Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

moviesfan

Lehce nadprůměrný film o nastávající zkáze světa, který je plný triků, megalomanství a dalších typických znaků u filmů USA, je přece jenom dobře koukatelný a do jisté míry i zajímavý. Zobrazený New York po zkáze je působivý. ()

JohnCZ

Mám rád katastrofické filmy a je škoda, že kvalitních je jich opravdu málo. Den poté mezi ně rozhodně patří. Pokud přehlédnu některé logické nedostatky, jedná se o výborný a místy i docela mrazivý snímek se skvělým audiovizuálem a pěkným soundtrackem. ()

m.krudenc

Mě se film, velmi líbil. Hezký příběh - láska, napětí atd. Žánr Katastrofických filmů je u mě velmi oblíben. Tento snímek se opravdu povedl, mohu doporučit. ()

OndwaK

Den poté jsem jako malý miloval. Po letech jsem se k němu vrátil a všechno správné je pořád tady, neskutečně mě baví monumentální katastrofy jakéhokoliv typu, přežívání v mrazu, vrcholem je pak smrtící oko bouře. Parádní akce a občas je to i pro dospěláka doopravdy napínavé! Velmi mě ale zamrzela politická agenda a Amerisobeckost napříč celým filmem, stejně, jako některé béčkové momenty (Laura hrabe v taxíku peněženku, zatímco se k ní vlna blíží ze vzdálenosti dvaceti metrů asi minutu). Přidejte k tomu pár logických děr a klišé a není to žádná sláva, přesto má pro mě ale film pořád své kouzlo. Chtělo by to nějaký dramaturgicky lépe zvládnutý apo/survival za podobných podmínek! ČSFD tentokrát průměruje pro mě až extra přesně a tak jen potvrzuji 65% ()

corpsy

Veľkolepý a vizuálne veľmi efektný. Tak sa dá označiť Emmerichov ďalší kus do jeho zbierky katastrofických filmov. Klasicky stavaný a natočený. Ľutovať určite nebudete. ()

Marek1991

Emmy Rossum je veľmi pekná herečka, tiež Dennis Quaid a Jake Gyllenhaal sú príjemní herci a dá sa na ich výkony pozerať bez rozhorčenia. Ako katastrofický film je to dosť zaujímavé, ale opäť s veľa klišé. Scenár je priemer, efekty dobré, hudba tiež, ale skrátka nič extra, zaradilo sa to do rady mnohých iných takýchto filmov, ale musím sa priznať, že tento na mňa pôsobil dosť príjemne a normálne, najmä po stránke dialógov. ()

Torision

Velice slušnej katastrofickej snímek se slušnými triky,solidním příběhem hlavních postav i notnou dávkou napětí. ()

curunir

Od tohto filmu som nič svetaborné nečakal a nič také sa v podstate ani nekonalo čiže sa dá povedať, že som bol celkom spokojný - ako ekologická agitka rozhodne nefunguje a určite to nebolo ani jeho poslaním. Film je pomerne stroho podaný, nemožno čakať nejaký nával emócií, tiež sa mi zdal byť v niektorých častiach nedopovedaný alebo prehnaný (nezdá sa mi, že by všetko mohlo tak rýchlo postupovať), čo sa týka najväčšej zložky filmu vizuálnych efektov čakal som niečo lepšie, digitálnosť s toho cítiť na každom kroku, najviac mi vadili digitálny vlci (alebo tak minimálne pôsobili). A aj keď keď Emmerich neodviedol svoju réžiu nijak zručne, dá sa povedať, že aj keď má film dosť predvídateľný dej nenudil som sa pri ňom a pohľad na Emmy Rossum tiež celkom ujde :-). Film v ktorom aj cez jeho bombastickosť o nič nešlo. ()

F.man

Nezlobte se na mě, ale Emmerich začíná používat čím dále tím hloupější scénáře. Den poté má sice parádní námět, ale ta vpletená zápletka je naprosto hrozná. Z tohodle šlo vytěžit tolik... Přesto díky skvěle provedených efektům a několika velmi dobrých scén jsem schopen dát tři. Těsně. Ale jestli budu muset někdy přežít logotomický scénář Dnu poté ještě jednou, bude to už snižuju na dvě. Are you mad? That's a 12-year-old scotch! ()

prkalil

Nemůžu si pomoct. Už v okamžiku kdy na obrazovce propluje 20th CENTURY FOX - a tentokrát neobvykle s těma podezření vzbuzujícíma poruchama - popadne mě radostné mrazení a nepřestane až do konce filmu. Dávám pět jako každýmu filmu, který chci vidět zas a znovu. Nemůžu si pomoct. Nemůžu. Ani nechci. Prostě mě to baví, tak co mám dělat? Baví mě i číst si mnohé zdejší komentáře, jejichž autoři si libujou, notujou a předkládají důkazy o tom, že všichni tvůrci tohoto filmu jsou úplní blbci... Škoda, že na Den poté se nikdy nepodívá náš t.č. prezident - toho by vteřinu poté trefil šlak - a tím by se konečně něčím zasloužil o blaho vlasti... ()

draggo

Můj oblíbenec Emmerich předvádí to co mu jde nejlíp - velkolepou likvidaci všeho co přijde pod ruku. Den poté předvádí vizuálně skvělou katastrofu, a ke cti mu musím přičíst i to, že film není proamerický, a nakonec se amíci zachráněj tím, že jim podají pomocnou ruku národy, kterými předtím opovrhovali. den poté nám na pozadí katastrofy nabídne i nějakou tu romantiku, rodinná klišé a samozřejmě několik dojemných scén. Všechno to dokonale funguje, a Den poté se stává filmem, který můžu vidět ještě mnohokrát a pořád bude bavit. A co se týče té nereálnosti, atk nedávno jsem někde četl že podle nejnovějších výzkumů by podobná změna trvala jen několik měsíců, nikoli 80 let jak se myslelo dřív :). Takže Emmerich byl pro jednou chytřejší něž všichni vědci. 90% a 5* ()

themic

I když to není o ničem novém, tak to patří mezi ty lepší "katastrofické" filmy. Tady u těch scénářů už nejde o to snažit se vymyslet něco novýho, ale o to kdo to podá víc katastrofičtějš. Už jen kvůli celkem známému hereckému obsazení je to trochu lepší. Před pár lety jsem se na to i docela těšil, ale teď jsem zjistil, že nebylo moc na co. 60% ()

Květula

Nejvíc se mi líbili digitální vlci, i když to, jak v závěru honí hlavní hrdiny mráz, je taky celkem zábavný. Jen mě trochu zklamalo, že nezmrzl i oheň v krbu - asi hold nemůžu mít všechno. ()

Adman

Tak, a je tu nový celkem očekávaný film s názvem "Den Poté". Jeden podobný jsme tu již měli asi přd 50ti lety v trochu jiné mrovedení :)... "ale", Film se odehrává celý v neuvěřitelném spádu. 15minut po začátku filmu, se už děj rozjen na plno, a je to dá se říci jenom boj o život (to už tu ale párkrát bylo, nebo ne?). Jde o to, že se Země pomátla a začíná druhá doba ledová. Vědci propočítávají budoucnost, meteorologové jsou 24hodin v práci, ale již je moc pozdě aby stihli vykidit (evakuovat) celou Severní Ameriku, protože když byl ještě čas tak nikdo profesorovi, který měl jako jediný pravdu, nic nevěřil. Film je po efektové stránce ztvárněn více než dokonale. To je z mého pohledu na věc jasné. Na druhou stranu, to vypadá jako bychtěli lidi vystrašit k smrti, co se asi stane se světem. Je to opravdu drsné, vidět jak lidé opouští své domovy atp. Příběh se drží jednoho chlapce co odjel na soutěž se školou, ale už se nemohl vrátit ke svým starostlivým rodičům, protože (už to začalo), spustila se vichřice, spoje jsou zrušeny, a chlapec se spolu se sými kamarády a kamáradkou musí o sebe postarat sám. Jeho ötec je zmiňovaný vědec, tzn. jeho dítě ví co má v podobné situaci dělat. Spolu s bezdomovcem a s pár lidmi co jm uvěřili že venku opravdu umrznou, přežívají o život, ve staré knohovně. Film zde poukazuje na to jak, se společenské vrstvy v boji o život srovnávají... fascinující. Na film rozhodně doporučují jít. ()

Rosana

Fuj lidi, další film, co mě vážně vyděsil a dlouho mi ležel v žaludku. Když přehlídnu typické ameické symboly, v jakých si američani libují, typu americká vlajka, socha svobody, orel a podobně, stvárňující jejich vytoužené vlastnosti jako chrabrost, hrdinsví, solidarita a nakonec spojení celého světa v jednu ohromnou mírumilovnou sílu a tak dále... tak když se na tyto symbly, co mě tak rozčilují, vykašlu, tak je film opravdu strhující. Věřím, že něco podobnéhose může stát a myslím, že se to dřív nebo později stane. Lidstvo si myslí, že je dokonalé a nepřemožitelné! ()

Alqarin

Guilty pleasure milovníků katastrof a Dennise Quaida. Přesně tady si měl Emmerich říct "A dost, teď natočím zas něco normálního." Den poté je zábavný, povedený a prostě tak akorát. Fuck 2012! ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005