Jason Bourne, bývalý zabiják CIA trpící ztrátou paměti, se domnívá, že se mu podařilo utéct před vlastní minulostí a se svou přítelkyní Marií si užívají klidu v jejich dočasném domově v zapadlé indické vesnici. Ale i tam jsou vystopováni. Jason s Marií místo kvapně opouštějí. Mezitím byli v Berlíně zavražděni dva agenti CIA a vše nasvědčuje tomu, že je zabil právě Bourne. Znovu se tak kolem něj začne stahovat smrtící smyčka a Jason se opět vydává na cestu. Je odhodlán vypátrat strůjce falešného obvinění a přitom postupně objevuje i svou ztracenou minulost. (TV Nova)

BrusVejn

O trošku slabšie ako predošlý diel, ktorý veľmi tažil z toho, že ani divák ani Bourne moc netuší kto je a čo sa to okolo neho deje. V druhom diely už sú karty rozdané a sledujeme Bournovu chladnokrvnú pomstu. Film je veľmi hektický za čo môže prevažne kamera ktorá sa klepe jedna radosť bez prestania celý film. Prekvapivo to ale nevadí a hlavne do akčných scén to pridáva väčší pocit autentickosti. Hektickosť filmu má ale za následok aj skratkovitosť. Všetko sa deje tak rýchlo, že človek ani nemá čas si nejak usporiadať v hlave čo sa to vlastne deje. Viem si predstaviť, že s pomalším prístupom by mal film kľudne aj o pol hodinu viac. Takže hlavná výtka filmu patrí upozadeniu príbehu na úkor hektického tempa a akcie. Inak úžasná práca. ()

Goumen

Výborná akční záležitost a mé první setkání s Bournem (to jsem ještě nevěděl, že jde o druhý díl) ()

Winster

Křeček jedna..Bárt nula. A hned všichni od toho jsem tajný agent aneb všechno vím a všechno umím a policie 5 států ...kam se na mě hrabe. ()

Astonko

Výmena režiséra sérii jednoznačne prospela, film je dynamickejší a zaujme nielen tajomstvom, ktoré odhalíme až na konci. Sympatické je, že sa tempo filmu nespomaľuje a nikde sa nepozastavujeme nejakými zbytočnými emočnými výlevmi nech sa deje, čo sa deje. Prekvapivo si však tento diel pamätám najmenej zo všetkých 8.2/10 ()

Heywood

Povedené, stále s napětím, Karl Urban vynikající, prostě je se na co dívat i vícekrát. Málokterá série si udržela dlouho výbornou a vysokou úroveň. Což se o posledním dílu s Damonem říci už nedá. Mezikus s Rennerem byl podstatně lepší. ()

wdc

Děj: Útěk, surovost a vraždy. Tato část je zajímavější a více akční než předchozí část. Damon mi do té role moc nepasuje, chtěl bych vidět víc emocí. ()

darthboal

Špionská jízda Evropou pokračuje. Zdejší fanoušky trochu zahřeje u srdíčka česká stopa v tomhle úchvatném bijáku. ()

Kushina

Druhý díl v duchu toho prvního, se smutným začátkem a jasnou nasraností hlavního hrdiny. Víc akce, ale méně nápaditý příběh jak v prvním díle. Nicméně stále kvalitní nepřeplácaný akčňák, kde člověk napínavě čeká, co se stane. 85% ()

PTuranyi

Jason Bourne ešte stále nemá svoju minulosť pod kontrolou a číha v nej kopec vecí, na ktorých si môžu zgustnúť hollywoodsky scenáristi. Tak je to aj v tomto prípade. Jasona dobieha jeho minulosť a skrýva sa v nej klbko komplikovaných vzťahov, ktoré vedú až do Ruska. Cestu však nemá vydláždenú, takže sa spúšťa zbesilá kaskáda naháňačiek a ani strelivom sa nešetrí. Opäť všetko ubieha v svižnom tempe a strihač sa nenudil. Produkcia je samozrejme veľkolepá a hustá atmosféra neredne ani na chvíľu. Na tento oltár sú obetované fyzikálne zákony a tvorcovia používajú všetky možné logické skratky. Rovnako sa nikto vo filme netrápi problémom demolácie cudzieho majetku. Jason nakoniec rozšifruje aj túto spomienku čo ústi do akéhosi morálne zvráteného ospravedlnenia dcére svojich obetí. Podtrhnuté, sčítané je to divoká akčná jazda, kde síce súvislosti do seba zapadajú, ale nie všade je nutné hľadať logiku. Jason Bourne ešte stále nemá svoju minulosť pod kontrolou a číha v nej kopec vecí, na ktorých si môžu zgustnúť hollywoodsky scenáristi. Tak je to aj v tomto prípade. Jasona dobieha jeho minulosť a skrýva sa v nej klbko komplikovaných vzťahov, ktoré vedú až do Ruska. Cestu však nemá vydláždenú, takže sa spúšťa zbesilá kaskáda naháňačiek a ani strelivom sa nešetrí. Opäť všetko ubieha v svižnom tempe a strihač sa nenudil. Produkcia je samozrejme veľkolepá a hustá atmosféra neredne ani na chvíľu. Na tento oltár sú obetované fyzikálne zákony a tvorcovia používajú všetky možné logické skratky. Rovnako sa nikto vo filme netrápi problémom demolácie cudzieho majetku. Jason nakoniec rozšifruje aj túto spomienku čo ústi do akéhosi morálne zvráteného ospravedlnenia dcére svojich obetí. Podtrhnuté, sčítané je to divoká akčná jazda, kde síce súvislosti do seba zapadajú, ale nie všade je nutné hľadať logiku. V záverečných titulkoch opäť Mobyho skladba ako v Bournovom odkaze. ()

OnCal

Stejně jako první díl je tento také vázán na původní předlohu jen velmi volně. V každém případě jde o stejný zážitek, který může trochu zkazit jen neustále roztřesená kamera (může z toho rozbolet hlava) ()

kollik

Priznám sa,že som sa trošku bál,aby bournov mýtus nebol v zrovnaní s jednotkou prepadák,ale našťastie sa tak nestalo. Je to výborné pokračovanie s pútavím dejo. Len škoda,že Franku zabili tak skoro :( ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

30.07.2014

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (více)