Do malé anglické vesničky přijíždí filmový štáb, aby zde natočil historický film. Hlavními představitelkami mají být dvě přední herečky, Marina a Lola, které se ovšem navzájem nesnášejí. Situace dojde tak tak daleko, že Marina dostává výhrůžné dopisy a jednoho večera je na party otrávena místní sekretářky koktejlem, který byl původně určen pro Marinu. Všichni si myslí, že Marina měla být obětí, inspektor Craddock a slečna Marplová jsou však jiného názoru... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

durkes

Vyrastal som na knihách Agathy Christie a môj najobľúbenejší detektív je síce Poirot, ale môže byť aj teta Jane. Opäť celá plejáda svetových hviezd a k tomu dôvtip starej dámy v podaní Angely Lansbury. Pastvou pre oči je herectvo hollywoodskych stars staršieho dáta narodenia - Elizabeth Taylor, Tony Curtis, Rock Hudson a Kim Novak. ()

Mistr119

Bylo to možná trochu přehnané, ale líbilo se mi, jak bylo ve filmu zveličené, jaké ve skutečnosti ty velké "hvězdy" jsou. :) ()

D1705

Ujde to. Stretla sa tu pomaly, ale isto stárnuca americká elita Zlatého veku-Elizabeth Taylor, Kim Novak, Angela Lansbury, Rock Hudson, Geraldine Chapline, Tony Curtis... Neviem no, na jednej stránke tvrdia, že Angela Lansbury vyzerá vo filme mlado, ja si to nemyslím. No, aj keď mala 55 rokov v tom čase, stále nemala vek slečny Marplovej ako jej predchodkyňa, Margaret Rutherfordová, ale dobrý mejkap jej dali. Hodnotím za herecký výber, lebo v takomto filme nebolo veľa šancí, že sa tam zjaví až toľkoto významných osôb. 80%. ()

gizi

Dobře odvedená filmařima, ovšem zápletky Agathy Christie se svou vykonstruovaností a nereálností nejsou mým šálkem čaje. 75%. ()

kodwin

Ne tak dobré jako Smrt na Nilu, ale dívat se na to dá. Pro mě trochu nudná zápletka ve filmařském prostředí. Největší klad Rozbitého zrcadla vidím v tom, že si zachovává anglickou, pro mě podmanivou, atmosféru. Herecké výkony jsou taky velmi slušné, zvlášť stárnoucí Elizabeth Taylor mě zaujala. ()

Africanus1

Slečna Marplová tu sice hraje druhé housle a inspektor ze Scotland Yardu dokonce třetí, ale na škodu to není, člověk si může vychutnat výborné herecké výkony, solidní režii i britským humorem protkané dialogy. Už jenom vidět Eliz na obecní slavnosti za doprovodu vesnické kutálky a její špičkování s Kim Novak.. jo, stojí to za vidění. Sympatické, vtipné i smutné zároveň. ()

JB001

Skvělý film pro pamětníky mezi něž já nepatřím, protože ho vidím dnes prvně. To mi však nebrání dát plný počet 5* za všechny ty filmové hvězdy z mého mládí ()

JARDAHONDA

Zrcadlo, zrcadlo, pověz mi, kdo je vrah ?! Známá filmová adaptace Agathy Christie.. Klasická dobrá sestava a detektivní příběh, na který je divák od světoznámé autorky zvyklý. .**** ()

Monicina

Dobrý dej, dobre zahrané, akurát Taylorová mi tam nepasovala a bola dosť umelá. Ale to je môj problém, nikdy ma nebavila. Rock Hudson ako vždy fešák a sympaťák, Geraldine Chaplin hrala skvele. Kulisy boli tiež dobré. ()

simpanz

Už jsem viděl před delší dobou, před nedávnem zase ČT uvedla. Tohle byla skvostná detektivka s výborným obsazením, zápletka slušná. A skvělý český dabing. ()

McGuffin

Pokud budete pozorní, o Rozbité zrcadlo, The Mirror Crack'd, v tomto příběhu nezavádíte. Zato o herce, kteří hrají herce, režiséra, producenta a jejich asistentky, o jednu mrtvou a její sousedy a o jednoho profi a druhého amatérského detektiva ano. Ti všichni mají podle scénáře Jonathana Halese a Barry Sandlera podle knihy Agathy Christie podíl na zjištění, že z mrtvé udělala mrtvou pomsta za její čin, o kterém jako živá neměla ani páru. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. Angus MacGuffin ()

vecnaAmbra

Musím sa priznať, že asi od polovice filmu som vraha správne vytušila, čo pri mojich mozgových bunkách nie je samozrejmosťou. Škoda, že slečne Marplovej stále neviem prísť celkom na chuť, nie že by bola značne nesympatická, ale keď sa začne vypytovať a vŕtať v prípade, akosi mi jednoducho detektívne nešmakuje ako u Poirota či Columba. Plus ten jej synovec- inšpektor- čo to vlastne bolo? Nevedela som sa rozhodnúť či je vlastne milý alebo skôr strohý. Spomenul šarm, ale sám okolo neho ani neprešiel. Zážitkom bola kombinácia tej hroznej anglickej uhladenosti a súčasne vidieť na plátne americké herečky ako Novak, Taylor, hercov ktorí sú pre mňa tak jedineční z iných dnes už starých, ale nezabudnuteľných filmov. Pretvárka filmových hercov a niektoré skvelé a úprimné dialógy boli čerešničkou na torte. (SPOILER: Aj keď vraha bolo možné logicky odhaliť, motív samozrejme nebol jasný. Tiež ma poplietla smrť sekretárky, ktorá ale nebola bližšie objasnená a bola zrejme nešťastnou zhodou okolností. Našla som informáciu, že rubeola sa pri nákaze tehotnej ženy naozaj prenáša na plod. Agatha to jednoducho vymyslela BRILANTNE!) ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury