poster

Krvavá máma

 • USA

  Bloody Mama

Drama / Krimi

USA, 1970, 90 min

 • Knor
  **

  Ty dvě hvězdy dávám drsný, vostrý, neústupný a milující sexy mámě. Jinak je film celkem nuda, největší zajímavostí je role mladičkýho De Nira. Je to víceméně gangsterka o dobrodružným výletě jedné maminky a jejích synáčcích. Baví se vloupačkama, znásilňováním, vražděním, mučením a incestem. Takhle to zní hrozivě, ale věřte ani jedna z těch jmenovaných věcí tu vůbec tak otřesně nepůsobí. Spíš naopak, celý to vypadá jako stařičká taškařice o rodině zdegenerovaných vidláků, mimochodem těch největších vidláků, co si jen dokážete představit :-D(4.9.2016)

 • dobytek
  **

  Narozdíl od ostatních jsem film viděl na MGM v celkem slušný kvalitě, ale ani tak to nikomu moc nedoporučuju. Jsou to takový epizodky ze života nějakýho bizarního rodinnýho gangu vedenýho starou rašplí, která šuká se svejma poněkud retardovanejma synama. Nemá to ani hlavu, ani patu a kdyby nehrál jednoho ze synů Robert De Niro, asi bych to ani nedokoukal. Na konci aspoň přišel závěrečnej masakr, kterej zachránil pro film druhou hvězdu. Jinak nejvíc mě překvapilo, když jsem se po skončení filmu dozvěděl, že to bylo natočeno podle skutečnosti. Já jsem si celou dobu myslel, že ten gang motherfuckerů je výplod nějaký chorý mysli :-) 40%(7.9.2012)

 • AloeB
  ***

  De facto to je jen jednoduchá gangsterka/krimi o jedný fakt zlý mámě a jejích povedených synáčcích, která zaujme hlavně zmrdstvím celé té rodiny, která se neštítí opravdu ničeho, na druhou stranu ne všechno je zde ukázáno tak jak by mohlo a některé scény jsou spíš nudné, než šokující či opovrženíhodné. Za nejlepší považuji loupež v bance, kdy si vzali důchodkyně jako rukojmí, a také únos pana bohatého papaláše a jejich interakce s ním. Za nejlepší považuji pochopitelně De Nirova Lloyda, i jeho potenciál však nebyl moc využitý. Závěrečná přestřelka nijak zajímavá není, neznám historické souvislosti, ale spíš mi zde přišla jako povinná část gangsterského filmu. Inu, není se moc čemu divit zdejšímu hodnocení.(7.4.2020)

 • bierce
  **

  Roger Corman natočil příběh Ma Barkerové a jejích synů, kteří během 20. let minulého století prosluli početnými loupežnými přepady a vraždami.Tematicky je to něco jako Bonnie and Clyde ovšem s dvěma významnými rozdíly.Tak za prvé: Bonnie and Clyde je dobrý film, a to jak z hlediska filmařského, tak z hlediska divácké úspěšnosti.A to bohužel není případ Cormanova filmu.A za druhé: Zatímco Arthur Penn známé zločinecké duo výrazně zidealizoval a vytvořil z nich vlastně kladné hrdiny, Corman ukázal gang Ma Barkerové tak, že se vám z něj chce zvracet a přejete všem jeho členům smrt alespoň tak krutou a bezcitnou, jakou oni dopřávají svým obětem.I přes tyto nedostatky je Bloody Mama zajímavý jednou věcí.Tou zajímavostí je ranná role Roberta De Nira v úloze jednoho z členů gangu.Když teď o tom tak přemýšlím, zjišťuji, že jediné čím si film udržoval mou pozornost, byl právě De Niro.Už zde totiž můžeme rozpoznat genialitu jeho herectví.Nebýt jeho přítomnosti, zřejmě bych dal filmu jen jednu hvězdičku.................................p.s.:Zbývá ještě zmínit jednu věc.Film u nás kdysi vyšel na videokazetách, nicméně v tak strašné kvalitě, že se mi chtělo brečet.Tato verze je zřejmě nahraná z nějaké satelitní TV, neboť po celý film je v levém horním rohu obrazovky modré logo s písmeny IR...Film má příšerný monodabing a všechny ruchy a hudba jsou ztlumeny téměř na hranici slyšitelnosti, takže opravdu není radost se na něj koukat.(22.3.2004)

 • Karlos80
  **

  Zcela jiná Cormanovka než na který jsme zvyklí po všech těch Poeových vytříbených a zdařilých adaptacích. Gangsterský film o vražedné rodině Barkerových, gangu čtyř synů jehož vedla autoritativní, zvrácená (sex se svým synem), ale jinak celkem silná osobnost Kate neboli "Bloody Mama". Rodina jak už to tak bývá původně chudá jako kostelní myš, potlačovaná a utiskovaná. Slova na konci filmu s úst Mami "Vy bastardi vždycky jste měli všechno a mi jsme neměli nikdy nic, odrovnali jste mě děti!" Mluví za vše. Ztráta její autority de facto zapříčinila i konec jejího gangu. Snímek byl také srovnávaný s Pennovým Bonnie a Clydem na rozdíl od něj ale není vůbec romantizovaný, ale myšlenku má stejnou. Film je napínavý, nepostrádá i černý humor, obsahuje i několik dokumentárních vsuvek ze stejné doby viz (Lindbergh, krach na burze, průvod Ku-Klux-Klanu), aby to ještě více přidalo na autentičnosti. Šmrncová podívaná, jen škoda jak už psal Briece té nekvalitní VHS-kové kopie s nepříliš dobrým obrazem a hlavně potlačeným zvukem a monotonním jednohlasým dabingem..To mi z mého celkového hodnocení něco ubralo. JInak Shelley Winters jako Mama a tehdy na začátku své kariéry mladý Robert De Niro jako psychopatický a zfetovaný Lloyd zaujmou divákovo oko, a potěší asi nejvíc..(12.1.2008)

 • - Film je natočen na základě skutečných událostí. (pornogrind)

 • - Robert De Niro z vlastní iniciativy zhubl 15 kg. Prý aby jeho postava víc připomínala drogově závislého. (Stanley619)