Harry Potter a Tajemná komnata

• USA Harry Potter and the Chamber of Secrets (více)

Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u zlých příbuzných. Pomůže mu kamarád Ron, který ho přiletí v otcově létajícím autě zachránit. Máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Když mají později odjet do školy, nepodaří se jim projít zdí na nástupiště 9 3/4 , odkud odjíždí vlak do Bradavic. Vezmou tedy létající auto pana Weasleye a poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky. Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. V Bradavicích se na stěně objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Kdysi se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, jež zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky. Při souboji s Dracem se při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči, a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Harry najde kouzelný deník Toma Raddlea, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu... (TV Nova)

Yardie

Asi půjdu proti proudu, ale ten druhý díl se mi až tolik nelíbil jako ten první. Filmařské řemeslo odvedeno skvěle, stejně jako v prvním dílů, ale příběh už se mi nezdál až tolik poutavý a zajímavý. Dokonce se mi zdál méně temný, než první díl. Vizuálně paráda, příběh trošku slabší. Lepší 3 hvězdičky. Howgh! ()

Ollie235

Obrovský posun oproti prvnímu dílu. Harry, Ron a Hermiona už nepůsobí jako takoví malý caparti a nějaké ty kouzelnické schopnosti jim už člověk i věří. Navíc se Bradavice stávají temnějším místem, kde začíná řádit zlo. Závěrečný souboj se tvůrcům velmi povedl a vyplatí se na něj skoro 3 hodiny počkat. ()

mazadlo

Poslední z ,, klidnějších" dílů Harryho Pottera- Columbus se snažil přitvrdit ale držel se zajetých hranic což filmu naštěstí sluší. Nejlepší scéna s létajícím autem je vyvedena na jedničku - Columbus měl cit pro to co z filmu nevynechávat. Víc k tomu ani netřeba říkat.... ()

AIMÉE

"Koukněte, Weasley dostal huláka!".... "žer slimáky".... " "ty mudlovská šmejdko"... Díky takovým dialogům zkousávám dabing, který je v potterovské filmografii vydařený. ()

Marina111

Ďalší z radu Potterov, ku ktorému sa mi viažu samé dobré spomienky. Joj, koľko som sa pri ňom svojho času nasnívala! Ako sa doslova včaroval do sveta mojich predstáv ... Mysteriózno - fantasticko - rozprávkovo rodinný film s príjemne strašidelným nádychom a mnohými vtipnými scénami, ktoré skrátka viem oceniť. Nech je ako chce, výlet do Tajomnej komnaty podniknem vždy rada ... ()

TwoFace

Druhý díl Harryho Pottera se nese v temnějším, strašidelnějším a akčnějším duchu. Kouzelná atmosféra prvního roku v Bradavicích se neztratila, herci jsou o něco starší a je poznat, že i jejich herecké výkony se zlepšily. Stejně jako u všech dílů musím pochválit vizuální efekty, Bazilišek a obří pavouci vypadají stále skvěle. Jediná výtka směřuje jen k možná až moc dlouhé stopáži. Měl jsem pocit, že děj se místy až moc vlekl, a to i když bylo mnoho scén z knižní předlohy samozřejmě vypuštěno (další díly mají zase opačný problém). ()

H4ku11

Dospelejšie, temnejšie a Lockhart s Dobbym. Knižné pokračovanie jednotky sa mi páčilo viac a tak je to aj s filmom. Stále je to ešte skôr pre mladšie publikum, ale myslím, že už s Harrym podrástli aj jeho priemerní diváci. ()

laepus

Největším plusem tohoto dílu je pro mě Kenneth Branagh - škoda, že nedostal víc prostoru - jakmile je na plátně, je jen a jen jeho a ostatní převyšuje o několik tříd. ()

cesky_hrac

Rozhodně lepší než jednička i když to tak v mém hodnocení nevypadá. Mohly to být dokonce i dvě hvězdy ale konec snímku byl docela prodlužovaný... Můj celkový verdikt: ,,Tento film nebyl dobrý . Holt jsem už vyrostl a Chris Colombus se svými filmy mě už nenatchne. Tak proto dávám silnou jednu hvězdu.." ...3,5/10. ()

ArthasKarfa

Druhý díl série filmů, které vás vtáhnou do světa kouzel, každého jinak, každý z nás má tyhle filmy rád trošku z jiného důvodu. Druhý díl má v sobě spoustu tajemných záběrů, drobných detailů a zvyknete si být jakousi součástí toho světa. Společně s knihou se vám u HP pordaří schovat ve světě čar a kouzel a takových filmů je věru málo. ()

Klajnik

Asi lepší než první díl. Rozhodně temnější. Na druhou stranu opět hloupá pohádka. Tahle škola je plná nebezpečí a běžně by v ní docházelo ke ztrátám na životech. ()

hell_boy

Je to sice strašná blbost, ale nepostrádá nápad, atmosféru, vtip ani pointu, takže proč nedat 5*? PS: Pavoučí scéna je fakt "šťavnatá". ()

rsimonyi

Druhý Harry Potter a Tajemná komnata už je o něco temnější. Objeví se zde i zákeřná postava Luciuse Malfoye a také digitální skřítek Dobby. Stále skvělá podívaná. ()

Phillo

Drsnejšie, dlhšie a miniinovatívne. Columbus sa nezaprie a opäť nám servíruje detskú zábavu, ktorá je však znesiteľnejšia a dá sa pozerať aj viac krát. Nastolil tým trend priostrievania každým dielom, čoho sa asi chytila aj Rowlingová. 65% ()

cherita

To si tak zřejmě jednou pan režisér s pány producenty sedli a řekli si: „No, jednička nám vydělala docela dost peněz, natočíme dvojku úplně stejně a co nemusíme, to nezměníme, protože změna je riziko a riziko znamená menší příjmy.“ A tak se stalo, že z mé nejoblíbenější potterovské knížky vznikl nejnudnější potterovský film. ()

LukyNike

Jeden z nejlepších filmů o Harrym Potterovi. Na knižní zpracování pochopitelně nemá, ale první filmový díl rozhodně předčí. Původní hodnocení musím snížit na 4 hvězdy, neboť s odstupem času už ztratil film svoji jiskru. ()

Blue.Shark

Tak v Tajemné komnatě už se D. Radcliffe zlepšil v ovládání mimiky a celý film to posouvá dopředu. Stále je to velice příjemná podívaná, herci docela přesně vystihují podobu knižních postav a lepší digitální triky filmu také přilepšují. HP filmy se pro mě pomalu stávají srdcovou záležitostí :) ()

Emzet

S druhým filmem již začínají problémy. Zatímco knižní předloha přechází z naivní a roztomilé atmosféry prvního dílu do téměř regulérního hororu (ke kterému se pak už žádné z pokračování tak docela nevrátí - nejblíže asi pětka, ovšem ta pracuje spíš v psychologické než nadpřirozené rovině), filmu se to moc nedaří. Ne že by tu nebyla snaha, ovšem Columbus zkrátka nedokáže točit ponuré a temné scény. Sice se knihy snaží držet jako klíště (za což má plus), ale v tom nesprávném směru - víc než atmosféru, vyznění a detaily důležité pro vývoj celé ságy se snaží kopírovat jednotlivé dialogy a scény, ovšem naprosto suše a nevýrazně. Ono mrazení v zádech, které bylo přítomno skoro během celé knihy se u filmového zpracování neobjevilo ani jednou. Co víc, protože celé prostředí Bradavic bylo důkladně představeno už v minulém díle, těžko může dvojka překvapit (jako se to dařilo "uvádějící" jedničce). Kenneth Branagh coby Gilderoy Lockhart potěší (popravdě jsem si od samého začátku pro tuto roli nikoho lepšího představit nedovedl) a Rickman, Smith a naposledy i Harris stále září, ovšem režisérova suchost všechnu jejich snahu pohřbívá. A to už vůbec nemluvím o délce snímku, která diváka ke konci dost utahá. Na druhou stranu ovšem Tajemná komnata nevytváří dějové mezery a boty, kterých se dopustí některé pozdější filmy. Za to všechna čest. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (více)