Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  **

  Harryho Pottera jsem jako mladší samozřejmě žral. Knížky jsem měl moc rád až do čtvrtého dílu. Co se filmů týče, to ale žádná sláva není. Narychlo spíchnutý, nezajímavý počin naprosto neschopného režiséra. Nulová atmosféra, vše je dětské, čisté, legrační, příjemné, rozhodně ale za hranou snesitelnosti.(9.9.2008)

 • Lima
  ***

  Já vím, že jako obyčejný mudla do toho nemám co kecat, ale proč tvůrci proboha nevyčarovali lepšího hlavního představitele? Daniel Radcliffe je děsně prkennej, i přesto, že nemůžu od nováčka čekat zázraky. A taky bych čekal, že u takového projektu některé triky nebudou tak okatě digitální. A když už kritizuju, tak i Williamsova hudba nepatří mezi silné stránky. Přijde mi, že se Williams dost opakuje a část hlavního motivu mi nápadně připomíná jeden z motivů v Schindlerově seznamu. Na druhou stranu, fanfrpál se povedl a šachy, obzvláště pěšci se dvěma meči, jsou dost prďácký. Potěší taky párkrát se objevivší John Cleese...Jo a ještě něco. Už jsem se rozhodl. Vykašlu se na auto a pořídím si Nimbus 2000.....(22.6.2003)

 • Eddard
  ****

  No, je to zábavné, plné zajímavých a úchvatných triků, ale co se mi osobně na filmovém zpracování líbí nejvíc je fungující atmosféra pravé anglické školy, kam jsem se chtěl vždycky minimálně podívat (když ne tam studovat). O hereckých výkonech dvanáctiletých capartů nemůže být moc řeč (což není nijak zvlášť na škodu), co však stojí za zmínku je opravdu povedený casting - zejména Richard Harris jako Brumbál a Maggie Smith jako McGonagalová jsou prostě přesní. Výborným Snapem je i Alan Rickman a jako třešnička na dortu John Cleese jako Bezhlavý Nick. Poklona castingu! Bravo! Jinak jak už jsem řekl, jde o oddychový zábavný film, o chlup lepší než Tajemná komnata, o dost slabší než vynikající Vězeň z Azkabanu. 70% Jinak se musím připojit k Meliésovi a postavit se na obranu příběhu Harryho Pottera.Teď už mám přečteno všech sedm dílů a myslím že můžu říct ( jistěže nedosahuje kvalit špiček žánru a nezaslouží si TAKOVOU publicitu a peníze), že jde o úsměvné, lehké čtení, které si zamilujete, pokud je vám do patnácti a skvěle se odreagujete, je-li vám víc. Příjemné propojení dobrodružství mladého kluka se světem plným lehké fantazie.(28.6.2006)

 • freddy
  *****

  Miluju tuhle sérii. A první díl považuji v téhle sérii za klasiku. Viděl jsem minimálně dvacetkrát, a pořád se mi to stejně líbilo. Perfektní herecké výkony, super režie Chrise Columba a nezapomenutelný Alan Rickman a jeho: "Pan Potter. Naše nová celebrita." Prostě paráda, vidím to na plný počet hvězdiček. Film je sice možná až příliš dětský, to ano, ale na druhou stranu mi v době zhlédnutí filmu bylo 15 let, takže jsem byl příjemně překvapen filmovou adaptací. Jen mne mrzí, že film se nedrží knižní předlohy a některé scény chybějí celé, jiné jsou jen trochu předělané. Ale s tím nelze nic dělat. I přes rozdíly mezi předlohou a scénářem se tento film držel knihy nejvěrněji, a snad proto se mit tak líbí. Ale ostatně nebude asi překvapením, že všechny filmy této série ohodnotím plným počtem, protože tohle je má srdeční záležitost, na kterou nedám dopustit a kterou prostě miluji.(9.6.2007)

 • berg.12
  *****

  Potterovská série, to nejsou samostatné filmy ani seriál. Jsou to tu více tu méně povedené epizodní ilustrace k příběhu, který byl ještě během natáčení zcela podřízen vrtochům autorky a skutečné scénáristky - J. K. Rowling. První díl je jediným, který funguje jako komplexní samostatný film, nastavil laťku, udal chrakter. Je celkem zajímavé sledovat jeho postupný vývoj a přeji tvůrcům, ať těch deset let ve zdraví doklepou. A ať přes všechen produkční humbuk zůstane Harry Potter především kouzelnou pohádkou pro malé i velké.(11.10.2005)

 • - V přepočtu je 1 galleon zhruba 90 českých korun, 1 srpec se rovná necelých 5,5 kč a 1 srvšek se počítá jako náš bývalý dvacetník. (cihlenka)

 • - Ve scéně, kde Hagrid (Robbie Coltrane) sestupuje z motorky, jsou po levé straně domy spojené. Jenže ve scéně, kdy nastupuje rodina Dursleyových do auta, jsou po levé straně domy odděleny vraty.

  (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - V zábere, kde vidíme profesorku McGonaggalovú a levitujúce sviečky, je úplne jasne vidieť drôty, na ktorých tie sviece visia. (martin1m2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace