Reklama

Reklama

Harry Potter a Kámen mudrců

  • Velká Británie Harry Potter and the Philosopher's Stone (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Před deseti lety položili čarodějové Brumbál, Hagrid a McGonagallová na práh domu Vernona a Petunie Dursleyových miminko s jizvou na čele. Je to malý Harry Potter, syn Petuniiny zemřelé sestry. Dursleyovi se o něj sice starají, na rozdíl od vlastního syna Dudleyho mu však neprojevují příliš lásky. Když se blíží Harryho jedenácté narozeniny, zjistí ke svému překvapení, že dokáže mluvit s hadem. V den narozenin mu čaroděj Hagrid doručí dort a dopis. Harry se dozví, že jeho rodiče byli čarodějové a nezahynuli při obyčejné autonehodě, ale v boji se zlým Voldemortem. Jizvu na čele si odnesl z tohoto boje. Nyní má právo nastoupit do učení ve Škole kouzel a čar v Bradavicích. Hagrid mu pomůže nakoupit školní pomůcky, včetně kouzelnické hůlky, a potom ho pošle na nádraží, kde z tajného nástupiště 9 3/4 odjíždí expres do Bradavic. Ve vlaku se Harry skamarádí se sympatickou Hermionou a dobráckým Ronem. Společně se pak dostanou na prestižní kolej Nebelvíru. Díky mimořádnému talentu k létání se stane novým chytačem nebelvírského famfrpálového mužstva. Po zápasu čeká žáky Vánoční volno, kterého Harry, Ron a Hermiona využijí k pátrání po tajemství, které střeží v podzemí školy trojhlavý pes. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (1 213)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Úvod do legendární série, která si získala velké množství fanoušků stejně, jako její slavná knižní předloha. Mám určité výhrady k jedničce, která se v mnohém ještě drží tak trochu při zemi a v určitých aspektech a situacích působí až příliš infantilně a rádoby komediálně, ale dobře rozehrává velkou čarodějskou hru a fiktivní svět Bradavic si nejde neoblíbit. Jako start dobré, leč zdaleka ne bez nedostatků. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Ech uch... no, byl jsem okolnostmi donucen to shlédnout. Ano, je to vizuálně perfektní, ale probůh, do teď vůbec nechápu, o co tomu brejlatému klučinovi šlo. Na pohádku to bylo moc vážné, na fantasy zase moc infantilní, na komedii moc málo humorné a na dobrodružný film moc málo dobrodružné. Columbus mi připomíná řemeslníka, který nechtěl (nemohl) do příběhu vpašovat jakýkoli vlastní rukopis. Perfektně odvedený komerční produkt, víc ani ťuk. Chyba je asi ve mně, Potěr mě i jako knížka po několika stránkách začne spolehlivě strašně nudit. My dva jsem se pro sebe nezrodili, nu co, Rowlingová neschudne, že... A já také ne, tak nač se rmoutit. ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Perfektní zobrazení Potterova kouzelnického světa.. nebýt Chrise Columbuse, bůh ví jak by nynější Harryho království vypadalo. Nikdo už mu neodpáře, že hlavně díky němu Harry Potter vypadá tak jak vypadá. Knižní předlohu jsem nečetl a ani to neplánuji, pochybuji, že změním názor a něco si přečtu (i když celá knižní série u sourozenců v pokoji na mě den za dnem pokukuje). ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Tu začína najväčší projekt filmového sveta, no nik onom ešte nevie. prvý diel je v skutku vydarený film ktorý ma zaujal svojim dejom o mladých čarodejníkoch.......................Soundtrack John Williams: 1. Prologue [2:12] ,2. Harry's Wondrous World [5:21] ,3. Arrival of Baby Harry [4:25] ,4. Visit to the Zoo/Letters from Hogwarts [3:22] ,5. Diagon Alley/The Gringotts Vault [4:06] ,6. Platform Nine-and-Three-Quarters/The Journey to Hogwarts [3:14] ,7. Entry into the Great Hall/The Banquet [3:42] ,8. Mr. Longbottom Flies [3:35] ,9. Hogwarts Forever!/The Moving Stairs [3:46] ,10. The Norwegian Ridgeback/A Change of Season [2:47] ,11. The Quidditch Match [8:28] ,12. Christmas at Hogwarts [2:56] ,13. The Invisibility Cloak/The Library Scene [3:15] ,14. Fluffy's Harp [2:38] ,15. The Chess Game [3:48] ,16. In the Devil's Snare/The Flying Keys [2:20] ,17. The Face of Voldemort [6:10] ,18. Leaving Hogwarts [2:13] ,19. Hedwig's Theme [5:09], ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Knižní předlohy jsou skvělé. Začala jsem je číst díky mladší sestře a dodnes mě nepustily. Mám všechny díly přečtené několikrát a pořád je to napínavé, zajímavé a kouzelné. První film je velmi věrnou adaptací knihy, ale možná až moc věrnou a v tom bude ten problém. Technická stránka filmu je naprosto v pořádku - až na famfrpál, se kterým se v ILM moc nevytáhli, ale budiž. Hudba Johna Williamse je také dost dobrá. Dospělí herci nemají chybu - obzvláště profesor Snape v podání Alana Rickmana je dostatečně slizký, přesně tak, jak má být. I většina dětský představitelů je dobrá - hlavně Hermiona ale teď nastává ten problém ... Harry Potter. Podle mě proste Daniel Radcliffe není moc dobrý herec, je hrozně prkenný a spoustu věcí mu prostě nemůžeme uvěřit. A to je u hlavní postavy podle mě dost velký problém. ()

Galerie (235)

Zajímavosti (260)

  • Když Harry (Daniel Radcliffe) vstoupí spolu s ostatními do Velké síně a čeká na přijímací rituál s Moudrým kloboukem, Snape (Alan Rickman) se baví s profesorem Quirrellem (Ian Hart). Harry se dívá jejich směrem a vzápětí ho začne pálit jizva po Voldemortově útoku. Snape si tohoto Harryho gesta všimne a pozorný divák postřehne, že se vzápětí podívá na profesora Quirrella, protože mu dojde, že jizva Harryho nepálí kvůli Snapovi. (Nick321)
  • V knižnej sérii je z ústrednej trojice najstaršia Hermiona, no v skutočnosti je jej predstaviteľka, Emma Watson, najmladšia. (Zdroj: ČSFD)
  • Autorka knižní předlohy J. K. Rowlingová popsala 5 stránek papíru různými slovy začínající na Q. Nakonec se rozhodla pro Quidditch (famfrpál / metlobal). (zuzu1056)

Související novinky

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Orchestr Prague Pop Symphonics připravuje velkolepý koncert filmové hudby, na kterém představí oblíbené melodie z filmů, bez kterých si období nejkrásnějších svátků v roce neumíme už ani představit.… (více)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Mysleli jste si, že nic horšího než remake Harryho Pottera v podobě televizního seriálu už nehrozí? Pak vězte, že studio Lionsgate čerstvě oznámilo také návrat Twilight ságy. Stmívání se pak rovněž… (více)

HBO Max se mění

HBO Max se mění

12.04.2023

Sbohem HBO Max, seznamte se s Max. Šéf Warner Bros. Discovery David Zaslav si protlačil svoji a streamovací služba HBO Max, jež se v květnu spojí ještě s obsahem právě Discovery+, ponese v Americe od… (více)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (více)

Reklama

Reklama