Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

matkoslav1

Možná jsem obscénní, ale pochlubím se pětihvězdičkovým hodnocením Cashova životopisu. Skvělý snímek, který obsahuje vše, co v něm člověk hledá. Není to jen tupé prohrábnutí po povrchu, ale podíváme se i do zákoutí duše zpěváka, který formoval naši hudbu a kterému nějací Bieberové či Gagy nešahají ani po ... vlastně nikam. ()

babuca

Film, ktorý sa rozbiehal pomalšie ale postupne gradoval. Film, ktorý mal dvoch skvelých protagonistov. Film, ktorý aj keď vám hudba Johnnyho Casha nič nehovorí, tak vás napriek tomu pohltí. Myslím si že je obrovskou škodou, že Reese Whiterspoon a Joaquin Phoenix nenantáčajú viac filmov. 90% ()

Rasprabbit

Vůbec ne povedený film o Johnnym Cashovi. Špatně zkomponovaný děj nás ničím nemůže potěšit. Celkový scénář je naprosto stereotypní a pro tohle téma velice nedostačující. Se samotným filmem jsem byl velice nespokojený. Jediné co bych mohl pochválit je samozřejmě originální hudba od pravého Johnnyho Cashe a celkem dobrý herecký výkon Joaquina Phoenixe, který patří mezi mé oblíbené herce. ()

Honey007

Životopisné filmy o hudebnících začínají být jakýmsi žánrem sám o sobě...musí tam být talent, drogy, nevěry, vnitřní rozervání a muzika :) Walk the line je jedním z nich, ale přitom není tuctový. Je pravda, že urputná snaha ukončit film happy endem je málo uvěřitelná, ale díky skvělému hereckému výkonu Joacquina Phoenixe je to strhující, uvěřitelná podívaná bez zbytečných klišé. Ačkoliv nejsem vůbec fanouškem country muziky (spíše naopak), po tomhle filmu jsem prostě neodolala a pár Johnyho originálů si poslechla :) ()

GreenQueen

Údajne mnoho ľudí protestovalo, keď Joaquin Phoenix trval na tom, že všetky pesničky bude spievať on sám. Ako sa ukázalo zvládol to viac než na výbornú. Výborná bola tiež Reese, ako herecky tak spevácky. Práve postava Whiterspoonovej je vykreslená asi ako jediná pozitívna, Johny je skôr feťák a opilec a jeho žena xantypa, ktorá mu nedovolí užívať si slávu. Samozrejme, všetko trochu zveličené a prikrášlené, aby to vyvolalo viac emócií, i tak miestami mdlé a pomalé. ()

MéďaSV

Výborný životopisný film, který stojí a padá na výkonech Phoenixe a Reese. Cashe mám rád takže jsem byl spokojenej a pobrukoval si písničky. Povedená záležitost, možná by snesla krapet kratší stopáž... ()

Puchyr

Jako milovníka staré hudby mně ten film prostě zajímal. Občas si to poslechnu. Johny Cash, proto je poměrně zajímavé podívat se na jeho životopis. Hlavně když jsou obsazené herecké esa jako Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon. Možná že by to chtělo trochu víc hudebních scén, ale i tak dost ucházející. Velké plus je také že oba herci písníčky zpívali sami, a to se vždycky musí ocenit když nepoužívají dubléry. Poměrně příjemný film. ()

tomkat

Tady hrají prim herci: Johnny i June... vlastně, Joaquin i Reese! skvěle hrají, a co víc: nazpívali své postavy tak, že (pokud neholdujete americké country) nepoznáte, že nejde o originál. K tomu sevřený, silný příběh a šlapající hudba, kterou nemusíte milovat - najde si vás sama. ()

losmachos

Na Cashovi jsem díky tátovi vyrůstal, takže tendle film je pro mne sentimentální záležitost. Jinak dvoumetrovýho Johnnyho Cashe hraje metr sedmdesát velkej Joaquin Phoenix, ale hraje ho velmi dobře (taky si ho sám vybral Johnny Cash). Sice je to romanticky zbarvené, ale zároveň velká pocta tátovi všech punkáčů. ()

Recoba

Prví krát som si po zhliadnutí tohto famózneho filmu, ktorí som si dal mimochodom dnes po obede už asi 20krát, povedal, že JOHNY CASH si kurva zaslúži, abi som v jeho mene napísal Ipsilon, ktoré moc nemusím. Toť vše. ()

vykaslavac

Po shlédnutí tohoto filmu jsem si stáhl best of Johnny Cash. Při poslechu alba jsem měl stejně rozporuplné pocity jako při sledování filmu. Život Cashe není asi nijak moc odlišný od jiných slavných hudebníků, ale film jeho příběh vypovídá bez servítků a herecké výkony, obzvláště Phoenixův daly filmu autentičnost. ()

ES13

Nejlepší hudební film co jsem kdy viděla! Joaquin P. je zkrátka jeden z úžasných herců, který se už moc neviděj! Super písničky, Johnny Cash byl prostě legenda! Naprosto doporučuji!! ()

NikoKovac

Walk The Line je pro obyčejného člověka nudným dokumentem o pár letech života countryového zpěváka. Ale pro fanoušky Johnnyho Cashe, mezi které se řadím, je tento film neuvěřitelným skvostem. Pochopil jsem díky němu Cashovy texty a film mi též poskytl hlubší exkurzi do osobního i profesního života největšího zpěváka country, blues a folku vůbec. Nemůžu jinak než 100% ()

Thoman

Nelze jinak, než 5 hvězd. Není to nejlepší film, který jsem viděl, ale je jeden z mála, kdy věřím hercům jejich postavy. Skvěle obsazené, úžasný Phoenix, krásná hudba a velký příběh, napsaný životem. Super zážitek! ()

me_Christy

Musím se přiznat: před shlédnutím filmu jsem Johnnyho Cashe a jeho písničky znala jen matně. Film mě ale skutečně oslovil, přitáhl moji pozornost na pro mě dosud neobjevené hudebníky a znovu jsem se díky němu přesvědčila, kolik skvělé muziky na světě je. Kromě toho mám ráda životopisné filmy, tedy takové, které popisují skutečné životy skutečných lidí, a když je to navíc spojené s hudbou, je to něco pro mě. :-) Atmosféra filmu byla úžasná, stejně jako herci - Joaquin Phoenix, Reese Witherspoon a nejen oni. ()

mr_radek

Dokonalý film, jehož příběh napsal sám život. Legendární hudba a skvělé obsazení. Tento snímek má vše, co by mít měl. Navíc Reese Witherspoon byla nadpozemská. ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix