Do malé anglické vesničky přijíždí filmový štáb, aby zde natočil historický film. Hlavními představitelkami mají být dvě přední herečky, Marina a Lola, které se ovšem navzájem nesnášejí. Situace dojde tak tak daleko, že Marina dostává výhrůžné dopisy a jednoho večera je na party otrávena místní sekretářky koktejlem, který byl původně určen pro Marinu. Všichni si myslí, že Marina měla být obětí, inspektor Craddock a slečna Marplová jsou však jiného názoru... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

gabin(a)

Vynikající detektivka sama o sobě, bravurně natočená, s hollywoodskými hvězdami první velikosti a mlaďoulinkým Piercem Brosnanem v asi tak 5 vteřinové miniroličce. Viděla jsem mockrát, důvěrně tomuto dílu z filmové hollywoodské minisérie říkáme Taylorka v koupací čepici. Teď při posledním sledování jsem se dokonce i smála, protože jsem v tom viděla předobraz Vražd v Midsomeru: skrznaskrz britské panské sídlo, SPOLEK:-), venkovská slavnost s obvyklými kratochvílemi, večer s odhrnující se větvičkou a slídivou kamerou, lidský příběh....Jenom ta Angela Lansbury se mi moc nelíbila, slečna Marplová mi v knížkách připadá sice stejně pronikavá a umíněná, ale přece jen trošku dál od hranice protivnosti Jessiky Fletcherové. ()

mortak

Herci se podobají podezřelým. Jak ukazuje úvodní film ve filmu, podezřelí skrývají pravdu a hrají si na nevinné, přičemž jeden z nich je vrah. Herci neustále hrají jiné postavy, takže i u nich je stejně težké dostat se k pravdě. Scénaristé si uvědomili, že každý, kdo přečetl několik románů Agathy Christie, odhadne vraha hned na začátku, a tak se rozhodli využít natáčení filmu a soupeření hvězd k opepření detektivní zápletky. Taylor i Novak si své role užívají, je tu mnoho skvělých hlášek, a právě to, nikoliv Agatha Christie, dělá z filmu solidní zážitek. A překvapilo mě, jaký je Edward Fox, ehm, prcek. ()

otík

Čekal jsem rozhodně zajímavější detektivní nálož. Snad hodinu film víc než nudí, pak přeci jen začne slečna Marplová trochu jednat, ale i tak to nemá ani na nejslabší film s Poirotem. Potěší alespoň výtečné herecké obsazení. ()

vesper001

Zručně natočená adaptace, která by ale bez hvězdného obsazení spadla do lepšího průměru a dnes by na ní ležela vrstva prachu. Humorné pojetí mě překvapilo, sám příběh je totiž hodně bolavý. Ale kupodivu to překvapení nebylo nepříjemné, jakkoli mám verzi s Julií McKenzie radši. ()

filmmovier

Poměrně dost zajímavá verze jednoho z nejlepších případů slečny Marplové. Má výborný a hlavně napínavý příběh, který Agatha opět skvěle promyslela. Musím ale říct, ře nová verze s Julii Mckenzie se mi líbí ještě o něco víc. Film je velmi zajímavě zpracován. Tvůrci příběh pojali hodně jako drama o nešťastné ženě a také jako příjemnou komedii. Čím víc se to ale blíží ke konci, tím se stává působivější i dost dobrá atmosféra. Angela Lansbury se do role zvídavé stařenky hodí naprosto skvěle. Ale na druhou stranu jsem rád, že natočila jen tenhle film, protože nejlepší představitelkou rozhodně není. Ale v roli byla celou dobu sympatická. Ostatní slavní a hvězdní herci byli výborní, Elizabeth Taylor svou roli opět mistrovsky zahrála, jako vždy. Skvěle jí sekundovala Kim Novak. Jen mi opět vadila Geraldine Chaplin a byl jsem fakt hrozně rád, že jí potom oddělali. Jinak ve filmu najdeme i pár roztomilých scén a výborných vtipů. A finále je pořádně napínavé. Já jsem spokojen, ale mohlo to být lepší. 85%. ()

andrii

Povznášející sentiment, polétavý zlatavý prach i nalezený klid. Poklona zlaté éře Hollywoodu. Ještě není odzvoněno starým dobrým časům. Hvězdné seskupení v čele s "gigantickými manželi," „hérečkou s móresy, sarkasticky protřelým, horkokrevně lišáckým producentem s "kartelem." Báječná stará dáma s neúnavným pozorovacím talentem, slečna Marplová, sbírá střípky kolem, v zastoupení, prostřednictvím svého synovce – t. č. zasvěceného znalce třpytivého světa filmové iluze, detektiva E. Foxe. K rozluštění schází poslední, ten nejdůležitější, v němž se odráží motiv, který osvětluje historka, prve tak nezáživná, banální. ()

TO

Zápletka a pointa pěkná, ale celý prostředek mě moc nebavil, vyšetřování bylo o ničem a mě spíše nudilo. Za 50%. Ale já celkově tyhle anglické detektivky Agathy Christie moc nemusím. ()

Pavlínka9

Konečně jsem viděla ten film, ve kterém má Elizabeth Taylor na hlavě tu "čepici" z fialových květin :) Tak 10 let jsem četla různé knihy, časopisy atd a vídávala jsem ji tam...a teď je to konečně za mnou...Nejsem fanynkou paní Marplové ani obdobných "detektivů", ale tohle se mi moc líbilo - pokud jsem se odprostila od vlezlé paní Marplové. Zápletka je skvělá a vlastně jsem vůbec do poslední chvíle nevěděla, jak to bylo :) Co mě ale na film lákalo mimo již zmíněné hlavy Taylor? Obsazení. Tolik skvělý hereckých jmen na jednom místě - to je prostě potřeba vidět :) ()

PetrPan2

Angelu Lansbury už mám zkrátka zafixovanou jakožto Jessicu Fletcherovou, takže jak slečna Marplová na mě moc nepůsobí... ()

mkubalikova

Knižní slečnu Marplovou mám moc ráda, jen její filmová a televizní zpracování často pokulhávají. Ale toto je lahůdka! Už jen to obsazení - Angela Lansbury, Geraldine Chaplin, Liz Taylor, Tony Curtis, Pierce Brosnan, Kim Novak, Edward Fox... Tleskám! 80% ()

Autogram

Extrémne rozťahané spracovanie, pričom všetko podstatné sa dozvieme v priebehu asi 15 minút. Všetko ostatné je len vata a predvádzanie sa známych tvárí. Takýto prístup ku krimi mi nebude nikdy vyhovovať. ()

JohnSmith

Z režie Hamiltona a takového hereckého obsazení se dalo vytřískat mnohem víc. Je to klasická Marplovina a Angela Landsbury je výborná, ale celý film je hrozně roztahaný a bez zvratů. ()

KASUGI

Říkám si: ranná osmdesátá léta, Liz Taylor, Gregory Peck, to bude nějaká senilní plochá americká hra z divadelních prken. Ani nevím, proč jsem se na to začal dívat, ale vydržel jsem až do konce. Výborně napsané dialogy a špičkování mezi dvěma herečkami, které se nemohou vystát, bylo zábavné. Budu muset častěji odhazovat předsudky. ()

jenik71

Prvních 25 minut je to seznamování se s postavami, až poté se objeví první oběť. Synovec slečny Marplové se poté pustí do vyšetřování, ale případ nakonec vyřeší ona sama. Děj na můj vkus nějak pomalu plyne, ale špatný film to určitě není a takových 60% si jistě zaslouží. Myslím si totiž, že od Agathy Christie jsou i lepší detektivky. ()

klúčik

Klasická detektívka napísaná pani Christie. No naozaj som žasol nad obsadením filmu. Toľko hereckých super hviezd, tak to sa dnes málo kedy vidí !! Hodnotím 80%. ()

Han22

Filmové verze detektivek od Agathy Christie mě zatím vždy velice příjemně překvapily. Rozbité zrcadlo není tak velkolepě výpravné jako Smrt na Nilu či herecky našlapané a osudové jako Vražda v Orient expresu. Je to tradiční komorní staroanglická detektivka na 4*, ale režisér dělal co uměl, aby tomu dodal šmrnc. Je tu rozmarná vesnička 50. let, překvapivě spousta humoru, uťáplý inspektor Scotlandyardu vs. blyštivé hvězdy Hollywoodu. A slečna Márplová je celý děj doma s poraněnou nohou, vše zná jen z vyprávění služky či inspektora (její synovce) což ji nebrání na konci děj rozlousknout. Je tu spousta zapomenutých hvězd (Curtis, Fox, Hudson, Novak, Chaplin) a naprosto úchvatná Taylorka, která tu jako stárnoucí, uvadající hvězda toužící po comebacku hraje v podstatě sama sebe. A zatímco děj je zdánlivě řídký (natáčení filmu kdy někdo omylem zabije dívku z vesnice), na konci pořádně zhoustne a finální odhalení (proč) mě posadilo na prdel... stejně jako finální scéna. Silné 4* a po krátké úvaze krimi/thriler roku 1980. PS: Perfektní starý dabing z 80. let! ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury