Hpatrik

Ano, Anarofského schopnost vyjádřit lidské pocity prostřednictvím obrazu a zvuku je nevídaná a svým způsobem mimořádná. Dokážu si představit, že kdyby mi tohle pouštěli pořád dokola jako součást odvykacího programu v zařízení pro léčbu drogově závislých, už nikdy v životě bych už nechtěl vidět jehlu, pravděpodobně stejně jako tenhle film :). Nic víc než preventivní odstrašující poselství v tom prostě nevidím, a ani hudba mě příliš neoslovila. Herecké výkony nicméně fantastické. Lepší tři. ()

caramell

Ten film mě zničil. Takhle neuvěřitelně hutnou a depresivní atmosféru jsem ještě neviděl. Agresivní střih, zrychlené záběry, hypnotizující hudba, netradiční kamera, to všechno mi tak neuvěřitlně zabrnkalo na nervy, jak jsem si nikdy nedokázal představit, že by vůbec nějaký film mohl dokázat. Nekoukat na to při depresi! ()

cm hardy

Tenhle film jsem strašně dlouho odkládal a po jeho zhlédnutí jsem si to hrozně vyčítal a jsem moc rád, že jsem se do toho pustil. Vždycky jsem si říkal, proč bych se měl koukat na film, ve kterém jsou hlavní osoby závislé na drogách a různých medikamentech, vždyť tuto sortu lidí nemám rád ani doopravdy a to poslední, co bych chtěl, je podívat se na film, který se dopodrobna zabývá právě těmito lidmi a jejich životy. Nakonec mi to nedalo a film jsem zhlédnul. Musím říct, že to byla skvělá zkušenost a film ve mně zanechal jakýsi nepopsatelný pocit, kdy jsem měl radost z toho, že jsem ho viděl, ale zároveň jsem se po něm cítil jaksi divně, až depresivně. Ve filmu podal vynikající výkon Jared Leto, troufám si říct, že je to jeho životní role, v tomto snímku rozhodně ukázal svůj talent. Jeho uvěřitelnost feťáka ve filmu je až alarmující a i díky němu je film tak skvěle hodnocen. Ovšem mnohem lepší výkon, kdy jsem si říkal, jestli je to ještě možné, podala matka Jareda, Ellen Burstyn. Jestli Leto byl v tomto filmu naprosto uvěřitelný, tak tato herečka to několikanásobně překonala, takovýto výkon jsem snad ještě neviděl, občas jsem si v průběhu filmu říkal, zda-li snad náhodou není opravdu závislá na práškách. Tento snímek doporučuji každému, kdo má rád kvalitně natočené drama se skvělým hereckým obsazením. Pro fanouška filmů je toto povinnost a pan Aronofsky potvrdil, že filmy točit opravdu umí a nemá strach se pustit i do těchto témat, od kterých by mnoho režisérů dalo ruce pryč. ()

FanKalEl

Odohráva sa to v troch ročných obdobiach, no nemá to žiadny poriadny dej. Čakal som aspoň trochu zaujímavej mystérie, no dostal som len nepríjemné scény z ktorej som dostal skoro závraty v hlave. Vo finále to bolo slušne vygradované, no ale ako celok ma o tom nepresviedča že by som si to mal niekedy znovu pozrieť. Napriek všetkému ide o originálne podaný snímok s vymakaným strihom. Keď už si to chceš šlehnúť, tak aspoň použi striekačku a ihlu z lekárne.. (70%) ()

AloeB

Kruťárna. Mrazivá doslova do morku kostí. Pečlivě provařená a podávaná v prášku zabaleného do zelené bankovky. Stejně zničující jako strhující, nijak nenáročné a přitom složitě se proplétající a vrcholící v naprosto fantastickém závěru kombinujícím obludnost s hnusem a navěky pohlcující naději. Tu nechává padnout do propasti. Ten film je hnusný stejně jako dobrý, co tedy dodat. ()

TheSompeque

Myslel jsem, že po filmu Cesta neuvidím depresivnější film. Jak jsem se mýlil. Requiem za sen mě přesvědčil o opaku. Ve filmu vystupují tří hlavní postavy; Harry, který je závislý na drogách. Jeho přítelkyně Marion, kterou bezostyšně miluje a kterou závislost neminula. Poslední hlavní postavou je matka Harryho, Sara, která nemá manžela, její syn jí víceméně opustil a její náplní jejího mrzkého života je sledování televizních pořadů, které se na ní projeví. Do jednoho z její oblíbených pořadů dostane pozvánku, aby se zúčastnila. Nevejde se do šatů, které si chce vzít, proto začne brát léky, které sice její tělo udělají o několik kil lehčí, ale zároveň je na tom psychicky zle. Je to dost depresivní film, kdo se má zrovna dobře, tak na to snad radši ani nekoukejte. Následky jsou zaručené. ()

Razzor_82

"Ježiši, mami... Tys posilovala?" Requiem je čistokrevná depka. Začátek nikam nespěchá a nechá procítěně proniknout mezi tři hlavní postavy. Zrychlené záběry a neotřelí vizuál. Burstyn a její psycho grimasy. Leto dal roli neskutečnou tvář a střihl si životní roli. V očích Connelly se zase odrážel zmar, který graduje její nezkrotnou touhou po heroinu. V půlce filmu se vše zlomí a vy dýcháte za postavy. Aronofskyho geniálně otevřený snímek o drogách. Clint Mansell vyšperkoval film nádhernou hudbou.  10/10 ()

geek.ondra

Nářez to byl ale po režijní a scénáristické stránce mi to občas přišlo trochu béčkové... Nicméně skvělý herci, úžasná hudba a naprosto geniální gradace kulervoucí atmosféry ihned člověka donutí tento snímek přijmout jako žánrový klenot. Na konci už jsem nebyl schopen slova a že já toho vydržím dost ()

Shizle

"Na začátku přijde okouzlení, senzace a naivita, ale časem si pomalu začnete uvědomovat, že ta věc nad vámi přebírá veškerou kontrolu." Requiem určitě kraluje všem těm filmům, které se vám dostanou pod kůži, a ještě dlouho po shlédnutí je nedostanete z hlavy. Celé to šlape jako hodinky, propracovaný, rozvětvený příběh, skvěle vykreslené postavy a hlavně naprosto zdrcující konec. Problémové vztahy, sny které se nejspíš nikdy nezrealizují, myšlenky, o kterých nechcete mluvit a hlavně drogy. Harry, jeho matka Sara, kamarád Tyrone a přítelkyně Marion, všichni mají zcela odlišné problémy, které však mají až děsivě totožné kořeny. ()

junxi91

Život je přece pohoda, život je fajn, tak si jdi za svým a všeho dosáhneš! Tohle je skvělé poselství tohoto filmu a já mám úplně stejnou zkušenost. Do televize se mi naštěstí skutečně podařilo dostat, akorát mi tam teda moc slávu neprovolávali, spíše se mě ptali na spoustu záludných otázek. A Jennifer Connelly mi způsobovala permanentní erekci, SPOILER tak ji třeba najdu na nějaké hezké show, kde si bude strkat okurky tam, kde Slunce nesvítí, ale já bych si tam posvítil velice rád. Jo a nechápu, jak může Jared Leto hrát na kytaru SPOILER s jednou rukou a pahýlem. Drogy jsou prostě fajn, jen si jen nesmíte aplikovat na jedno místo! ()

elessar04

Tento film je tak skvěle natočen, že vás vtrhne přímo do děje. V celém filmu kraluje Ellen Burstyn. Její výkon je možná jeden z nejlepších ženských výkonů v dějinách filmu. Dále kraluje Jared Leto a Jennifer Connelly, jejichž výkony nejsou rozhodně k zahození. Film by měl být zaveden jako povinný. Skvěle ukazuje hnusotu drog a kam je schopen člověk klesnout. Úžasné! ()

NorseSword24

Nie je to jeden z mojich obľúbených filmov ale nemám problém priznať, že to je jeden z najlepších. Neskutočný zážitok na ktorý nezabudnem. ()

kondor77

Zpráva pro všechny čtenáře mé recenze. Nedoporučuji (vážně nedoporučuji) se na tento film dívat. Je depresivní (hluboce) a návykový (viděno asi 10x). Osobně si myslím, že opakované sledování tohoto fillmu je jen rafinovanovanou formou sebepoškozování. Je to ukrutně zlý film, který si z Vašemi emocemi vytře prdel takovým způsobem, jenž jste nečekali. Fakt na to nekoukejte. ()

FeriusParfax

Film jsem viděla před několika lety, ale zůstal ve mně. Bylo mi slíbeno, že konec bude taková kruťárna, že si budu muset dát panáka. V té době bych tedy šla proti zákonu, ale byla jsem připravena poprvé v životě jej porušit. To se však nekonalo. To, co se ve filmu událo mi dobíhalo v hlavince velmi pomalu a postupně. Až jsem z toho měla otrávený celý večer, kdy mi konečně plně došlo, jak drsný ten konec byl. Trvalo mi to pár hodin, ale přišla jsem na to. Oproti mému spolusledovateli, tatínkovi, který po 30 minutách usnul. Hudba perfektní, konec perfektní, herci perfektní. Jen to na mě bylo trošku moc artové. ()

FantomASS

Druhy Darrenov 'komercne znamy' film rozprava o tom ako drogy a zavislost znicia sny (preto aj nazov). Oproti Pi, je toto urcene sirsiemu publiku - je to menej Art-ove a viac emotivne, no stale je citit cit (dobre spojenie, ze?) majstra Aronofseho. ******* ()

VerteX

Rekviem za sen jsem se rozhodl shlédnout poté, co mě zaujalo Aronofského Pi a původně jsem nic silnějšího nečekal. Ovšem tento film je tak neuvěřitelně emocionálně vygradovaný, že mě přesvědčil o opaku. Děj mě naprosto přikoval do křesla a pustil až tak 5 minut po skončení závěrečných titulků. Ač Rekviem za sen začíná poněkud poněkud zmateně, postupně neuvěřitelným způsobem proměňuje hlavní postavy a nachází paralely i tam, kde bychom je v první polovině nehledaly. Dva oddělené světy, svět Sary Goldfarbové a jejího syna Harryho postupně splývají... Aronofsky dosáhl působivosti a depresivní atmosféry filmu díky mnoha detailům. Scény s drogami jsou útržkovité a doprovázené zvukovými efekty tak, že vidíte detaily a celek si dotváříte již sami. Podobně šílené jsou i scény s lednicí u Sary. Co musím na tomto snímku ale obzvlášť vyzdvihnout, je soundtrack s ústředním tématem od Clinta Mansella. Tuto melodii jsem znal ještě před tím, než jsem Rekviem za sen viděl, a nenapadlo by mě ji spojovat s depresivní náladou. Ovšem naroubováno do filmu dotváří atmosféru a nahrazuje tak to, co kamera sama o sobě nedokáže. ()

Candyman

Po tom, co jsem se na tenhle film dodíval se mi chtělo brečet a zároveň křičet bolestí a vztekem ! Tak surové a realistické a když se nad tím zamyslíte, zjistíte, že v dnešním světě to takhle funguje normálně. Proč točí takové filmy? Proč? Teď z toho budu pěkně dlouho na prášky. Kdybych mohl dát větší hodnocení, udělal bych to. ()

kutcha

Film se nejspíš zařadil do mých nejlepších top ten filmů. Ale taky do mých top ten filmů, po kterých mi bylo totálně do breku. Drogy jsou svinstvo. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen