA) s rolu zloducho vyslovene užíval. Prevedenie: Prekvapivo sa nejedná o absolútnu blamáž. Aj keď príbeh ponúka hneď niekoľko absurdít tak je v celku plnohodnotným nasledovníkom predlohy. Scéna so zistením pravdy o Lois a jej synovi ma skoro položila. Pocity: Nijak zvlášť som si film neužíval. Nedokázal vo mne prebudiť ani nadšenie z efektov ani nadchnutie zo zloduchov ani milostný románik hlavných hrdinov. Jednoducho je to celkom dosť plytké. Pridaná hodnota: Nástupca klasických superhdinských filmov. Ničím neprekvapí ani nenadchne ale je v celku ľahko pozerateľný. 55% ()

Ichabod

Superman je snad nejprostsi a nejnaivnejsi comics od DC, cili jsem v ramci moznosti se Singerem spokojen. Pribeh, atmosfera a dialogy jsou proste v "Superman stylu" plytke a naivni. Pro mne je to ale lepsi nez predchozi Supermani s Reevesem. Rozhodne tady nejde o nejake prekonani navratu comicsoveho hrdiny v Batman begins, kde se diky dobremu scenari a rezii opravdu povedl navrat superhrdiny do 21. stoleti. A ta Lois Lane??? Teri Hatcher v Superman serialu mi vadila mene! ()

davidek

Technicky dokonalé vzhledem k dnešním technologiím. Kevin Spacey hraje Lexe absolutně perfektně. Z Kate Bosworth roste nová Michelle Pfeiffer. Zase mi ve filmu něco chybělo, ale celkově velmi dobrý. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013