Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 3

Účinkují:

Série(46)

mrx.friend

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Vzhledem k tomu, že na ČSFD postupně vznikají profily jednotlivých sezón, tohle hodnocení patří první řadě, tedy Borneu, ale zároveň show Kdo přežije jako celku. Borneo jsem si nedávno oživil a po několika letech od prvního odvysílání na Nově zkouknul znovu a pořád to byl příjemný zážitek. Vzhledem k novějším sériím se nejde ubránit mírnýmu úsměvu, jak je tahle řada ještě naivní a nepřináší tolik zvratů a překvapení ve vyřazování soutěžících, ale namísto toho se tu ještě hraje hodně na city, na to být férovým vůči ostatním a nepokřivit si vybudované mezilidské vztahy. Tedy, až na jednoho člověka, který od začátku věděl, do čeho jde a podle toho taky jednal. Snad proto se stal prvním vítězem jednoho milionu dolarů. Nedivím se, že tahle reality show pokračuje už dvanáctým rokem, protože pořád má co nabídnout a celý koncept se vyvedl na výbornou. Výzvy o imunitu, ať už nejdřív pro celý kmen nebo později individuální, o odměny, prostředí, do kterého jsou trosečníci vysazeni, doprovodná hudba sladěná s příslušnou zemí,... ale osobně bych se tu chtěl pozastavit nad tím, jak je to vše natočené. Až mi přijde, že víc, než soutěžící, kteří se musí prát mezi sebou a s přírodou, si daleko větší obdiv zaslouží štáb, který musel být přítomný v každé vteřině a leckdy snášet extrémnější podmínky, než účastníci, jenom proto, abychom si pak mohli vychutnat sestřih oněch cca 39 dnů v klidu a teple domova. Kameramani nejsou navzájem v záběrech nikdy vidět, soutěžící jako by o nich ani nevěděli (pokud se zrovna někdo na samotce do kamery nezpovídá, nikdy jindy do nich zrovna nečumí), obrázky na okolní scenérie, faunu a flóru a i třeba čisté záběry zpod vody dělají dojem, jako by Kdo přežije vlastně ani nikdo nenatáčel, ale vy sami jste byli tím tamějším ztroskotancem, třeba na pustém ostrově. A to je velké plus této soutěže. Dalším by mohl být třeba moderátor Jeff Probst. Abych ten komentář nějak uzavřel, těšim se, až jednou zkouknu všechny řady... 8-) ()

Luteka

"The tribe has spoken." Úžasná show. Intriky, podrazy, blind-sidy ... Kdo by to nemiloval? Navíc když to moderuje skvělý Jeff Probst, který vždy ví, co říci ... Miluji soutěže o imunity, skryté idoly a samozřejmě kmenovou radu ... Škoda, že česká odnož byla takový odpad, zatímco ta americká vyhrává jednu cenu za druhou ... ()

giovanni3

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

První série Kdo přežije, až se dere na jazyk slovo "klasika", ale s zkušenostmi s novějšími díly je tato série víceméně nudná. Rádoby akční záběry, hudba, nezajímavé postavy (až po dlouhé době jsme si vcelku oblíbil Kelly), absence imunity a dalších prvků na zamotání děje. Vše stokrát omíláno dokolečka, aby si to divák zapamatoval atd... Za vzpomínku dávám 3z5. ()

klose182

Viděl jsem větší polovinu z tuším už 25 sérií a pokaždé se královsky bavím. Pořad, který ani tak není o boji s krutou přírodou jako spíš o strategii a vychcanosti jednotlivých trosečníků. Nepřežije nejsilnější, ale nejmazanější. Miluju Survivora. ()

tommmy89

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Asi by som mal prehodnotiť veci, ktoré som kedysi videl za ostrej prevádzky (v r. 2000). Teraz to vnímam akosi inak a kritickejšie - pohľad na tvorbu v miléniovom roku mi akosi nevonia a zároveň sa mi zle pozerá na zostrihanú verziu "Survivor". Už to neriešim, je mi to celkom jedno, dôležité je zachytiť hrubú podstatu a oprášiť starý materiál, ktorý som kedysi videl ako decko (zaujímavosťou ale je, že som videl jedine túto sériu a ďaľšie som už nemal tú možnosť pozerať, tak to treba napraviť). V telke sa mi to videlo ako celá večnosť, kým skončila jedna séria - ak sa dobre pamätám, tak to hrali počas celého leta ako zbrusu nový matroš, ktorý vypustila Amerika do sveta a všetci na tom lipli a pomerne dosť rýchlo si ich seriál získal. Bohužial RIP na internete ponúka iba zostrihané verzie (bez výpovedí survivors po vylúčení na kmeňovej rade, napríklad). Odhliadnuc od tejto veci ma ale séria moc nezaujala; celé prečo som to pozeral boli prakticky len súťaže o imunitu, prémiové súťaže a čo je hlavné, scény s odmenami pre trosečníkov, ako si ich užívali. :) Na záver by som len zhrnul, že keby neviem, že sa jedná o verifikovanú súťaž americkej produkcie, tak si myslím, že prvá séria bola točená amatérskym štábom, čo nahádzali čalamádu do jedného hrnca a poriadne ju zamiešali. ()

BMAJTZ

Koncept americkeho survivora je opravdu vyborny (zel v ceskych rukach nebyl promenen v zlato ale spise v hromadu hnoje). Kazdopadne americka verze je genialni. Nemuzu rici, ze bych to sledoval nejak pravidelne, ale sem tam nejaky ten dilek shlednu a z 90% je to vzdy docela zajimave i kdzy nesledujete celou radu. Nyni sleduju 19. radu Samoa (poprve trochu pravidelneji) a musim rict, ze vyborne. Jenom abych se vratil k hodnoceni jako takovemu, hodnotim celkovy koncept, ne jednotlive serie ono se to ani neda. ()

Firebug

Hodnocení naléží celé show. Některé ročníky jsou pochopitelně slabší, ale pořád se jedná o suveréně nejlepší reality show, s jakou jsem se měl možnost setkat. Viděl jsem zatím asi 6 nebo 7 sérií... Trochu mě mrzí, že to většinou vyhraje nějakej pičus. Snad pouze jednou se mi poštěstilo, že to vyhrál někdo, komu jsem to fakt přál. Taky mi někdy přijde, že je to zbytečně natahovaný. Hlavně teda kmenová rada, ale to už jsou opravdu drobnosti... ()

Cejny

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

První série, která se odehrává na jednom z ostrůvků u Bornea, mi byla velice sympatická, ještě když jsem ji viděl jako malý kluk v televizi. Díky heydovi jsem si tuhle reality show nyní připomněl a nestačil jsem se divit, kolik nových sérií bylo natočeno. ()

kisha

Mam za sebou asi 8 sérií během dvou poměrně hektických měsíců, což mluví za vše. Tahle hra je skvěle vymyšlená a natočená. A Jeff je sympaťák. ()

Dino5an

Survivor má svý kouzlo a myslím že je velmi úspěšný a oblíbený, proč by se jinak natáčela už 15. série ()

Malakal

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Neviděl jsem sice úplně všechny série, ale moje hodnocení by sebehorší série nezměnila. Některé řady jsou horší/nudnější (Nicaragua), některé (jako třeba Micronesie) zas mají nepopsatelnou atmésféru, napětí a hlavně soutěžící!!! :) S kvalitou jednotlivých řad je to prostě různý, ale jako celek pro mě Survivor nemá konkurenci a ta 22., právě se vysílající řada, to jen potvrzuje :) Moji nejoblíbenější soutěžící: Parvati, Cirie, Sephenie, Elisabeth (Austrálie), Sierra, Jonathan, Ami (Vanuatu), Courtney (Čína), atd. atd. atd... :) V každý řadě se najde někdo. ()

wosho odpad!

Kdyby tam alespoň upocený hladový tlouštík ušutrovl depilovanou blondýnu a při jejím pojídání by se smal do kamery, bral bych to. Kdyby fakt tam všichni byly pod opravdový tlakem džungle, bral bych to. Kdyby tam nebyly zarostlí jen chlapi, nebral bych to, ale chápal bych to. Ale celá tata reality shou jejen kupa blbejch sraček. ()

danielosbourne

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Shlednuto: Panama, Cookovy ostrovy, Micronésie, Čína, Amazonie, Guatemala, Gabon, Palau, Vanuatu, All-stars, Tocantins, Samoa, Heroes vs. Villains, South Pacific, Philippines, One world --Absolutní TOP hráči: Cirie , Parvati, Amanda, James, Sugar, Stephani, ----Nejméně oblíbení : Shane, Johnny Fairplay, BOSTON ROB, Tyson, RUSSEL, ()

Brhlis

Předem chci říci, že tento komentář i hodnocení se vztahují ke všem sériím Kdo přežije, které jsem zatím viděl. Nemám příliš rád reality show a o to více mě překvapilo, jak moc mě Survivor zaujal. Příjemná oddechovka, která spojuje prvky napětí, emocí, zábavy, přátelství i zrady. Jedná se o zajímavou sondáž do lidské psychologie, klamání a ovlivňování lidí. Viděl jsem zatím šest sérií: Panama, Mikronésie, Cookovy ostrovy, Heroes vs. Villains, Redemption Island a Pearl Islands. Z těchto šesti sérií byli dva hráči, kterým jsem výhru strašně moc přál - Ozzy (Mikronésie, Cookovy ostrovy), který na titul Sole Survivor bohužel nedosáhl a Boston Rob. Tento hráč je v mých očích největší frája, což jasně dokázal v Redemption Island, kterou suverénně ovládl a vítězství si zasloužil za skvělé výkony v soutěžích o imunitu a opravdu brilantní taktickou hru. K ostatním oblíbencům řadím Terryho (Panama), Yula (Cookovy ostrovy), Rupperta (H vs V; C. ostrovy) a Parvati. Naopak nesnáším obtloustlou černošku Cirie, která se ve všech třech sériích akorát vezla a přiblblou skautku Lil. Největší záporák jednoznačně Russell Hantz. Samozřejmě nesmím zapomenout na skvělého moderátora Jeffa Probsta. "Immunity is back up for grabs!" :) 80% ()

Paity

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Nebaví mě to, spíše dokonce rozčiluje. Nechápu co je na tom zajímavého když si kadeřnice, automechanik a plavec mají postavit chýši, rozbít kokosový ořech apod. ()

Corpsegrinder odpad!

Přeceněná sračka pokaždý o jiný bandě hlupáků kteří jsou chováním a inteligencí někde na úrovni druhořadýho hovna. Marně čekám kdy se tam objeví mičuda z Trosečníka a nastolí pořádek v kmenu. Mýlíte se pokud je tohle pro vás dobrá reality show. Je to reality show jako každá druhá, jen nejsou zavřený v nějaký zaprděný vile ale jsou na ostrově, nic víc. ()

Mazlik4

Reality show JSOU SYMBOLEM DNEŠNÍ ZVRÁCENÉ KONZUMNÍ SPOLEČNOSTI!!! Poslední trosečník není vyjímkou, přesto má v sobě něco magického. ()