Kdysi v dávných dobách mocně vládl král Artuš (Sean Connery). Jeho domovem byl Camelot. Chtěl vládnout spravedlivě a v míru. Jeho největším protivníkem byl jeho bývalý rytíř, princ Malagant. Ten spolu se svými vojáky neustále usiloval o dobytí co největšího území. V kraji, kterému vládla po smrti svého otce Guinevere z Leonesse, se Malagant dopouštěl válečných zločinů, vypaloval vesnice a vraždil zdejší lid. Guinevere se rozhodla, že nejlepší bude provdat se za krále Artuše a spojením s jeho říší svůj lid ochránit. Při cestě na Camelot je však její procesí přepadeno Malagantovými válečníky. Krásnou paní zachrání statečný Lancelot (Richard Gere), kterého žena okamžitě okouzlí svou krásou. I ona k němu cítí náklonnost, ale nechce nic přiznat. Oznámí muži, že se jede provdat za Artuše a že se mezi nimi nesmí nic stát. Guinevere v pořádku dorazí na Camelot a je připravena stát se královou ženou. Do pevnosti se ovšem vydá i statečný tulák Lancelot a doufá, že žena bude opětovat jeho city. Vše se ale chystá na královu svatbu. Na zasedání rytířů kulatého stolu dorazí princ Malagant s návrhem, že si s Artušem rozdělí Leonesse. Budoucí královna ale tuto možnost striktně odmítne, král pochopitelně také a Malagant s výhružkami rozezleně odchází. Guinevere je Malagantovými vojáky unesena do zříceniny jeho hradu, kde je vězněna, ale vysvobodí ji opět Lancelot. Cit mezi Lancelotem a krásnou budoucí královnou je stále silnější, a i když by byla žena nejraději, kdyby Lancelot z Camelotu odešel, muž nakonec přijímá Artušovu nabídku stát se jedním z rytířů kulatého stolu jako odměnu za záchranu života jeho lásky. Artuš totiž nic netuší o vzájemných sympatiích jeho ženy a statečného rytíře. Dochází ke kýžené svatbě, ovšem hned po ní se král s královnou dozví hroznou zprávu o přepadení Leonesse, královniny milované země. Rozhodnou se proto na místo vydat spolu s mohutnou armádou... (TV Prima)

bassator

Byl jsem zvědavý jestli mi i po deseti letech co jsem to viděl prvně to přijde stejně směšné... Bylo to ještě směšnější... Nato jak může relativní stařík Richard Gere hrát neohroženého rytíře Lancelota sem za těch deset let nepřišel - Viděno 1x + 30. 12. 2009 - 15% ()

Chrustyn

Známá a překvapivě dost populární a hlavně naivní pohádka, která však nepřináší nic, čím by se od podobných filmů odlišila. Herci jsou fajn, výprava minimální a celé to je jen o tom, jak chudák ke štěstí a lásce přišel. Ale většině diváků to asi stačí, mně tu nějak chyběly usekané ruce a hlavy :) ()

Arsenal83

Mne sa nikdy neošúchajú rozprávky pre dospelých z historického prostredia. Mám tento film veľmi rád a radím ho medzi kúsky ako Robin Hood. Samozrejme ten pôvodný, nie s Russelom Croweom. Vynikajúce herecké výkony a človek má dobrý pocit z toho, že dobro zvíťazí nad zlom aspoň vo filme. Len Ginevru by som vybral krajšiu, ale Julie Ormond bola vtedy v kurze. ()

Flakotaso

První rytíř je členem jistého poddruhu filmů, populárních nejvíce v devadesátých letech. Říkám tomu ALS - americký limonádový středověk. A věru, není to zrovna můj oblíbený subžánr.Pohled na zrcadlově vycíděné a v soustruhu vyřezané brnění, vyprané, snad i vyžehlené oblečení a dokonale bezvousého Richarda Gerea zabolí už jenom při pomyšlení, co by na to řekl mistr Vláčil:). ()

Jinny

Američani jsou tak strašně prudérní, že nemohli nechat Quinevere spát s Artušem a pak s Lancelotem. Jak milé... ale není to vhodné a pravdivé ani ve svém vlastním světě. ()

Ivoshek

Sorry, ale tohle je skoro na hranici odpadu. Pseudohistorické filmy z Hollywoodu přímo nesnáším, a konkrétně v tomhle si s Artušovskou legendou fakt vytřeli p...l. To už má k reálnému středověku na britských ostrovech blíž Žvahlav a Svatý grál. A i kdyby to byl jenom romantický film, pořád by to byla nuda k ukousání. ()

honajz

Tenhle film cca v roce 1997 chtěly vidět jak dvě moje bývalky, tak tehdejší moje holka. Samozřejmě jsem je nevzal do kina naráz, a tak jsem tento film viděl v podstatě tři dny po sobě třikrát. Poprvé mi přišlo, že je film ještě fajn, protože Sean Connery, trochu těch legend a tak. Podruhé už jsem věděl přesně, jaké scény budou následovat, a potřetí jsem trpěl. Blbé je, že jde vlastně jen o milostnou historku, a právě ta mystika, legendy, středověk, v tom buď nejsou, nebo jsou to jen nakašírované kulisy. ()

fleker

vcelku nízký hodnocení, na to že v tom hraje tolik známejch vopic....asi taky nejste zrovna fanoušci kamelotů a jim podobnejch venerů, který na vás donekonečna zvoněj, aby vam mohli nacpat do ruky leták, do kterýho beztak maximálně zabalíte šlupky vod brambor,,,a sou tak drzý, že k vám lezou i v neděli, kdy má normální slušněj člověk spát,,, a když sem mu tudle vodevřel, a von povídá: "no to je dost.." ,,,a já na to : "tady si někdo koleduje vopřezdržku" , jenom se tak ušklíb a příští den tu byl znova,,,to je snad horší než ty jehovada,,ty aspon choděj slušně voblečený ()

Jenda

Nechápu, kdo mohl vybrat Gera do role Lancelota. Navíc scénář nemá s původním čímkoli o Artušovi nic společného. Takže jediné plus je Connery i když je jeho postava napsaná stejně jako zbytek filmu ()

Agatha

Pro mě je tento film nejlepším zpracováním tohoto velmi oblíbeného námětu. Výborné herecké obsazení zaručí nevšední podívanou. I Richard Gere je ve své roli snesitelný postava Lancelota mu sedla. Sean Connery jako vždy - vynikající (jak on to dělá). A Julia Ormond je v roli lady Guinevery velmi půvabná a ze všech jejích filmů na mě tímto udělala největší dojem. Výborná hudba a dobrá kamera byly také dobře vybrány. Jen ten scénář působí místy trochu rozpačitě a vyumělkovaně. Historická věrohodnost sice veškerá žádná, ale tu snad ani nikdo nečekal. Vysoké hodnocení dávám i proto, že jsem to viděl už tolikrát a stále ještě mě to neomrzelo, prostě pěkná pohádka pro dospělé, příp. i pro děti. ()

JohnCZ

Nenáročné, dějově skoro až pohádkové drama s výpravnými scenériemi a krásnou hudbou. Je zase hezké po čase vidět film, kde se využívají reálné exteriéry namísto digitálních omalovánek. Obsazení je příjemné, herecky je to sice místy trochu nedomrlé, ale to mi zas tak nevadilo. ()

Marek1991

Tak prostý film, tak bežná téma a tak skvelé stvárnenie, že sa svojho hodnotenia nebojím a ani zaň nehanbím. Veľmi metaforické, plné posolstiev, veľkých príhovorov a dialógov s nádherným odkazom spoločenstva okrúhleho stola. Popravde o dobrých úmysloch tých ľudí v minulosti mám pochybnosti, najmä aj takýchto vecí v súčasnosti, ale film bol o tom dobrom, až priam naivne krásnom dobre. Záver dal len fantastickú bodku za filmom, ktorý som si užil. Veľké historické dobrodružstvo plné lásky, ale aj viery a nádeje, poslušnosti a plnenia povinnosti najmä voči svetu. ()

corpsy

Nákladný a pôsobivý historický spektákel, ktorý sa však nestretol s očakávaným komerčným úspechom aj napriek lákavému námetu a hviezdnemu hereckému obsadeniu. Po umeleckej stránke to však také zlé nieje, naopak. Film si užijú najmä milovníci tohto druhu zábavy, ale ani ostatný divák nepríde skrátka. ()