Zasněžená vesnice Mystery je možná ten největší americký zapadákov, ale vyznačuje se jednou zvláštností: muži jako by se tu rodili s bruslemi na nohou. Každý z nich je totiž posedlý hokejem. Takový je i místní šerif John Biebe (R. Crowe). Spolehlivý strážce zákona, milující manžel a otec tří skvělých kluků, ale jakmile se ocitne na ledě, jde všechno ostatní stranou. Místní ženy mají pro vášeň svých poloviček pochopení. Některá je tu a tam možná nevěrná, ale když jde o hokej, fandí vždy tomu svému. Největší a nejdůležitější událostí v Mystery je totiž každotýdenní sobotní utkání, ve kterém proti sobě hrají jen ti nejlepší. Jednoho dne ale přijde nabídka, aby si to mysterijští rozdali s profesionálním hokejovým týmem New York Rangers. Amatérští hokejisté teď mohou dokázat, že na to mají a že jejich silácké řeči nejsou jen plácáním do mrazivého větru. Otázkou však je, zda najdou odvahu... (oficiální text distributora)

femme fatale

Nad ledem tento snímek drží opět vynikající Russell Crowe + ostatní plejáda skvělých herců a to, že příběh nesklouznul do trapného patostu á la jak "dřevorubci ze severního pólu porazili zabijáky z New Yorku". Chvílemi jsem se i přistihla jak doufám, že jim to pořádně nandají jako bych sama seděla na té ledové tribuně. ()

ranp

Filmy ze sportovního prostředí mám rád a tento patří podle mě k těm lepším. Kdybych bydlel na Aljašce, tak bych taky určitě propadnul hokeji. Chlapi z Mystery málem i Rangers porazili :-) ()

bruceman7

Byl jsem poměrně zklamán. Nic moc děj, dialogy postav se občas vymykali žánru. Komedií bych to rozhodně nenazval, dramatem taky ne. Takovej obyčejnej film pro dlouhou chvíli. ()

bari68

Film s typickou šablónou Rockyho.Americký sen.Mužstvo amatérov dostane šancu zahrať si s profesionálmi.Urobí česť a ako víťazi sú potleskom porazení...Komu to,ale vadí?.Veď to bolo príjemné,vtipné a zábavné. ()

Kanibal

Nepříliš zajímavý sportovní snímek o vítězství outsiderů, pýše, typických charakterech, znovunalezení cti, důvěře... po milion první ()

Lukoboss

To nemohl nikdo myslet vážně. Už označení filmu komedie/drama/sportovní mě nutí přemýšlet, kde ve snímku byly komické či dramatické prvky, já jsem je tam neviděl. Celkově to bylo spíše romantické než sportovní a to pro mě, jakožto velkého milovníka ledního hokeje, není zrovna dobře. O závěrečném zápase asi není potřeba mluvit, to byl kýč všech kýčů (nechápu, proč nehráli na ledě Rangers, když jim nakonec na tom jejich rybníce postavili celý hřiště). PS: Hráči Rangers byli asi vycucaní z prstu, ale kdo by taky těm opravdovým hokejistům platil :) ()

Cracker

Keďže sa práve koná Zimná Olympiáda a mi Slovensko, podľa mnohých outsideri, hráme proti Kanade pozrel som si hokejový film aby som sa správne naladil. Aj sa tak stalo a ako mi film pripomínal náš zápas, postupne ma napĺňal nádejou a napätím. Máme tiež šancu a nesmieme ju nechať preplávať pomedzi prsty, musíme byť ako odhodlaný Aljašský klub! To sa mi na filme páčilo najviac, jednoducho mu nechýbali gule! Bol napínavý až do konca, konca ktorý mrzel asi každého kto film videl...Takýchto hokejových filmov plných nádeje, zábavy, napätia a zápletok by som chcel viac! ()

klukluka

Konfekční záležitost, typická vata pro nedělní televizní odpoledne. Zjištění, že jsem tím marnil čas už podruhé, přišlo se závěrem filmu - pamatoval jsem si jen bleskový draft dvou domácích hráčů a jejich odlet s týmem NYR. Jinak se mi všechno vykouřilo z hlavy. A zase to všechno kompletně zmizí, pro podobný filmy nemám v hlavě místo. ()

iXtr3m3

Áno, je to rozprávka, ale je to tak sviežo natočené, s tak dobrými hercami, s tak skvele nadávkovanou a vyváženou mierou medzi všetkými využitými žánrami, že ma to dostalo. Síce až časom, možno až po druhom-treťom zhliadnutí, ale predsa. Odvtedy to patrí medzi moje stálice, čo sa týka športového žánru. V skratke je to ideálny príklad feel-good filmu. ()

cab

Existuje nekolik duvodu proc tento film o malomestskych cuckarich hrajicich hokej proti profesionalum z Rangers mit rad. Tim zretelne prvnim je vyskyt znamych hereckych tvari, dalsim je prostredi hokeje, ktere neni casto filmovano a poslednim jsou zrucne zachycene zapasy a par slusne napsanych scen, ale z dobreho prumeru se mu nepodarilo vybruslit. 65% ()

Mičl

V maloměšťácké komedii nemůže jouda Reynolds chybět, no nevadí, ale co tam dělá Russel Crowe.? Charakterní hereckou stránku určitě neprojevuje, ani nemůže. Tak ukazuje svoji druhou tvář : S přehledem zahrát cokoliv. Jinak se jedná o příjemnou oddychovou sportovní komedii, z mě blízkého hokejového prostředí. ()

Paity

Typická americká slátanina o tom, jak se amatéři z kotěhůlek postaví profesionálům, kteří jsou do té doby neporaženi. ()