Dětská nemocnice Mercy Falls má být zavřena a mladá sestřička Amy (Calista Flockhart) je povolána, aby pomohla s přestěhováním pacientů. Brzy ale zjistí, že v nemocnici je něco divného. Něco, z čeho mají děti strach. Říkají, že se to skrývá ve třetím patře, které je už mnoho let zavřené. Amy odhalí hrozivé tajemství a ví, že je jen na ní, aby zachránila děti před zlem, které jim nechce dovolit z nemocnice odejít… (oficiální text distributora)

Shit

Jaume Balagueróho si začínám čim dál tim víc oblibovat. Frágiles je jeho další moc povedenej horor, kdy se tentokrát zaměřil převážně na mysteriozní a mrazivou atmosféru a musim teda říct, že mě zase dostal, takhle dobrou duchařinu jsem už dlouho neviděl, obzvlášť závěr je velká hororová a duchařská chuťovka, kterou jsem si užil se všim všudy. ()

pan Hnědý

Nový Raimi? Ale ne. Jaume Balagueró se ubírá na velmi kvalitní rozcestí ve směru k hororovému prvku, který diváka naprosto ďábelsky zasáhne, silně otiskne a ovlivní. Velká budoucnost v tomhle žánru. Mě nejvíc dostal v REC a ZATÍMCO SPÍŠ. Tohle jsou teprve začátky, které ale v žádném případě nejsou slabé - naopak tu už něco začíná tušit, co lze v budoucnu očekávat (kvalitu). FRÁGILES je důmyslným a vybudovaným hororem, který má bohužel slabší scénář, ale za to dobrou atmosféru, která diváka škrtí za krk napětím. ()

tron

„Mala som zostať v Madride.“ Podobne, ako predchádzajúci horor talentovaného španielskeho režiséra Jaumea Balagueróa (TEMNOTA), aj NEPREMOŽITEĽNÉ ZLO (strašný preklad) dopláca na slabší scenár. Zato tiež ponúka zaujímavú príležitosť pre inak väčšinou nie príliš talentovaných hercov. Nevraviac o nádhernej atmosfére: hoci snímka zanecháva smutný melancholický dojem, ponúka tiež sériu riadne "nepríjemných" scén a výsledkom je najortopedickejší horor všetkých čias o hrôzostrašnom mechanickom dievčati, zlomených srdciach, opustených dušiach, smutnom svete a potrhanom ľudskom tele. Neviem, či mi pomohlo, že som film pozeral hlboko po polnoci sám doma, kým vonku nariekala zimná meluzína, ale dostalo ma to. ()

J*A*S*M

Nejlepší horor, který jsem v poslední době viděl. Neskutečně atmosférická záležitost (sledováno v noci o samotě) se strhujícím koncem, která mě navíc ani chvíli nenudila (jak jsem tak trochu čekal). Herecké výkony jsou velmi dobré (i děti) a strašidlo působivé. Potěšil mě i závěr, který je někde na pomezí happy-endu a bad-endu. Tento neznámý film mohu jenom doporučit, pro hororového fanouška takřka nutnost. Absolutně nechápu, jak tomuto může někdo dát jenom jednu hvězdičku. PS: Ten, kdo vymyslel český název, je idiot. Horror movie of the year ()

Tom Riddle

Fragile je neprávem podceňovaný a nepříliš známý film. Klíčem k jeho síle je úžasná atmosféra, která postupně roste od úvodních vteřin, a v závěru už giganticky bouří. Té hojně napomáhá výborná hudba. Ač Fragile není vysloveně děsivý, nejlépe si ho určitě užijete po tmě se svojí přítelkyní (popřípadě schoulená/ý po boku přítele). Herecké obsazení je vskutku vyrovnané a vynikající, v čele s výbornou a velice přesvědčivou Calistou Flockhart. Klasicky duchařský příběh je překvapivě nápaditý, s velmi uspokojivým závěrem. Vážně příjemné osvěžení hororového žánru. No a taky by si ho neměl nechat ujít nikdo, kdo chce slyšet Calistu říkat "Shit!". :-) ()

• Animovaná ukázka z pohádky Šípková Růženka (1959), která je ve filmu použita, nepochází z původního snímku, ale byla speciálně vytvořena pro tento film. (mihran)
  • S nápadem na natočení snímku přišel režisér Jaume Balagueró poté, co viděl fotografii dívky s nemocí křehkých kostí, tzv. osteogenesis imperfekta, pořízenou na počátku 20. století. (mihran)