Obklopuje nás rozporuplný svět násilí a netolerance. V něm žije i Danny Balint (RYAN GOSLING), jehož odpor k zdánlivé pasivitě vlastní židovské komunity zavedl až do řad skinheadského nacistického gangu. Tam si jej povšiml prominentní fašista Curtis Zampf (BILLY ZANE - Titanic). Danny se pod jeho vlivem stává součástí nebezpečného světa amerických nacistických bojůvek a v tajných tréningových táborech se učí nenávidět a zabíjet. U Curtise se však také setkává s Carlou, dívkou se sklonem k sadomasochistickému sexu. Danny s Carlou posouvá hranice svých milostných prožitků, ale díky jejímu zájmu o židovskou víru také znovu poznává svoji vlastní příslušnost. Jeho život je rozpolcen mezi dvě protikladná vyznání a volba kým se stát je těžká. Ta naše není o nic lehčí... (oficiální text distributora)

Tominni

"Kam vlastně jdeš? Víš to?" Výborný Ryan Gosling, Žid, který nosí tričko s hákovým křížem a tak moc by chtěl zabít nějaké Židy,ale je to opravdu tak? Není pro Dannyho lehké najít sám sebe. ()

kubilov

Srovnání s tématicky příbuzným Kultem hákového kříže se Believer asi těžko vyhne, ale o proti svému o pár let staršímu, známějšímu a celkově asi i lepšímu bratříčkovi má Believer jednu velikou a hlavní odlišnost. Zatímco v Kultu byla hlavním předmětem zájmu nenávist k černošskému obyvatelstvu, tak zde jsou pochopitelně na ráně hlavně židé, jejichž role je ještě umocněna původem hlavního hrdiny, jenž se snažil svoje náboženství schovat za nánosy nenávisti a antisemitismu. Ovšem přesně toto a i další věci co od něj scénář vyžaduje zvládá Ryan Gosling s naprostým přehledem a to i když je role rozpolceného Dannyho Balinta jeho první významnou a hlavní rolí v kariéře vůbec. Naprosto tak zastiňuje všechny ostatní a minimálně na chvíli si získá sympatie snad každého diváka. Nejde o tak hlubokou a chytrou sondu do neonacistického smýšlení jako už několikrát zmíněný film, ale zajímavým předmětem diskuse rozhodně Believer je. ()

PaulCZE odpad!

Pseudonáckové, židi a kryptožidovský pseudonáckové. Scénář naprostá katastrofa, postavy zcela nereálný a v druhé půlce se film totálně rozpadá, nic nedává smysl a je to zabalené do nějaké židovské psudofilozofie. Ruce pryč. ()

pOne

Něco jako "Kult hákového kříže"? Ne, to ani náhodou. Tenhle film je po všech stránkách a několik tříd níže. Ať už vezmu zpracování a-la levný televizní seriál s laciným flashbacky, které jsou provedené ještě hůř, než v laciném seriálu (především ty černobílé). Postupem času začínalo být jasné, že scénář při natáčení tohoto filmu buďto nebyl nebo nebyl třeba. Děj se nijak nevyvíjel, nikam nesměřoval, hlavní hrdina se choval každou chvíli jinak (nelogicky). Celkem zklamání pro mě. ()

mgerlich

Gosling v roli nácka mlaďase je opravdu super postavou, která není černobílá a navíc dost přemýšlivá a inteligentní. Proto film nikdy nesklouzne k jednoduchému vysvětlování vývoje postavy a má nápaditý závěr. Bohužel je na filmu vidět jeho rozpočet a některé scény působí jak z televize (což ruší celkový dojem a filmu tím dost ubližuje). Ale silný vnitřní náboj snímek rozhodně nepostrádá. ()

patsandor

Sledovat rozpolcenost Nazi Žida v podání Goslinga je zážitek na který se jen tak nezapomíná. Právem je to jeden z nejlepším filmů o netoleranci mezi národnostmi. ()

Diskantka

K tomuhle filmu mě dovedla vlna slávy Ryana Goslinga pochopitelně.. Nasranej a zmatenej žid v martenskách učí kurvu hebrejsky a s otatníma vopicema sere obsluhu v košér restauraci. Většině lidí v tom filmu chybí nějakej zásadní boom- znásilnění rabínem, ale myslim, že to neni třeba. Líbí se mi, že to neni jenom o tupym mlácení negrů a vytetovanym hákáči na čele. On prostě ví o co de, což zdůrazňuje blbost ostatních nácků v partě, který vědi hovno a jenom chčijou na všechno, co je košér.....pecka a skvělej soundtrack. ()

DonBraso

Film má náměť,téma,který bude svět zajímat stále,bohužel ne tento film.Pod tou sebelepší slupkou si film ukrojí velký krajíc,kde se stále ke konci filmu prohlubuju v sebereflexi nuance,který chce popřít svoji kvalitou.Začnu už flashbackama který jsou přímo hrozně natočený a jen místo,aby byl vetší důraz na hlavní postavu,tak jen se snaží vysvětlovat nevysvětitelné.Ano,už někdo psal,proč to vůbec Danny dělá a to se prostě nedozvíte.Proč se stal nacistou?Prostě to nerozluštíte.Ano,dostane se mezi židy,ale to si najednou jen tak jednou řekne mezi střihem filmu a tradá co dělám špatně,když vidím ostatní členy nazi gangu jak rabujou synagogu.Neumím se rozhodnout čím jsem?Je pěkný,že diváka to aspoň po filmu i začne zajímat,ale film jsem viděl jiný na stejné téma a hlavně o dost lépe natočený.Další věc,když jeden z jeho členů má podezření,že je žid.To,že ho postřelí,by v každým jiným filmu hned ten člen gangu šel naprášit,že je žid,zde ne.Místo toho s kámošem řeší bombu do synagog.Tohle je fakt už hovadina,která už se odpustit nedá.Film se snaží ukázat téma k zamyšlení,což je hezké,ale umět to natočit a vyvarovat se takových špeků,to není můj šálek kávy.Ryan Gosling to zahrál suprově a díky němu se z filmu stal průměr.Myšlenky jsou,ale nelogické kiksy postav sráží celou věc zbytečně dolů. ()

jkpj22

Bezesporu nejlepší příběh s tématikou neonacistů, nejen z toho důvodu, že hlavní hrdina je žid, který nenávidí sebe sama a všechny židy... prochází však hlubokou duchovní proměnou a nakonec najde cestu ke svým kořenům, už však bude příliš pozdě vyskočit z rozjetého vlaku. ()

sus

vřele doporučuji, sklvělá lekce judaismu a nacismu co se týče dialogů, které jsou velmi logické a přesvědčivé ()

mr.sulas

Na začátku filmu rozčilení,snůška keců,u které jsem málem usnul,2 třetina filmu ve znamení zlepšení,začíná to dostávat smysl,sice bez žádného děje,ale i tak se to dá skousnout,a konec dotváří pro mě jen průměrnost filmu. ()

brunette_1

Tento film mi vyrazil dech, ale konec mě zklamal. Podle mě ten konec tam vůbec nepasuje, cíluplný chlapec se rozhodne pro nekonečnou nicotu. Nedávalo mi to smysl, ale ostatním to může přijít víc než logické. ()

necrosrandist

Tedy nechci plácat nesmysly, ale to byl od Goslinga výkon na jeden a půl oskara. Přestože takový film nemusí být každému po chuti, a je to zcela pochopitelné, hodně mě zajímal už jen proto, že Kult hákového kříže se moc povedl. Tady možná není forma tolik vypiplaná, ale herecky je to zcela srovnatelné. Navíc ten koncept "z žida nacistou" je celý obdivuhodně uchopený. Nemůžu říct, že souhlasím s názory hlavního hrdiny (můžeme ho tak vůbec nazvat?), ale je jasné, že když je někdo dobrým řečníkem, nemusí jeho řeči dávat smysl a být obhajitelné, prostě se vždycky najde dost zbloudilých duší na to, aby to nakonec dalo vzniknout celé armádě. A z toho teprve běhá mráz po zádech... ()

brasek

Film ma nenudil, ale celé to malo komornú atmosféru bez patričného napätia... dialógy prevládali nad činmi. Ak cieľom filmu bolo zamyslieť sa nad problémom rasizmu, tak to nezvládli dokonale. ()

petronela86

Ach, musím říct, že ze všech "náckovskejch" filmů, se mi Svatý boj líbil zatím nejvíc. Je zajímavé sledovat, jak si scénář hraje s tématem židovské sebenenávisti, což je docela zajímavej fenomén. Gosling přesvědčivej jako vždy. ()

warha

I z Buldoka se stane jezevčíkem. Danny si na konci uvědomí že je pořád Židem. Ryan Gosling perfektní. Za všechno může původ. I Hitler byl z části Žid. ()