Nepřemožitelné zlo

Nepremožiteľné zlo

Fragile

Thriller / Horor

Španělsko / Velká Británie, 2005, 98 min

Musím říct, že mě tenhle horor hrozně překvapil. Odjakživa miluji ty duchařské, jenže ruku na srdce - málo jich je koukatelných a kvalitních (ty nejlepší jsou méně známé, např. španělská a japonská kinematografie, kterou posl. roky remakuje USA). Od prvních minut až po ty posl., mi běhal mráz po zádech. Akorát Calista Flockhart mi přišla pořád divně zatvrdlá (krom scén, kdy křičela, ty ji šly!). // Po druhém shlédnutí a to s dabingem, snižuji o jednu hvězdu.(29.5.2008)

skoro priemerne vysledne hodnotenie by mohlo odradzat a takmer odradilo aj mna. nastastie som sa odhodlal a maximalne nelutujem. pretoze aj ked ide o otrepanu ducharsku tematiku je sfilmovana vynikajuco a dobre sa na nu pozera. ally mcbealova alias calista flockhart si pocinala az mimoriadne dobre, jej caro na mna funguje. ku vsetkemu treba doplnit, ze atmosfera je naozaj zhustena, nemocnicne prostredie sposobuje neprijemne zimomriavky a pribeh nespada do klise priepasti (nastastie).. pre mna jasna 80%-tna lahodka.(2.10.2007)

Český názov filmu (akého amatéra už toto mohlo napadnúť?) je ako zo zlého hororu, no chvalabohu ma neodradil. Brilantne zvládnutú réžiu a atmosféru tohto snímku kazí len hlavná predstaviteľka Calista Flockhart, ktorej hororom je asi len jej vlastný život. (Tak toto je fakt dementný komentár, radšej to nečítajte!).(10.9.2008)

Opět další důkaz toho, jak umí Španělé točit výborné horory. Ze začátku tu trochu vidím podobu s rovněž španělským snímkem Ti druzí (hollywoodská herečka v hlavní roli, prostředí anglického ostrova) a pomalu mě pohlcuje skvěle vystavěná atmosféra, která má sice už dost provařený obsah, ale když příjde na řadu několik překvapivých point, zjistím jak rafinovaný příběh tvůrci vymysleli. Pro milovníky žánru povinnost!(5.10.2006)

Po vzoru některých musím říct, že distributoři by si za názvy (a zbytečné překlady) zasloužili pětadvacet na holou. Hrozná škoda, Nepřemožitelné zlo tak působí trochu lacině. A to úplně zbytečně, protože má plné právo začlenit se mezi horory, které za to stojí. Nejde o žádné prvoplánové bububu, ani o vždy osvědčené triky, naopak, ladně pracují tvůrci s atmosférou, dobře využili příběhu (skoro mám chuť říct, že dle mého úplně dokonale) a dokonce byli schopni spojit dost žánrových prvků, které vás ani na minutku nebudou obtěžovat, Vřele tuhle "křehkou" pecku doporučuju a teď se budu snažit usnout (a půjde to těžko, pan Bubák s touhle krasomilou koukaj zpoza dveří, parchanti).(3.2.2013)

• - Animovaná ukázka z pohádky Šípková Růženka (1959), která je ve filmu použita, nepochází z původního snímku, ale byla speciálně vytvořena pro tento film. (mihran)

• - S nápadem na natočení snímku přišel režisér Jaume Balagueró poté, co viděl fotografii dívky s nemocí křehkých kostí, tzv. osteogenesis imperfekta, pořízenou na počátku 20. století. (mihran)