Možná přijde i kouzelník

Československo, 1982, 16x50 min

Kamera:

Petr Čepický

Účinkují:

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Zdeněk Srstka, Jiří Wimmer, Miloš Kopecký, Ondřej Havelka, Jaroslava Kretschmerová, Josef Dvořák, Jaroslav Čejka (více)

Zábavný cyklus Možná přijde i kouzelník se zapsal nejen do zlatého fondu televizní zábavy, ale především do paměti několika generací televizních diváků. Zásluhu na tom má především trojice jeho moderátorů Jiří Lábus, Oldřich Kaiser a Jiří Korn a jejich jedinečný humor, který uplatnili napříč každým dílem tohoto legendárního cyklu. (Česká televize)

FireTight

I jako člověk, který dobu vzniku tohoto pořadu nezažil a logicky jsem tedy některé narážky a vtípky nemohl bez dodatečného vysvětlení rodičů pochopit (například komentování jednoho dílu jako narážka na "českou verzi" německého Ein Kessel Buntes), považuji Možná přijde i kouzelník za legendu české televizní tvorby. Trojice Lábus, Kaiser a Korn začátkem osmdesátých let společně s ostatními účinkujícími (namátkou Wimmer, Černoch, Srstka, Hanušová a další) zkrátka naprosto dominovala a i dodnes dokáže naprosto převálcovat kterýkoliv novodobý pokus o zábavný pořad. ()

Nocturno culto

Scénky s Wimmerem, Černochem, Lábusem & Kaiserem jsou a zůstanou věčné, vždy pobaví, především tedy nás dříve narozené, současnou generaci to už neosloví, neboť se tam nemluví sprostě, nerapuje atd .. ()

boni

Na pár opravdu výborných scének vždy připadalo strašné množství nudné vaty, ale i tak hřejivý nadprůměr televizní tvorby v oblasti zábavy. __ A ty opravdu legendární výstupy zná dnes díky YouTube snad každý, jakmile se někde objeví dvojička Jiří Wimmer - Karel Černoch… tak ihned zbystřím, neb čichám kvalitní zábavu. ()

Bartoloměj

v dnešní době vtipných a častých estrád, už bych neměl šanci hodnotit, neb mi stačí jen zahlédnout jakoukoli taškařici tohoto ražaní a naskakují mi pupeny zvící kachnich vajec, ale tenkrát nic takového nebylo a mi si o každém díle vyprávěli ve škole. jo a taky jsem doufal, že jednou tam bude i ten kouzelník... ()

KdG

Scénky kde vystupovali Lábus, Kaiser a Korn to celé drželi na koukatelné úrovni, zbytek stál za starou belu. ()

montenegro

Klasika TV zábavy. Kaiser s Lábusem prostě fungovali. Nej scénky- Hodina dějepisu, Referent Kubrt, Lůďa v pubertě, A ty se ptáš, co já, Klíště, Boney M.... ()

DadysGirl

Humor, který je mi blízký a vyhledávám jej dodnes... Bohužel, už ani hlavní aktéři neudrželi kvalitu v pořadech ve kterých zkusili navázat... Ale tady není co vytknout... Scénky jako Luďa, hodina dějepisu, klíště, Wimmer a Černoch... Ode mne veliké díky!!!! ()

krokodlak

Výběr hostů je někdy dost poplatný době vzniku, nicméně v rámci tehdejší estrádní tvorby šlo o dosti subverzivní počin. ()

ForGump

Vynikající pořad. Humor pánů Lábuse a Kaisera doplněný o Jiřího Korna, včetně skvělých dvojic jako Wimmer - Černoch nebo Srstka - Hanušová, je legendární a většina skečů, řečí či scének jsou nezapomenutelné. A v dnešních dnech, kdy opět Kouzelník dostává své reprízy na kanále ČT3 nelze než skutečně ocenit s jakou vervou a chvílemi více i méně markantnějšími špeky rýpali do tehdejších pořádků a úsměvně je parodovali. Kouzelník je sice estrádou, ale estrádou jednak humorně vypiplanou a odvážnou, která zaplňuje v 80. letech prázdné okno, neboť nesnese téměř žádné srovnání s produkcí ČST tehdejší doby. Kouzelník má své vlastní definiční okénko. Byť v porevolučních dílech už bylo patrné lehké otupování, asi také proto, že se periodicita vysílání zkrátila na půl roku a docela to pány limitovalo v invenci (s výjimkami typu Klíště nebo Hodina dějepisu), ale naštěstí skončili zavčasu s grácií. Kouzelník je v šedi normalizace mimořádným pořadem, který měl například na rozdíl od Televarieté daleko vetší možnost roztáhnout křídla. To o co se Dvořák v Televarieté místy pokoušel přebila absolutně šílená skladba vystupujících, kteří zastupovali tehdejší komunistický blok. V Kouzelníkovi také nalezneme podivnosti doby, samozřejmě ztvárněné například v dobové popmusic, ale nemám důvod se za Kouzelníka stydět, naopak si ho rád dám znovu, protože Lábus, Kaiser, Korn a další byli pevní a odvážní. 80% ()

Suomi

Kdyby tam nabylo tolik zpěvu a hudby, tak je to na pět hvězdiček,Kaiser a Lábus a jejich vylomeniny, kde i Korn sem tam něco vtipného přidá. ()

Stejšn

Scénky výborné, jak ústřední čtveřice, tak i Wimr s Černochem, Triky a pověry a další. A líbily se mi i hudební výstupy hostů. Celá estráda měla tempo a vtip, i teď se na to rád podívám. ()

xxlch

Kdykoliv, mi dnes kdokoliv, položí hloupou otázku,odpovídám na ni "a ty se ptáš,co jáá" a zavzpomínám na Jaruš Hanušovou.A je úžasné sledovat,kolik citátů z těchto pořadů, zůstává mezi lidmi,kteří ani nevědí,odkud pocházejí- a je to "upe noumáuní! ()

macetoma

V tehdejší době jeden z mála druhů zábavy, na který jsem se v TV těšil. Trio Kaiser, Lábus, Korn to umělo rozbalit. Dávám 4 hvězdy. ()

Kubi21

Nemohu jinak než dát za pět(*). Co na to počítač? Cože, mlčí! PS: Těžký týden referenta Kubrta udělal ze mě psance. Každý chce gumičky. ()