Kreslený velkofilm světoznámého studia Walta Disneye, inspirován prastarou pařížskou legendou a slavným románem Victora Huga. Dojemný příběh zvoníka Quasimoda (se znetvořeným zevnějškem, ale srdcem z ryzího zlata) začal jedné zimní noci, kdy se do Paříže pokusili tajně proniknout mladí manželé s nemluvnětem. Obávaný soudce Frolo a jeho biřici však byli ve střehu a žena s dítětem v náručí marně hledá útočiště v slavné pařížské katedrále Notre Dame. Frolo pak pozdě pochopil, že v uzlíčku na její hrudi nebyl lup, ale znetvořené nemluvně. Dříve než soudce stačil čerstvého sirotka utopit, zasáhla prozřetelnost v podobě chrámového kněze. Soudce se z obavy před božím trestem zavázal, že dítě vychová, ale vymínil si, že chlapec nikdy neopustí katedrálu. Uplynulo dvacet let. Quasimodo se stal u Matky boží zvoníkem. Na náměstí se koná každoroční festival bláznů a tři oživlé sochy (jediní Quasimodovi přátelé) ho přemluví, aby se konečně vzepřel vůli svého poručníka a šel poprvé v životě mezi lidi. Pařížané nejprve obdivují Quasimodovu znetvořenou tvář jako dokonalou masku, ale když odhalí pravdu, stane se překvapený zvoník snadným terčem jejich krutého posměchu. zastane se ho pouze krásná cikánka Esmeralda a je za svou troufalost stíhána Frolovými nohsledy. Nalezne útočiště v katedrále a s Quasimodovou pomocí se jí pod rouškou noci podaří uprchnout. Zlolajný Frolo nyní touží po pomstě stejně intenzivně, jako po Esmeraldině kráse a přikáže ji vypátrat za každou cenu. Statečný, čestný a do Esmeraldy zamilovaný kapitán pařížské gardy Phoebus se vzepře jeho rozkazům a stává se psancem. Pokud má láska a přátelství zvítězit nad bezcitným zlem, musí Quasimodo společně se svými přáteli Phoebusem a Esmeraldou zbavit Paříž ďábelského Frola... (oficiální text distributora)

Skip

Sice si tento film vzal z literární předlohy jen to, co se mu hodilo, aby to nebylo moc složité, ale co na tom, vždyť to bylo pro děti. A mně se to dost líbilo. ()

kajas

Když bych se měla zamyslet nad tím, jaké videokazety jsem v dětství "sjížděla" nejčastěji, Quasimodovo jméno by určitě nepadlo. V posledních měsících se ale snažím připomínat si staré dobré disneyovky a byla jsem překvapená, jak mě po tolika letech "Zvoník" zasáhl. Jeden z nejdémoničtějších kreslených záporáků, chrabrý Phoebus, krásná Esmeralda (a andělský zpěv Leony Machálkové v českém znění, lepší než originál), mluvící chrliči, dobrosrdečný zvoník. Nejsem čtenář Huga, zhlédla jsem tři hrané variace na příběh o jistém zvoníkovi, ale s touto verzí jsem nejvíce spokojená. ()

Katarine

Až na ten stupidní konec to bylo velmi příjemné podívání. Hudba byla naprosto perfektní, ale to je v poslední době již klasika, že ta drží animované filmy na ještě vyšší úrovni. Jinak animace je taky velmi kvalitní. Je vidět, že alespoň tento žánr od Walta Diesneye neztrácí své kouzlo. ()

honajz2

Ona by to mohla být fajn pohádka (když naprosto odignorujete existenci předlohy, ale to je tady podle mě jedno - fakt si někdo myslí, že zrovna tahle filmová verze by byla bůhvíjak věrná poměrně kruté adaptaci?), kdyby v ní nebylo tolik otravných písniček (nebo nejlépe žádná), škrtly se chrliče a nějaký ucelenější dojem by tomu taky slušel, protože mi přišlo, že se zde hodně věcí děje dost nahodile, hlavně v závěru. Sice to má určité kouzlo, pár scén je povedených a jako film pro děcka by to mohlo fungovat dobře, ale stejně mám pořád pocit, že to mohlo fungovat líp. O dost líp. Navíc v druhé půlce už je to celkem nuda. Slabé 3* ()

Streeper

Tuhle pohádky od Disneyho jsem nikdy moc nemusela. Nikdy mě totiž nebavila, tak jako ostatní pohádky, i když hudba byla krásná, písně chytlavé, ale příběh se mi zdá trochu slabší a ne tak poutavý. Četla jsem i předlohu od Viktora Huga a překvapilo mě, jak se tvůrci docela drželi knihy samotné, jenom vynechali ty strašidelnější a nudnější části, za což mají ode mne poklonu, ale dle mého názoru, existují i lepší pohádky než Zvoník u matky boží. ()

Trainspotter

Nemám rád, když se v kreslených filmech zpívá, nemám rád, když se vyústění zápletky překroutí do kýčovitého konce s účelem kladného vyvrcholení příběhu a nemám rád, když se na tohle dívám a musím tomu dát tak mizerné hodnocení. ()

C0r0ner

Číst tyhle "klasické" spisovatele by pro mě bylo vyložené utrpení, takže jsem rád za animované filmy, které mi tu hrůzu přetvoří do maximálně hodinu a půl dlouhého snímku s pěknou animací. Příběh o hodnotách v životě, pěkný konec, co víc si přát? 85% ()

Mr.Ripley

Taková nostalgie na mne padne jakmile zaslechnu jednu jedinou píseň z filmu či snad shlédnu jednu scénu. S úsměvem na tváři vzpomínám na své dětství, kdy jsem se fascinovaně hltal každičké okýnko filmu a Quasimodovi fandil, až mě bolely palce. Frolo byl skutečné zlo a dabing z něj udělal rovnou satana, leč s emocemi. V závěru mi ho bylo líto a to se u záporáků jen tak nevidí. Buď jim bezmezně fandíte nebo je nenávidíte co to jde. Brilantní dabing, výborná pěvecká čísla, sympatické hlavní postavy a především epické finále na které se jen tak nezapomíná. ()

Sany33

Niečo tak nádherné a spevavé vie z knižnej klasiky, ktorá je plná sĺz a utrpenia vyčarovať asi iba Walt Disney a jeho tým špecialistov na slovo vzatých. Viem, že Hrbáč je hlavná postava celej rozprávky ale ja osobne som si obľúbil capa, ktorý robí spoločnosť krásnej Esmeralde, je jednoducho špicový. Má to humor, príbeh, lásku, cit a proste všetko, nič tomu nechýba. Zápor sa mi iba veľmi ťažko hľadá a popravde vo chvíli písania komentu ma ani nijaký nenapadá. 98% ()

hroubek

Docela dost jsem koukal jak je tento animovaný film od Disneyho tvrdý a drsný. Troufám si říci, že některé menší děti by to mohlo vystrašit a znepokojit. Jinak je to hezký animovaný film s dobrým poselstvím. Příběh není špatný, jen má podle mě o trochu více muzikálových čísel, než by měl mít. A taky by mohl být trochu vtipnější, ale vzhledem k příběhu je to celkem pochopitelné. Animace velmi pěkná a některé momenty jsou opravdu parádně udělané a je vidět, že u toho byli kreativní lidé co umí. Zvoník u Matky Boží nebude, tak populární jako ostatní disneyovky, přesto má v sobě něco co se v normálních disneyovkách tolik nevidí. ()

pugs

Rozporávka, ktorú som ako malý sledoval každý deň, a nikdy ma nemrzela. Po pravde... žiadny film sa mi tak nevril do pamäti ako práve Zvonár u Matky Božej. Považoval som to za genialitu toho času, a ešte aj považujem. Verím, že raz príde čas znovu si to pozrieť a spomenúť si na tú krásnu rozprávku, ktorú milujem a milovať neprestanem. ()

Mr.Jackass

Poměrně velké překvapení...nejsem nějaký velký fanda Walta Disneyho, ale zpracování tohoto příběhu mělo své kouzlo a pro mě zatím nejlepší pohádka od Disneyho co jsem měl tu možnost poznat ()

Sdoom

Milé překvapení. Na to, že se jedná o Disneyovku primárně určenou pro děti, mi příběh přišel docela dospělý (samozřejmě až na postavy kamenných soch), zejména soudce Frolo působil opravdu démonicky. Předlohu jsem sice nečetl, ale neřekl bych, že její srovnávání s převodem na plátno je významené kritérium pro hodnocení filmu, obzvlášť animovaného. Animace docela pěkná, hudba a písničky tradičně u disneyovek výborné. (HD, orig.) ()