Gardenboy

Nemám slov. Donnie Darko je obrazom nás všetkých. každý máme v sebe takého králika, len nie každý ho vidí a vníma. Režisérsky, herecky, formálne je film povýšený na umenie, ktoré sa dá slovami asi sotva opísať. Po pozret tohoto filmu by som mal správne znížiť hodnotenie Osudovému dotyku aspoň na 3*, pretože Donnie Darko ho hravo strčí do kapsy. ()

m_a_c_a

Velmi působivý, mysteriózní a chvílemi až děsivý snímek, pro mě vyžadující však několikanásobné zhlédnutí. Plus velmi charismatický hrdina, takže určitě kultovní záležitost. ***** ()

cyright

Dokud neuvidím režisérský sestřih, víc hvězd tomu nedám. Silný film Lynchova ražení, jen procítěnější a více se s divákem kamarádí. Spousta vedlejších příběhů a postav skrývají svá nevyřčená tajemství, která, jak se zdá, rozvádí právě režisérský setřih. V komerční verzi však tyto vedlejší motivy působí jako laciná póza a celý snímek degradují. Mimochodem, odkazuji na Lynchův Lost Highway. Třeba vám tyto dva filmy pomohou se navzájem pochopit ;-) ()

Ceberus

Darko mezi top 200? Proč? U téhle otázky v principu souhlasím s odpovědí uživatele Kaka o davové psychóze. Co jsem si tak pročítal zdejší komentáře, obvykle to bývá něco ve stylu: "no, nějak jsem to nepobral, je to šíleně abstraktní a netradiční, nevím, co si o tom mám myslet - tradá, pět hvězdiček". Ano, film je netradiční - ale i kdyby to byl jediný film na světě natočený konkrétním způsobem, tak to samo o sobě neospravedlňuje vysoké hodnocení. Tři hvězdičky jsou z mého pohledu akorát - ano, film je to dějově a "postavově" zajímavý, ale to je asi tak vše. A navíc mě naštvali chybnou definicí ateisty. :-) ()

Lorge

Nemůžu si pomoct, ale jiné hodnocení mě prostě po shlédnutí tohoto filmu s "Jarheadem" Gyllenhaalem v hlavní roli prostě nepřišlo na mysl. A navíc jsem si to nemohl ani dovolit, protože Frank to tak chce... ()

Pajaindian

Film o opravdovém sebeobětování pro lásku. Navíc se zajímavým námětem fyzikálních paradoxů. Podle komentářů bych rád shlédl Directors Cut. ()

Oonika

Kvůli tomuhle filmu jsem měla zkažený celý den, protože a) jsem čekala hrozně moc a dostala jsem hrozně málo... a b) už mě tyhle strašně psychologický a důležitý dramata fakt nebaví... Řekla bych, že to akorát podporujou "rozpolcený" lidi, aby si mysleli, že jsou ještě "rozpolcenější!.... Ale hudba výborná! ()

Mikule

Ze začátku se může zdát, že nás čeká obyčený psycho film o schizofrenikovi jménem Donnie Darko. Jenomže právě tady to je typ filmu, o kterém se po jeho zhlédnutí dají vést nekonečné diskuze. Film, u kterého ani nejde pochopit vše. A bez toho by to nebylo ono. V tom je to kouzlo, že se ve filmu ztratíte, a tak vás bude i po třetím zhlédnutí fascinovat. ()

newer_more

Perfektní film. Ze začátku jsem se tedy trochu nudila, ale postupným gradováním děje mi více jak dvouhodinový film připadal jako nic (koukala jsem na director´s cut). A toho králíka prostě žeru :D ()

TMNT

nemôžem povedať, že je to zlý film, ale to 142 miesto si nezaslúži, nič nové neprináša ničím neviniká, je to len dobrý film a nič viac ()

dawnie

K psaní tohohle komentáře se odhodlávám dost dlouho, protože si pořád říkám, že sem stejně nepůjdou nacpat všechny moje pocity ohledně Donnieho Darka. No, jdem na to. Je to nejdivnější skvělej film, co jsem kdy viděla. Myšlenka cestování časem je tu uchopená úžasným, originálním způsobem, kterej vás přibije do sedačky do poslední vteřiny. K tomu hraje neuvěřitelná hudba, která je jako z jinýho světa a krásně se doplňuje s atmosférou negativního očekávání a pocitem, že je něco fakt, ale fakt špatně. Herci jsou do jednoho perfektní - Jake je můj dlouholetej favorit, a tady se spolu se svojí kultovní šedou kapucou zapsal do filmových dějin. Nezapomenutelný jsou i Jena Malone, Maggie Gyllenhaal, Mary McDonnell... a taky dvojice Noah Wyle a Drew Barrymore. On je učitel fyziky, kterej toho ví podezřele hodně o jistých teoriích, ona svérázným způsobem učí angličtinu a líbí se jí sklepní dvířka. Napříč příběhem se táhne nenápadná linka jejich tajemný zasvěcenosti v to, co se právě děje. A pak je tu omezená a stále ukřivděná maloměstská učitelka Kitty ztvárněná Beth Grant - tak bezvadně jí zahrála, že byste jí jednu vrazili - a samozřejmě starej dobrej slizounek Patrick. Písničkovej soundtrack (Head Over Heals, Love Will Tear Us Apart, Killing Moon, Notorious... a hlavně závěrečnej Mad World) už jsem musela slyšet snad stokrát:) Těhle 28 dní, 6 hodin, 42 minut a 12 sekund a obřího králíka zkrátka jen tak z hlavy nevyženete. ()

kikikrikri

Myslím si, že Donnieho nikdy nikdo nemůže pořádně pochopit. Snad ani Kelly ne. To že sem tomu neporozuměla mi rozhodně neubralo na filmovém zážitku. Byla jsem nadšená. Jake Gyllenhaal byl famózní. ()

Melandrix

Nepopírám,že na tom filmu je něco zajímavého a lhal bych,kdybych řekl,že mne to nenutilo k zamyšlení,ale toť vše.2* za provedení a herectví.A příběh?Není na tom co chápat.Má to hloubku,ale pochybuji,že ji tady někdo zcela pochopil.Dvě hodiny se díváte a čekáte, jak to dopadne a výsledkem je: "domysli si sám". Jsou filmy,u kterých mi to nevadí,ale tady ano a hodně.Shlédnuto 2x.Taková oblíbenost i na imbd?Nic proti,ale mne se to netýká.Existují stovky mnohem lepších filmů! ()

Valkyria

Když mi o tomto filmu, kdosi před lety vyprávěl, nevěděla jsem, co si mám myslet. Kluk, kterého pronásleduje králík? A když jsem pot zjistila, že hlavní roli obsadil Jake Gyllenhaal, začala jsem ihned film shánět. Film mě okamžitě vtáhl do děje a jako bych s Donniem sdílela pocity. Poté co film skočil, seděla jsem ještě dlouho na gauči a přemýšlela jsem, jak to vlastně skončilo. Co to mělo znamenat? S přítelem jsme pak na to koukali ještě jednou a debatovali jsme o různých variantách, které mohli vyjadřovat dobrý i špatný konec. Tímto se mi film zalíbil ještě mnohem více! Není snad jediná věc, kterou bych dokázala vytknout. Kamera, nálada a herecké výkony. Všechno se to strhlo ve smršť, která člověka vtáhne do sebe a dlouho ho neopustí. 100/100! ()

sarfian

Hodnotím na ***. Je to presne ten typ filmu, ktorý sa snažíte pochopiť a nejde to. Tak si to pozriete znova a stále sú vám niektoré veci nejasné. Stále vám to nedá a myslíte na to ...ako to sakra vlastne bolo?...A pozriete si to znovu. Ja si to už určite nepozrem, radšej nech pár vecí zostane nepochopených. Jediné čo tomuto druhu filmu vytýkam je to, že režisér si uvedomuje, že divák to nepochopí. Ešte by ma zaujímalo či to chápe on sám. Ale tu nejde o to aby to niekto pochopil, ale o to aby to ludia pozerali stále dokola. VIDENÉ 1x ()

Lukadlo

Zatím každý tvrdí jak má film hustou atmosféru a jak vůbec nevadí, že zůstává nepochopen. Já Donnieho zhlédl zatím jednou. A nakonec zůstal jen pocit prázdnoty. Nemám rád, když se film hodnotí kdoví jak zářivě, a pak v komentářích čtu tyhle ty hovadiny. Ale po delší úvaze zvedám hodnocení ze dvou na tři, zas tak hrozné to opravdu nebylo, ale zase tak skvělé taky ne, chci aby mi film něco přinesl, obohatil mě něčím... ()

greigor

Tak tohle bylo super, přestože jsem některým pasážím plně neporozuměl, ale to se ještě napraví. I přesto 5*, jelikož je to perfektně natočené. Swayze jako uchýl je dokonalej :D. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz