Včelka Mája

• Japonsko Micubači Mája no bóken (více)

Předloha:

Waldemar Bonsels (kniha)

Série(2) / Epizody(104)

Animovaný příběh včelky a jejích přátel. (oficiální text distributora)

klúčik

Výborný seriál pre deti a nielen pre nich. Pamätám sa keď to dávali po prvý krát v Tv, tak to sledovala celá rodina. Musím pripomenúť aj výborný slovenský dabing. Nezabudnuteľný Zednikovič - Vilko, Mrvečka - Flyp. Dávam 80%. ()

Zagros

Až nyní jsem zjistil, že je Včelka Mája původem japonský seriál a jsem překvapený. Ale zpět k hodnocení. Vlastně jde o vcelku průměrný seriál, který do nadprůměru pozvedl výtečný dabing a svým způsobem ke kulturním kultům minulého režimu jej vynesla titulní píseň a zpěv Karla Gotta. V budoucnu si Včelku Máju rád zopakuji se svými dětmi a jsem zvědavý, jak se jim bude líbit. ()

eagle-eye

Tak jsem chtěl napsat, že Němům se povedl jenom jeden kreslený seriál, ale k mému překvapení Mája je z Japonska. Každopádně je to jeden z nejlepších animovaných seriálů, poučný, vtipný, velmi dobře nadabovaný s výtečnou hudbou Karla Svobody (tím nemyslím titulní píseň Včelka Muáááju od Káji Gotta aka zombie showbussinesu). ()

Paity

Klasika, na které vyrůstala celá jedna genera snad ani nestárne. Karel Svoboda a Karel Gott dokonalá muzika + spravedlivá a na ostatní myslící včelka Mája. To dohromady dává pět hvězd. ()

Janega

Mája je výtvorom Japoncov??? To je pre mňa úplná novinka. Pre detské časy minulého storočia celkom milá povinná jazda, ktorá u dnešný detí asi moc nezaboduje. K veľkej popularie určite prispela najmä úvodná pieseň. ()

kollis

Ať mi nikdo netvrdí, že toto není skrytá reklama na marihuanu. Ať mi nikdo netvdí, že Vilík není zhulený jak paprika. ()

Prochy38

Ty vole, to je japonské??!! Whaw. Na tomhle jsem odkojen, i když si teď pamatuji snad jen jeden dva díly.... Skvělý dabing v podání A. Janouškové a B. Rössnera v roli Hopa. No a nezapomenutelná Karlova píseň.... ()

Honzeek95

Seriál, na kterém jsem vyrůstal, nemohu dát nic jiného, než 5 hvězd. Pro dospělé těžko docenitelné, ale pro děti jedna z nejlepších forem seriálu. ()

Rozjimatel

V detstve nepatril k mojim najobľúbenejším kresleným seriálom (ako No počkaj! alebo A je to!), ale uznával som jeho kvalitu. Dnes ho s odstupom času hodnotím s prihliadnutím na to, že je to určené výhradne malým deťom a myslím, že sa to musí páčiť hlavne dievčatám. ()

Cement73

Micubači Maya ako hlása japonský preklad je jedno úžasné dielko s ktorým súperí snad uz len Macko Uško a Lolek s Bolkom. Skvelá hudba, božský Kája v 3 jazykových verziách no a vzdy s radou prichadzajuci Flip... Paráda. Púšťam to aj svojim deťom, nech vidia ako to je "pekna a nenásilná rozprávka". ()

Martinius

vcielku maju som si ako decko povinne odtrpel. utrpenie zacinalo spravidla uz uvodnou piesnou karla gotta a koncilo otravnymi postavickami a casto pomerne nudnym dejom. mozno prave vcielke maji vdacim za moj odpor k hmyzu. to, ze tento odpor neprerastol do nenavisti, vdacim zasa uzasnym kniham ondreja sekoru o ferdovi mravcovi :) ()

dawe787

Jééé, co já se toho v dětství nadíval a zpíval s Kájou titulní píseň - Nejlepší je naše včelka Máááájááááá...., prožíval jsem každé dobrodružství co dávali v neděli dopoledne pro děti v 80. letech. Vzpomínám si na Vilíka, kobylku Hopa, kterou daboval Rösner, mravence, kteří vypadali jako skupinka Wermacht pochodující uličkou ve 40.letech nebo nepříjemného pavou. Krásné hmyzí dobrodružství, ikdyž hmyz vůbec nemusím a dokáže mě vytočit i bzučící moucha v mém teritoriu. ()

molcan2

Väčšina 20 minútových epizód prinášala hodnoty, ako je priateľstvo, pomoc druhým, atď, ale tie spravy nie sú príliš do oči bijúce. ()

aliaska

Momentálne na tom fičíme😁 a práve dnes som bola mojou láskou donútená, kúpiť posteľné s týmto motívom 😎😊😍😘 ()