panmroz

prapodivná kombinace lehkovážného Trainspottingu a těžkotonážního Requiem for a dream, ovšem pořádně nefunguje ani jedno. Jediná scéna (setkání Rosse s Amy) dává tušit, jaký má film potenciál. Jediná scéna. Dál jen sledujeme podivně časově neohraničené a neurčitelné eskapády několika figurek a bezbarvého hlavního hrdiny. Něco mezi. Nic výjimečného! ()

lardko

Pro lidi typu KIDI atd. tento film nic neřekne. Pro ně to bude jen slátanina. Ale když se zamyslíte do podstaty , nebo jedete v něčem tak vám tento film přijde jako POKLAD ! ()

frolish

Originalna a vtipna mozaika pribehov DOKONALE zahranych postav. Mam rad filmy o drogach a filmy s napaditou reziou a toto mi fakt sadlo. Rychle epilepticke prestrihy obcas posobili trochu samoucelne, ale filmu nakoniec nemozno upriet ani hlbku a prirodzene podany moralny podtext, napriek tomu ze islo hlavne o pobavenie. Sceny s policajnymi zatahmi genialne. 90% ()

Dement

Bezvadný soundtrack (Smashing Pumpkins, Satyricon...), film bohužel jako celek moc nefunguje i když je v něm pár vtipných okamžiků, ale také pár spíš nechutnejch momentů. Mickey Rourke jako Kuchař byl ovšem boží. ()

Mattezs

Solidní film o feťácích, sice bez děje, ale to se feťáckýmu filmu dá odpustit. Mickey Rourke jako vždy ďábel, Brittany Murphy roztomilá, Eric Roberts správnej gay, jen ten hlavní představitel Jason Schwartzman mě moc neseděl... ()

kochanskiT

Tento film se zdál jako skvělá volba, nenáročná sranda po třetím jointu, ale po třiceti minutách jsme to museli vypnout s pocitem WTF? Mám ráda černý humor, mám ráda vulgárnosti na správném místě, ale tohle mi připadalo jenom hrozně trapné. Jak může tuto nepovedenou parodii někdo srovnávat s pycho emocionálním zážitkem filmu Requiem for a dream, nepochopím. Ta jedna hvězdička je za hvězdné obsazení (jen mi vrtá hlavou, proč na něco tak trapného přistoupili, ale můj názor je zde jak vidím v menšině:) ()

BOURQUE

Film, ktorý okrem skonštatovania toho, že drogy sú zlou voľbou, nikam nesmeruje. Režisér správne dáva priestor hercom, pretože ich hra v takýchto filmoch je najdôležitejším. Z tohto pohľadu nemám poznámku, pretože herci a herečky podali slušný výkon, ale chýba lepší scenár a premyslenejší režisérsky postup. Skratka, je to „len málo podobný“ s filmom Requiem za sen . PS. Objavenie R. Halforda a R. Jeremyho prekvapí no zároveň aj poteší. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

plagjoklas

Filmy o drogách je velmi osemetná téma. Ak ho niekto nenakrúti fakt dpbre tak výsledok stojí doslova za hovno. Vynikajúce drogové filmy sú podla mna len dva (requiem za sen a trainspotting). Ostatné ktoré sa zaoberajú zivotom narkomanov nestoja za vela ( s vínimkou deppového Kokainu a Strach a Hnus v LA, ale tie filmy su skor o inych veciach ako o zavisloti). Prvá minúta filmu Spun vám odhalí akej profesii sa pán rezisér venoval pred týmto. áno! rezíroval videoklipy. To nám ukazuje v strihovej skladbe, výbere hudby a zrýchlením a resp. spomalením tých ci oných záberov. To by mi ani tak nevadilo, kebyze tu toho nie tolko ze je toho pomaly viac ako normálnych záberov. Inak ako príbeh filmu nic moc. Nicím ma nezaujal. Kukat sa na sfetovanú americkú mládez? ee dakujem. A pán rezisér si asi neujasnil co chce tocit. komediu alebo dramu? Kebyze sa mu to aspon podarilo sklbit do zaujimaveho trpkeho tragikomickeho obalu, ale on to kazí tou hnusnou hudbou a svojím zmeteným videoklipovým strihom. Tým úplne zabíja vsetko co by na filme mohlo byt dobré. Tak sme nakoniec dostali dost nesúrodú zmes klipovej filmárciny o drogách ktorá prakticky nicím nezaujme. tie dve * dávam za pár vydarených a vtipných scénok s ktorých sa mi asi najaviac pácila tá so striptérkou ("Budu doma drív nez budes muset jít do práce") ()

Viky.05

Ja nevim co si mam o tom filmu myslet. Na jednu stranu skvěle herecke vykony, na druhou stranu to je vše takove divne. Škoda, mohl s toho byt dalši Requiem za sen, kdyby s toho neudělali takovou kome(trage)dii. ()

dakarin

Velmi umně a zdařile "technicky" natočeno, ale kvůli obsahu určitě - - - NEdoporučuji - - - naprosto stejný důvod, jako třeba nesledovat "zdařilé" horory, thrillery, krváky apod. Tvůrci jsou obdaření, s dary se však dá nakládat různě - film posouvá hranice - osobně si myslím, že člověk ani nemá vidět všechno. Shrnutí - tvůrci dost dobří, plnit se tímto filmem nee ;-) ()

Katcat

Nevěřila bych, že nerozvážný zkurvení života se dá natočit takhle vtipně... když Ross pustí tý svý kočce, spoutaný v posteli, její oblíbenou písničku a bouchnutím dveří se zasekne, normálně jsem se zamilovala... ()

=macik=

Na tomto snímku mě od začátku zaujala kamera a s ní spojený střih. Už dlouho jsem neviděl něco tak dobře natočeného, režisér Åkerlund se ve zpomalených a místy i téměř zastavených záběrech vyžívá a kameře nechává více než dost místa. Příběh samotný už tak originální není, podobných filmů s podobnou tematikou je spousta. Vedlejší role Mickeyho Rourka taky dost napovídá o tom, že už má svůj herecký zenit za sebou. Na druhou stranu mu ta role sedí jako ušitá. Chcete-li vidět průměrný film o drogách, sexu, ženské spoutané 4 dny na posteli a poctivé americké "kuchařině" v podání již zmiňovaného M.Rourka se skvělou kamerou a střihem, doporučuji!! ()

arkie

No ja neviem, čo malo byť na tomto filme zaujímavé? Vyfetované príhody, ktorým akosi bez tej chémie chýba pointa. Mickey Rourke v oblečku plastikového cowboya to rozhodne nezachránil. Vlastne som to ani nedopozeral, silne ma to nudilo. ()