Poslat děti v noci do lesa, kde je může sežrat vlkodlak, obří pavouk nebo je kopnout kentaur?? Při pohledu na takové týrání malých dušiček se musí biomatkám ježit chlupy i v nose! A to si ani nedokážu představit, že se kdysi za porušení školního řádu v Bradavicích věšelo ve sklepení za palce u nohou! Takhle se vychovávají děti, Minervo? Šabatovou na Vás!(6.12.2017)

Tak nám zabili Erbena :-D Ne, teď vážně: to, že k nám přichází cizí umění, neznamená, že se vzdáme vlastního. To můžeme udělat jen sami, nezávisle na jiných...ehm...taky jsem byl potterománií trošku zaskočen, zvlášť, jak děti čtou některé knihy odzadu, fuj :-( ale je to prostě takový normální, trošku komerční, trošku tu či tam vyšperkovaný film, plný kouzel a zajímavé, možná rutinní atmosféry, ale protože se rozhodně nejedná o nějaké převratné dílo, není podle mě potřeba se o něm zbytečně dohadovat a dělat rozbory. P.S. Mnohem víc, než milý Daniel Radcliffe, mi připadla prkenná Ema Watson, zvlášť, jak pořád do všeho kecala byla nesnesitelná, tlačenka netlačenka :-)(28.7.2003)

6 / 10 Prečítal som všetky diely a musím objektívne (!) zhodnotiť, že celej knižnej sérií sa strašne krivdí - a za všetkým tým stojí celý ten nechutný, vykalkulovaný marketingový humbuk, ktorý zahrabáva jej nesporné kvality hlboko pod nános obalov z odporných fazuliek všetkej chuti, hracích kariet a stupídnych videohier. Jedným z týchto výplodov komerčnosti je aj Kameň mudrcov. Nechápem a asi ani nikdy nepochopím, prečo producenti k celému filmu pristupovali tak opatrne. Po mánií, čo sa okolo Pottera strhla, mohli na režisérsku stoličku s kľudným svedomím posadiť aj Tarantina, okoreniť to scénami, kde by ten malý fracek Voldemorta najprv slovne dobre 'vyfakoval' a potom mu prešiel hlavu kudlou a ešte stále by to zarobilo nehorázne prachy. Tak prečo tá opatrnosť? Keby to bolo na mne, trochu by som ubral z farebnosti, pred natáčaním spálil všetky statívy a ku koncu pridal na brutalite - ale možno som holt úchylný.(18.11.2005)

Rozpočet $125miliónovTržby USA $317,575,550Tržby Celosvetovo $974,733,550║ Je to hravé, roztomilé, kúzelné ale až moc zdĺhavé aby sa to dalo označiť za príjemnú jazdu cez svet začínajúcich kúzelníkov, k tomu miestami aj poslabšie triky zbytočne vyčnievajú z pekného uhladeného vizuálu, ale za to hudba je čarovná, obsadenie na každom poste skvelé, hlavne mladé osadenstvo(Radcliff, Grint, Watson) si dobre počína. A taktiež je veľký rozdiel v tom kde sa to pozerá na TV obrazovke to nie je proste ono, takéto fantasy filmy jednoznačne patria na plátno kín. /videl v kine: 75%/ (videl v kine až v roku 2009) ...a zažitok z filmu videného v kine sa o niečo polepšil(19.9.2005)

Po všetkých stránkach je film kvalitne zvládnutý, no po stránke vecnej mi proste nesadol. Tak isto ako mi nesadla ani kniha! Ak má byť toto budúcnosť rozprávok, tak pre mňa to bude obrovská strata. Nerád by som však na Harryho zanevrel, takže do ostatných častí mu dávam šance. Len dúfam, že budú menej detské a viac dobrodružnejšie/napínavejšie. 70%.(29.10.2006)

• - V přepočtu je 1 galleon zhruba 90 českých korun, 1 srpec se rovná necelých 5,5 kč a 1 srvšek se počítá jako náš bývalý dvacetník. (cihlenka)

• - Když Hagrid (Robbie Coltrane) zalomí Vernonovi Dursleyovi (Richard Griffiths) pušku nahoru a puška vystřelí, tak udělá do stropu velkou díru, skrze kterou je vidět obloha. Ovšem dovnitř nezačne dírou pršet, i přesto, že je venku bouřka a velký déšť. (orkadimenza)

• - Ve scéně, kdy budoucí žáci prvního ročníku vstupují do velké síně k rozřazení, je vidět, že všechny stoly jsou již plně obsazeny. Když ale Minerva (Maggie Smith) vstupuje na piedestál, jsou už některá místa na koncích stolů prázdná. (kukkik)