Tu začína najväčší projekt filmového sveta, no nik onom ešte nevie. prvý diel je v skutku vydarený film ktorý ma zaujal svojim dejom o mladých čarodejníkoch.......................Soundtrack John Williams: 1. Prologue [2:12] ,2. Harry's Wondrous World [5:21] ,3. Arrival of Baby Harry [4:25] ,4. Visit to the Zoo/Letters from Hogwarts [3:22] ,5. Diagon Alley/The Gringotts Vault [4:06] ,6. Platform Nine-and-Three-Quarters/The Journey to Hogwarts [3:14] ,7. Entry into the Great Hall/The Banquet [3:42] ,8. Mr. Longbottom Flies [3:35] ,9. Hogwarts Forever!/The Moving Stairs [3:46] ,10. The Norwegian Ridgeback/A Change of Season [2:47] ,11. The Quidditch Match [8:28] ,12. Christmas at Hogwarts [2:56] ,13. The Invisibility Cloak/The Library Scene [3:15] ,14. Fluffy's Harp [2:38] ,15. The Chess Game [3:48] ,16. In the Devil's Snare/The Flying Keys [2:20] ,17. The Face of Voldemort [6:10] ,18. Leaving Hogwarts [2:13] ,19. Hedwig's Theme [5:09],(31.12.2010)

Jsem doslova v šoku jaká ikona je Harry Potter. Knižní předlohu snad přečetl celý svět až na mě. Naštěstí je tu film a tak i já, mudla neznalý knižní předlohy Harryho Pottera dostal šanci navštívit ten báječný kouzelnický svět v Bradavicích. Nejdříve jsem tak trošku přetrpěl tu tlustou rodinu u které Harry bydlel . Zejména tomu tlustýmu spratkovi bych nejradší prohnal hlavou dělovou kouli. Naštěstí brzo vyjede z koleje 9 a 3/4 bradavický expres do světa kouzel. Kouzelnická škola na mě po vizuální stránce udělala obrovský dojem. Trošku jsem čekal, že budou učit holky, třeba jak vyčarovat dobrý jídlo a kluky, jak učarovat každé krásce na světě. Nicméně bylinkářství, obrana proti černé magii a hlavně jízda na koštěti jsou 100x lepší než matika, chemie i fyzika dohhromady. Famfrpál bych si klidně zahrál místo fotbalu, navíc korupce jako ve světě mudlů, zdá se nehrozí. Jo a kdo tvrdil že šachové partie jsou nudné , tak at si jde dát partičku do Bradavic. Bohužel, celkově na mě působil film příliš dětsky. To je však chyba mého věku a ne filmu. Chyba mého věku však není to, že se mě zdála tato seznamka z kouzelnickým světem příliš dlouhá.(26.7.2007)

6 / 10 Prečítal som všetky diely a musím objektívne (!) zhodnotiť, že celej knižnej sérií sa strašne krivdí - a za všetkým tým stojí celý ten nechutný, vykalkulovaný marketingový humbuk, ktorý zahrabáva jej nesporné kvality hlboko pod nános obalov z odporných fazuliek všetkej chuti, hracích kariet a stupídnych videohier. Jedným z týchto výplodov komerčnosti je aj Kameň mudrcov. Nechápem a asi ani nikdy nepochopím, prečo producenti k celému filmu pristupovali tak opatrne. Po mánií, čo sa okolo Pottera strhla, mohli na režisérsku stoličku s kľudným svedomím posadiť aj Tarantina, okoreniť to scénami, kde by ten malý fracek Voldemorta najprv slovne dobre 'vyfakoval' a potom mu prešiel hlavu kudlou a ešte stále by to zarobilo nehorázne prachy. Tak prečo tá opatrnosť? Keby to bolo na mne, trochu by som ubral z farebnosti, pred natáčaním spálil všetky statívy a ku koncu pridal na brutalite - ale možno som holt úchylný.(18.11.2005)

Určitě moc pěkně zpracovaný příběh. Jsem si jistá, že spoutal dušičku malého diváka, který propadl kouzlu magie. Já osobně ve svém dětství taky chtěla umět čarovat nebo jsem chtěla věřit na kouzla. Kdyby tento film vznikl za mého mládí byla bych nadšená a víc než to, byla bych okouzlená magickým světem čar a kouzel. Určitě doporučuji, jako asi jeden jediný film Potterovské ságy je dle mého názoru tento vhodný po děti.(3.8.2011)

Tak nám zabili Erbena :-D Ne, teď vážně: to, že k nám přichází cizí umění, neznamená, že se vzdáme vlastního. To můžeme udělat jen sami, nezávisle na jiných...ehm...taky jsem byl potterománií trošku zaskočen, zvlášť, jak děti čtou některé knihy odzadu, fuj :-( ale je to prostě takový normální, trošku komerční, trošku tu či tam vyšperkovaný film, plný kouzel a zajímavé, možná rutinní atmosféry, ale protože se rozhodně nejedná o nějaké převratné dílo, není podle mě potřeba se o něm zbytečně dohadovat a dělat rozbory. P.S. Mnohem víc, než milý Daniel Radcliffe, mi připadla prkenná Ema Watson, zvlášť, jak pořád do všeho kecala byla nesnesitelná, tlačenka netlačenka :-)(28.7.2003)

• - Mince v bance u Gringottů byly nejdříve vyrobeny z kovu, mnohé se však ztratily, a tak je později nahradily mince z plastu. (ricky4)

• - Na úvodní slavnostní večeři si Harry (Daniel Radcliffe) po zařazení do Nebelvíru sedne na pravou stranu stolu vedle Rona (Rupert Grint). Jenže když začínají jíst, Harry sedí na druhé straně vedle Hermiony (Emma Watson). (orkadimenza)

• - Tom Felton, představitel Draca, se nejprve ucházel o kladné hlavní role, tedy o Harryho a Rona. Když ale viděl, jak Rupertu Grintovi a Danielu Radcliffovi role padly, rozhodl se pro zápornou roli Draca. (LEGACY)