Nově zvolená starostka rozhodla, že každý, bez ohledu na velikost, váhu, pohlaví, vzhled či fyzickou sílu, může vstoupit do místní Policejní akademie a po jejím absolvování se stát ochráncem pořádku. Když velitel akademie, major Lassard, spatří nové adepty na místa policistů, směsici roztodivných postaviček, podivínů, nemotorů a nekňubů, přikáže svým podřízeným, aby jim dali pořádně zabrat a vyhnali jim z hlavy přání být policisty. Každý totiž může kdykoli školu opustit. Z davu dychtivých čekatelů na policejní odznak postupně vystupuje do popředí několik svérázných figurek: mohutný a poněkud těžkopádný černoch Moses Hightower, háklivý na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooks s vysokým dětským hlasem, bojácný tlouštík Leslie Barbara, fanatický pistolník Tackleberry a samozřejmě zlodějíček a povaleč Corey Mahoney. Ten jediný nemůže ze školy odejít dobrovolně, skončil by totiž ve vězení. Může však být vyhozen. A tak je zcela jisté, že začíná válka nervů, kde na jedné straně stojí Mahoney, na druhé důstojníci akademie v čele s poručíkem Harrisem. Po náročném výcviku, se nezkušení nováčci ocitají v ulicích města... (TV Nova)

Marius_ss

Táto komédia je u mna legenda. Na žiadnom filme som sa tak nenasmial, a to aj vďaka nezabudnuteľnemu českému VHS dabingu. Škoda že kvalita s pribúdajúcimi časťami klesala. No minimálne prvé dve (ak prižmúrim oko tak prvé štyri) časti bolo skvele. ()

tlamiczka

Nádherně pubertální komedie z dob, kdy ještě film nebyl zaplavelený politickou korektností :-) Myslím, že spoustu hlášek i přirovnání z tohohle bijáku používají lidé dodnes (viz proslulý bar "Modrá ústřice" :-D ) ()

Milky.

Příjemná komedie ze staré doby, kdy se nikdo nepodělal z nekorektnosti. Dnes už se ale smíchy neválím jako kdysi za dětských let a některé přehrávání a pitvoření mi přijde spíš blbé než vtipné. Ale doba se prostě vyvíjí. Už jen z nostalgie si to ty čtyři zaslouží. A udivuje mě, že si z mládí nepamatuju to množství nahých ženských co se tam tehdy objevily. Dneska už by ten film v žádném případě neprošel, ať kvůli nahotě tak spoustě nekorektních narážek. ()

FunThomas

Celkem dobrá komedie, která je pro diváka nenáročná. nejsou zde k vidění žádné oslnivé herecké výkony, ale rozhodně pobaví a to se počítá. ()

waits

Kolikrát se mi líbí fakt úplný hovadiny, ale tady jsem vtipných momentů mnoho nenašel. Vlastně jsem se nesmál vůbec a postavy mi byli jedna vedle druhý nesympatická. A proč že byl Mahony tak cool? Nevím, nerozumím. ()

RomeroIsGod

Tomuhle kultu jsem nikdy nepřišel na chuť. Nevím proč, ale natvrdlý policajti mě neberou. Průměrná komedie, která s dalšíma dílama šla víc a víc do kopru. 60% ()

nonick1

S trochou nostalgie dávám plný počet této - dnes už kultovní - policejní taškařici. Mahoney... Lassard... Tackleberry... Modrá ústřice - už to samo o sobě stačí k tomu, aby člověku začaly cukat koutky úst. Škoda, že další pokračování už nedosáhla kvalit prvního dílu, ke kterému se člověk rád vrátí i po mnoha, mnoha letech ;-) ()

Zeek

Tak tuhle komedii můžu kdykoliv. Nezapomenutelné scénky a vtípky, které mě nikdy nezevšední. Další díly této bezva komedie už jsou bohužel slabší. Moje hodnocení: 80% ()

Jeremiah

Jednozačně nejpovedenější díl ze všech "Policejních akademií". Pokud chci zapomenout na trable, pustím si tento film, vypnu mozek a užívám si gagů. Navíc je to zpestřeno i pohledem na velmi žádoucí Kim Catrall, takže proč né za 4 ? ()

El-Barto

Zábavná komedie, která i po x-tém shlédnutí solidně pobaví. Jen je škoda, že každý další díl jde s kvalitou do ... Každý další díl je trapnější a míň vtipný, což mě docela mrzí. ()

Bozvav

Neuvěřitelná sranda i po letech. Dnes už filmová legenda. Steve Guttenberg jako Mahoney je neskutečně dobrý a ostatní také. Geniální komedie, co se nikdy neokouká. Kopec srandy, skvělé žertíky a vtipné dialogy, dobrá muzika. Za mne 100%. ()

zdeny99

Kultovní komedie, která byla ve své době velmi originální. Dala světu spoustu postav v čele s Mahonym a Tackleberrym. I dnes téměř po 40 letech se na ni dá stále dívat. [29749. hodnocení, 497. komentář, 80%] ()

peetrejr

Pekný film. Ozaj sa mi páčil. Aj keď tu boli miesta kde som sa nesmial, to ale nevadí. Niektoré scény boli vptineješie iné zas nie. No musím uznať kreativitu scenáristu. Boli tu scény kde cicinka vyskočila ale no. Uhm. Takže alebo napríklad veľmi dramatické fajčenie cigariet. Uhm, uhm. No tak. Na jednu stranu fajn. Ideme na hodnotenie. Tak za cicinky a gayclub pridávam jednu hviezdu čož sa rovná 4* ()

mls

Komédia, ktorú som videl snáď už sto krát a aj tak sa pri nej vždy smejem. Je už obkukaná, ale keď som ju videl prvý krát tak som ju určite považoval za svoju najobľúbenejšiu a teraz ju mám stále rád. Neviem kde vyberali tých hercov :) ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme