Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malá Kate žije v ubohém prostředí, znásilňována svými vlastními bratry. Už v dětství si přísahá, že bude mít syny, vychová je podle svého a udělá z nich opravdové muže. Stane se a Kate, „krvavá máma", se se svými syny vydá na dráhu zločinu. Velí gangu, jehož surovost a sklony k násilí stoupají úměrně s rostoucím bohatstvím (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

Knor 

všechny recenze uživatele

Ty dvě hvězdy dávám drsný, vostrý, neústupný a milující sexy mámě. Jinak je film celkem nuda, největší zajímavostí je role mladičkýho De Nira. Je to víceméně gangsterka o dobrodružným výletě jedné maminky a jejích synáčcích. Baví se vloupačkama, znásilňováním, vražděním, mučením a incestem. Takhle to zní hrozivě, ale věřte ani jedna z těch jmenovaných věcí tu vůbec tak otřesně nepůsobí. Spíš naopak, celý to vypadá jako stařičká taškařice o rodině zdegenerovaných vidláků, mimochodem těch největších vidláků, co si jen dokážete představit :-D ()

AloeB 

všechny recenze uživatele

De facto to je jen jednoduchá gangsterka/krimi o jedný fakt zlý mámě a jejích povedených synáčcích, která zaujme hlavně zmrdstvím celé té rodiny, která se neštítí opravdu ničeho, na druhou stranu ne všechno je zde ukázáno tak jak by mohlo a některé scény jsou spíš nudné, než šokující či opovrženíhodné. Za nejlepší považuji loupež v bance, kdy si vzali důchodkyně jako rukojmí, a také únos pana bohatého papaláše a jejich interakce s ním. Za nejlepší považuji pochopitelně De Nirova Lloyda, i jeho potenciál však nebyl moc využitý. Závěrečná přestřelka nijak zajímavá není, neznám historické souvislosti, ale spíš mi zde přišla jako povinná část gangsterského filmu. Inu, není se moc čemu divit zdejšímu hodnocení. ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Zcela jiná Cormanovka než na který jsme zvyklí po všech těch Poeových vytříbených a zdařilých adaptacích. Gangsterský film o vražedné rodině Barkerových, gangu čtyř synů jehož vedla autoritativní, zvrácená (sex se svým synem), ale jinak celkem silná osobnost Kate neboli "Bloody Mama". Rodina jak už to tak bývá původně chudá jako kostelní myš, potlačovaná a utiskovaná. Slova na konci filmu s úst Mami "Vy bastardi vždycky jste měli všechno a mi jsme neměli nikdy nic, odrovnali jste mě děti!" Mluví za vše. Ztráta její autority de facto zapříčinila i konec jejího gangu. Snímek byl také srovnávaný s Pennovým Bonnie a Clydem na rozdíl od něj ale není vůbec romantizovaný, ale myšlenku má stejnou. Film je napínavý, nepostrádá i černý humor, obsahuje i několik dokumentárních vsuvek ze stejné doby viz (Lindbergh, krach na burze, průvod Ku-Klux-Klanu), aby to ještě více přidalo na autentičnosti. Šmrncová podívaná, jen škoda jak už psal Briece té nekvalitní VHS-kové kopie s nepříliš dobrým obrazem a hlavně potlačeným zvukem a monotonním jednohlasým dabingem..To mi z mého celkového hodnocení něco ubralo. JInak Shelley Winters jako Mama a tehdy na začátku své kariéry mladý Robert De Niro jako psychopatický a zfetovaný Lloyd zaujmou divákovo oko, a potěší asi nejvíc.. ()

gumli 

všechny recenze uživatele

Film je nakrútený na pravdivom príbehu Machine Gun Totting Ma Barker.Mama Barkerová mala štyroch synov,spolu lúpili,vraždili v čase hospodárskej krízy v USA.Film ukazuje šialenstvo mamy Barkerovej,ale aj nežnú starostlivosť o svojich štyroch synov.Nájde sa tam aj humor,ale aj znásilnenie ženy všetkými štyrmi a nakoniec im mama povie že ženy sú špinavé beštie.Sú tam aj prestrelky,na filme vidno že je ovplyvnený filmom Bonnie And Clyde.Ale režisér Roger Corman nemal vo zvyku ukazovať veľmi nahotu,homosexualitu,incest a podobne.Zrejme to bude asi nejaká výnimka.Film nie je ničím vynimočny ,slušný priemer. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Narozdíl od ostatních jsem film viděl na MGM v celkem slušný kvalitě, ale ani tak to nikomu moc nedoporučuju. Jsou to takový epizodky ze života nějakýho bizarního rodinnýho gangu vedenýho starou rašplí, která šuká se svejma poněkud retardovanejma synama. Nemá to ani hlavu, ani patu a kdyby nehrál jednoho ze synů Robert De Niro, asi bych to ani nedokoukal. Na konci aspoň přišel závěrečnej masakr, kterej zachránil pro film druhou hvězdu. Jinak nejvíc mě překvapilo, když jsem se po skončení filmu dozvěděl, že to bylo natočeno podle skutečnosti. Já jsem si celou dobu myslel, že ten gang motherfuckerů je výplod nějaký chorý mysli :-) 40% ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Film je natočen na základě skutečných událostí. (pornogrind)
  • Robert De Niro z vlastní iniciativy zhubl 15 kg. Prý aby jeho postava víc připomínala drogově závislého. (Stanley619)

Související novinky

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (více)

Reklama

Reklama