200 cigaret

200 Cigarettes

Komedie / Drama

USA, 1999, 101 min

Tenhle film mi dělal společnost o Silvestrovském osamělém večeru roku 2003 a já ho zbožňuju a viděla jsem ho několikrát. Scény jsou vtipné a herci božští, hlavně Paul Rudd jako tragéd roku a Cassey Affleck jako pankáč, hledající lásku. Celým filmem provází jedna postava v podobě vyhuleného taxikáře v podání Davea Chappelleho. A nezapomenutelná hláška Courtney Love, která by si dala ještě nějaký čuráky... buráky :) chvíli jsem jí podezřívala, že je doopravdy sjetá a možná že taky jo !!(9.1.2013)

Co mě na filmu nejvíc zaujalo je ten název, jelikož stále marně přemýšlím, proč se to jmenuje 200 cigaret :) Film je natřískaný skvělými herci a Courtney Love mi sem skvěle sedla :) Kdo byl pro mě ale absolutně nejlepší byla postava Monicy, která skvěle šílela, že na její silvestrovský večírek v její přítomnosti téměř nikdo nepřišel a ona se nervovala stále víc a víc :D Debata o sexu, dále o vztazích, různé styly života, hysterická blondýnka, skvělý taxikář a výborný závěrečný výčet, jak to celé nakonec skončilo - perličky na konec :) Je to fajn, ale nic extra :)(22.3.2015)

Kdo neprožil mládí pachtěním se po nicneříkajících večírcích, klubech a diskotékách plných nejrůznějších individuí a zoufalců nepochopí. A nemusí to být nutně East Side Village. Moře chlastu, snaha zaujmout za každou cenu někoho obstojně vyhlížejícího (s pokročilou hodinou a vzrůstajícím počtem promile v krvi klidně kohokoli kdo nezvrací a alespoň trochu artikuluje) a cigarety. Hodně cigaret! Za příjemné herecké výkony, výroky a zábavný flashback do mládí s lehce nakyslou příchutí 4 hvězdičky.(15.1.2010)

• src

Film klasickeho strihu: nekolik mladych lidi smeruje na predem urcene misto (v nasem pripade na silvestrovske "mejdlo"), pricemz se predtim jejich osudy ruzne protinaji a komplikuji (kvuli lasce, jak jinak), aby se vse na konci vyresilo. Obehrane schema by nebylo na skodu, kdyby postavy s vetsim prostorem nebyly extremne hystericke a nesnesitelne (Rudd, Love), urvane a pitome (Hudson) ci nablble (zbytek) a postavy s mensim prostorem nebyly uplne neviditelne (Garofalo, Diaz). Obsazeni skvele, provedeni spatne.(14.1.2004)

Príjemný americký nezávislý filmík, ktorý je ale tak nevýrazný, že zabíja všetok svoj potenciál stať sa kultovým a obľúbencom klubových divákov. O dej tu až tak nejde, nám skôr ide o tú identifikáciu hercov, ktorí sa v priebehu ďalšieho desaťročia stali slávnymi a o tých niekoľko fajn dialógov a postrehov. Pokiaľ máte radi filmy s množstvom postáv a mikropríbehov, nemali by ste byť sklamaní.(9.1.2013)