Píše se rok 1874 a na Divokém Západě probíhá stavba železnice. Když při průzkumu terénu narazí na tekuté písky, tak musí trasu změnit. Jedinou možností je, že povede Rock Ridgem - pohraničním městem, kde se každý jmenuje "Johnson".  Intrikán a generální prokurátor státu Hedley Lamarr chce koupit pozemky podél nové železniční trasy co nejlevněji, a tak se rozhodne vyhnat obyvatele městečka. Posílá na ně gang desperátů pod vedením svého asistenta Taggarta. Zaskočení obyvatelé městečka požadují, aby byl jmenován nový šerif, protože již několik let ve městě žádný není. Na radu Lamarra je vybrán Bart - černoch pracující na stavbě železnice. Ten měl být původně oběšen za to, že udeřil Taggarta do hlavy lopatou. Lamarr se domnívá, že Bart pohorší obyvatele města natolik, že dobrovolně opustí Rock Ridge a on pak převezme "neposlušné" město. Jenže šerif je důvtipný, a když v městském vězení narazí na opilce a bývalého pistolníka Jima, známého jako "The Kid Waco", začne pracovat na překonání nevraživosti vůči své osobě. Lamarr zuří, že se mu nedaří zbavit se Barta, a tak se rozhodne zničit Rock Ridge s pomocí armády kriminálníků. Bart má 24 hodin na to, aby vymyslel, jak město ušetřit. (TV Nova)

Paxxx.cz

Tvorbu Mela Brookse nemám úplně zmapovanou, přesto mi jeho druh humoru docela sedí - především legendární Spaceballs. Ohnivá sedla se dají označit jako jeho filmovou prvotinou. Je docela zvláštní vidět tento film v roce 2022, kdy jde vidět jak se svět za těch skoro 50 let hrozně změnil, protože dneska by mu takový scénář jen tak neprošel. Rozjezd docela pomalý, ale pak precijen pár vtípků stálo za to, jiné byly spíše z kategorie trapných až laciných. Vracet se k tomu snímku určitě nebudu, protože bych napočítal alespoň 10 daleko vydařenějších komedii...slabší tři. ()

Laxik

Pár geniálních fórů, několik slušných, ale šílená hromada trapných. A ne, nejsem přecitlivělý, zrovna ty kontroverzní narážky se z velký části povedly (ale bylo tam pár fórů na hranici vkusu, případně i za ní). Jen tomu chyběl šmrnc, větší hra s žánrem westernu a občas selhává i nezvládnutý timing vtipů. ()

kaylin

Mel Brooks je prostě legenda a místy dokázal na plátně vytvořit tak dobré filmy s tak dobrými scénami, že se naprosto zaslouženě zapsaly do historie světového filmu, nikoli jen komedie. Právě "Ohnivá sedla" jsou jedním z takových filmů a já jsem rád, že jsem ho konečně mohl vidět. Ten nekorektní humor je skvělý. ()

Maq

Westernová parodie. Humor místy infantilní, místy i lepší, pár zásahů je fakt dobrých. Ale ano, když jsem hodně unavený, pustím si to a odreaguju se. Proč ne? --- Po roce jednu hvězdučku přidávám, protože jsem se přistihl, že si tuhle frašku dopřávám opakovaně a pokaždé se u toho hezky zasměju. ()

YURAyura

5/10 Cekal jsem rezbu od zacatku do konce - nic. Cekal, jsem, ze se konecne film rozjdede - nic. Takove to bylo prvoplanove misty hodne naivni a vubec ne ftipne... ale par dobrych okamziku se naslo ()

džanik

"Taxi! - Pryč z tohodle filmu." S touto replikou plně souhlasím. Pár humorných scén nevytáhne snímek z trapného podprůměru. Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete? Pche. Pánové z Yahoo by měli vidět našeho Limonádového Joea! Viz komentář Limy, monologa, RHK. ()

Derek

jedna z najúspešnejších paródií mela brooksa je pre mňa dosť veľkou záhadou. buď mali ľudia v 70. rokoch úplne iný zmysel pre humor, alebo som to totálne nepochopil. vtipov je tu dosť málo, väčšina ich je nudná a celé to je akési o ničom. jednoducho nuda. ()

salalala

Pro mě je Brooksova parodie rozhodně nadprůměr a to proto, že jsem se poměrně dost smál, což se mi u parodií moc nestává. Některý fóry jako byly trapný, ale ty lepší to, myslim si, vyvažujou. Nejlepší je to míchání časů a rovin, kdy na westernový městečko jdou útočit arabové i nacisti a společně se všichni dostanou do ateliérů WB. Nevim, mě to přišlo poměrně zajímavý a vtipný, ale uznávám, že ne každý to skousne. Řikám, smál jsem se, proto dávám čtyři. P:S: : jelikož máme Limonádovýho Joa, nic už nám nebude připadat tolik vtipný ()

CageDepp

Nejdřív sem to viděl na 3 hvězdy, ale nějak sem si to rozmyslel a dal pouze dvě. A ani hláška Adolfa "ještě scénka v bunkru a končim" tomu nepomůže. Koukatelný to je, ale jenom jednou. ()

Vědma

Bylo to takové jako na houpačce a v té dolní poloze se to vždycky nějak zaseklo. U některých vtipů jsem se cítila jako v Kameňáku, ale některé zase byly fajn. Líbil se mi Gene Wilder, ten byl fakt cool. Při úvodní písničce jsem byla nadšená, ale asi pro tenhle druh humoru nemám ty správné buňky. ()

kagemush

Zas jeden film,který ze začátku dostal od pár CHYTRÝCH HLAV nicmoc hodnocení a už se to s ním vezlo.Což mi vlastně může být u mé rudé prdlačky (ten film opravdu nemůže za to ,že většina koukačů na tohle třeba neví kdo je Randolph Scott).-Koukal jsem na to s jednou kemoškou z US (vlastně na její doporučení)a musel si to následně pustit znovu,půlku vtípků jsem prostě nestih. Kemoška se řezala furt stejně,při první projekci aj při tej druhej. U následujícího Hoří má panenko se smála výrazně méně.Inu každý dle svého gusta.Kemošku zřejmě Forman moc nebral, ale potěšila , ,,moudře" nepindala,vytáhla špeky ,my zahulili a Sedla pustili potřetí. Tož Sedla sedla. (,,...no kde seš? Šerif by měl dorazit v poledne!") ()

MrPierc

Jmenuji se Jim, ale většina lidí mi říká .... Jim. Americká taškařice parodující vše, co je westernu svaté. Bez servítek míchá do příběhu Ku-klux-klan, nacistické vojáky i motorkáře. Vše je je naprosto ujeté a příběh je blbější než 5 duševně postižených asiatů na školním výletě. Na Limonádového Joe to opravdu nemá. Ale pár slušných gagů se najde. Velmi mě překvapilo, že se nebáli říct slovo "negr" ve filmu. Také mne rozesmálo, že Indiáni umí plynule německy :-) ()

lakikaki

Komédia, na ktorej sa zasmejete len párkrát, väčšina vtipov vyznieva do prázdna, zopár ich je vyslovene trápnych a mnohé očakávate už niekoľko sekúnd pred tým, než sa stanú. Oceňujem však originálnych posledných 10 minút, škoda však, že ani tie nezachraňujú film pred titulom priemernej (a nie príliš vtipnej) komédie. ()

zette

Lhal bych, kdybych tvrdil, ze me par forku nepobavilo. Sledovat to ale devadesat minut mi dalo zabrat, nejsem fanousek podobnych crazy komedii. Jednou stacilo. ()

Deverant

Mel Brooks asi opravdu není pro každého. Ale mě tenhle film pokaždé pobaví. Rasismus takto zesměšněn jsem asi ještě neviděl (film vznikl v roce 1974, tedy vlastně jen nedlouho po zrovnoprávnění černého obyvatelstva v USA!): "Vítejte nám náš nový...Negře!?" apod. Nebo výčet padouchů, jež chce shromáždit, prováděný Hed(l)ey Lamarrem (od mexických banditů po žháře), který je navíc v následující scéně proveden i obrazem opepřen ještě členy KKK, arabskými lupiči a vojáky wehrmachtu. "Specializace?" "Vražda, znásilnění, loupež, žhářství, znásilnění." "Znásilnění bylo dvakrát!?" "Dělám to rád:" ()

mortak

Po většinu doby decentní parodie, ať už filmů s Johnem Waynem (Wilderuv opilec sidekickujici hrdinuv boj proti zlu), či femme fatale a la Marlene Dietrich. Občas se sklouzne k lidovému humoru (fazole), občas je to nádherně dada (příjezd do města, závěr). Pro mě solidní čtyři. Amici ten film trochu precenuji, ale budiž jim přáno. ()

Triple H

Prekavpivo zábavné a nekorektné. Toto by dnes už veru neprešlo. Zároveň je v súčasnosti pomerne ťažké nájsť totálne ujetú komédiu, ktorá zároveň nie je úplne vypatlaná. Blazing Saddles toto kritérium spĺňa. Fajn vec, ktorú pozriem určite znova. ()

LeoH

Tak to vypadá, že si s Brooksem nakonec (po Producentech, u kterých mi ještě bylo do smíchu jen půl-napůl s trapností, a Mladém Frankensteinovi, kterého jsem si užíval z těch tří kousků zatím nejvíc) budeme přece jen spíš rozumět – prdící kovbojové sice nejsou můj šálek humoru, ale od tohohle chlapíka holt musí člověk pokaždé přetrpět pár hrubozrnnějších fórů, aby se mu dostalo i spousty mnohem rafinovanějších, mezi těmi drsnými snadno přehlédnutelných, a několika naprosto mimozemských. Vlastně je Brooks v těch jemnějších polohách, a v Ohnivých sedlech zvlášť, ze všech amerických parodií, které jsem zatím viděl, asi nejblíž evropské škole „láskyplného ohýbání žánru“, ne zas tak daleko od Adél a Limonádníků (jen o tolik, o kolik jsou Olinka Schoberová v Adéle a Květa Fialová v Limonádníkovi vzdálené zdejší Madeline Kahn – stejně všechny tak či onak hrají Marlene Dietrichovou). A Gene Wilder jako vždycky dokonalej, mám toho chlapíka čím dál radši. ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder

30.08.2016

Tvůrce Médi chce umřít na Divokém západě

Tvůrce Médi chce umřít na Divokém západě

06.12.2012

Když přišel s projektem Méďa, většina hollywoodských studií ho odmítla. Včetně Foxů, pro které Seth MacFarlane vytvořil veleúspěšný animovaný seriál Griffinovi. Nakonec se Méďu ujala menší produkční… (více)