Nepřemožitelné zlo

Fragile

Thriller / Horor

Španělsko / Velká Británie, 2005, 98 min

• IllIlIlIIl

Co se týká horrorů, tak Španělsko je rozhodně jedna z největších velmocí. A jelikož jsem nejdříve viděl od J. Balaguera Rec, tak jsem se těšil i na tento horror. Bohužel nedosahuje ani trochu kvalit již zmiňovaného Rec a propadá se do tuctové šedé všech jiných horrorů podobného ražení. Malým plusem je místy patřičná atmosféra a i samotný konec filmu, který není nijak převratný, ale ujde....(29.10.2008)

Nejlepší horor, který jsem v poslední době viděl. Neskutečně atmosférická záležitost (sledováno v noci o samotě) se strhujícím koncem, která mě navíc ani chvíli nenudila (jak jsem tak trochu čekal). Herecké výkony jsou velmi dobré (i děti) a strašidlo působivé. Potěšil mě i závěr, který je někde na pomezí happy-endu a bad-endu. Tento neznámý film mohu jenom doporučit, pro hororového fanouška takřka nutnost. Absolutně nechápu, jak tomuto může někdo dát jenom jednu hvězdičku. PS: Ten, kdo vymyslel český název, je idiot. Horror movie of the year(2.1.2008)

• Frajer42

Spoilery! Neustálé střídání momentů, kdy se mistrovsky dařilo budovat atmosféru a vyvolávat nějaké ty zimomriavky s momentů, kdy mi bylo fyzicky zle z debilních dialogů, které neustále omílali to stejné a některých momentů(černochova smrt), které snad ani nemohly být myšleny vážně. Děti melou stále dokola něco o tom, že jim ubližuje "mechanická" paní, jenže dětem se nevěří. Takže se nechává bubáka dělat "bu bu bu" a novou sestřičku (samozřejmě s traumatem z minulosti) vyšetřovat. Nakonec všechny přesvědčí divná fotka uloupená v tajemném poschodí, kam se nechodí. Nejhrůzostrašnější na celém filmu byl herecké výkony. Nevím do jaké míry má smysl dětským hercům vytýkat neschopnost zahrát otevřenou zlomeninu, ale filmu to zkrátka dost brutálně ubližovalo. Druhou nejděsivější věcí byly pokusy o efekty. Když prostě nemám dostatečnou techniku na jejich realizaci, tak by bylo z mého pohledu lepší je realizovat v minimální míře nebo vůbec. Dost mě otravovala i hudba, jejíž tóny se rozeznívaly s takovou intenzitou, že kdyby divák zavřel oči, tak by měl pocit, že sleduje nějaký velkofilm. Hudba by měla být trošku úměrná obsahu. Lepší dvě hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Asia_Power a uživatel AlistairMir.(6.3.2017)

Opět další důkaz toho, jak umí Španělé točit výborné horory. Ze začátku tu trochu vidím podobu s rovněž španělským snímkem Ti druzí (hollywoodská herečka v hlavní roli, prostředí anglického ostrova) a pomalu mě pohlcuje skvěle vystavěná atmosféra, která má sice už dost provařený obsah, ale když příjde na řadu několik překvapivých point, zjistím jak rafinovaný příběh tvůrci vymysleli. Pro milovníky žánru povinnost!(5.10.2006)

• Havaj8

Strašně těžko se hodnotěj tyhle legendy oproti novejm filmům. Příběh nebyl vymyšlenej nejhůř, ale co týče atmosféry, tak prostě žádná sláva. Párkrát tam byly nějaky náznaky něčeho, ale prostě, kdybych to asi viděl někdy v tý době, tak to zapůsobí líp. Hlavní záporák taky vcelku nudnej, až na ty rámusy, který udělaly svý. No čekal sem od toho asi víc...(11.1.2014)

• - S nápadem na natočení snímku přišel režisér Jaume Balagueró poté, co viděl fotografii dívky s nemocí křehkých kostí, tzv. osteogenesis imperfekta, pořízenou na počátku 20. století. (mihran)

• - Animovaná ukázka z pohádky Šípková Růženka (1959), která je ve filmu použita, nepochází z původního snímku, ale byla speciálně vytvořena pro tento film. (mihran)