Nepřemožitelné zlo

Fragile

Thriller / Horor

Španělsko / Velká Británie, 2005, 98 min

• oLí

5/10 Jako plus jednoznačně bubák, prostředí s povedenými zvuky budovy a pár scén, u kterých jsem bleskově skoval nohy pod peřinu. Jinak nic novýho. Proti tomu tragická hudba, mdlej průběh a závěr jak z Bay Watch, kde u defibrilátoru "chyběl" snad už jen kudrnatej Mič :). Silnější dvě.(7.2.2009)

• Havaj8

Strašně těžko se hodnotěj tyhle legendy oproti novejm filmům. Příběh nebyl vymyšlenej nejhůř, ale co týče atmosféry, tak prostě žádná sláva. Párkrát tam byly nějaky náznaky něčeho, ale prostě, kdybych to asi viděl někdy v tý době, tak to zapůsobí líp. Hlavní záporák taky vcelku nudnej, až na ty rámusy, který udělaly svý. No čekal sem od toho asi víc...(11.1.2014)

Nový Raimi? Ale ne. Jaume Balagueró se ubírá na velmi kvalitní rozcestí ve směru k hororovému prvku, který diváka naprosto ďábelsky zasáhne, silně otiskne a ovlivní. Velká budoucnost v tomhle žánru. Mě nejvíc dostal v REC a ZATÍMCO SPÍŠ. Tohle jsou teprve začátky, které ale v žádném případě nejsou slabé - naopak tu už něco začíná tušit, co lze v budoucnu očekávat (kvalitu). FRÁGILES je důmyslným a vybudovaným hororem, který má bohužel slabší scénář, ale za to dobrou atmosféru, která diváka škrtí za krk napětím.(4.8.2012)

Frágiles je duchařský horor, který figuruje kvalitativně někde na pomezí 3 a 4 hvězdiček. První plovina filmu je docela nudná a ani scénář příliš nenadchne, ale od poloviny filmu se objeví pár solidních momentů a závěr je vynikající. Hororoví fanoušci ale můžou zajásat nad Balaguerem, který postupně vyrostl do předního hororového tvůrce, což tímhle dílem načal a sérií REC potvrdil na 100%. 65%(11.8.2010)

Nemám rád Kalystu, je moc hubená a strašně protivná, tu ukecanou právničku v ní budu vidět pořád. I když má doma Indiana Jonese, kterého já rád (neee tak jak si myslíte, chicht). Je nudná, ale ne v tomhle filmu. Je to dobrý film. Dobrý je za tři. Ještě bych dal rád jednu hvězdu za překlad. Fragiles - Fragile - Nepřemožitelné zlo? Megahustééé. To mě napadá, že by se takhle mohlo překládat víc kousků, třeba Fourth Kind - Nepřekonatelná kokotina? to by šlo ne?(16.5.2013)

• - S nápadem na natočení snímku přišel režisér Jaume Balagueró poté, co viděl fotografii dívky s nemocí křehkých kostí, tzv. osteogenesis imperfekta, pořízenou na počátku 20. století. (mihran)

• - Animovaná ukázka z pohádky Šípková Růženka (1959), která je ve filmu použita, nepochází z původního snímku, ale byla speciálně vytvořena pro tento film. (mihran)