Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

Hanz_knife

Životopisné filmy moc nemusím, ale Johnny Cash? Hell yes! Ve filmu navíc perfektně funguje chemie mezi Joaquinem Phoenixem a Reese Witherspoon. Jestli nějaký film učí co je to opravdová láska, pak to musí být Walk the Line. Ať už je to režisérem a herci, nebo samotným životem Johnnyho Cashe, dívat se na příběh složité a komplexní osobnosti potýkající se s víc než přísným otcem, smrtí bratra, závislostí na prášcích a hlavně se svou vlastní hlavou, je prostě osvěžující. ()

Tomas_PO

Intenzívnych 150 minút života Johnyho Casha, plného úspechu, no najmä trápenia. Ťažký životný príbeh už od detstva, no vo finále šťastným koncom. Výborný Joaquin Phoenix, strhujúco výborný, arogantný, nepríčetný a dominantný. Sekunduje mu rovnako skvelá a sympatická Reese Witherspoon, celoživotná múza, čo trošku pripomenulo príbeh Erica Claptona. Zaujalo dokonalé pódiové 'fejkovanie' plné úsmevov pred publikom, čo vie len speváčka-herečka. A zrub, ach ten zrub! :) ()

meda2016

Dvakrát v běhu let jsem ho viděl ničit si život i získávat. Představoval bych si vizuálně věrnější představitele ale nehrají a nezpívají vůbec špatně. Působí dostatečně pravdivě. Mohlo tam byt vice o vztahu k jiným hudebnikům a písničkářům, ale 2 hodiny a 10 minut by se násobilo. Možná když někdo natočí filmy ze životů těch dalších, klapne to dohromady. Jihozápad, Nashville, country, 1920 až 2020. ()

belinko

Rozhodoval som sa medzi 3 a 4*. Film skvelý, hoc ma ako človeka narodeného 1991 na Slovensku “Cashmania” minula, takže to pre mňa bol len ďalší biografický snímok o niekom, kto niečo dokázal. Na môj vkus film plynul hrozne rýchlo - od jeho prvého nahrávania, až po slávu ubehla strašne malá stopáž vo filme, kdežto taký Bohemian Rhapsody začiatkom karíery venoval viac času. I tak sa ale jedná o sólovku Phoenixa, pri ktorej mu krásne sekunduje krásna Reese. Spokojnosť, tie 4* si to zaslúži. ()

jjjerry

Začátek snímku perfektní. Bohužel poté to padne do stereotypu a nudy. Nejsem hudbení fanda Johnyho Cashe, ale přesto mám pocit, že snímek ho zobrazuje v příliš negativním světle. Možná to chtělo kratší stopáž. ()

Winster

"Ahoj! Já jsem Johny Cash" Moc pekny pribeh country legendy J.C s opravdu povedeným hereckým výkonem. Líbilo se mi jak Johnyho zahrál, i při koncertech. Film má spád a dobově se trefili tvůrci taky. Jediné co bych vytkl je, že všichni stárnou až na June..ta vypadá pořád stejně. ()

Sirpusak

Myslím si, že Joaquin Phoenix si zasloužil Oscara již dávno před Jokerem a je až trochu k nevíře, že se zlaté sošky dočkal „až tak pozdě“. Role Johnnyho Cashe ve filmu Walk the Line je jedna z těch, za kterou Oscara dostat měl, aspoň tedy dle mého osobního názoru. A kdo, že to vlastně ten Johnny Cash je? Naši starší příbuzní by asi se mohli použít takovou tu klasickou větu.  ta dnešní generace stojí za prd, jsou pořád jenom na kompjůtrech a ničeho si neváží a už vůbec neví co je to pořádná muzika. Celkově mi vlastně přijde zvláštní tohle škatulkovaní podle generací, kde každý jednotlivý ročník se snaží obhájit to, že oni se narodily do těch nejlepších let, zatímco starší ročníky se jim to snaží vymluvit a uhájit svůj ročník jakožto nejlepší, no a mladším ročníkům už  ani nestojíte za tu námahu, aby se s vámi hádali takže vás zkrátka odbydou tím, že jste boomer. A stejně budu muset teďka něco jako škatulkování použít. Rozdělíme si to na lidi,co mají uši a alespoň základní cit pro muziku a na lidi kterým stačí když jim jejich oblíbený raper či zpěvák bleje náhodná slova, která v sobě aby se neřeklo čas od času skrývají rýmy na úrovni dětí s mentální retardací. Já se řadím k té první skupině, a Johnny Cash je pro mě jakousi ikonou country hudby. Jeho písničky se zkrátka neoposlouchají a nesmí chybět u žádného pořádného táboráku. Bohužel naše společnost pokročila na úroveň, kde já už jsem a teď se omlouvám ale budu se muset zase zaškatulkovat, pouze vyjímka mé generace. V dnešní době je zkrátka čím dal tím těžší najít dobrou muziku a dnešní moderní muzika už je jenom takové předhánění o to kdo dá do své písničky více takových těch zpíčiefektů a nakonec z toho stejně vznikne něco co zní jako páření orangutanů do kterého občas někdo něco zaječí nebo zafuní. Uff to jsem se zase rozvášnil :). Abych se trochu vrátil k filmu, to že je Joaquin v roli Cashe skvělý o tom není pochyb, ale mnohem více mě překvapila Reese v roli June. Herečku jsem do té chvíle neznal ale přesvědčila mě natolik, že jsem poté musel shlédnout ještě pár filmů ve kterých hrála. Jediné, co je ještě skvělejší, než tihle dva jsou snad už jen jejich společné a samozřejmě pak i Cashovo sólové písničky. Takže pokud jste doteďka nevěděli kdo Johnny Cash je a chcete se o něm něco dozvědět a nebo jen máte chuť na kvalitní country hudbu, pak Walk the Line je ta správná volba. ()

Nuwe

Je třeba to vidět už jen kvůli skvělému hereckému a pěveckému ( a to me fakt dostalo ) výkonu Joaquina Phoenixe a ( kupodivu ) Reese Witherspoon...! ()

cashplouch

Přestože film obsahuje některá klišé životopisných snímků, v tomto případě to nijak zvlášť nevadí. Je tu obraz nelehkého dětství (otcovo pohrdání, smrt bratra), část života strávená v prostředí mimo hudební sféru (armáda), těžké začátky v lokálním studiu, turné se slavnějšími muzikanty, návykové látky (prášky), láska k vysněné ženě atd. Jedná se o příběh člověka, který dosáhl úspěchu jako skladatel a zpěvák především díky autenticitě - své osoby, svého konání, svého celoživotního díla. A to lze z filmu vycítit, protože film má svou atmosféru tvořenou písněmi Johnnyho Cashe, které hodně vypovídají samy o sobě. Stačí zmínit úžasný začátek filmu, který naladí diváka pouze obrazem a hudbou. Herci - Phoenix je spolehlivý a výborný, Witherspoon díky dobře napsané postavě přesvědčivá. (U Witherspoon jsem to skutečně nečekal - všechny předchozí role byly buď zbytečné anebo herecky bezbarvé - co bych měl čekat od Pravé blondýnky,že?) Fakt, že oba odzpívali své písně, by neměl být překvapivý - berme to jako standard. A hlavně neřešme, že je to country. ()

Gesicht

Životní příběh, kterých už tu bylo mnoho. Ovšem výborně zahraný, zazpívaný i natočený. Děj svižně utíká. ()

epsyn5

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. JOHNNYHO CASHE jsem do te doby znal vpodstate jen od slyseni. Ted od nej mam asi 10 alb a je to muj oblibenec. herecke vykony jsou famozni, naprosto sladka june carterova ( reese witherspon) a tak cashovsky phoenix, ze snad lepsi nez original. Film se drzi pevne cashova zivota a clovek pozna, ze hvezdy to nemaji jednoduche a maji zivot na prd. Pro me nejlepsi film roku 2005. ()

Jirka1111

Film obsahuje skvělé herecké výkony, ve spojení s Cashem vznikl výtečný film, na který se můžete podívat i vícekrát. ()

Werewolf2

Priznam se, ze me Johnny Cash vubec pred tim nezajimal. Ovsem do doby, nez jsem jednou shledl videoklip k pisni "Hurt", ve kterem Johnny byl uz velice stary a smutne tam zpival o svem zivote. Par mesicu nato zemrel. Film jsem tedy prave proto shledl a musim uznat, ze ho Phoenix zahral skvele a dokonce i vyborne zpiva. Jinak Reese byla skvela taky. ()

Chlo0opek

Životní příběh Johnyho Cashe, od jeho dětství, přes jeho těžké začátky, životní lásku a proměny. Celý film provází jeho chytlavá hudba - ať již sólová či v duetech. Vskutku zajímavý film. A Reese v červených šatech je opravdu k sežrání;) ()

Sovice

Film je velmi poutavý a zajímavý. Velmi oceňuji herecké výkony obou hlavních představitelů. J. Phoenix hrál občas tak, že už to ani nevypadalo, že hraje, a Reese Witherspoon to zase neuvěřitelně slušelo. U mě si touhle rolí rozhodně vylepšila reputaci po Pravé blondýně. Díky skvělé hudbě Johnnyho Cashe má film velmi silnou atmosféru a jestli je pravda, že herci všechny písničky nazpívali a zahráli sami (čemuž se mi pořád nějak nechce věřit), s velkou úctou smekám... ()

Názorožec

slušný film, jen mi přišlo, že se film odehrává až příliš blízko J.C. a jeho vzahů bez pohledu jakoby zvenčí... a například jeho začátek kariéry byl opravdu jen mimochodem. No životopisných filmů o umělcích jsou mraky (a jsou si samozřejmě podobný) a tento nenabízí ničím nějaký originální přístup, ale čert to vem - film se mi líbil! ()

shinlove

Joaquin a Reese, moji oblíbenci. Kdybych s nimi viděl jen Gladiátora a Velmi nebezpečné známosti, tak by mi to stačilo. Jsou prostě bezvadní. Ale to sem nepatří :-) Spolu to těmhle dvěma slušelo, skvěle zpívalo a báječně herecky sedlo. Film byl móóóóc pěkný, zrádnost drog je známá a po L.DiCapriovi ve Rváčově deníku jsem lépe zahrát závislého neviděl. Dávám 4*, i když jen chloupek chyběl k 5. ()

snupko13

Biografické, resp. životopisné filmy mám rád. Hlavne ak sa jedná o kvalitne nakrútený film. Walk the line je jedným z nich. Hudbu J. Casha som vnímal pozitívne a mám aj nejaké to hudobné best of od neho, ale čo sa týka jeho života, či kariéri, o tom som nemal veľa znalostí. Film sa drží dvoch veľkých událostí v jeho živote, nevysporiadanie sa s tragickou smrťou jeho brata, z toho vyplývajúce otcove ponižovanie a jeho veľká láska, ktorá je miestami až chorobná ku speváckej kolegyni June Carter. Ako to bolo naozaj v skutočnosti, vedia len oni tam "hore", ale natočené to bolo famózne, plné citu, nešťastnej lásky, životných neistôt a dobrých, či zlých rozhodnutí. Je to príbeh človeka, ktorému napriek všetkej sláve, nesláve ide o to isté, ako nám ostatním. O lásku ako takú a tým o len nám vlastnú ľudskosť. Mňa film vzal za srdce všetkými desiatimi. Herci to zvládli viac ako slušne, o Joaquinovi je známe, že hudba mu nie je cudzia. Whitherspoonovej naj výkon, čo som doteraz videl. ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix