fmash

Možná právě proto, že nejsem filmový znalec, Burtonův Ed Wood mě nezaujal. Co mě nadchlo, byly sluncem zalité záběry L. A. padesátých let, Landau aka Lugosi a... nevím, pár dialogů. Bizarní postava Wooda, v Deppově podání s neustálým výrazem kočky Šklíby, rozhodně nepostrádala kouzlo a černobílý obraz měl výbornou chuť. Nicméně mi to celé připadalo jako komedie bez vtipu a venkoncem hrozná nuda. ()

Carlossss

Po druhém zhlédnutí jsem musel přidat ještě jednu hvězdu. Ten film totiž nemá chybu! Myslel jsem si, že film jenom paroduje Woodovky. Že to nemůže být tak strašné, leč po shlédnutí Plan 9 from outer space jsem si uvědomil, že scény z filmu Ed Wood jsou dokonale stejné jako z pravých Woodů. Kostrbaté pohyby, křečovité gesta, úchylní společníci. Přesně jako za dob filmu Glen or Glenda:-) Johnny jako by se pro roli věčně optimistického transvestity narodil, čímž nechci shazovat jeho nespornou sexualitu:-D Prostě a jednoduše je to geniální dílo. ()

kagemush

Samozřejmě to bylo tak,že zmrtvýchvstalý Lugosi tu démonicky hraje skvěle hrajícího Landaua skvěle hrajícího Lugosiho (to je jak koncept nějakého toho Edova filmu). ()

BitlDjus

Film nabitý skvělou klasikou, nejhoršími nápady aneb jak natočit film, skvělými herci a naprosto parádní atmosférou. Ed Wooda jsem dlouho odkládal s tím, že až mi na něj příjde ta správná slina tak si ho pustím. Byl jsem náramně překvapen a potěšen, tím jak se toho Burton chopil, odvedl skvělou práci při které si Ed Wooda musíte oblíbit ať už kvůli jeho naprostý zaměřenosti na chyby, či jeho prosazení nestárnoucí legendy Bely Lugosiho. Bezchybný film kde lze ukázat, že i ty největší příšernosti se dají vyjádřit krásou. Snímek řadím mezi nejlepší Burtonův počin, který se pere o první místo s Big Fish. ()

applause

Úžasný film! Nečekala bych, že se mi bude tak líbit a to jsem se na něho nechtěla zprvu dívat, kvůli tomu, že je černobílý a nakonec jsem ráda, že jsem se k tomu odhodlala. Johnnymu ta role nesmírně sedla, dokonce mu slušel svetřík i paruka. :D Dovolím si říct, že je to jedna z jeho nejlepších rolí. A když se dívám na fotky, je pravému E.D. Woodovi i dost podobný. Martin Landau byl také skvělý. Sarah J. Parker bych v roli Dolores těžko poznala, ale přišla mi celkově povědomá. Dokonce jsem ani nevěděla, že to je film Tima Burtona. Nevěděla jsem, že se mi takový typ filmů líbí, ale už to vím. Mám chuť se po něm podívat na Glen or Glenda a Plan 9 From Outer Space, jak vypadají vlastně ve skutečnosti. ()

honajz2

Jsou drobnosti, které mi na tomhle filmu vadí a pak jsem taky čekal povedenější a silnější závěr, proto ten plný počet nedám, ale jinak se mi to líbilo hodně. Nenudil jsem se, je to naprosto dokonale zahrané (a skvěle obsazené, do svých rolí se zde skvěle hodí snad všichni) a chytře napsané, bavil jsem se u toho a hlavně se mi celé líbilo, že je to natočené s takovým zvláštním "citem". Podobné pocity jsem měl i u The Disaster Artist, ale ten se mi subjektivně líbil o trošičku víc, ani nevím přesně proč. Možná proto, že k Wiseauovi mám hlubší "vztah", ten film je taktéž natočen s citem a naprosto depresivní myšlenku, co buduje celý film, dokonale přetvořil v něco neskutečně svým způsobem optimistického. Asi to fakt bude tím, protože tady jsem měl pocit, že se Burton v závěru jaksi zalekl. Nicméně i tak je Ed Wood hodně povedený film. Sám se divím, že jsem se na něj nepodíval dřív, Plán 9 jsem jako děcko zvláštním způsobem miloval (i když ho tu mám ohodnocený odpadem... ale nehodlám to měnit, dokud to celé neuvidím znova, tehdy jsem tenhle typ filmů totiž nehodnotil tou stupnicí, jakou mám dnes) a tohle mě navíc navnadilo na Glen nebo Glenda, protože to prostě musím vidět za každou cenu :D Možná právě Ed Wood mě tehdy tak poznamenal a proto dnes "obdivuji" takové úžasné a talentované tvůrce, jakými je třeba Neil Breen, Tommy Wiseau nebo Pavel Dorotka. Ale zpátky k tomuhle filmu. Ani jsem si popravdě nemyslel, že by mě ještě někdy něčím dokázal Burton oslovit, ale tady se mu to fakt povedlo skoro na výbornou. Dokonce mě i navnadil, abych zkoukl zbytek jeho filmů, které jsem ještě neviděl. V Edu Woodovi je hlavně skvěle vidět to kouzlo naprosto příšerných filmů, které slovy nikomu nevysvětlíte, ale které prostě musíte procítit, jinak to asi ani pochopit nejde. A to oceňuji nejvíc. Fakt mě mrzí, že nemůžu dát i tu pátou hvězdu, ale tak silný dojem jsem z toho neměl. Ale třeba někdy po druhém zhlédnutí, kdoví... Silné 4* ()

