Do malé anglické vesničky přijíždí filmový štáb, aby zde natočil historický film. Hlavními představitelkami mají být dvě přední herečky, Marina a Lola, které se ovšem navzájem nesnášejí. Situace dojde tak tak daleko, že Marina dostává výhrůžné dopisy a jednoho večera je na party otrávena místní sekretářky koktejlem, který byl původně určen pro Marinu. Všichni si myslí, že Marina měla být obětí, inspektor Craddock a slečna Marplová jsou však jiného názoru... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Rattlehead

Moje oblíbená adaptace Agathy Christie. Už ten úvod s přetrženým filmem v kině je skvělý a jakoby předznamenal, že nás čeká - kromě tradičního vyšetřování vraždy - i štiplavý pohled do zákulisí filmového průmyslu. Hlavně postava Kim Novakové se opravdu povedla a sledovat její soupeření s hereckou sokyní je moc zábavné. ()

miki68cz

Galatíková, Taylorová, Fišer, Curtis, Vránová, Lansbury, Cupák, Chaplinová, Švormová, Christie, skupinka, která zaručuje dobrou zábavu. Stará dobrá komorní detektivka dle klasické předlohy. Doporučuji ()

MirkaP

Hezký film podle pěkné předlohy, zajímavé obsazení. Pro mě velké překvapení v podobě němé mikrorole Pierce Brosnana, kterého Liz věštecky oslovuje Jamesi. Jo a skvělý dabing, jak ráda jsem slyšela pana Fišera ()

subic

Úplně první a asi nejlepší zpracování. Angela Lansbury je sice namaskovaná dost strašlivě, ale i tak ta další zpracování nemají už to kouzlo a tu autentičnost anglického venkova. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 65%, Audience Score - 45% | FDb.cz - 80% | Solidní adaptace jednoho z případů slečny Marplové podle knihy "královny detektivek". Samozřejmě nechybí hvězdné obsazení (i když třeba Kim Novak je hrozná), důmyslná zápletka, čaro anglického venkova, ani nadsázka a úvod je prostě super. Přesto je Poirot úplně jiná liga, než nějaká stařičká tetička, která tráví dny šitím a "náhodou" se připlétá k vraždičkám ;-) a navíc absence jakýchkoli napínavějších scén nám nedovoluje přitlačit ani za mák. 75% ()

ostravak30

Guy Hamilton se po bondovkách vrhl na dva příběhy z pera Agathy Christie. První v pořadí byl Rozbité zrcadlo. Zajímavou volbou na pozici slečny Marplové byla Angela Lansbury, která předtím sama hrála ve Smrt na Nilu. O pár let později pak začala vyšetřovat v její asi nejslavnější seriálové roli. Tvůrcům se podařilo vytvořit dobrou atmosféru a zajímavé je, že samotného vyšetřování se vlastně slečna Marplová neúčastní. Až v závěru. Do té doby si k ní chodí inspektor Craddock pouze pro rady. Také fakt, že na anglický venkov přijeli hollywoodští tvůrci, což je vlastně pravda, neboť Elizabeth Taylor či právě A. L. byly v té době již hlavně americké herečky. Ačkoli vlastně pro obě to znamenalo návrat ke kořenům, protože obě z Anglie pocházely. ()

PetrJulian

Příběhy s miss Marple nejsou obecně tak dobré jako ty s Herculem Poirotem, což se ukázalo i tady. Brilantní byl až závěr, bohužel 95 minut předtím bylo dost zdlouhavých. I tak ale solidní adaptace A. Christie. ()

martins

Vynikající detektivka od Agathy Christie, zpočátku jen jedna vražda, ale pak se počet obětí zvýší na tři. Skvělá Angela Lansbury v roli slečny Marplové. Ale i v dalších rolí velké herecké hvězdy Chaplin, Curtis, Fox a především Elizabeth Taylorová na které je se však už pomalu začala projevovat špatný životní styl. Její výstupy s kolegyní Lolou(Kim Novak) patří k vrcholům filmu. V malé roličce i padouch Forester s Vinnetoua 2 a nepotvrzený je ve filmu i bond Pierce Brosnan. Kvalitu filmu umocňuje kvalitní český dabing. ()

harycek

Nechápu proč jsem nedal komentář , ale asi v té době mého hodnocení to nešlo!?!?! Takže to zkrátím!! Super!! ()

Leník

Nebylo to tak strašné jako Zlo pod sluncem od téhož režiséra, ale pořád je to pro mě moc dryáčnické a absolutně se míjející s atmosférou knih A. Christie. Nejsem nepřítel modernizací klasiků, ale tyhle adaptace mě fakt neoslovily. ()

v.indruchova

Není to sice můj milovaný Poirot, starší pojetí které ztvárnila herečka,kterou si pamatuji jako Jessiku Fletcherovou, bylo velmi zajímavé a herečka mi byla sympatická. (A. Lansbury) V dílech slečna Marplová z 21. století je spoustu herců velmi nesympatických, tady jde vidět stará škola, do filmu vzhlednější lidé a to oceňuji. V nové adaptaci moc vtipu nenajdete tady ano. Povznese poněkud vypjatou atmosféru. ()

zigy

zajímavé a chytré rozuzlení v závěru to zvedá....... a donutí vás ještě jednou si pustit určitou důležitou pasáž v úvodu, a pak teprve pochopíte.....navíc tuto konverzačku osvěžuje suchý britský humor (z rozhovoru dvou nesmiřitelných sokyň: "Drahoušku, dneska se mi na tobě nezamlouvá jen jedna maličkost, totiž tvůj ksicht."), detektiv šakalík Fox (Fišer!) a sexbomba Kim Novak. Chválit dobový dabing je zbytečné, např. Kreuzmannová či Cupák. Jak tu někdo zmínil, minusem je poněkud důchodcovské ladění příběhu. ()

brasek

Na snímku ma zaujal skvelý český dabing a to je asi tak všetko. Nie príliš presvedčivý príbeh, ale Angela Lansbury vcelku fajn ako slečna Marplová. ()

PTuranyi

Klasická detektívka Agaty Christie. Dejovo neprináša nič nové čo by nám Poirot alebo slečna Maplová už neukázali. Herecké výkony a prevedenie štandardne dobré. Bonusom je herecká účasť Elizabeth Taylor a Rocka Hudsona. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury