200 cigaret

200 Cigarettes

Komedie / Drama

USA, 1999, 101 min

Přichází loučení se starým rokem a nadaný, malíř a dvě " pipky " z Long Islandu, sexy barman, vyzáblý jazzman, taxikář co má neskutečné kecy... celá tahle potrhlá parta mladých lidí, kteří k sobě mají leckdy blíž, než je zapotřebí se toulá newyorskou noční džunglí a zoufale hledá někoho, koho budou smět políbit o silvestrovské půlnoci. Odpovědi se dočkají až za raního rozbřesku Nového roku... Poměrně vtipná sexykomedie, na kterou se dá bez větších výtek dodívat,,, 50 %(18.2.2012)

Co mě na filmu nejvíc zaujalo je ten název, jelikož stále marně přemýšlím, proč se to jmenuje 200 cigaret :) Film je natřískaný skvělými herci a Courtney Love mi sem skvěle sedla :) Kdo byl pro mě ale absolutně nejlepší byla postava Monicy, která skvěle šílela, že na její silvestrovský večírek v její přítomnosti téměř nikdo nepřišel a ona se nervovala stále víc a víc :D Debata o sexu, dále o vztazích, různé styly života, hysterická blondýnka, skvělý taxikář a výborný závěrečný výčet, jak to celé nakonec skončilo - perličky na konec :) Je to fajn, ale nic extra :)(22.3.2015)

"You know baby, in life sometimes you got to stay still to move forward." :) Inteligentní a vtipný ve svý na první pohled děsný primitivnosti :) Vtipně vybranej soundtrack. Boží černej taxikář, co to při vytáčení český telefonní předvolby hlásí na pána. Místy sarkastický, místy tak suše trapný, že vyprsknete smíchy, protože "If you relax, you can have a good time baby, even if you smell like dog shit."(13.9.2018)

Príjemný americký nezávislý filmík, ktorý je ale tak nevýrazný, že zabíja všetok svoj potenciál stať sa kultovým a obľúbencom klubových divákov. O dej tu až tak nejde, nám skôr ide o tú identifikáciu hercov, ktorí sa v priebehu ďalšieho desaťročia stali slávnymi a o tých niekoľko fajn dialógov a postrehov. Pokiaľ máte radi filmy s množstvom postáv a mikropríbehov, nemali by ste byť sklamaní.(9.1.2013)

Tenhle film mi dělal společnost o Silvestrovském osamělém večeru roku 2003 a já ho zbožňuju a viděla jsem ho několikrát. Scény jsou vtipné a herci božští, hlavně Paul Rudd jako tragéd roku a Cassey Affleck jako pankáč, hledající lásku. Celým filmem provází jedna postava v podobě vyhuleného taxikáře v podání Davea Chappelleho. A nezapomenutelná hláška Courtney Love, která by si dala ještě nějaký čuráky... buráky :) chvíli jsem jí podezřívala, že je doopravdy sjetá a možná že taky jo !!(9.1.2013)