Charles Bronson v roli, jež jej vynesla ke slávě: zabiják z podsvětí, který vraždu povýšil na umění. V dalších rolích se objevují Jan-Michael Vincent a Jill Ireland.  V akčním snímku, za jehož scénářem stojí Lewis John Carlino, spolupracoval Charles Bronson již podruhé s režisérem Michaelem Winnerem. Jejich prvním společným projektem byl nedoceněný western Chatova země, o dva roky později pak spolu natočili akční drama Přání smrti. Bronson zde ztvárnil Arthura Bishopa, „mechanika“ neboli nájemného vraha, schopného zabijáka pověstného svým chladným přístupem k „práci“. S Bishopem se seznámí mladý a dychtivý Steve McKenna (Jan-Michael Vincent), který doufá, že jej Bishop naučí řemeslu. Ten se tomu nebrání, se Stevem absolvuje nejednu akci a mezi jeho učitelská moudra patří věty typu „vražda je jenom zabíjení bez povolení, a zabíjejí všichni – vojáci, policajti...“. Mezi akčními scénami se ve snímku objeví také Bronsonova manželka Jill Ireland, a to v roli atraktivní prostitutky. (oficiální text distributora)

Snorlax

Film nepostrádá napětí, disponuje otřesnou hudbou a dobrým závěrem. Je možné ho vidět i vícekrát, zhruba jednou za každých třicet let. ()

InJo

Něco tak (záměrně) chladného jsem dlouho neviděl (jestli vůbec někdy). Fajn Bronson v řemeslně zdatném filmovém ekvivalentu psího čumáku. Ale chápu a i respektuju, že pro někoho to může být stylový kult... 60 - 70 % ()

Anderton

Tak predovšetkým Bronsonovi tá večne do tváre padajúca dlhšia štica svedčí omnoho viac, ako holá hlava Stathamovi v primitívnom remaku zpred pár rokov. Tak je to aj s celým filmom. Toto je klasický príklad pre diplomovú štúdiu o porovnaní úrovne hollywoodskej stredne rozpočtovej akčnej zábavy 70tych rokov a dneška. Pri tejto starej klasike som sa fajn nenáročne zabavil, pri novej rádoby cool verzii som sa cítil celý čas iba trápne. Aspoň z tohoto filmu vieme, u koho sa učil robiť bomby zo "žuvačiek" MacGyver. ()

nascendi

Pred pár dňami som náhodou videl záver filmu a mal som pocit, že by som zniesol aj to, čo mu predchádzalo. Dostalo sa mi hlúpučkého naivného filmu s množstvom fráz, okázalého "tvrďáctva", okázalosti, absencie logiky a ďalších neodpustiteľných a odpudzujúcich chýb, takže tri hviezdičky dávam iba preto, že som premeškal úvodných nemých 15 minút. Aj keď nemám najmenšiu chuť sa k tomuto filmu vrátiť. A pokiaľ niekto tvrdí, že ide o jednu z najlepších úloh Charlesa Bronsona, určite nevidel Sedem statočných, ani Vtedy na Západe. ()

Arsenal83

Dejovo to nebola žiadna sláva, ale chladnokrvnosť Charlesa Bronsona to ťahá hore. Táto skutočne drsná surovosť mi v mnohých okamihoch pripomínala Javiera Bardema zo snímku Tahle země není pro starý. ()

dopitak

Sedmdesátka každým coulem, a budu se trochu rouhat, ale ty hudební motivy tlačené na hraně, když se zrovna skoro nic nedělo, byly snad až moc. Ale atmosféře celkově to spíš pomohlo, o tom žádná. Klavír mi připomněl Planetu opic. Skvělá honička na motokrosových motorkách, výborně vybraná destinace pro poslední zakázku (zatím jsme znali jen serpentiny u Cannes), solidní první dabing, lahůdkovej konec. A mám jednu šťouravou: kdo se Bishopovi staral o jeho flóru, když nebyl doma? (takovej dům bych bral všema deseti) ()

honajz

Pro mě zbytečně dlouhý, nudný a vlastně předvídatelný film. Čekal jsem, že Bronson bude chytřejší, ne že se jenom pojistí. Vlastně i dějově je to slabé - úvod trvá skoro půl hodiny, pak zaučování, dvacet minut před koncem výhrůžka, posledních devět minut akce a očekávaný zvrat. Kdo byl větší psychopat? A kdo je větší vrah a budou z vrahů hrdinové? Ne, tohle mi prostě nesedlo. ()

SOLOM.

Možná by tomu neuškodila kratší stopáž, protože v určitých chvílích je děj zbytečně zdlouhavě natahován a napětí opadá. Bronson se však role nájemného zabijáka zhostil s bravurou, v té době byl na vrcholu. Líbila se mi jeho nekompromisní práce a následně i spolupráce s Jan-Michael Vincentem. Na podobných filmech se mi líbí, že ještě nejsou poznamenané digitálními triky „nešvárem dnešní doby“, které většinou značně ubírají na celkové kvalitě snímku (zvláště těch dnešních). Přesně takto si představuju poctivý béčkový akční thriller na sobotní večer. Naštěstí máme stanici MGM, která čas od času vytáhne nějaký klenot. ()

mm13

Ďalšia zo sedemdesiatok, ktorú si každý môže dotvoriť po svojom. Gustovne predhodený kus surového mäsa, čisto a štýlovo vykrojený, ešte vlažný, vhodný na akúkoľvek úpravu, vrátane okamžitej konzumácie... Začnem si tento typ filmov archívovať, takých dnes niet. Zbabelci! ()

Kimon

Kdo s čím zachází, tím i schází. Ne, že bych byl vysazený na akční snímky, ale pokud má akční snímek i smysluplný scénář a navíc mého oblíbence v hlavní roli, to tedy prostě musím vidět. Obzvláště, když je snímek ze starých dobrých časů, kdy film byl ještě k divákovu nosu citlivější než dnes (rozuměj: "netahal tolik za nos"). I ten konec je nečekaný a divákovi přináší jakousi kompenzaci za těsně předcházející děj. :-) Víc neprozradím. ()

Lacike

Prvá polovica filmu je dokonalou skoro až chladne dokumentárnou štúdiou dennej rutiny jedného obyčajného profesionálneho zabijáka okorenená charizmou Charlesa Bronsona. V druhej polovici sa do deja zapojí ambiciózny mladý učeň a samozrejme, že sa to všetko začne komplikovať. Dočkáme sa aj pár solídnych prestreliek a nejakého toho výbuchu. Proste sedemdesiatková kvalita. A tentoraz mi aj to pomalšie tempo k filmu sedelo. Finále je pekne ironické aj keď mi bolo trochu ľúto jak dopadol Bronson. Celkovo to je ale oveľa lepšie jak remake aj s jeho pokračovaním. V tomto filme jednanie postáv dáva celý čas zmysel. 8/10. ()

italka63

Stará dobrá filmařina a Charles Bronson, to je skvělá věc o zabijákovi na zakázku. Ale i tak, cosi se může zvrtnout..... jediné, co mi na filmu vadilo, byla hudba a tak čtyři hvězdy. ()

Derek

stylova praca od dua winner a bronson (ktory spolu dalu svetu death wish seriu) s mnozstvom silnych momentov (bronsonova priprava, akcia v neapole) ale i s par neduhamy akcnych becok zo 70'tich rokov (citit to na rozpocte a televiznej hudbe). v porovnani so stathamovskym remakeom o nieco pomalsie ale stale zabava... ()

dyfur

moja zaujímavosť: Arthur Bishop (Charles Bronson) nosí hodinky značky Rolex Submariner a Heuer Autavia GMT Chronograph. (dyfur) ()

Statham nahradí Bronsona

Statham nahradí Bronsona

23.04.2009

Slyovo krveprolévání neskončilo

Slyovo krveprolévání neskončilo

08.02.2008

Kolem nového Ramba je pořádně rušno. Nebude z toho sice superhit (přece jen, to maso je pouze pro silné žaludky), ale 50-milionová produkce se v pohodě zaplatí a DVD prodeje budou nepochybně vysoké.… (více)