Já vím, že jako obyčejný mudla do toho nemám co kecat, ale proč tvůrci proboha nevyčarovali lepšího hlavního představitele? Daniel Radcliffe je děsně prkennej, i přesto, že nemůžu od nováčka čekat zázraky. A taky bych čekal, že u takového projektu některé triky nebudou tak okatě digitální. A když už kritizuju, tak i Williamsova hudba nepatří mezi silné stránky. Přijde mi, že se Williams dost opakuje a část hlavního motivu mi nápadně připomíná jeden z motivů v Schindlerově seznamu. Na druhou stranu, fanfrpál se povedl a šachy, obzvláště pěšci se dvěma meči, jsou dost prďácký. Potěší taky párkrát se objevivší John Cleese...Jo a ještě něco. Už jsem se rozhodl. Vykašlu se na auto a pořídím si Nimbus 2000.....(22.6.2003)

Harryho Pottera buď milujete a nebo nechápete, proč ho všichni kolem vás tak milují. Já se řadím k těm prvním. Myslím, že patřím k té generaci, která si sledování užila ze všech nejvíc. Byla jsem dost malá na to, aby mě všechny ty čáry máry okouzlily a dost velká na to, abych jim rozuměla. Dospívala jsem s Harrym a jednotlivé díly vždycky tak akorát sedly mému věku. A tak je pro mě do dneška Kámen mudrců srdcovkou a pohádkou, co ve mně probouzí malou Peťu, která pevně věří, že Bradavice existují :)(28.10.2010)

Tohle me fakt mile prekvapilo. Kdysi davno jsem videl kus dabovanej v televizi a prislo mi to jako vcelku blbost a ostatni dily jsem nijak neresil, ale az ted jsem se k tomu konecne dostal v originalnim zneni a v plny delce a fakt jsem spokojenej. Samozrejme je to uvodni dil a zaroven jsou deti jeste maly, takze takova pohadka. Jenze 150 minut neni ani jedno hluchy misto a od zacatku do konce jsem se bavil. Pribeh sice neni nejkomplikovanejsi, deti se v podstate tvari furt stejne a libovy herecky obsazeni dospelejch v podstate nema zadnej prostor, triky uz jsou dneska zestarly a vetsina leteckejch scen vypada jak animovanej film, ale na to kaslat, je to proste zabava. Jediny, co bych filmu vytknul, je, ze se chvilku hraje na zahadnou atmosferu, aby nasledne vzdy nekdo prispechal a vse hezky vysvetlil, aby nahodou nebyl nekdo zmatenej. Jenze vetsinou to je v podani super sympataka Coltranea, kterymu to clovek musi odpustit. Celkove to sice rozhodne neni cistejch 5*, ale tak nejak nemam duvod je nedat.(28.12.2011)

• hirnlego

NE-SKU-TEČ-NÁ SRAČ-KA. Idiotský scénář s nespočtem donebevolajících kravin (šachy, omff!) a se stěží pár jakž takž záživnými scénami (a sexy Alanem Rickmanem). Dětské herecké výkony hlavních postav snad ani nestojí za řeč - hrůza. Nečetla jsem ani jednu knihu o HP a rozhodně na tom nehodlám nic měnit - nicméně filmy o něm nezaberou tolik času, takže nikdy neříkám nikdy... Buď jak buď, HP a Kámen mudrců sux big time.(24.8.2007)

• Pohrobek

Určitě si neodpustím srovnání s knižní předlohou. Tu jsem přečetl asi za dva dny a je zbytečné připomínat, že v moderní dětské literatuře se už dlouho neobjevilo něco tak úspěšného a lavinový efekt, který toto dílo doprovázel, strhnul i mnohé čtenáře, kteří se naivně domnívali, že mají dětské knížky za sebou. Ale aby se nezdálo, že Pottera považuji za takové veledílo: pro dospělého čtenáře knížka většinou není a navíc obsahově zoufale bruslí na blýskavém, pozlaceném povrchu. No, ale co má, kruci, tenhle film společného se svojí předlohou? Vzniklo nám dost nepohádkové a odfláknuté zpracování, které není nic víc než dalším, spíše průměrným dětským filmem bez špetky imaginace; takže je pochopitelně stopáží zbytečně velkooké a člověka začne nudit asi po deseti minutách, při čemž vlastně neobsahuje ani kloudný, do děje vtahující úvod. Proč? Proč se nemohlo chvíli počkat? A nechat dozrát dobu pro kvalitní zfilmování! Samozřejmě, že důvodem bylo rýžování dolárků, kterého se nyní svými čím dál tím slabšími pokračováními účastní i autorka!(31.3.2005)

• - Jméno Voldemort bylo převzato z francouzské fráze "Vol de mort.", což znamená "Utéct smrti.". (tb_23)

• - Mince v bance u Gringottů byly nejdříve vyrobeny z kovu, mnohé se však ztratily, a tak je později nahradily mince z plastu. (ricky4)

• - Hedviku si zahrálo 7 sov. Většina z nich byli soví pánové, kteří jsou bělejší než samičky. (Clarie)