J.Connor

Tak klipová legenda Jonáš Akerlund nám natočil svůj první celovečerní film a starej známej skin Billy mu to ozvučil. Bohužel přes spoustu roztomilých scének a výborné obsazení, po všech stránkách průměrný post-tarantinovský film. ()

duklak2

Drogy, říká se, že kdo je jednou zkusí, stane se na nich závislý. A přiblíží si smrt. Něco na tom asi bude. Jediným filmem, který dokonale vystihl dealerskou atmosféru a všechno kolem drog byl film Rekviem za sen. Moc se mi líbil a právem je ve 200 nejlepších. Když jsem přišel do trafiky a z mých úst zaznělo, že chci film Šňup, tak se trafikantka lehce pousmála. Ani se jí nedivím. Tento snímek s nezvyklým názvem je zvláštní. Musím vás upozornit, že až se budete dívat, tak nepojídejte žádné jídlo, protože v tomto filmu je hodně scének, které jsou velmi nechutné. Hlavně ta na WC. Kamera působí chaoticky a v některých momentech nevíte, kde vám hlava stojí. Dealeří ve filmu šňupají o sto šest a postupně si ničí své životy. Na druhou stranu musím alespoň trochu vyzdvihnout některé záběry, při kterých si budete myslet, že se nacházíte v opravdovém dealerském doupěti. Bohužel, po shlédnutí u mě převažuje více záporných, než kladných prvků, a tak film hodnotím slabými 40%. ()

Morholt

Zběsilý úlet nacpaný metamfetaminem, psychotripy a groteskními postavičkami. Sice mi občas připadalo, že to Åkerlund s tou předimenzovanou rychlostí přehání, ale na druhou stranu kdo někdy viděl víc lidí na perníku pohromadě, pozná, že zase nebyl tak daleko od pravdy. Chybu nemělo ani obsazení a Brittany Murphy i tady ukázala, proč je jí taková škoda. 80% ()

Richie666

Nezajímavý film o ničem. Nudil jsem se téměř od začátku až do konce, přičemž se dostavovalo i nutkání tuto podívanou ještě před jejím skončením vypnout... A to už je co říct..! Hvězdičku dávám za jedinou scénu, která mě rozesmála, a za Satyricon a jejich Mother North :-) ()

ScarPoul

Máme tu ďalší film s drogovou tématikou, ktorý ale nerieši či sú drogy zlé. On totiž nerieši vôbec nič. Drogy tvoria iba scénu, miesto kde sa to všetko odohráva, sú odôvodnením šialeného strihu, prestrihov, vtieravých zvukov a čudných animácií , ktorý majú v nás zbudiť dojem že takto nejako to vyzerá keď si trocha šňuptete. Občas je tu nápaditý rozhovor, ktorý ale nevedie nikam. Nie sú tu žiadne úvahy o živote ako v prípade requiem za sen alebo trainspotting, takže v konečnom dôsledku toto celé vyzerá ako jedno veľké šialenstvo bez posolstva ALE všetci zúčastení zahrali svoje úlohy presvedčivo a s patričným entuziazmom, takže je na to radosť pozerať a stále vyhľadávate nejakú tú osobu s ktorou by bolo radosť sa stotožniť aj keď nakoniec sme od toho ukrátený. Skrátka dopláca to na tú snahu byť originálny. Pretože film o drogách už nemôže byť originálny. Skrátka nemôže. Podobne ako temný obraz, ktorý pozmenil štylizáciu aby vzbudil vzrušenie dopláca u väčšiny divákov na to že musíte byť pri sledovaný pozorný. A filmamy o drogách skrátka hýbu charaktery nič viacej. originálnosť titulkov ktoré predstavovali hercov aj s ich filmovými menami vo mne prebúdzala nádej, že uvidím niečo nové a znamenité ale videl som len skrátka niečo nové. Akerlundovi patrí pochvala že dokázal vytvoriť také šialené dielko ktoré má aspoň aký taký zmysel ale nič viacej. Stormareová postava bola zbytočná a vôbec celý jeho zásah aj s Arquetteom boli zbytočné a film neposúvali, takže je tu veľa zbytočných postáv a tiež veľa silných postáv a všetky hrajú o dušu a to tento film zachraňuje z vôd podpriemeru, ktorému by prisadla nálepka - TAKMER NEPOZERAŤELNÉ - takto sa na to pozerať dá. ()

Gary

Tak ujeté, že už to víc ujeté ani nemohlo být. Sex, drogy a sprostá slova. K tomu ještě podivné zvuky. Ale kultovní to teda není. Spíš podivně přeplácané a překombinované. Mickey Rourke si od tohohle sliboval Come back. To měl větší šanci John Travolta v Bojišti země. ()

bouncer

Nevím proč, ale filmy o drogách a feťácích mě vždycky osloví :-) Zajímavý zážitek, který se podobá těm z filmů Strach a hnus v Las Vegas, Salton Sea nebo třeba Go. K dokonalosti Šňupu dost chybí, ale zajímavými nápady a zajímavými herci upoutá pozornost. ()

Nick Tow

Klipová záležitosť, ktorá vás buď chytí, alebo odradí. Ak je Aronofského Rekviem za sen naozaj zabijácky "štof" , ktorý vás rozdrtí, toto je taký ľahučký "jointík". Jednu hviezdičku navyše pridávam za posledné minúty filmu, kedy celé to zbesilé tempo stíchne - až doslova zaspí - a vám docvakne, že zasa až taká sranda to nebola. ()

SaNcHeZ_cz

Tři dny na speedu. Šňup je krásný příklad snímku, kde forma totálně převálcuje všechno ostatní. Figurky lidí závislých na drogách jsou vykresleny v nesmírně působivém balení, pod kterým se však skrývá poměrně nezáživný příběh. Inspirace u podobných snímků je značná ovšem nikoliv na škodu. V konečném důsledku se tak jedná o přehled několika postav, jejichž osudy ovlivní drogy a na jejich vnímá světa to má sestakramentský vliv. ()

Asgy

Zdejší hodnocení mě docela překvapilo, ale co už. Příběh sám o sobě není žádná pecka, ale líbila se mi hlavně povedená kamera, střih a soundtrack. Mickey Rourke svého Kuchaře zahrál parádně a spolu s Pavoukem, Rossem a Nikki (resp. jejich představiteli) tvoří čtyřku, které nemůžu nic vytknout . Ani ostatní osobnosti místní spodiny nebyly zahrány vůbec špatně. U některých scén jsem se dost pobavil a možná někomu přijdou, přehnané, ale mně k tomuto filmu sedí. ()

ivishka

Netuším kolik jsem viděla filmů o feťácích a pokud jsem nějáký viděla hned jsem ho zapomněla jelikož se s jejich situací ani něják neztotožňuji tak proto takové snímky nevyhledávám. Na tento film jsem se podívala díky herečce Brittany Murphy - a opět ani trochu nezklamala. Líbilo se mi jak ty momenty kdy si postavy šňuply nebo píchly nějákou drogu tak se začala prolínat řada do sebe zapadajících obrazů která i přes tu soudržnost vlastně soudržná nebyla a něják podobně uvažuji já akorát k tomu nepotřebuji fet :-D. Velkou zábavou pro mě byly animace v podstatě zobrazení halucinací, které měl většinou Ross. U čeho jsem zírala byla scéna kdy se Britt svíjí u tyče a válí po zemi :-D . Perfektní byla i hudba za kterou stojí opravdové špičky. Pravda je, že to co šňupali vypadalo spíše jako cukr než sušené mléko akorát by mě zajímalo jak moc bylo asi příjemné si tyhle věci vyšňupnout :-D. ()

JJ.Gibson

Tak se trochu sjedem ne! :) No nejsem si úplně jist, co tím chtěl Jonas Akerlund říci, ale to je vlastně jedno radši se sjedem ne. Překvapivě se zde objevilo několik lehce zapadlých hvězdiček hollywoodu, kteří tento snímek pozvedli na 2.5*. Nejlepší postavu měl určitě Mickey Rourke jako The Cook, o něj se celý film opírá. Sečteno podtrženo, jednou a dost, tak se radši sjedem ne... ()

esopesokeso

"Natočeno podle pravdy..a lží" Z počutia viem, že jedného abstinujúceho feťáka pri tomto filme naťahovalo, áž nakoniec odišiel uprostred filmu preč.. takže Jonas Åkerlund je niekto, kto sa tomu setsakramentsky vyzná... a ujovi Fiškusovi sa to páčilo! Šňup , cz dabing.. ()

Hamaradža

Aneb ako by vypadalo requiem keby ho natočil Quentin. Postavy skvelé, scenár dobrý, trochu úchylné, trochu zábavné, trochu smutné a hlavne nesmierne úprimné. U mňa najväčšie prekvapenie poslednej doby a spolu s trainspottingom jedno z najlepších filmov o drogách aké som videl, treba prísť tejto tématike a komunite na chuť, naladiť sa na jej vlnu a neodsúdiť ju hneď iba preto že "Drogy jsou špatné, áááno?" 4,5* PS: Ale mám asi zvláštny výber na štedrovečerný film. ()

Tygrys

Méně zábavné než Fear and Loathing in Las Vegas a ne tak depresivní jako Requiem for a Dream. Sice jsem si chvilkama připadal jako v nějakém ujetém videoklipu, ale jako celek je to OK. ()

kagemush

Pohled na svět očima a náladama šňupů a šňupek. Spíš než k Rekviemu za sen ,mi to přišlo náladou a permanentním raušem blíž k Strachu a hnusu v Las Vegas.(bacha SPOILER!!- scéna ,kdy Pavouk histericky nasratý poskakuje v té své haluzně nahý ,jen genitálie narvaný do ponožky a v ruce opravdu velkou zbraň ,mě málem zlomila!) No a Mickey Rourke, když narazí na dobrýho režiséra a má co hrát,mě už dlouho přesvědčuje,že je jak víno.Dlouhozrající ,již dávno vybouřenou,kvalitní archiválií. ()