Dost hvězd na pět reklamních kampaní, dost vášně, moci a hrabivosti na deset filmů. Plus ohnivá záplava zvláštních efektů... Irwin Allen, producent Dobrodružství Poseidonu a Skleněného pekla přichází s filmem Když se čas naplnil..., pokračujícím v tradici spektakulárních katastrofických snímků. Spící sopka na ostrově v jižním Pacifiku neočekávaně vybuchuje v zuřivé erupci. Mezi těmi, kteří se díky scénáři Carla Foremana a Stirlinga Silliphanta ocitají v ohrožení, jsou nesmlouvavý ropný těžař Paul Newman, hotelový magnát William Holden a Jacqueline Bisset jako PR manažerka, která se musí mezi oběma rozhodnout. Která z důvěrně známých tváří přežije v situaci, kdy nic jako bezpečná půda neexistuje? Dívejte se – a mějte se na pozoru. Tak jako proudí láva, proudí i výjimečné a intenzivní filmové vzrušení. (Magic Box)

lennyd

Tropický ostrůvek v Jižním Pacifiku je takřka rájem. Není divu, že je v zájmu investorů, kteří zde chtějí vybudovat hotelový resort se vším všudy pro bohaté. Ráj se ale téměř v okamžiku mění v peklo po výbuchu místní, dosud plně klidné, sopky. Ředitel resortu Bob Spangler (James Franciscus) ale náznaky nebezpečí odmítá, a přesvědčuje všechny okolo o bezpečnosti hotelu. Jen skupinka obyvatel uvěří Hanku Hendersenovi (Paul Newman) a odebere se s ním do bezpečí... Pokud někdo sleduje mé hodnocení, tak již ví, že katastrofické filmy mám rád. Spolu se scifi a horory patří k mým nejoblíbenějším žánrům, a jsem kolikrát schopen překousnout různé výmysly nesmysly, nelogičnosti a další výmysly filmařů, a obvykle hodnotím o řád lépe než okolí. Ale to jen s jedinou podmínkou - musí mne film alespoň trochu bavit. A to bohužel tento - Když se čas naplnil - nesplnil. Dvě třetiny filmu (do výbuchu sopky) jsem se ukrutně nudil, a kromě modrých očí Paula Newmana mne nezaujalo nic (a jelikož nejsem ženská, tak mne oči Paula Newmana až tak moc neberou). Od výbuchu sopky je film o řád zábavnější, ale na víc než na dvě hvězdičky to nestačí. Milovníkům podobných filmů radši doporučuji Rozpoutané peklo s Piercem Brosnanem a nebo Tommy Lee Jonesovu Sopku... ()

Martin741

Je mi jasne, ze sa reziser James ZlatyKamen pokusil nadviazat na vysiny kultoveho The Towering Hell z roku 1974. Sice je tento film podstatne slabsi, nevidim to az tak biedne. Vulkan vybuchne kdesi na ostrove v Juznom Pacifiku..... moze byt, a ucast ludi ako Paul Novomuz /Cat on a Hot Tin Roof, Cold Hand Luke/, Jacqueline Bisset /La Nuit Americaine/ a Williama Holdena /Sunset Boulevard, Wild Bunch/ zabezpeci filmu vysokych 76 % ()

mortak

Matka příroda ví, jak trestat zlo a odměňovat dobro. V tomto filmu k tomu použila sopku vrhající hořící kameny. Hrdinka konečně pochopila, že její místo je vedle bohatého naftaře, a nikoliv vedle hotelového milionáře (takové každodenní rozhodování obyčejné managerky). Newman nás každým pohledem do kamery přesvědčuje, že situace je vážná / Neskutečně blbé - od scénáře, přes triky, až k hereckým výkonům - ale na druhou stranu neškodné a vyčistí mozek stejným způsobem jako flaška vodky. Kocovina je pak jenom duševní... ()

Orlau32

Prostě se ten film nepovedl. Je to jalové. Ačkoliv námět je perfektní, herecké obsazení má pět hvězd (Paul Newman,Jacqueline Bisset,William Holden,Burgess Meredith a Ernest Borgnine), tak to réžie trochu nezvládla, protože katastrofa v rozměru výbuchu sopky.... musí být každému jasná, kdo jen něco málo četl o Pompejích. Ale aby se vedly pitomé diskuze napříč celým filmem, jestli to vybuchne nebo ne a pakliže jo, co se stane, se mi zdálo absolutně hloupé. Proto dávám 3*. ()

Kimon

Průměrnost tohoto snímku nezachránil podle mého názoru ani Paul Newman. Přítomnost Newmana sice přidávává filmu na exkluzívnosti, přesto se jedná o průměrný katastrofický film jehož scénář, jak jinak, vodí diváka za nos. Ta sopečná lává podle scénáře je sice rudá jako soudruzi z dálného východu, ale žhavá asi moc nebude. Jinak by se neprocházeli hrdinové jen pár metrů od vytékající rudé sopečné řeky. Podobných momentů je v tomto snímku ale bohužel více. S tím si prostě autoři filmu hlavu nelámali. ()

• Paul Newman uvedl, že tento film byl jediným, který točil pouze pro peníze. (SONY_)
  • Natáčelo se na Hawaii a ve studiu Warner Brothers Burbank v americkém státě Kalifornie. (Terva)
  • Ačkoliv byl film propadákem, přesto byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší kostýmy. Vyhrál však snímek Tess (1979). (Terva)