Do parkmontské střední školy přichází nová učitelka LouAnne Johnsonová. Devět let sloužila u vojenského námořnictva, pak se ovšem rozhodla radikálně změnit svůj život. Třída, kde má učit angličtinu, se však zdá horší než jednotka nepřítele na bitevním poli. Problémoví, většinou barevní studenti jsou sice inteligentní, jsou však naprosto nezvladatelní a divocí. První kolo sice LouAnne prohraje, když neunese vulgarity, kterými ji třída při první hodině zahrne, a uteče ze třídy. Rozhodně se však nemíní vzdát. Odhodlána přesvědčit je, že vzdělání není zbytečné a zákony ulice nejsou přednější, pouští se do studia psychologie a přístupem, kterým by se ke svým studentům přiblížila, si pozvolna získává nejprve zvědavou pozornost, a později dokonce zájem studentů. Její nekonvenční metody se však stávají terčem kritiky některých kolegů i komisního černého ředitele Grandeye. Bojující LouAnne tedy musí otevřít druhou frontu. Přestože se výsledky dostaví, ocitá se učitelka v situaci, kdy začíná uvažovat o smyslu toho, co dělá, a přemýšlet o tom, že odejde. (TV Nova)

Lasombra

Na tuhle starší filmovou záležitost se určitě ráda podívám znovu. Baví mě sledovat proměny "problémových"pubertálních studentíků na střední škole, které se snaží zkrotit revoluční Michelle Pfeiffer. ()

DarkoCohen

Tenhle film má skvělou, podmanivě zapamatovatelnou ústřední píseň Gangsta's Paradise. Jen díky ní jsem ho měla i po letech pořád v hlavě. Bohužel obsahově je to pouze průměrné drama se sympaticky ochranářskou M. Pfeiffer v hlavní roli, postrádající větší propracovanost jednotlivých postav. Většina probíraných důležitých témat je jen jemně naťuklá, chybí jim větší hloubka. A já filmu, který mě nedokáže emociálně nijak rozhodit, i když je po tematické stránce k tomu přímo předurčen, prostě nevěřím. Po opakovaném zhlédnutí pro mě Dangerous Minds přestal být nezapomenutelným zážitkem. Škoda. 55% ()

ZnalecH

Myslím si, že se jedná o velice dobrý film. Je tam jen pár nedoladěností, jinak je tam vcelku vše, co by tam mělo být. 90% ()

Armin82

Určitě to lepší s Michelle, teda aspoň pro mě. Krásná ukázka toho, jak jsou studenti v USA inteligentní a vzdělaní, když rok před maturou ani neví, co je to sloveso nebo neumí pořádně číst. Docela by mě zajímalo, co probírali na základní škole...asi jen podstatný jména a malou násobilku.To mě fakt úplně zabilo :-D Jestli je školství v americe na takové úrovni, tak to je teda bomba. Film jako takovej zaujme. Nezkušená mladá učitelka ,,vyhraje,, učení ve třídě buranů a negramotů, kteří její předchůdkyně poslali do blázince. Postupem času zjistí, že do té školy chodí i někdo inteligentní a že vlastně nejsou tak špatní. Projede se s nima na horské dráze, pozve je na véču nebo jim kryje záda. O ničem jiným, než o sbližování to vlastně nebylo, ale každopádně se na to dalo koukat. 60% je adekvátních kvalitě snímku ()

boni

Jak vzdělávat nevzdělavatelné aneb z cyklu Když je sociální stigma ve většině případů neměnné, neboť chybí elementární prvek druhu Homo sapiens sapiens, a to IQ nad bodem mrazu. Tento film bohužel trochu podráží svoji podstatu, protože ten konec podaný skrze růžové brýle byl zbytečný a do celé koncepce filmu se nehodil. To jediné mi brání ve vyšším hodnocení. Jinak to je fajn, sice občas podané velmi plytkým způsobem, ale na druhou stranu maximálně uvěřitelně a přirozeně. Michel Pfeiffer tu hraje vážně skvěle, pro ni možná nejlepší role, a celou dobu film zdatně táhne. Dalším aspektem do mozaiky kvalitního cinefilního zážitku je super soundtrack, který i když mi není hudebně vůbec blízký, tak k tomuhle snímku opravdu sedí. Gangsta´s Paradise považuji za jednu z nejlepších filmových písniček vůbec. A v neposlední řadě to je také nekompromisní sonda do problémů amerického státního školského systému, kde pokud chcete své ratolesti dopřát alespoň základy kvalitního vzdělání, tak jí musíte zaplatit školu soukromou. Jinak si domů místo znalostí přinese tak maximálně pěkný monokl a vši. V lepším případě, samozřejmě. ()

Likan7

Film je sice prošpikovaný různými klišé, ale díky příjemné Michelle Pfeiffer uteče příjemně. Film má jen 90 minut, takže tu je sice nastíněno několik problémů různých žáků, ale jsou řešeny vyloženě zkratkovitě, což je trochu škoda. Jinak ale film nemá čím překvapit. Od úvodu víte, jak to skončí. Stále mám mnohem raději Sunset Park, který vznikl o rok později. Nemá sice herečku schopností Pfeiffer, ale i když se jedná o basketbalové prostředí, je Nebezpečným myšlenkám velmi podobný, a hlavně lepší. ()

TheRay97

Nádech. Výdech. Jak popsat nepopsatelné? Očekávání nabere zcela jinou cestu a posléze se dostanete do slepé uličky, která oznamuje konec filmu. To je jako ten meme s Bohem, jedné ingredience přidal až příliš. V tomto případě to jsou emoce, s nimiž se divák musí prokousávat do samých koutů světlých i stinných stránek. A že jich tam nebylo málo. V jedné chvíli se člověk dostane do bodu, kdy nevnímá nic okolo a vše plyne bez vnějšího zasahování. Michelle Pfeiffer ztvárnila postavu Louanne tak, že jí uvěříte každé slovo, co řekne. Lajdsky řečeno - dokáže lapit do pasti takovým způsobem, že přemýšlím nad tím, jestli to nebylo úmyslně nebo jestli už mi nehrabe. Věřte, že takovou učitelku by chtěl každý. Spravedlnost a oddanost hrají klíčovou roli, i když se mnohým spravedlnosti moc nedostane. I tak dokáže uchvátit postava Louanne beroucí profesi učitelky na jiný level. Nebere teenagery ve třídě jako žáky, nýbrž jako lidi jako je ona. Máme na výběr - hlavní myšlenka a souhrnná věta celé 99 minutové továrny na prázdnotu v hrudi (v pozitivním slova smyslu samozřejmě). ()

Mocoft

Něco tak málo pravděpodobného jsem dlouho neviděl. Ale když zahodíte veškerý zdravý úsudek, je to zábavné... ()

Bezda22

Je to jiný prostě. Takový neobvyklý, i když jasný. S takovou zvláštní atmosférou. Na mě to zafungovalo. Hlavně Coolio - Gangsta Paradise, to je kultovní věc a taková hymna. 70% ()

Nikol10

Mohlo to být přece jen o trošku víc syrovější, myslím, že toto téma by to sneslo. Pokud mám srovnávat s Mezi řádky, které je typově prudce podobné, Nebezpečné myšlenky u mě vítězí. Za prvé Michelle je pro mne mnohem sympatičtější než Hillary Swank a za druhé mi tohle přišlo přece jen realističtější. Navíc song Coolia Gansta s paradise patří mezi moje devadesátkové top rap hity. A je až s podivem, že film jsem viděla teprve včera. ()

Maniik88

Fajn psychologická dráma zo školského prostredia. Nie je to také brutálne a prepracované ako severské filmy s rovnakou tématikou, ale bol to dobrý film. Skvelá Pfeiffer a banda rôznonárodostných študákov. Dobre zvládnutá psychológia hlavných postáv. Za mňa slušné 4*. ()

Clark_Kent

Nebejt M. Pfeiffer a ty krásně znějící hudby od Coolio - Gangsta's Paradise, tak by to tolik ani nezabralo. Zkaženost a drsné prostředí, tohle diváci mají rádi. ()

papadoce

Vo svojej podstate sa u Dangerous Minds jedná o remake legendárneho “Pánu učiteľovi z lásky” zasadeného do moderného sveta v deväťdesiatych. Istej naivite sa DM rozhodne nevyhli, ale napriek tomu je to film, ktorý si diváka dokáže podmaniť. Myslím, že si divákov získal v tej dobe súčasnosťou, legendárnym soundtrackom (ruku hore kto nepozná Gangsta’s paradise) a sympatickým obsadením. V hlavnej roli vidíme krásnu Catwoman Michelle Pfeiffer a potom už len kopec mladých neznámych hercov, ktorí ale výborne zapadli do ghetto tématiky. Hudba filmu dominuje po celú dobu a čerešničkou na torte je záver. DM sa totiž vo výsledku vyhnú hollyúdskemu klišé (iste počas filmu sa nejaké to klišé nájde) a nenamieria si to prvoplánovo ku happyendu, ale zahrajú divákovi aj na city a ukážu, že život nie je spravodlivý. Vlastne je dosť krutý a v podstate sa s nikým nemazná. Vo filme je dosť priestoru nato, aby ste spoznali viacero postáv okrem učiteľky a vytvorili si ku nim vzťah. Na niektorých osudoch vám bude aj záležať a to zabezpečí, že vás záver skutočne rozcíti. Ibaže by nie, ale potom by ste to mali riešiť, pretože máte možno emocionálny problém so sebavyjadrením. Pozerať to dabované je samozrejme pohodlné, ale počuť v originály “Emilio Ramírez” je na nezaplatenie. Mám rád tento film. ()

marek29

No rozhodně si myslím, že podle toho, jakej dělaly ti fakani na začátku bordel, tak u konce bylo jejich tichý sezení nějak extra nereálný. A pro mě tím pádem slabší pocit z filmu, kterej si hraje s tak reálnýma tématama jako je šikana, vyloučení sociálně slabších, vražda a připustí ve scénáři takovou odchylku od normálu.. Ale jinak se na to dalo dívat. Určitě nejsem pochcanej jako 3/4 CSFD nerdů z Mišky Pfeifferové nebo zasaženej aurou filmu starších roku 2000, takže na víc než 3 to nevidím ;) hoj ()

cinema_cz

Přestože se Nebezpečné myšlenky zaštiťují faktem, že vznikly na základě skutečné události, nejednou se ubírají po pečlivě zametených scenáristických cestičkách, kde je přechod od vystřelovacích nožů k romantickým básním až příliš jednoduchý, bezbolestný a hlavně rychlý. 60 % (Jaroslav Sedláček, Ci 02/1996, str. 26) ()