Ruská mafie na vzestupu, James Bond opět v akci. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. James Bond spolu s kolegou a přítelem, agentem 006 Alexem Trevelyanem, zlikviduje sovětskou továrnu na chemické zbraně. Alex však během akce padne do rukou ruského plukovníka Urumova, který jej bez váhání popraví. Po devíti letech zachytí britské špionážní družice zkázu sibiřského střediska kosmických zbraní Severnaja. To je zničeno jedním ze dvou bojových satelitů, nazývaných Zlaté oko. Satelit způsobuje elektromagnetický výbuch, po kterém přestanou fungovat všechny počítače. Bond se proto vydá do Ruska zjistit, kdo za celou akcí stojí. Bývalý člen KGB Valentin Žukovskij mu za tučný obnos zařídí schůzku s šéfem zločinecké organizace zvané Janus. Bonda čeká několik šokujících překvapení: pro Januse pracuje samotný Urumov, nyní generál a šéf vývoje kosmických zbraní. A hlavou Janusu je někdejší agent 006 Alex Trevelyan, jehož smrt byla před lety jen fingovaná. Trevelyan má nyní kontrolu nad druhým satelitem Zlaté oko. Má v plánu jej odpálit nad Velkou Británií a způsobit tak její naprostý kolaps... (Česká televize)

cunicekb

Já si nemůžu pomoct, ale nemám prostě bondovky ráda, už jsem to zkoušela několikrát a vždycky jsem myslela, že zhebnu. Ještě zvažujuu, že zkusím novinku Skyfall, ale bojím se opětovného zklamání. ()

x_ander

Brosnan u mě platí za jednoho z nejoblíbenějších bondů. A to potvrdil hned v GoldenEye. Pro mě sice, narozdíl od mnohých, nejde o nelepší brosnanovku, ale skvělý Sean Bean, stehna Famke Janssen a jedna stylová projížďka tankem mi ke spokojenosti stačí. A ne, hudba Erica Serry se k bondovce opravdu nehodí. ()

jancin4

Veľmi ma prekvapila voľba výberu hlavného predstaviteľa, ktorý vždy pôsobil charizmaticky a s výnimočnou dávkou šarmu. Výborne zvládal aj vystupovanie na akčnom poli, keď s prehľadom zvládal každú akciu. V horlivom zakusnutí splniť svoje poslanie a vylepšenými bojovými pomôckami stále dokázal vo mne vzbudiť nadšenie. Doma mám celú zberateľskú Bondovskú kolekciu, ale najviac sa mi páčili časti v ktorých účinkoval Pierce Brosnan. Kategoricky podľa roku produkovania možno rozdeliť Bonda na staršie časti, novšie a najnovšie, ale v každej z nich sa prispôsobuje trendu a drží krok s pokrokom filmovej reality. Bond mál stále čo ponúknuť a podľa mňa si drží osvedčený štandard, ktorý pôsobí jednoduchšie, ale pútavo. ()

lobo87

6-ročná pauza agentovi 007 celkom prospela. Brosnan je uveriteľný (samozrejme, v rámci postavy nadľudského agent s povolením zabíjať) a poteší aj ďalšie obsadenie (Dench,Karyo, Coltrane). Veľmi dobre je obsadená aj bond girl a hlavný záporák Bean s trošku prestrelenou postavou úchylnej Famke. Napriek tomu, ma to nenadchlo viac, ako väčšina ostatných bondoviek... 65% ()

strundik

Sean Bean a Famke Janssen v záporných rolích? Co víc si mohl Pierce pro svoji premiéru ve službách jejího veličenstva přát :) ()

PetrJulian

Jedinou výhradu mám k ženskému záporákovi - Janssen se mi zdá, že až přehrávala. Jinak ale standardní, tzn. vynikající, bondovka. ()

Víteček

Tenhle díl je pro mě ztělesnění Bonda. Díky shodě vydání filmu s mými televizními začátky je to pravděpodobně první Bond, kterého jsem viděl a rozhodně je to díl, který jsem viděl nejvíc krát. Proto není divu, že utvářel mou představu o Bondovi a že jsem ostatní díly srovnával právě s ním. V současnosti je už pro mě tak trochu překonaný a díly s Craigem mám raději. Zároveň je někdy celkem přehnaný (tak jako většina Brosnanovských Bondů). Přesto ho mám stále rád a některé věci, jako nástup do letadla, jsou pro mě ikonickým ztělesněním Bonda. 80% ()

harycek

Jedna z nejlepších Bondovek!Všiml si někdo při honičce s tankem ve městě v 1,20.28 červené tatry 603 (šestsetrojky) ????? ()

Stanmi

V sedmnáctém filmovém dobrodružství agenta 007 musí James Bond (Pierce Brosnan) najít toho, kdo se zmocnil ničívé orbitální zbraně jménem Zlaté oko...Po bondovce Povolení zabíjet s Timothy Daltonem z roku 1989 nastala doposud nejdelší pauza mezi jednotlivými díly, ale James Bond se roku 1995 opět vrátil (ostatně jako už tolikrát předtím) a to s tváří a charismatem Pierce Brosnana (který byl mimochodem kandidátem na tuto roli už před několika lety). A Pierce se ukázal jako správná volba, protože kromě potřebné dávky noblesy a šarmu (ať už sedí v Aston Martinu DB5 nebo v kasínu), mu také nedělá problém skákat do padajícího letadla nebo se projíždět po městě tankem. Tím se dostávám k samotnému příběhu, který je správně bondovský a nechybí tak nebezpečný záporák, kterého skvěle ztvárnil Sean Bean, krásné ženy v podání Izabelly Scorupco a Famke Janssen, rychlá auta (kromě legendárního Aston Martinu DB5 také BMW Z3), atraktivní prostředí (hory, pláže či města) a zajímaví nováčci (především Judy Dench jako Bondova nová šéfová). A nechybí také jedna z nejznámějších bondovských písní v podání Tiny Turner. Zatím to tedy vypadá, že Zlaté oko je velký aspirant na nejvyšší hodnocení, bohužel aspoň u mne tomu tak není. A důvod je zcela prostý, některé scény jsou zkrátka až příliš nereálné (a to i na bondovské poměry) a poněkud kazí jinak velmi pozitivní dojem z celého filmu. Ale i přes tuto výtku je Zlaté oko velmi povedeným snímkem, který má prakticky vše, co má správná bondovka mít. ()

eMeMko

Bond č.17. Šestiletá pauza 007 sérii nijak neuškodila, nicméně otisk na ní zanechala. Bond i M dostali nové tváře (M dokonce i pohlaví), ale svým předchůdcům ostudu rozhodně nedělají. Akční scény nastoupily úplně na novou úroveň, příkladem budiž honička v tanku po ulicích Sovětského svazu, kde se tvůrci nestyděli zlikvidovat půlku města. Spolu s hromadou akce a výbuchů však do bond světa dorazily i první pokusy s CGI, a nutno říci, že nepříliš povedené a hlavně naprosto zbytečné. Naštěstí jejich přítomnost plně vynahrazují hlavní záporáci, v čele s nejšílenější psychopatickou nymfomankou, kterou kdy filmový svět viděl. Na své si přijdou i fanoušci Seana "Boromira" Beana, který, stejně jako ve všech svých ostatních filmech, samozřejmě zemře...zde dokonce dvakrát. Finální hodnocení: Naprosto odlišné od předchozích dílů, přesto však téměř perfektní. ()

rolly

Ultra zábavný James, ktorý driftuje s tankom a má nástup na scénu ako nikto iný. A povedzme si, kto sa ešte môže pýšiť tým, že dal Famke na krk ako starý otec onehdá zajacom? :) ()

blondboss

Týmto pokračovaním sa v podstate začala nová éra Jamesa Bonda, ktorú charizmatickým a naozaj svedomitým spôsobom stvárnil Pierce Brosnan. Je to zároveň prvá bondovka, ktorá sa mi zaryla do pamäte a prakticky odvtedy som začal registrovať sériu o britskom agentovi 007. Golden Eye vyčnieva vo viacerých parametroch - charizmatický hlavný predstaviteľ, krásna Bond girl, nestarnúci Q, M ako žena, azda najznámejší herecký záporák, nádherné BMW, namakanejšie akčné scény, oslnivejšia grafika, ale hlavne najlegendárnejšia titulná pieseň zo všetkých bondov, aké kedy boli natočené. Aj keď už teraz trošku vidieť na tomto filme zub času, nemôžem dať iné ako vynikajúce hodnotenie. 85 % ()

Osvícený

Zítřek nikdy neumírá a Jeden svět nestačí nejsou nic moc a sledovat Dnes neumírej je utrpení, ale Zlaté oko mne velmi mile překvapilo. Výjevy typu Bonda plachtícího za padajícím letadlem skřípou, ale mít to filmu za zlé by bylo jako stěžovat si, že kyselo je moc kyselé :). ()

blazma

Nemám ponětí která bondovka byla moje první, jsem si ale jistý že to byla jedna s Piercem Brosnanem. Proto jsou pro mě jeho bondovky srdcovka. Jelikož jsem toho názoru, že právě bondovky položili základy pro akční filmy různých tajných agentur a specielních jednotek a vojáků. Bond je prostě skvělej, i tento film je úžasný. já se bavil za mlada a bavím se i teď. ()

Salus

Pořád asi nejlepší Brosnanova Bondovka. Příběh plný akce, ale nepůsobí samoúčelně. Stavba je klasická bondovská a zrádný kamarád Boromir. ()

Zemřela Tina Turner

28.11.2022

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)