Oscarový režisér Francis Ford Coppola natočil remake klasického děsivého příběhu o neuvěřitelně svůdném transylvánském princi (Gary Oldman), který se vydává z východní Evropy do Londýna 19. století, aby zde hledal lidskou lásku. Po staletích strávených o samotě v chátrajícím zámku je Drákula posedlý spalující touhou, která jej přiměje vystoupit z ústraní. Když charismatický Drákula potká mladou ženu Mínu (Winona Ryderová), která je odrazem jeho dávno ztracené lásky, oba se vrhnou do víru romantické vášně a hrůzy. Díky “iluzorním” speciálním efektům a mimořádnému hereckému obsazení se Coppolovi podařilo vytvořit svěží a provokativní pojetí upírského příběhu, v němž se až nezvykle věrně drží Stokerovy předlohy. (Cinemax)

helraiser

Téměř dokonalé zpracování Dráculy jen ten Dracula vypadá otřesně, ale jinak musím zatleskat. Parádní záležitost kterou by si neměl nechat nikdo ujít. Jedná se skutečně o zážitek na který se jen tak nezapomíná. Skvělé kostými, masky, výprava no prostě v tomto ohledu není co vytknout, vše to kazí jen Dracula, bohužel. Ubrečenej Dracula se mi prostě nelíbí a nebýt jeho tak bych neváhal dát plnej počet. ()

AngelG

Nejlepší film o Drákulovi,co jsem kdy viděla.Bezvadné herecké výkony,obvzlášt´ Gary Oldman odvedl dost dobrou práci. ()

Filmárik

Absolutne najúžasnejšia adaptácia jedného so základných kameňov hororovej literatúry,ktorá sa musí zapísať do srdca každého fanúšika hororu.Gary Oldman tu podáva životný výkon v roli samotného kniežaťa temnôt.Kulisy ,výprava ,kamera a hlavne neskutočne prepracovaná hra s tienmi sú tu vybičované na maximum a atmosférou je nabité doslova každé políčko filmu. Proste majstrovský kúsok a povinnosť zhliadnutia pre všetkých ktorý to s filmami myslia vážne. ()

Kaucuk

Tak abych pravdu řekl tak se mi do toho zprvu nechtělo. Ze všech stran sem slyšel jak je to dlouhý čtení a že se to čte špatně. Ale nakonec sem se, asi jenom z důvodu abych si rozšířil kulturní znalosti o kultovní příběh, pustil tenhle film. A zůstal sem u něj s otevřenou pusou. Byl to fakt skvělej zážitek, a ještě několikrát bude. Filmo o věčný lásce a utrpení. Hudba parádní, režie ta snad ani netřeba komentovat a herecký výkony, Gary Oldman je prostě frajer. Mile mě překvapil i Keanu Reeves a Richard E. Grant, Hopkins hraje tak jak by herec jeho formátu měl a Tom Waits je herec i zpěvák velkýho kalibru. Potom co sem si film pustil se ani nechystám knihu číst...třeba by mi zkazila zážitek. ()

Barak

Hodně dobré herecké obsazení, Coppola režíruje.. hodně fajn byly kostýmy a masky, vlastně všechno se co týče vzhledu :) a je to Dracula tak trochu jinak - proč ne, že? Hodně atmosférické, ale možná až moc dlouhé.... 7.5/10 ()

foundation

no tak neviem ale herecke vykony v tomto filme sa mi zdali doost chabe..Winona Ryder nulova..Keanu Reeves tiez nezahral nic prevratne a dokonca aj Hopkins asi pri natacani nemal svoj den..proste nist moc no. Ale v mojom pripade sa to dalo aj cakat pretoze tolko ospevovaneho Coppolu ja obsolutne nemusim co som napisal aj pri takzvanom najlepsom filme vsetkych cias Godfather. A Dracula je natoceny velmi podobnym rozvlacnym a nudnym sposobom. Jednoducho opat nezvladnuty film a ovela viac ako FFC uznavam jeho dceru Sofiu. ()

Blaogranas

Tak nevím, jsem dost na rozpacích, jak tohle dílo hodnotit. Čekal jsem o něco víc. Kamera je téměř bezchybná a z některých záběrů, např. když drákula ve své "zmutované" podobě znásilňuje Lucy, je člověku až zle. O hereckých výkonech také netřeba pochybovat. Co mě ale úplně znechutilo, byl fakt, že z hraběte Drákuly je nakonec udělán víceméně "hrdina", kterému bychom měli přát, aby se znovu setkal se svou láskou. A upřímně, já té zrůdě vůbec nefandil. ()

asfalt

Na toto dielo sa nepozerám ako na film, ale ako na ďalšie spracovanie môjho obľúbeného námetu. A musím povedať, že je to doposiaľ to najlepšie spracovanie. Všetko do seba pekne zapadá, akurát by nevadila trošku kratšia stopáž. ()

parabellum

U mě nejlepší "volné" zpracování Draculy co kdy bylo natočeno. Překrásné kostýmy, hudba, vynikající kamera, přímo famózně vykreslená romantická linka a uhrančivý Gary Oldman, kdybych já byl "baba" tak se odněj nechám okamžitě vysát. O režii F. F. Coppoly ani nemluvím, u mě titul který si pouštím každý rok. ()

gp_one

Zelená víla ukrytá v Absinthu...... Nejmrazivější a nejromantičtější příběh lásky co znám, zabalený do perfektně zpracovaného pozlátka s třešničkou na dortu v podobě perfektního soundtracku. ()

Skleni

Či už klasika či nie.. pri tomto som s anudil ako prasa!!!!!! A navyše aj príbehovo to bolo dajaké nie moc vierohodn= legende.. no ja nvm.. pre mňa strata čo i už len filmového kotúča. 16% ()

ex.it

Dokonale vyobrazené myšlenky, výborné kostýmy, výprava a hlavně kamera (krásný efekt stínů). Co mi zde trochu chybí, je to napětí, které se v knize dá snad i krájet. Ale i přes to musím dát plný počet, protože po vizuální stránce je to top. A navíc, Coppola dokáže vybírat opravdu vhodné herce a zde je to vážně podařené obsazené - Hopkins, Reeves, Oldman... a samozřejmě Winona jako Mína. ()

HappyDeath

Klasika zpracována a propracována téměř k dokonalosti...Douho jsem neviděl tak dobře odvedenou prácičku. A člověk si myslí, že už ho na staré dobré klasice nemůže už překvapit. Bravo! ()

Porp

Veľmi si cením výtvarnú stránku filmu, ako stvoreného na večer, keď za oknom duje vietor a izbu osvetľuje iba sviečka. Škoda, že postavy neboli divákovi viac priblížené, a že ku koncu filmu som začínal mať pocit, že to tvorcovia nemyslia až tak vážne. ()

luccash

Jednoznačně nejlepší zpracování Dráculy jaké kdy bylo a pravěpodobně i bude. Na knihu to sice zdaleka nemá, ale je vůbec možný věrný přepis knihy se stejnou atmosférou a pocity? Řekl bych, že není... ()

Torgal

Neuveriteľne preštylizovaný film. Snáď v každej scéne sú všelijaké režisérske vychytávky, hry s tieňami, kamerové prestrihy a pritom to vyzerá akoby do súčasnosti film prepadol nejakou časopriestorovou trhlinou z 19. storočia. Tým chcem povedať, že na atmosfére si dal režisér veľmi záležať, a to až tak, že zvyšok filmu sa mu rozpadol pod rukami. Je to totiž strašná nuda, dej sa posúva dopredu veľmi pomaly, všetci sú vážny a pochmúrny a konajú často veci v rozpore so zdravým rozumom. Humor tu nenájdete ani s mikroskopom. Obzvlášť nevydarená mi prišla hudba (s výnimkou titulkovej piesne Annie Lennox). Veľké sklamanie. 4-/10 ()

FOCKE_WULF

Nevkusně přeplácané a monstrózně kýčovité, avšak pan režisér Coppola pouze ctí předlohu, kterou je braková literatura a tento žánr i s jeho estetikou se mu dobře daří přenést na filmové plátno. Tenhle film není jen tak obyčejný film a ačkoliv mně se líbil asi jen na 60%, tak věřím tomu, že pro spoustu lidí bude toto dílo to 'pravé ořechové', hodně lidem sedne ta dekadentně absinthová nálada. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=PlDbxogHPao ()

denisavary

Tři a 3/4 hvězdy...ale je to moje chyba. FIlm jsem bohužel měla rozkoukaný během 2let asi na 5x....Ze začátku to byl pro mě odpad..ale to se nemůže počítat, protože jsem já sama neměla ponětí nic o kvalitách filmů....Teď už je to jiné a film si zaslouží možná i větší hodnocení. Gary Oldman zahrál Draculu famózně..přízvuk, masky...užasné kulisy, obsazení, temnota, krvelačnost...jen v tom nevidím to co asi mám vidět... ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

10.01.2023

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (více)

Dracula začíná

Dracula začíná

13.07.2007

Nejdřív oddělal Brandona Lee ve Vráně, pak stvořil neúspěšnou, ale stoprocentně kultovní sci-fi Smrtihlav a nakonec nechal Willa Smithe válčit s plecháči v Já, robot. Alex Proyas je režisér, který… (více)