Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

Hrabka

Velmi dobrý film, skvělá akce, napětí, Sandra. Proč nedám 5*? Asi mi to příjde příliš idealistické a ve srovnání s akčními kousky přelomu 80. a 90. let je to jen slabý odvar. Supr námět a šílený Dennis Hopper jsou velkými plusy tohoto filmu. Konec je bohužel opět pokažený a trochu z jiného světa. 80% ()

LiVentura

Skvěle vypracovaný thriller o psychopatickém vrahovi, který vydírá jedno americké město a jednoho amerického poldu. Reeves vs. Hopper. ()

juta

Ve své době rozhodně jeden z nejlepších akčňáků, co byl natočen. V určitých chvílích bylo cítit napětí a padoucha né a né dopadnout. Takové filmy se mi líbí, když se nezůstane jen u jednoho, ale děj se ještě dál vyvíjí až na samotné maximum. Tam kde byste očekávali konec se ještě toho může tolik stát. ()

MISSha

Zhruba třičtvrtě hodiny, to vypadalo jako pompézní pětihvězdičkový akční film (akční filmy nejsou moje kafe, tak to už je co říct). To by ale nesměl zkazit závěr, odehrávající se v metru. Nechápavě jsem kroutila hlavou, přišlo mi to už přemrštěné- děj, neohroženost hrdiny a hlavně do očí bijící logické chyby. Zkrátit plus-mínus o 20 min., a byl by to pro mě akční film par excellence. 75% ()

CrypzzXD

Naprosto banální premisa přetavena do sta minut adrenalinem nacucané zábavy. Absolutní klasika a jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. 10/10 ()

Fiftis

Teraz už klasika. Dej filmu má poriadny spád, pretože je nadupaný vynikajúcimi akčnými scénami, ktoré sú plné adrenalínu. Hlavné postavy, najmä potom chladnokrvný zloduch v podaní Dennisa Hoppera, sú veľmi podarene vykreslené. Zaujal ma tiež geniálny nápad Jacka na oslobodenie všetkých cestujúcich. Tým však film nekončí, pretože jeho vyvrcholenie prichádza až v strhujúcom závere. Škoda len, že hlavnou hrdinkou je Sandra a nie nejaká krajšia herečka. ()

Shakers

Pamätám si ešte ako decko keď som to pozeral na VHS. Už v tedy to pre mňa bola pecka. Vynikajúci film kde je plno akcie, nechýba tempo až do konca, skvelá hudba, záporák Hooper, kamera a hlavne napätie. Keanu Reeves a jeho Jack Traven je tu ako John McClane. Oblúbený soundtrack: Main Title. 90% - 5* ()

lamps

Akční klasika mého mládí, která zásluhou dynamicky pojatého a technicky lahůdkového příběhu neztrácí ani po desátém zhlédnutí nic ze své působivosti. Jan de Bont je machr na adrenalin, což ostatně potvrdil i v oddechovém Twisteru, a jeho nápaditá režie dodává celému snímku úžasný náboj a jiskru. A kde scénář už nestíhá, zaskočí za něj skvělí Keanu Reeves a Dennis Hooper. Škoda jen, že film kolem diváka skutečně jen tak zběsile proletí a nezbyde mu žádný čas na nějaký vedlejší motiv, který by atmosféru ještě okořenil a zvýraznil. 80% ()

Jacinda

Jestli je tohle ten film jak tam rozfofrujou autobus a pak skočí přes díru v mostu, tak doporučuji všem,aby si přečetli vtipný článek v Premieře (tuším prosinec nebo listopad 2008) o nereálných scénách ve filmu. Jinak dobrý film, hlavně první polovina ()

JohnnyD

7/10 Dobrý námet, ktorý vedie k takmer nepretržitej akcii, skvelá atmosféra 90tych rokov, ale riadne to zostarlo. ()

petaspur

Howard Payne má rád bombičky a tak se rozhodl, že si před důchodem přivydělá vydíráním nějakou tu babku ze státní kasy. Jeho akci mu však překazil dumavý člen zásahové jednotky Jack Traven. Paynea tato skutečnost nechala poměrně klidným, pouze do svého dalšího plánu zapracoval kromě financí i pomstu Jackovi. Proto Jackovi ukázal, jak vypadá detonací na kationty a anionty rozložený autobus a sdělil mu, která linka bude další na řadě. Superman Jack vstupuje za jízdy do spěchajícího busu a doprovázen obdivnými pohledy svých kolegů, děkovným pláčem spolucestujících i sexuálním pokukováním náhradní řidičky Annie, se pouští do souboje, jehož vítěz se pozná podle hlavy pevně usazené na krku. ()

Stegr

80% - Hodně nadupaný film, který letí kupředu jak střela. Keanu i Sandra odvedli standardní výkony... ()

Pilda17

Nebezpečná rychlost, nebo-li speed je jeden ze starších filmů, které mě uchvátili velkým způsobem. Výborně zpracovaný děj, který váš vtáhne. Keenu Reeves a Sandra Bullock jsou moji nejoblíbenější herci a když se sejdou, tak jen žasnu. Napětí a akce, které vám nedají ani na minutku vydechnout... 10/10 = 100% ()

Disk

Keanu Reaves je největší frajer, Sandra se dala snést a Dennis Hopper je geniální magor, který ztratil hlavu. ()

Aky

Thriller napínavý až na samou hranu, někdy až skoro za ní. Úspěchu napomáhá jednak dobře napsaný scénář, jednak zajímavá kamera, a hlavně Keanu Reeves. ()

Ruut

2018: ne tak dobrý jako Noc Air, Skála a Armagedon, ale pořád našláplá pecka ----- Skvělá akční jízda od začátku do konce. Žádné zbytečné seznamovací pasáže s chrabrými policajty nebo motivem bombera. Hned se jde na věc. A pořád je nač koukat. Keanu je parádní hrdina a Sandře to opravdu sluší a hezky hláškuje. Jeden z nejlepších akčňáků devadesátých let. ()

HAL

Nejde nevzpomenout na ty hodiny proseděné před televizí u věčných repríz Nebezpečné rychlosti... a i dnes, přes to že Keanu už jinak nepotřebuje k létání autobus a Sandra už není ideální parťačkou v akčním filmu, pořád je to akční jízda perfektně funkční ve své jednoduchosti. 8/10 ()

Satan

Jeden z těch ikonických devadesátkových akčňáků. Sympatický akční hrdina, správně slizký záporák, příjemný ženský element a především geniální nápad s autobusem, který vyplňuje střed filmu a zaručuje scenáristům dostatečný prostor k tradičním překážkám (doslova) hlavním hrdinům. Konec je možná až trochu moc useklý a kýčovitý, ale i tak se jedná o velice příjemný akční napínavý film. ()

mzss1

Naprosto perfektní akční thriller. Je zde vynikající příběh spojen se skvělými nápady. Začátek ve výtahu, rozuzlení a pak téměř celý film ve výborném napětí v nezastavitelném autobusu, který když sníží rychlost pod 50, tak exploduje. Hlavní hrdinské duo Keanu Reeves a Sandra Bullock bylo vybráno dokonale. To samé platí i o hlavní záporákovi Dennisu Hopperovi. Napínavé a i akční scény byly dokonale natočené, mohlo být i víc akce, střlení, ale to vůbec nevadí vzhledem k tomuto žánru. Líbila se mi dost i hudba. Herecké obsazené je na tom také výborně, všichni herci mě bavili. Takže film hodnotím na 98% = ***** ()

k212

Musím se přiznat, že Nebezpečná rychlost patří mezi moje top-ten akční filmy. Ale moc jsem jich neviděla, takže možná proto je mé hodnocení přemrštěně vysoké. Prostě se na tenhle filmík ráda juknu, když zrovna běží a zatím mě neomrzel. Rozhodně nelze scénáristovi upřít jistou dávku originality, autobus napumpovaný výbušninou a nesmí zpomalit :-) S hláškami už je to horší, no prostě jsou to jen ty cool kecy, který asi musí házet každý akční hrdina. Keanu Reeves dostal první větší příležitost a neodvádí zhola nic extra, stejně tak Bullocková. A Dennis Hopper ukazuje jaký fajn psychopat umí být (ale příliš stejný a okoukaný, pokud se člověk podívá do jeho herecké biografie). K režiii Jana de Bonta nemám připomínky, myslím, že jeho hnojící čas nadešel až po Nebezpečné rychlosti. ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?