Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh amerického fyzika J. Roberta Oppenheimera (Cillian Murphy), vedoucího laboratoře v Los Alamos a projektu Manhattan, který vedl k vynálezu atomové bomby. (TommyZR)

Zajímavosti (10)

  • Jedná se o první snímek Christophera Nolana po více než dvaceti letech, do kterého nebyl obsazen jeho nejčastější herecký spolupracovník Michael Caine. Poslední Nolanův snímek, ve kterém se Caine neobjevil, byl Insomnie (2000). (M. Caine)
  • Vůbec poprvé se pro natočení některých scén použil v kameře IMAX černobílý filmový pás. (Jaren)
  • Rok pred premiérou vydalo štúdio Universal minútové promo na film cez platformu YouTube, neobvyklé v tom, že bolo prehrávané dookola v slučke formou nepretržitého živého vysielania. Jeho súčasťou bol časovač, napodobňujúci časovače pri výbušninách, ktorý odpočítaval presný čas do výročia historicky prvého jadrového testu, vykonaného dňa 16. 7. 1945 v Novom Mexiku, na ktorom sa zúčastnil aj Robert Oppenheimer. Svetová premiéra filmu bola stanovená na 21. 7. 2023, teda na nasledujúci týždeň po tomto výročí. (Phosphorus)

Související novinky

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)

Robert Downey Jr. krouží kolem remaku Vertiga

Robert Downey Jr. krouží kolem remaku Vertiga

24.03.2023

Bylo to nejspíš jen otázkou času, studio Paramount Pictures každopádně nyní oznámilo, že se chystá natočit remake slavného Vertiga. Thriller legendárního režiséra Alfreda Hitchcocka (Psycho) z roku… (více)

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Zatímco pokračuje v práci na sequelu k jeho komiksovému Batmanovi, rozhlíží se mezitím režisér Matt Reeves (Válka o planetu opic) i po dalších zajímavých projektech. A jeden takový mu nyní právě… (více)

Reklama

Reklama