Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Adm.Nelson

Škoda, že sa takýchto hororov netočí viac. Človek aspoň má o čom rozmýšľať po záverečných titulkoch. Na pochvalu tohto filmu musím ešte uviesť, že je to u mňa jediný film nakrútený v 21.storočí, pri ktorom som sa miestami naozaj bál (na druhý krát sa to už síce pozeralo bez strachu, no o to viac som si všimol detaily dotvárajúce dokonalosť filmu). 10/10 ()

mafe

Jeden naozaj vynikajúci horor s naozaj neočakávaným vyvrcholením. Záver sa mi dokonca viac páčil ako vo famóznom The Sixth Sense. ()

IvcaG

Velice pěkně propracovaný a obzvláště napínavý snímek s prvky hororu a ten nečekaný konec tomu ještě nasadil tu správnou korunu 100% ()

bangee

Když jsem to poprvé viděl v kině, bál jsem se, jak se jen 12 ti letej kluk umí bát. I po těch všech letech, pořád cítím to mrazivé mrazení na celém těle, když jenom na ten film pomyslim. Takže za prvé - výborný, originální příběh. Za druhé - výborná Kidman. A do třetice - nejvíc nejlepší atmosféra. Pro mě jeden z nejlepších hororů, co jsem kdy viděl. Btw. ta stařena. :-) ()

Matthew01

Film, který nedokázal udržet krok s mym pitim slivovice se šampaňskym. Žádné příšerné scény jsem zde neviděl, i když nevim jestli to bylo způsobeno kouřem v místnosti, nebo stavem mé mysli při kouření vodnice se "speciální" náplní. No každopádně na to jak to vlastně dopadlo, jsem vzpomínal i další den ráno marně. :) 40% ()

mala_kea

Po spoustě klišoidních duchařských historek konečně jeden lepší přírůstek. S minimálními prostředky pěkně vybudovaná atmosféra, sice s menším množstvím scén, které nahání husí kůži, ale zato bez trapných falešných lekaček. Všechny ingredience jsou namíchány velice vkusně. Tedy až na samotný závěr, který si snad dělá srandu ze všech filmů, kde se banda duchů snaží vystrnadit nové majitele z jejich domu. Současně jde o nefunkční a nelogické vykradení závěrečné pointy "jistého" populárního filmu. ()

Pet 510

Nenapadá mě nic co bych mu mohla vytknout. Skvělý nápad, atmosféra, herecké výkony... Ale nejlepší je rozuzlení. To by mě vážně nenapadlo. Dokonalý film. PS. Šestý smysl jsem totiž viděla až potom. ()

xdutchx

Hezky nasnímané, avšak tak nějak od prvních okamžiků průhledné. Doslovnost v závěru filmu vzala veškeré kouzlo, no ale pak už nepochopit opravdu nebylo možno. Nicole Kidman podala slušný výkon. Amenábar by časem mohl natočit nějaký dobrý film, tento ovšem zůstal stát někde na půl cesty, od druhé půlky to šlo už jen dolů. ()

Floydie

Pomalé budování atmosféry a skvělá Nicole Kidman, to jsou hlavní klady tohoto filmu. Ovšem závěrečný twist nefunguje zdaleka tak dobře jako u slavnějšího bratříčka a bystřejší jedinci ho odhalí mnohem dřív. ()

Rokle

Jeden z nejlepších hororů, co jsem kdy zhlédnul. Jde vidět, že i bez krve se dá natočit funkční strašidelný snímek. A dávno platí pravidlo, že se bojíme nejvíc toho, co není vidět. Tady to platí dvojnásob. ()

Wargoo

Úžasná Nicole, úžasný Amenábar, skvelé detské výkony, temné služobníctvo, dokonalá zápletka, scenár, zauzlenie a záverečné prekvapivé rozuzlenie... Nech sa američania učia od španielov hororového umenia !!! Nie nahé teen štetky, nie hektolitre krvi, nie 3D - to horor nerobí, A T M O S F É R A neznáma je tá správna ingrediencia. Milujem pocit, keď mám zimomriavky aj na zadku, a tu tých scén bolo ozaj dosť. BRAVO ! 5***** a 84,029% ()

Akana

Vydařený duchařský kousek. Má to atmosféru a napětí a i když se nedá říct, že podobný zvrat jaký nastane v závěru jsme ještě nikde neviděli, jeho provedení je přesto neotřelé a působivé. Největším trumfem je pak skvělá Nicole Kidman. Amenábar u mě znovu boduje. ()

Wolvie

Značně přeceněné.Po většinu času předvídatelné,nelekl jsem se ani jednou,což je u hororu špatné.Atmosféra je vytvořena zručně,ale chbí mi gradace.Solidní rutina,ale očekávání byla výrazně vyšší. ()

hororwatch

Nehledě na to, že Nicole kidman je mi nesympatická a účast jejího obličeje ve filmu je asi 92%, tak i námět a zpracování se mi nezdá nijak závratné. Sice je příběh podán svým způsobem, ale mě to prostě připadá jako vykrádačka 6tého smyslu, který ovšem byl narozdíl od toho brilantní. ()

fr3ak

No na pět to není, ale i tak jsem byl nadmíru spokojen. První co je třeba si uvědomit že nejde o ten typ hororu ve kterém se budou masakrovat desítky lidí bez nějakého smyslu (ani nevím jak vůbec filmy takového stylu můžou dostat nélepku horor). Druhá věc je, že film velmi pomalu buduje atmosféru (hlavně zvuky tu hrají velkou roli - doporučuji to mít puštěné trochu hlasitěji) a hlavně staví na pointě která je v tomto případě výborná, ale lehce ji sráží její prezentace. Přesto jde o jednu z posledních bašt poctivého hororu, protože od jisté doby nám jaksi tento žánr skomírá a dost možná že se to ani nezlepší. Doporučuji. ()

fixaman

Velmi příjemné překvapení.. Mrazivá atmosféra, zajímavé rozuzlení a skvěle hrající Nicole Kidman.. Vždy se rád podívám znovu :-) ()

Gismo.kv

Tradiční komorní thriller z prostřední starého domu. Kolikrát tohle už tu bylo? Ti druzí však patří mezi to lepší z tohoto žánru. Celou dobu výborná atmosféra, Nikol Kidman byla pro roli jako stvořena a hlavně na ní hodně film stál. Svou roli zvládla výborně. Celé pointa filmu byla pro mě nečekaná a líbila se mi. Takže 4 hvězdičky, mé očekávání to předčilo a je vidět, že takto vysoké hodnocení má film právem. ()

Rockerman

Jeden z mých velmi oblíbených hororů-thrillerů. S přibližujícím se závěrem přichází to, co už všichni tušíme. A jsme bohatě odměněni. Skvělý film, který přináší tísnivé pocity, které se stupňují a vrcholí tím překvapivým, ale jak už jsem napsal, tušeným závěrem. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“