Ray Kinsella (Kevin Costner) žije se svou manželkou a malou dcerkou na vlastní farmě v Iowě. Vede spořádaný rodinný život a pečlivě se věnuje svému hospodářství. To se však změní ve chvíli, kdy k němu začne v kukuřičném lánu promlouvat tajemný hlas. Ray si obsah sdělení vykládá tak, že má na svém poli zbudovat baseballové hřiště. Jeho bláhovému nápadu se nejprve všichni vysmívají, on je však odhodlaný naplnit svůj životní sen. Za podpory své milující manželky se mu podaří přeměnit kukuřičné pole v hřiště, na němž se sny dokážou změnit ve skutečnost. Na jeho hřišti se zjeví slavní hráči baseballové historie včetně legendárního „Bosého“ Joea Jacksona (Ray Liotta), který už je ale dávno po smrti. Tajemný hlas s dokončením hřiště ovšem neutichá a promlouvá k Rayovi znovu. Tentokrát ho donutí vyhledat slavného amerického spisovatele Terrence Manna (James Earl Jones), který mu nakonec pomůže porozumět významu poselství a odhalit účel jeho hřiště. Poetický snímek se v roce svého uvedení setkal s vřelou diváckou i kritickou odezvou a byl nominován na Oscara ve třech kategoriích včetně té nejprestižnější za nejlepší film. Snímek si dokázal získat srdce řady diváků svou magickou atmosférou, v níž se mísí minulost s přítomností a povzbudivým poselstvím o odvaze jít za svým snem. (Česká televize)

Greg25

Námět, děj, poetika a herci to je to co tomuhle snímku dává tři hvězdičky, dala bych i víc jenže to by celý film nesměl být prošpikován nudnými americkými nacionalistickými kecy, které jen občas střídají kecy o Američanech a jejich vztahu k baseballu, kdyby povídali jen o tom baseballu bylo by to na celé čáře lepší. A závěrečné doslova eposní usmíření otce a syna, je to co by filmu taky neuškodilo, kdyby tam scéna chyběla. 55% Protože prokousat se americkými rádoby řečmi je pro otrlé povahy. ()

kamil.i

Pekný fantazijno-lyrický film o (ne)uskutočnených snoch, ktorý svojou myšlienkou aj formou, i napriek tomu, že ich vypovedá skrz číro americký šport, akoby ani nepatril do hollywoodskej produkcie. ()

Ulrich

Pohádka, která mi zlepší náladu kdykoliv je to třeba. Optimismus čiší z každé minuty a pozitivita, které se mi nedostalo snad v žádném jiném filmu. Stačí si jen vzít samotný příběh, jehož naivita je tak kouzelná, že se člověk musí ptát, proč sledujeme stále do kola vynucené kostrbaté zápletky, kdy hrdinové musí bojovat proti celému světu, když jdou za svým snem. Je neuvěřitelně osvěžující vidět, jak hlavnímu hrdinovi postupně bez větších problémů všichni uvěří jeho bláznivý nápad s baseballovým hřištěm a přesto nás zajímá, jak to celé dopadne. Opravdu se nebojíme o to, jestli Ray přijde o svou farmu a tak to není prezentováno jako až tak moc velká hrozba. Zkrátka víme, že nás čeká happy end a že jde o opravdu jeden z nejhezčích, co jsem kdy viděl. Paráda. ()

KOZEL84

Bavili se tu o tom kluci v HIMYM,že prej je to dobré (tak už je jasné proč vzal Segel ten svůj poslední skvost,jak bydlí u mamky) .No to sem si zas pomohl.Ze začátku celkem hezký film i když se zas Venuše s Merkurem chytají za ručičky.Pak tam klukům spadla celá cukřenka a mě se začala kroutit huba.Ještě čekám kdy mi hlavou proletí Pluto,že se chce taky pošmajchlovat.Scénárista si ty 60.léta nejspíš užíval vrchovatě.Já ale nefetuju a tak ze 4 sou 2 a to se ještě hodně držím.Pro snílky až mimozemšt'any (to sme tu správně) a pobuchané amíky,ale určitě upe pecka.1aPůl.A baseball nikoho nezajímá! ()

Matli

Baseball sice moc nemusím, ale dočkal jsem se hodně velkého překvapení, hlavně od 25 starého filmu. Parádní scénář o tom jak jít za svým snem, citovka jak vyšitá. A hudba taky nemá chybu. 88% ()

Doomcourier

Polovinu stopáže jsem se cítil jak v nějaké hodně nepovedené Telltaleovce, protože postavy byly neustále vystavovány spoustě rozhodnutí, což ve výsledku působilo dost komicky. Posledních zhruba 30 minut jsem se opravdu nudil a to zbytečné kecání tomu rozhodně nepomohlo. Škoda toho konce, neboť začátek byl slušně rozjetý. 2/5 ()

JoSte

Prazvláštní pohádka glorifikující baseball, v níž téměř nenajdete uvěřitelné lidské interakce a reálný svět. Místo toho jste uvrženi do série snových sekvencí a dlouhých záběrů s tklivou hudbou a kukuřičným polem. ()

Filmárik

Krásny poetický film ktorý sa neobťažuje s niečím takým ako je vysvetľovanie deja albo dokonca pointa.Proste sa niečo stane , je to tak a nik to nerieši. Keby mi tak ešte nechýbal zmysel pre podľa mňa nezmyselný šport akým je baseball možno by to bolo aj za 5*. ()

Krchy

Úžasný film. Cokoli víc by už bylo jen zbytečným plýtváním slovy, tohle se prostě musí vidět (i když možná by bylo vhodnější slovo prožít). ()

Darkslayer

Už hned na začiatku filmu, keď Kevinovi tajomný hlas radí aby niečo postavil som si vduchu hovoril : "Toto zaváňa". Nanešťastie som mal pravdu. Celý snímok je pomalý a strašne rozťahaný. Keď sa ktomu pridá dejová línia, ktorá ma vôbec, ale vobec nezaujala , tak to nemôže skončiť inak, ako veľkou nudou. Už po 20tich minútach som staril záujem o dianie na obrazovke a dopozeral som to len preto, že sa mi nechcelo vstávať z gauča. Zhovievavé 3*. ()

GOREGASM

Zajímavý snímek, který je od začátku zahalen do příjemného mysteriózna. Tomu napomáhá jak výborný soundtrack Jamese Hornera, tak dobrý Costner. Docela jsem byl zvědavý, jak se zajímavý scénář rozvine, bohužel se dostavilo zklamání. Prostě zbytečně přeslazené americké finále, které docela kazí příjemně oddechový pocit, který jsem zaží­val při sledování­ většiny sní­mku. Na druhou stranu jde o kvalitní­ film, i dí­ky účasti legend filmového plátna Burta Lancastera a Jamese Earla Jonese. 60% ()

helloween93

Film o naplnění hned několika životních a baseballových snů, ale přitom to vlastně o baseballu není vůbec. Kevin je frajer, což tenhle film jenom potvrzuje. Do půlky snímku jsem stále čekal, kam Kevina jeho vnitřní hlas zavede. Postupem filmu jeho hřiště snů nabaluje stále více a více lidí, no a scéna s hráčem, který přejde přes okraj hřiště mi vyrazila dech. A samotná závěrečná scéna dává tomuhle snímku nádherné kouzlo. Tolik nostalgie v jednom filmu se jentak nevidí. ()

Lyžař

Jednoduchá zápletka. Ale super příběh o snu. Snu, který se nakonec.........a není to vlastně jedno? Hlavně se se onen sen snil....no a Kevin Costner jako snílek? No dokonalá volba :-) ()

HyneX odpad!

Díval jsem se na to jenom proto, že je to oblíbený film Teda a Marhalla z HIMYM. Nechápu, jak se to někomu může líbit, nechápu o čem to vlastně bylo, nechápu, koho vůbec napadlo takovouhle hovadinu točit a hlavně nechápu, jak to že to má přes 70%. Kam se to hrabe na vzor mého koberce!!! ()

BOURQUE

Po skončení filmu som sa veľmi dlho nevedel rozhodnúť o tom, že ako to celé mám hodnotiť. Samotná téma nie je zlá, je to aj citovo natočené, hlavné herecké duo K. Costner J. E. Jones je tu neprekonateľné a Hornerova hudba na klavíry je z inej dimenzie (R.I.P James Horner). Keby som sa rozhodol na základe toho, čo mi hovorí hlava, tak by som dal tri silné hviezdičky, ale keby som počúval hlas svojho srdca, tak by som dal štyri. Rozhodol som sa, že spravím to, čo mi hovorí moje srdce. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

RedDuck

Měl jsem úplně jiná očekávání, myslel jsem, že se bude jednat o nějaký sportovní film. A ono se jedná o snovou fantasy záležitost. Kdyby mi navíc někdo řekl, že tématy budou americká nostalgie, kukuřičná pole a baseball tak si film určitě nepustím, ale sny jsou univerzální... ()

Hřiště snů se dočká televizní adaptace

Hřiště snů se dočká televizní adaptace

16.08.2021

Streamovací služba Peacock ve spolupráci s Universal Television plánuje uvést moderní televizní verzi klasického fantasy dramatu Hřiště snů. Příběh farmáře, který se pod vlivem zvláštních úkazů… (více)