I lovec lidí má svoje zásady. Pytlák, rváč a bývalý lovec lidí Joe Kidd (Clint Eastwood) se dá od bohatého majitele pozemků Franka Harlana (Robert Duvall) najmout k pronásledování Mexičana Luise Chamy (John Saxon). Ten je totiž vůdcem povstalců, kteří stále důrazněji prosazují svá práva na rodnou půdu. Frank Harlan se rozhodl problém vyřešit jednou provždy a sprovodit Chamu ze světa. Kromě Joea Kidda má k dispozici celou bandu zabijáků. Když Joe pozná, že Harlan je schopen bez okolků vraždit i nevinné lidi, přejde na stranu utlačovaných Mexičanů a postaví se sám proti přesile dobře vyzbrojených a všeho schopných vrahů... (Česká televize)

Mirokukii

Clint střílí z brokovnice a popíjí u toho pivo. Clint neustupuje. Clint řídí vlak. Clinta zkrátka nic nerozhází. Výborný western s velmi dobrým námětem, ale pravda lehce děravým scénářem, s kterým si však Sturges a herci hravě poradili. Viz. souboj ostřelovačů. Napínavé, zábavné a přestřelky též nechybí. ()

Sfinkter

Byl jsem velmi rád, že i v televizi šlo nastavit původní znění s titulky, angličtina a intonace starých matadorů je úžasná a dabing vždy srazí dojem o něco níže. Film samotný je však poměrně nevýrazný, zápletka jednoduchá a rychlá. Eastwood však byl, je a bude frajerem. ()

Mrkvič

Hodně tuctový western. Ale když máte na xboxu rozehranou hru Red dead rdemption 2, překousnete to. Eastwood nasazuje střídavě svůj šibalský kukuč a výraz hlubokého znechucení se zvednutým jedním obočím. Jeho dlouhovteřinové nápřahy a nereagující nepřátelé jsou už v těch jeho horších westernech pověstné. Většina podržtašků hlavního záporáka jsou jak vystřižení z úplně jiného filmu. Asi jen dva z pěti mi do filmu trošku zapadli. Jediným, kdo tak stojí za shlédnutí celého filmu, je Duvall. A možná jeho milenka, která ale nedostala moc prostoru. No a režisér, který natočil Sedm statečných nechá hlavního hrdinu v asi nejzábavnější tříminutovce upustit pušku, vymýšlet hovadiny s houpajícím květináčem. Jasná prezentace kvality zbytku filmu. ()

JohnSmith

Sturgesovi filmy jsem měl vždycky rád, bohužel je vidět, že jejich úroveň postupně klesala. To je případ i Joe Kidda. Z počátku to vypadá moc fajn, ale ve finále jde o průměrný western, tak trochu o ničem. ()

blackJag

Eastwood, Sturges, western? Člověk by už dopředu vrněl blahem. Propriety sedí, partii stačí rozehrát, leč něčeho se nedostává - film není moc dobře napsaný, což je vzhledem k tomu, kdo film napsal, celkem s podivem. II Scénář: Elmore Leonard. 60% ()

Hollohlaway

Je to trochu vláčnější, to je pravda. Ale atmosféru to má a hlavně se sešli naprosté špičky oboru. Sturges režie, Surtees kamera a Schifrin hudba. Pár scén je hodně dobrých a kde jinde uvidíte projet lokomotivu barem? ()

ZkuKol

Americký western s Clintem mě dost zklamal. Ano Robert Duval je důstojným proti hráčem a Eastwood okolo sebe šíří charizma jako Čunek aféry, ale scénář (zjevně inspirovaný "leonovkami") je vycucaný z prstu, přestřelky bídné, hudba průměrná a režije max. rutinní. ()

OughJay

Clint Eastwood navždycky zůstane největší drsňák filmovýho plátna, o tom žádná. Na to, s jakym klidem ovládá bouchačku, se prostě krásně dívá... :)) Joe Kidd určitě nedosahuje takovejch kvalit jako Leoneho westerny. Neni tady tolik napínavejch a nervydrásajících scén a ani hudba se nemůže rovnat Morriconemu. Tím, že jsem Leonovky viděl jako první, jsem se stal tak trochu náročnějším na téma divokej západ. No tenhle kousek patří do průměru, viděl jsem už i horší. Okouzlily mě exteriéry, potěšily herecký výkony Eastwooda a Duvalla, zalahodila mi španělština a srdíčko rozplesala scéna s vlakem. Žádná režisérská, ani scénáristická bomba ale tenhle film neni, proto 3*. ()

klúčik

Tento film som videl ako chlapec v kine. Bol som nadšený a moc sa mi páčil.. Joe vedel fantasticky strielať....dávam 75%. ()

KoRner

Slabučký western, odlišujúci sa od plejády iných iba účasťou Roberta Duvalla a veľmi zlým strihom ako z béčkovej produkcie. Neviem, či sa už minuli nápady, ale z tohto filmu je úpadok westernového žánru jasný. Aspoň, že Clint precedí nejakú tú dobrú hlášku. ()

Loki_Six

Judge - Do you know it's against the law to hunt on Reservation land? Joe Kidd - Well the deer didn't know where he was, and I wasn't sure either. ()

Han22

Na každý Eastwoodův film co jsem dosud neviděl se dost těším, ale tenhle byl spíše průměrný, takové westernové akční béčko. Eastwood tu opět hraje drsného řízka, brokovnice za barem, sniperský souboj nebo Vinetouvská cesta vlakem do salonu jsou super :) Je i tu spousta přestřelek a moderní zbraně, jen ten příběh je stokrát omletý. Bohatý magnát s bandou pohůnků a zákonem na své straně vs. banda ozbrojených mexických rolníků, jejichž vůdce (a ostatně i členové bandy) se chovají taky jako pěkní šmejdi. Spousta věcí tu nedává smysl, třeba město s luxusní soudní síní, kde není žádná policie, zástupci šerifa ani lidi se zbraněmi a 10 zločinců obsadí celé město... Jak to dopadne po soudu se také nedovíme. Je to krátké, nenudí to, rychle to uteče, ale víc než na 3* to není. ()

cmenda

Tak tady se Clint moc nevytáhnul, nato co už měl za sebou kolik bohatých skušeností s weterny tak to byl průměr a nic oslnujiciho. ()

zdeny99

Harlanova (Robert Duvall) touha po zabití Luise Chamy je až moc okatá. Kudy chodí, tam zanechává mrtvé. A také se po něm ptá, jako nějaký amatér. Vůbec se nedivím, že Joe Kidd se odvrátil na jinou stranu. Ne ani kvůli tomu, co je dobré a co je zlé, ale kvůli tomu, jak to amatérsky Harlan dělal. Všechno si dělal podle svého a Kidda ani nevím, proč si najímal. Vůbec ho nepotřeboval. Ta jeho postava byla opravdu zvláštní, taková nedomyšleně nesympatická. Za to Clint Eastwood se předvedl ve velkém a to ještě tohle není žádná jeho extra role, nýbrž taková průměrná. Tak jako je brán tento western. Mě se ovšem líbil. Jak ten příběh, tak Eastwood, tak hornatá příroda, no prostě všechno. Ta malá lokálka jak na konci projela barem, byla super. Jen ta vesnice mi přišla až moc opuštěná. Jeden kostel a asi dva baráčky, to mi přišlo divný. [974. hodnocení, 73. komentář, 66%] ()

MickeyStuma

Tento western není zase až tak známý a je to škoda. Má vše co obsahovat má a Clint Eastwood se zhostil své role stejně, jako v ostatních svých westernech. Scéna z lokomotivou mi připomněl západoněmecký film Vinnetou, a budilo mě podezření, že se tvůrci zřejmě inspirovali. Muška hlavního hrdiny je též úžasná. Jako kdybych četl Rodokaps. Tento film je Eastwoodovský zážitek. ()

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon