Síla lidskosti - Nicholas Winton

• Slovensko Nicholas G. Winton - Sila ľudskosti (více)

V roku 1939 Nicholas Winton z vlastnej iniciatívy zachránil 669 prevažne židovských detí počas nacistickej okupácie Československa a cez hranice hitlerovského Nemecka sa mu podarilo prepraviť ich do Veľkej Británie. O svojom veľkom čine mlčal neuveriteľných 50 rokov. Nicholas Winton dodnes žije, má 94 rokov a volajú ho britský Schindler. Dokumentárnym filmom nás sprevádza Joe Schlesinger, reportér kanadskej tv stanice CBS, ktorý je jedným wintonových zachránených detí. Príbehy, ktoré rozprávajú zachránené deti, sa prelínajú s rozprávaním a spomínaním Nicholasa Wintona, dokumentárnymi dobovými a archívnymi zábermi. Ku koncu filmu sme svedkami dojímavej scény stretnutia Nicholasa Wintona so svojimi deťmi po dlhých rokoch. Držiteľ International Emmy Award 2002 za najlepší dokumentárny film. (oficiální text distributora)

Boomstick

Velmi krasny dokument,jeden z najlepsich ake som kedy videl,fantasticky vyber hudby (hlavne Mozartovo requiem),strih a technicke spracovanie.Winton je ozaj človek s velkym č ()

Elgin

Bez debat pat hviezd za vypovednu hodnotu. Nezistna pomoc ktora vyustila k zachraneniu 669 deti pred neodvratnym koncom. Nicholas Winton si plne zasluzi nasu pozornost a obdiv. ()

Móó

ta pátá hvězdička není tak ani o filmu jako o úžasném činu, který Nicholas Winton udělal. Obdivuhodný dokument s velmi emotivními pasážemi. Oko nezůstalo suché. Příběh tohoto člověka je téměř neuvěřitelný. Dokázal tolik, ale přesto o tom padesát let mlčel. ()

agassi68

Tu sa ťažko ubránite slzám, keď vstane niekoľko desiatok či stoviek ľudí na otázku komu Winton zachránil život.. Takéto dokumenty by mali vysielať pravidelne namiesto výplachu mozgov na komerčných TV. ()

wErniK

Zpracování dokumentu mělo v mých očích pár nedostatků, které se ovšem díky jeho obsahu a přínosu proměnily v naprosté banality, za které nehodlám srážet hodnocení. Nicholas Winton, muž neobyčejných hodnot, unikátní osobnosti a mimořádných činů, se řadí mezi nezapomenutelné postavy světových dějin. Díky tomuto dojemnému snímku a knize „Loterie života Nicholase Wintona“ jsem měl tu čest poznat příběh Nicholase Wintona a jím zachráněných dětí, na který nikdy nezapomenu. Pro mě je plné hodnocení samozřejmostí. Klaním se Vám, pane Wintone. ()

Sony1994

Dokument, který se chytil silného a divácky vděčného tématu. A doopravdy z něj vytěžil všechno, co šlo a při tom v důstojné formě. Pro demostraci opravdu lidsky silného obsahu musím zdůraznit, že po jeho skončení se dočkal aplausu v kině plně obsazeném puberťáky. A věřte, že to už něco nzamená. 85% ()

Aktivak

Druhá část volné trilogie o siru Nicolasovi Wintonovi a jeho záchraně 669 židovských dětí, Síla lidskosti - Nicholas Winton, je emocionálně vypjatý dokument, který věrně odpovídá svému názvu. Síla lidskosti, kterou v roce 1938 ukázal pan Winton iniciativní záchranou českých dětí, je dle mého názoru zcela unikátní počin, navíc umocněný faktem, že o svém činu 50 let nikomu neřekl a bral ho jako samozřejmou věc. Touha pomáhat a starat se o ostatní z nezištných důvodů jsou takové vlastnosti, které má bohužel v současném světě jen málokdo. Poselství tohoto filmu by si proto měl vzít každý k srdci a přemýšlet, kde začít..Klobouk dolů VELKÝ pane Wintone.. ()

Wewerush

Pokud bych měla hodnotit osobnost a charakter Nicholase Wintona, 5 hvězd je málo. Rozhodla jsem se ale hodnotit dokument - film, a 2 hvězdy jsou až až. ()

mi-ib

Dokument, který popisuje obrovský příběh o záchraně 669 dětí. Nicholas Winton podle mě patří mezi malou skupinu lidí, kteří si zaslouží naší úctu. Dokument obsahuje hodně autentických, aspoň mě tak připadaly, či přímo unikátních záběrů z doby, kdy se celá věc udála, ale i z doby současné, kdy se Wintonovo tajemství prozradilo. Jestli si chcete pobrečet, tak doporučuji. ()

Tryman

Než jsem shlédnul tento snímek, neměl jsem ani ponětí, že někdy existoval někdo jako Nicholas Winton. Dokument byl podán vynikajícím způsobem, který poskytnul spoustu informací a pokud se to tak dá říct (vzhledem k povaze těch informací), tak i zábavnou formou. Síla lidskosti je důkaz, že ať už se stane cokoliv, vždy se najde alespoň jeden dobrý člověk, který nečeká, až všechny problémy vyřeší někdo jiný. ()

kamil0606

Vynikajúci dokument ktorý nielenže rozpráva príbeh s ohromnou silou a emóciami ale je ešte i famózne spracovaný. Hudba tam pasuje ako by bola vytvorená práve pre tento dokument, skvelý strih, úžasné zobrazenie daných scén... Veľmi tažko sa dá odolať slzám a obzvlášť niekedy sa ani nedá... ()

dandislav1991

Otázkou je zda hodnotí dokument, jako filmový počin nebo jeho silný příběh, já to nedokáži rozdělit a to také přiznávám, takže kompromisní 4 * ()

Mukunda

Ačkoliv je dokument zajímavý a téma bezesporu silné, celkově mě neuspokojil. A dávat vysokou známku jen pro dojemné téma, to se mi nechce. ()

Deb

Tenhle film by se měl pouštět povinně ve školách. Opravdu výbornej dokument. Nicholas Winton je fakt formát! ()

Koty

Síla lidskosti... už název sám napovídá; velmi emotivní dokument o Sir Nicholasi Wintonovi, britském Oskaru Schindlerovi. ()

haWranka

Dokument natočený s neuvěřitelným citem. Název vlastně vypovídá o celém filmu a ta síla lidskosti mě nejednou dohnala k slzám... ()