raffspIn

Musím říct že až do závěrečných titulků jsem Johnnyho Deppa nepoznal, to ale neznamená že by nehrál výborně. Stačí se podívat na režiséra a je jasné že to bude slušný filmový zážitek. ()

MartinNDL

I lidé, kteří nic neumí, mohou být slavní. Stačí když to neumíte tak moc, aby se to stalo kultem. Nebo jak řiká jeden můj přítel:"Nejhorší je být předposlední, když jsi poslední, lidé si tě zapamatují a oblíbí". Zpracování života Eda Wooda od Tima Burtona stojí na dokonalém hereckém výkonu Johnnyho Deppa. Mám tohle dílko moc rád, rád se na to vždy dívám. ()

ZoltanCZ

Paráda...tento film ve mě probudil touhu podívat se na Woodovi filmy, snad je někde seženu. Navíc výborné herecké obsazení v čele s Martinem Landauem a Johnym Deppem, skvěle si vedl také Bill Murray v roli Bunny Breckinridgeho. 10/10 ()

Lischai

Příjemný, milý film. Jen mě trochu scházelo nějaké hlubší rozkrytí postavy Eda Wooda. Co byl vlastně zač a proč ho lidé teď mají rádi -- a tehdy neměli. Určitě je za ním něco víc než zábavná karikaturka chudáka v ženských šatech. ()

Jonash87

Johny Depp a Martin Landau předvádí skvělou podívanou, kterou nemohl natočit nikdo jiný než Tim Burton. Příběh založený na skutečné události je přinejmenším zajímavým, obsahuje komické prvky a při některých scénách si snad i nahlas říkáte: "Ten Ed Wood musel být fakt magor". Černobílé podání dává také celku zajímavý šmrnc, a i když jsem čekal ještě trochu něco víc, odcházel jsem s pocitem dobře odvedené práce. ()

Martin741

Za najlepsie filmy rezisera Tima Burtona stale povazujem Velku rybu, Mrtvu Nevestu tima Burtona a Ospalu Diru. Toto ma proste nechytilo za srdce. Ale kvalitna podivana, to uznavam : 75 % ()

Wiikii

I když jsem nikdy neviděl žádný s Woodových filmů, zde to není ani potřeba. Burton to vystihl velmi dobře a mě osobně stačilo si přečíst biografii Edwarda D. Wooda tady na csfd, abych si film užil. .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

Figu

Tak jsem skočil panu Burtnovi na špek a opravdu jsem štěstím bez sebe, že je tento životopis za mnou!!! Jednu hvězdu dávám za Deppa, druhou za příběh podložený skutečností, avšak pro mě nudnou a absolutně né zajímavou! Fakt, že Edward Wood Jr. je historicky na nejvyšším postavení na bedně se zlatou medailí jakožto nejhorší rejža, je určitě to nejpozitivnější na tomhle příběhu, ovšem ten paradox, že film černobíle vyšel dráž než barevně, je ten nejsmutnější výsměch Burtonovi skupinky! Pro mě děsná nuda pro pamětníky! 30% ()

Jino

Jo jo, tohle dílko je vynikající a vůbec - Johnny Depp předvádí jako vždy životní výkon. Pokaždé když nadšeně řekl za kamerou STOP, jsem se neubránil a začal se smát. Prostě super. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“