Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

Paity

Naprostá opičí klasika, která se navždy zapsala do filmové historie. Vše v tomhle filmu klape a výsledkem je napětí, které vás vmáčkne do pohovky i po skoro 45 letech. ()

HonzysKISS

Když jsem film viděl poprvé, byl jsem strašně napjatý, co se děje, proč je planeta tak trochu zvláštní. Nemohl jsem z tohoto filmu spustit oči, opravdu mě zajímal osud astronautů a co je to za podivnou planetu. Přece jen, představit si skutečnost, že opice mají vládu nad lidmi, je trochu i děsivá. Určitě doporučuji film úplně každému. ()

Sayko

Dnes už kultovní klasika, kterou viděl snad každý. Výborný, nadčasový sci-fi film, který se bude člověku líbit i po více jak 50ti letech, a to zde není žádné novodobé CGI. Všechny lokace zastávají nepoznatelné kulisy, dokážou nádherně vtáhnout diváka do děje a "udržet" ho na planetě opic až do konce. Snímku také napomáhá v té době originální koncept, u kterého lidé sice kroutili hlavou, ale pak je ta pecka stejně dostala, stejně jako například u Vetřelce.. Výborní herci taktéž nechybí a scény jsou geniálně propojeny s hudbou, proto tedy nemám žádný důvod, abych filmu nějaké hvězdy strhával. ()

Bouřňák

Rozhodně jde o kvalitní a jistě i důležitý film minulého století, ale pro mě je to trochu vyhořelé palivo - už to prostě nemá tu správnou atmosféru. ()

unagi

Tak geniálny a nový nápad príbehu....perfektné prostredie a myslím že dokonalé spracovanie logiky opíc, akoby to asi vyzeralo keby ......... --- áno, presne takto! Na tie roky by som povedal že to patrí medzi najrevolučnejší film spolu s genialitou ! ()

Prochy38

Kultovní sci-fi s výborným Ch. Hestonem. Jako malý jsem to nenáviděl, teď to miluju. Kdyby se tvůrci nenechali unést a nezačali točit další a další pokračování, bylo by to lepší! Nápad výborný a ještě lépe provedeno. 95% ()

David661

Všechno už bylo řečeno a je to opravdu bezvadný film, píšu komentář jen proto, abych vám řekl, že jsem od začátku věděl jak film dopadne - to je v pohodě, jen se tak chlubím ()

Jorge-Z

Planeta opic, film který jsem ani nechtěl shlédnout. Vybavuju si z dětství ty opice a popravdě mě to děsilo. Teď jsem se k tomu odhodlal a zjistil jsem že na svou dobu je to hodně drsný film. Absurdita jako blázen, ze které vám jde hlava kolem. Jenže když na konci slyšíte co všeho je schopen člověk zač, ani se tomu všemu nedivím. Charlton Heston zahrál svou roli na výjimečnou. A na konci jen nechapavě kroutím hlavou. ()

vorry

Jeden z nejlepších konců filmu, který jsem viděl. Po nalezení sochy mi lezl mráz po zádech. Fantastický film. ()

kobe6

Na tu dobu to musela být fantazie. Atmosféra a myšlenka solidní, ikdyž chování lidí někdy působí opravdu hloupě. Také to, že od sympatizování s lidmi jsem své sympatie na konci předal "těm chytřejším" opicím. ()

Hanes88

No na tu dobu to byl nadčasový film. Velká paráda ve všem, jediná chybka byla u mě v tom, že mě děj dvakrát nechytl. Každopádně velice povedený filmek se skvělým Charltonem Hestonem v hlavní roli. 80%. ()

Perverz

Velice vyvedená opičárna. Jedno ze špičkových sci-fi. Naprosto svižný děj, super příběh, pěkné zpracování, tak bombasticky to utíká. A na konci dobrá pointa. Hodně se mi líbilo, že si ten frajer hned vzal k sobě ženskou, ať můžou plodit.. Prý: Ty budeš moje nová Eva... Super. :D ()

angloumene

Planeta opic mě dost překvapila svým přesahem. Ne příliš originální, přesto velice dobře zpracované témata zániku lidstva. V porovnání se současnou Planetou opic jsem nic takového opravdu nečekala. Co se týče filmu samotného, je i přes své spíš myšlenkové zaměření příjemně dynamický, plný řady akčních scén. Diváka nepřestává bavit, i přes starší datum vzniku. Celkově 85 %. ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem