Do malé anglické vesničky přijíždí filmový štáb, aby zde natočil historický film. Hlavními představitelkami mají být dvě přední herečky, Marina a Lola, které se ovšem navzájem nesnášejí. Situace dojde tak tak daleko, že Marina dostává výhrůžné dopisy a jednoho večera je na party otrávena místní sekretářky koktejlem, který byl původně určen pro Marinu. Všichni si myslí, že Marina měla být obětí, inspektor Craddock a slečna Marplová jsou však jiného názoru... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

aquiver

Řídký detektivní scénář, klišé, minimum originality. Můžete mít sebelepší herce, ale není na čem stavět. 65 % ()

Radim

Miluji Agathu Christie, miluji detektivky z anglického venkova. Tady mi ale něco nesedělo - ten slavný anglický humor byl příliš prvoplánový, pocit anglického venkova byl neosobní. Ono když něco takového tvoří ne-angličan, není se čemu divit - jako by Vám o létání vyprávěl člověk, který nikdy neopustil zem. Navíc mi neseděla Angela Lansbury; slečnu Marplovou jsem si vždy představoval jako křehkou stařenku, ne jako tank. ()

Ještěřák

Kdysi jsem někde slyšel, že ženská v deseti sekundách ví, jestli chce chlapa píchat, vzít si ho, nebo zabít. Kdybych byl ženskou a THE MIRROR CRACK'D chlapem, chtěl bych po deseti sekundách bez diskuze to první. Nepřiblble řečeno, film skvěle navnadí; předpokládám, že dané vtipné intermezzo se objevilo již v knize, protože někdo jako Guy Hamilton by na něj určitě sám nepřišel. Ale zbytek? Pcheche. Asi největším důkazem, jak je tento příběh mezi ostatníma kleontama Agathy Christie průměrný a konvenční, je, že jsem snad poprvé uhád zápletku. A slečna Marplová je přesně jako moje babča (thumbs up). ()

Mikino00

Musím přimhouřit obě oči abych dal alespoň průměrné hodnocení, moc to neubíhá a zápletka se odhaluje velmi pomalu. Zajímavé je, že herecké obsazení vedlejších rolí (Hudson, Taylor, Curtis, Novak) by producenti v 60. letech snad ani nezaplatili a teď se tito herci sešli v britském filmu, kde hrají až sekundární role. ()

filipvrbik

Sice to není můj šálek kávy, tady ty detektivky od Agathy Christy,ale toto určitě patří k vrcholům. Občas se objeví i nějaký britský vtip 80% ()

thunnus

Místy zábavné, místy až mrazivé, co však nemohu odpustit, je, že vrah mi byl znám téměř hned a to se mi u díla od Agathy Christie, které jsem předtím nečetl, nestává a stávat by se to (nejen mně) nemělo, protože v tom je právě ta správná zapeklitost a zašmodrchanost jejích zápletek, které dojdou překvapivého rozuzlení. Takhle jsem se neměl na co těšit. Herecké výkony se mi líbily, jen snad na paní Lansbury jsem si nemohl zvyknout jako na slečnu Marplovou, mám ji zafixovanou jako Fletcherovou a alkoholičku ze smrti na Nilu, co se mi ale nelíbilo byl dabink a možná až zbytečně přehnané karikování Hollywoodu, ne vždy to bylo vtipné i když to je vyváženo pointou (drobný spoiler pro všímavé). ()

hemul

Ze Agatha Christie nedostala Nobelovu cenu za literaturu, aj ked ju kralovski akademici vsetci do jedneho urcite citaju, nesvedci o tom, ze jej knihy su brak, ale skor o pokrytectve spomenutych akademikov. Ze film Rozbite zrkadlo nedostal Oskara, aj ked si na nom filmovi akademici urcite zgustli, nesvedci o tom, ze ten film je brak, ale skor o pokrytectve spomenutych akademikov. Preto neprikladam ziadnu vahu ich rozhodnutiam, ani tym zo Stockholmu, ani z NYC. Tento film ma vsetko, co mam na filme rad, a co mam rad na knihach Agathy Christie, nic navyse, nic menej. Pozrel som si ho s vyslovenou rozkosou. Bravura! ()

Candida

Podle mého jedna z nejlepších filmových adaptací díla Agaty Christie...navíc skvostně obsazená hvězdnou plejádou té doby - co jméno, to STAR! ()

Bozvav

Svěle obsazená a zahraná záležitost. Úžasná Elizabeth, Angela i ostatní.(štěk si zahrál i budoucí James Bond) Napínavá zápletka i rozuzlení. Místy trošičku pomalé tempo, nicméně jako celek vynikající. Za mne 85%. ()

djfun

Pierce Brosnan v životní roli:)) A solidní "komparz" hollywoodské smetánky v čele s parádníma Liz a Kim. ()

PavelZava

Lepší Rozbité zrcadlo (The Mirror Crack'd) s kouzelnou Elizabeth Taylor než Marple: The Mirror Crack'd from Side to Side ( z roku 2010) . Silný dojem ()

tranquill

"Byl to její největší herecký výkon!" Slečna Marplová zde možná neprokázala největší možné dedukce, přesto svou laťku kvalitního mysteriózního thrilleru rozhodně nepodlezla :-) ()

chrispe

Jaj, tak tohle mě úplně minulo. Možná za to můžou přehnaná očekávání, ale tu třetí hvězdu dávám hlavně z úcty k hereckým hvězdám. Taky by bezpochyby bylo lepší, kdybych film viděla v originále a vyhnula se dabingu, ale nebylo na výběr. Strašně mě rušila hudba, zvlášť ten saxofon mi dral nervy, vůbec mi tam neseděl. Zápletka mi přišla přitažená za vlasy, ale budiž. ()

GIK

Nějak si nedokážu představit, že by se toto mohlo odehrát v realitě. I detektivní filmy se přece odehrávají v reálném světě a né v imaginárním. ()

josieaddms

Skvělý film po všech stránkách. Naprosto na úrovni. Perfektní herecké výkony, bravurní režie, prostě pastva pro oči inteligentního diváka. Snímek ze kterého na vás dýchá atmosféra té doby a který krásně čerpá z knižní předlohy. Jestli chcete skutečnou detektivní zábavu, s šarmem a na úrovni, sáhněte po rozbitém zrcadle. Ale dávejte pozor na střepy! ()

lakart

Hvězdně obsazený, ale neskutečně nudný film dle knihy Agáthy Christie. Samotná zápletka není celovečerní nosné téma. Navíc slečna Marplová působí komicky a nemá téměř žádný prostor. Jedná se o těžký průměr. 50% ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury