Panika v Needle Parku

• USA The Panic in Needle Park (více)

Příběh se odehrává v New York City. Helen je mladá dívka bez domova. Hledá lásku a domov. Bobby by mohl být ten pravý - miluje ji a chce jí dát domov, jenže je narkoman a živí ho překupnictví drog a drobné kšeftíky. Ani jeho příbuzní a kamarádi neznají nic lepšího. Není se co divit, že i Helen začne brát drogy, prodávat své tělo a pomáhat Bobbymu při jeho podvodech. Mají jen jedinou možnost, jak začít znovu - rozejít se. Jenže to nedokážou. (vla_kor)

Schuldiner

Přeci jen jsem čekal víc. Možná trochu více emocí, trochu víc špíny, trochu víc dramatu. Al Pacino, ač zahrál opět samozřejmě na výbornou, je zde téměř nepřetržitě hladce oholen a jako feťák moc nevypadá. Což mi přijde u člověka na heroinu, který se živí tak jako on v tomto filmu, trochu zvláštní. Čekal bych nějaké mrtvoly, předávkování, přinejmenším opravdové absťáky, protože takhle vypadá závislost na heroinu jako takový menší problém, se kterým se dá celkem normálně fungovat... Což je samozřejmě úplně mimózní představa. ()

aLPaC

Druhá role Al Pacina, první hlavní a hned absolutní uznání. Mám rád filmy a narkomanech, ale tento vybočuje. Je syrový, realistický a dost depresivní jako většina jemu podobných, to co ho dělá zvláštím je to, že v něm není hudba a kličkování. Jen skvělé herectví Ala a Kitty. Přesto třeba Rekviem se mi líbí více. Nicméně není pochyb, že mladá generace v čele s Pacinem, De Nirem či Nicholsonem vzala na začátku 70.let Hollywood rázně útokem. ()

sona123

Bože, tak to byl strašný film, tak realistický, tam tvrdý a temný. Dokonalý Al Pacino, zkraje švihák a mazel...myslím, byť tu zkušenost naštěstí nemám, že se tvůrcům podařilo jedinečně zobrazit tu beznaděj a prázdno, kdy se vše smrskne na jedinou potřebu - jak si obstarat další dávku, jak se dostat do rauše...Naděje tu není. Ještě že takových filmů není mnoho, budu dlouho sbírat síly na něco podobného, a to jsem se jen dívala.... ()

zelvicka.

Onehdá nám na kalbě ve Flower City došel chlast. Když se dopila i Alpa, spiritus dilutus z lékárničky a největší mozky začaly přemýšlet, jak re-naturovat denaturák, zažili jsme si všichni krušný chvilky. Nicméně Aleš Pacička dojel na kole k benzince a tak jsme to do rána vydrželi. Nicméně po shlídnutí Needle Parku chápu, že tahle storka se asi nezfilmuje, rozhodně ne tak dobře. ()

bolan

Věru nebyl to špatný film o drogách. Realistický, syrový, z ulice, ale nějak mi to uplně nesedlo a teď fakt nevim čím to bylo. Snad první film s oblíbencem Al Pacinem, kde mě vyloženě sral, což znamená, že to zahrál asi opravdu dobře, protože tam měl být asi trochu za kreténa. ()

Santino7

Jeden z vôbec prvých zásadných filmov zaoberajúcich sa drogovou problematikou... no a taktiež bez pochýb jeden z najlepších, ak nie ten úplne najlepší (alebo Trainspotting), no a to myslím skutočne vážne! Prikláňam sa dokonca k názoru, že je ešte o triedu vyššie ako napríklad Requiem for a Dream, pretože (ako už spomínal aj gudaulin) vďaka absencii efektov a rôznych zbytočných trikov pôsobí omnoho autentickejšie, servíruje nám drsnú realitu tou najjednoduchšou cestou bez akýchkoľvek škrupúľ. Proste natvrdo. Dokonale zobrazená premena hlavných postáv v priebehu necelých dvoch hodín, počas ktorých som sa od filmu jednoducho nemohol nijakým spôsobom odtrhnúť, nešlo to - skvelý príklad toho, že sa zaobísť aj bez hudby atď... Paniku v Needle Parku by skutočne mali mať preštudovanú všetci tí, ktorí majú v pláne vrhnúť sa do natáčania snímku na drogovú tématiku, niečo ako povinnú literatúru :-) A mimochodom, najmä vďaka tomuto vynikajúcemu hereckému výkonu (prvá hlavná rola v kariére) pravdepodobne Al Pacino vďačí za neskoršie stvárnenie dnes už kultovej postavy vo všetkým dobre známej klasike z mafiánskeho prostredia, kde zažiaril o rok neskôr. Neviem, čo viac ešte napísať, všetko podstatné tu v komentároch bolo už omieľané veľakrát, každopádne môžem tento film s čistým svedomím odporučiť, ak ste ešte nevideli. 5/5 ()

Furmi

Deti zo stanice zoo bez detí a stanice zoo. Drsné vykreslenie drogovo závislých ľudí a ich jediného dennodenného problému. "Kde zohnať drogu". ()

jasanka

Přiznávám, že u mě byl problém hlavně v tom, že jsem myslela, že jde o úplně jiný film. Tuhle tematiku moc nemusím, každou chvíli se mi zvedal žaludek. Ve své době asi pecka, dneska (aspoň pro mě) jsou filmy o drogách už okoukané a nemůžou přinést nic moc nového. ()

zahadum

Surovo drsný film natočený bez filtrov ktoré by zničili atmosféru špiny, beznádeje, ľudskej stoky, šedej stratenej ľudskej existencie na okraji morálky a dôstojnosti. Al Pacino jednoznačne herecky exceluje a nečudujem sa ,že o rok neskôr použil tento film Copolla ako argument,že presne tohoto človeka chcem mať v Kmotrovi. Drogy vo filme...film nepovie,že sú na nič a ničia život...film je až na hranici dokumentu a je na nás čo si z filmu vezmeme...filmu je všetko jedno. Surovosť nebola nikdy chladnejšia a bezohľadnejšia. ()

t0ny

Syrový a vysoce sugestivní zážitek. K tematice se zřejmě nejde vyjádřit lépe – ve filmu uvidíte dva úžasně zahrané hlavní hrdiny (Al Pacino je pro mě zatím nejpřesvědčivějším filmovým feťákem) v kolotoči shánění peněz a drog, přičemž do záběru se dostanou maximálně tři bloky ulic šedivého New Yorku. Posun v ději je ze zjevného důvodu minimální a absence hudební složky jen podkresluje hustou a zároveň odpornou atmosféru. Aneb jde to i bez pozlátek a konce typu „tak to dopadá, když…“ ani není potřeba. ()

Rokle

Život se po jedné dávce drogy scvrkává do podoby hledání další dávky a hlavně peněz. Za jakoukoliv cenu, důležité je přežít den. Překvapila mě řada drsných scén. Na tu dobu poměrně otevřená zpověď o feťácích. ()

alambert

Skoro dvě hodiny a ani jedna emoce, za to neustále přítomná otázka: Proč se sakra Kitty Winn chvílemi chová jako mentálně zaostalá? Scénka s pejskem by byla působivá (kleopatřin důkladný spoiler téhle scénky jsem naštěstí předtím nečetl), kdyby nebyla tolik mimo děj. ()

Mr.FreeZer

Hodně podobných snímků jsem dosud viděl. Tenhle nějak nevybočoval ze standartu drogových kromě tedy Al Pacina, který zde startoval svoji veleúspěšnou kariéru. Už v téhle roli bylo poznat, že ten kluk to opravdu umí. ()

truby

Žádná sláva tedy. Ke cti tomuto filmu může být, jak už zde bylo zmíněno, že se nevyžívá v záběrech zfetovaných lidí a jiných nechutných situacích, chtíce šokovat a zaujmout především tímto. Snaží se spíše zabrat vztahy a jejich destrukci, život těchto lidí a jejich okolí. Ale to je mně docela známo z dokumentů nebo jiných filmů a všude je to vždy stejné, vždy ta stejná cesta, z přítelkyně hlavního hrdiny se vždy stane šlapka... Nic převratného a způsob režie nezdál se mi také nijak vyjímečným. ()

Dvoja

Jedno slovo, které se zde opakuje stále a dle mě je opravdu nejvíce výstižné: "Syrové". Netvrdím zde, že je to film snad lepší než Trainspotting, Rekviem apod., ale zapůsobil na mě jako nejvíce odrazující od drog - a z toho vyplývá jak dobře jsou vystiženy krušné chvilky narkomanů - tak reálně, že není potřeba hudby, jenž se nám vrývá pod kůži a tím uceluje zážitek a podněcuje vzpomínky na scény. Al Pacinovi role hodného, avšak bohužel ztraceného kluka ve svém smutném osudu opravdu sedla - stejně jako Winn - dívka stažena do bláta touhou poznat nepoznané, splynout s lidmi, kteří ji obklopovali. Oblíbená scéna: Al Pacinův pohled do očí Helen, obejmutí a zašeptání: "Kdy jsi s tím začala?". ()

vla_kor

Takřka dokumentárním stylem natočený film o drogově závislých obyvatelích New Yorku, kteří se na počátku 70. let scházejí v tzv. Jehlovém parku je zajímavý nejen tím, že je to jeden z prvních filmů o narkomanech, který ukazuje všechny detaily (příprava, aplikace heroinu). Ale především pro herecký výkon, který zde ve své první skutečné filmové roli předvedl Al Pacino. Je v této roli mimořádně autentický, syrový a musíte ho nenávidět za jeho neschopnost přestat s heroinem. Není se co divit, že si ho díky této roli vybral do Kmotra Coppola a souhlasili s ním i hlavouni z Paramountu. Podle mého film, který patří do učebnic! ()

sehe

Výborne zachytené 70 roky v NY s heroinom,zvukmi,mladým,ale už v tej dobe veľkým hercom AlPacinom a jeho drogovo závislou partnerkou Helen.Film má všetko, čo asi režisér Schatzberg chcel ukázať,a to strašné devastačné pǒsobenie drog na konanie človeka. ()