Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

kajda.l

Triky a efekty nejsou všechno. Jak já jsem se na tento film celý den těšil, tak moc jsem zklamán. Emmericha mám celkem rád, ale toto se vážně nepovedlo. A pěkný komentář, kterým jsem se měl řídit a neztrácet tímto čas napsala Kleopatra.. ()

JASON_X

Tímhle zajímavým katastrofickým kouskem mě Herr Emmerich potěšil skoro stejně, jako Dnem Nezávislosti. Film, který začíná téměř jako nějaké céčko z produkce studia Asylum, se rychle stane hodně působivým katastrofákem, aspoň po vizuální stránce. A tradiční hollywoodská klišé mi od Emmericha přijdou zábavná a tradiční hollywoodský pathos lehce stravitelný. Nejedná se ale o tak okatou recesi, jako u jeho předešlého trháku, Den poté mi přijde vážnější, respektive serióznější. Jen škoda, že v druhé půli film ztratí tempo a je už vlastně jen o tom, jak jde dédy na sněžnicích pěšky do New Yorku zachránit svého synka. Ale zábavný je i tak dost a trikové scény jsou opět velkolepé. Líbil se mi Bludný Rus plující po Manhattanu (jen jsem nepochopil tu jeho prázdnou ošetřovnu zamčenou zevnitř), pobavily mě davy amerických ilegálů prchajících s holými zadky do Mexika přes Rio Grande, skvělí byli i vlci, nebo pálení knih v knihovně. Dennis Quaid se pro tyhle role přímo narodil, mladý Gyllenhaal je milouš, mladá Emmy Rossum sladká pusinka, líbil se mi Ian Holm i spousta jiných méně známých herců. Relaxační lahůdka pro časy, kdy za okny zuří nevlídno, jako třeba dneska. ()

Bauer

Docela povedenej film ale nemůžu přežít to, jak všichni kolem mrznou a jediný Dennis Quaid ( hraje výborně ) si chodí a nic se mu neděje.Jinak je to dobrý , příjemná délka a super efekty. ()

Sawy

V první polovině výborný katastrofák,jedna pohroma střídá druhou,přílivová vlna doslova bere dech a Roland Emmerich zase jednou dokazuje,že pokud jde o destrukci všeho druhu,jen těžko hledá konkurenta.Druhá půlka ovšem dokonale odhaluje nedostatky filmu,ať už jde o dosti slabé herce včele s nesympatickým Quaidem nebo rekordní počet logických lapsů.Tempo poněkud upadá,klišé střídá klišé a konec mě pak docela slušně nasral,že to skončí zrovna takhle,to jsem si nemyslel.I přesto jde ale v rámci blockbusterů o v pohodě koukatelný průměr,který solidně pobaví a za pár hodin si na něj ani nevzpomenete. 60 % ()

Lucasion

Vzpomínám, když jsem snímek viděl poprvé. Říkal jsem si něco jako: "Tohle nikdy nechci zažít." Pro mě je Den poté, nejlepším katastrofickým filmem, co se týče globální hrozby. Příběh sleduje mladíka a jeho tátu, který pro něj dojde až na konec světa. Teda chci říct, do zmrzlého New York City. Jake i Dennis jsou sympaťáci, jak se patří a charaktery jim žerete. Ani delší stopáž mi nevadila. Speciální efekty na výbornou. Protože tohle je opravdu vizuální nářez. Obrovské tsunami tříštící se o Sochu Svobody nebo zamrzání mrakodrapů či vrtulníků ve vzduchu. Pro mě podívaná, jak se patří. / Je hezké vidět, že některé filmy nezestárnou. Den Poté funguje i po deseti letech, co jsem film viděl naposledy. Napínavý biják od začátku do konce s trochou toho popcornu. (87 %) ()

Shaqualyck

Čím bombastičtější efekty, tím chatrnější scénář - toť jev vídaný v amerických spektáklech bohužel čím dál častěji. Záběry zamrzlého Manhattanu sice berou dech a před trikařským týmem hluboce smekám, jinak je to ale zklamání z naprosto prázdného příběhu plného zbytečných postav a hloupých dialogů. V titulcích se sice na začátku objeví jména jako Dennis Quaid, Ian Holm nebo shooting star Jake Gyllenhaal, jenže co je to platné, když tu nemají, co hrát:-( ()

ScarPoul

Mňa skrátka emmerich nemôže sklamať. Už som si na jeho štýl zvykol a viem čo od neho treba očakávať a aj keď je to iba taká popkornová zábavka mna vždy zaručene dostane. V dni potom sa zaobrá globálnym oťeplovaním, ktoré je hrozbou čislo 1 v súčasnosti a varoval na to aj Al Gore. Jeho poňatie a ukázanie čo by mohlo byť je mrazivé. Myslím že vo svojich filmoch mierne pokročil a padať tu určitú serióznosť, vtip sa skoro vytratil a tým film dostáva na váhe. Herci ako quaid. gyllenhaal a rossum hrajú perfektne a ich riešenie vzťahových problémov v krízových situáciach je skutočne a úprimné. Osobne považujem Rossum aj Gyllenhaala za veľmi kvalitných hercov. Trevor rabin zo svojou hudbou uviazol vo vodách priemeru ale keď začne mieny chorál nejake tie zimomriavky sa nájdu. Celkovo je tento film prešpikovaný posolstvami a určitým druhom nutnosti. Normálne ma to prinútilo recyklovať. Opäť sa ale dostáva týmto filmom k otázke prečo New York a hneď vám aj poviem prečo - v štatistikách stojí že Američania sú na prvom mieste v znečistovaní prírody a kedže v New Yourku sú samí blázni (Lindsey Lohanová) je to skvelé miesto ako poučiť aj si spraviť s tých amíkov prdel. Keď sa obzriete všetci hlavný hrdinovia ktorý zachraňovali svet v emmerichových filmov neboli z new yourku tam nájdeme len vedľajšie postavy. Takže emmerich opäť ukázal američanom ako sa to robiť nemá.a zároveň má a mna pobavil . Koniec bol ale už strašne nezáživný a postrádal nejáke veľkolepé finále preto 4* ale inak fajn. ()

Lacike

Universal Soldier, Stargate a Independence Day su totalne pecky nielen co sa tyka audiovizualnej stranky ale aj pribehu a perfektne v tych filmoch funguju aj postavy. Od Godzilly to v Emmerichovych filmoch co sa tyka postav zacalo drhnut. Bud sa tam objavila nejaka otravna postava alebo neboli postavy natolko zaujimave, aby ma zaujimal ich osud. V Day After Tomorrow nie je ziadna otravna postava a hlavne postavy su sice zaujimave, ale film sa im v prvej polovici prilis nevenuje. Prva polovica je famozna trikova zranica. Nastastie na rozdiel od monotonneho utekania pred prepadavajucov sa zemou vo filme 2012 sa tu dockame rôznorodych destrukcnych scen, takze ani prva polovica filmu ani na chvilu nenudi. V druhej polovici dostanu priestor aj postavy a zachranna expedicia otca kvôli synovi ma bavi este viac. Bohuzial sa tu najdu aj totalne tupe sceny typu palenie knih namiesto dreveneho nabytku aj ked ho v tej knihovni bolo neurekom. Druha polovica mi vzdy ubehne prilis rychlo a zakazdym si prajem vidiet ako to pokracovalo dalej. Ako pilot k nejakemu vysokorozpoctovemu postapo serialu by tento film fungoval dokonale ale samostatne to je prilis uponahlane a zjednodusene. Ale stale je to skvely katastroficky film s trikmi, ktore dodnes nezostarli a stokrat radsej si to pozriem znova ako sucasne infantilne digibordely typu San Andreas. 7/10. P.S: Pes to znova prezil a aj pohladu na USA vlajku sme sa dockali. Emmerich to s klise proste vie ako nikto iny. ()

PROROK14

Toto sa mi páčilo. Katastrofické filmy mám celkom rád a toto mi padlo práve vhod. A kto vie či sa niečo také naozaj nestane v najbližšej dobe. ()

Silence

Film se spoustou nelogičností, odporujících si scén,neuvěřitelných hrdinských kousků a plný neuvěřitelně slušných a hodných lidí. Prostě stupidní kýč a otřepané klišé. Prostě katastrofický film. Proč 4 hvězdičky? Protože jsem od tohoto filmu moc nečekal a naprosto mě dostala jeho atmosféra vytvořená nevídanými efekty a hudbou. Musím říct, že jsem se bavil. A to je hlavní. ()

bouncer

Tak já nevím, tento film se těžko hodnotí...je dost přiblblý, patriotický a chvílemi patetický. Ale stejně se na to dobře kouká a vůbec nevím proč. ()

Litsarch

Napsáno 1.12.2010: Po tom, co jsem byl dnes celý den velku ve vánici a desítkách cm sněhu jsem si vzpomněl na tento film a musel si ho hned, jak jsem přišel domů, pustit... Jedná se totiž o nádherný film, znázorňující to, co se z většiny reálně stát... Sice ne tak brzy, ale jednou se to stane, tomu věřím, a bohužel mnoho lidí si to pořád neuvědomuje a díky tomu mají posměvačné názory na tento film... I přes ne kdovíjaký děj je děj krásně zpracovaný... Všechna ta tornáda, vlna zaplavující New York, zmrzlá socha Svobody a další je prostě nádherná pastva pro oči... Doplněno o dobré herecké výkony, hlavně Dennise Quaida a Jakea Gyllenhaala po nádhernou hudbu dělají z tohoto filmu pro mne skvělý snímek, ke kterému se budu vždy rád vracet, i když se ho pořád budu trochu bát... ()

Terva

CITÁT - Tak takhle leje už celý tři dny........... V Emmerichově filmu Den nezávislosti Zemi téměř zničili vetřelci. Teď ve filmu Den poté je nepřítelem mnohem ničivější síla: je to příroda sama. „Je to výpravný příběh o přežití a hrdinství s neustálou akcí a výbornými vizuálními efekty. Scénář : Roland Emmerich a Jeffrey Nachmanoff. Kamera : Anna Foerster, Ueli Steiger. Hudba : Harald Kloser. Hrají : Dennis Quaid ( Jack Hall ), Jake Gyllenhaal ( Sam Hall ), Sela Ward ( dr. Lucy Hallová ), Ian Holm ( Terry Raspon ) nebo Perry King ( prezident Blake ). ZAJÍMAVOST - Když na začátku vrtají do ledu, tak v jednom zaběru je vidět rolba a stan a v dalsím záběru, když se ledy oddělují, tak na celém ledovci jsou jenom ti tři vědci. DIALOG - Friedrich Nietzsche, nemůžeme spálit Friedricha Nietzscheho, byl to největší myslitel 19. století! ...........Ale prosím vás, bylo to prase zamilovaný do svý sestry. ............On nebyl žádný prase. ...........Ale byl zamilovanej do svý sestry. ..........Ehm, promiňte, vy tam? Jo, tamhle je oddělení daňových zákonů, to můžeme spálit. ()

Ouwen

Pravděpodobně jsem neviděl lepší, katastrofický film, kterej je především i tak skvostně komplexní, má zajímavej děj, průběh, nechybí tomu akce a pocit aktuálnosti. Není to realistický, ale vzhledem k tomu co se tehdy odehrávalo ve světě a jak moc ty témata, se kterými Nachmanoff s Emmerichem pracovali, to má určitý realistický podkres a proto film zaleze pod kůži. Skutečně uchvácený jsem byl však jen pohledem na zamrzlej New York. Katastrofy jsou vykreslený dobře, intenzivně, až nebezpečně/horově, podle mě se však tentokrát soundtrack moc nevytáhl a neladí to k akci, vlastně se mi líbil jen hlavní instrumentální motiv. Momenty, kdy svět čelí apokalypse, jsou po celém filmu, takže se pořád něco odehrává, navíc zde nechybí ani tornáda, ledové golfové míčky, záplavy, různé orkány..prostě lahoda. Všechno je to old-schoolově nasnímané, žádné kulometové střihy, epická kamera. Dennis Quaid je navíc frajer a celej film táhne, právě scény, ve kterých interpretuje předpovědi a možné události, patří mezi to, co mě nejvíc bavilo. Jen mi přišlo, že má příliš málo prostoru a ačkoliv má film dvě hodiny, celé to rychle utíká a přišlo mi to celé krátké. Potěší i herci ve vedlejších rolích, které znám z jiných filmů/seriálů, nějaká ta improvizace Gyllenhaala, prostě mi celé dění přišlo zajímavé, strhující, dynamické a dostatečně nápadité. Pocit skutečného survivalu se však nedostavil, nějaká nelogika či "ehhh" dialogy občas drhnou, ale díky skvělým hercům, šikovné režii a tuně informací, to jsou detaily. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005