Píše se rok 2020 a svět čelí smrtelné hrozbě. Není to ani nukleární válka ani teroristický útok, ale erupce gigantického supervulkánu bublajícího pod povrchem Yellowstonského národního parku. Poslední erupce podobné síly uvrhla celý svět do temnoty trvající šest let, spustila poslední dobu ledovou a snížila počet obyvatel na Zemi na pouhé dva tisíce. Vědci vědí, že roztavená láva tlačící se na zemský povrch z Yellowstonu jednou exploduje. Tento silný thriller založený na reálných faktech zkoumá, jaké ekologické, politické, ekonomické a společenské důsledky by taková katastrofická událost měla. Po naprosto zničujícím vyvrcholení se divákům naskýtá pohled na svět po apokalypse. (oficiální text distributora)

Haide

Bože děkuji za snad jediný katastrofický film, který je postaven na reálných základech. Ano toto by se stát mohlo a někdy zřejmě i stane. Žádné vrtání do jádra a podobné nesmysly. Já osobně film brala více jako klasický BBC dokument než akční film, ale každému to může přijít jinak. Pro mne, jakožto fanouška vulkanologie to byl velmi příjemný zážitek, protože jde snad o první film s výbuchem sopky a následnými událostmi, který se nesnažil vymýšlet, aby dodal ději na akčnosti. Bravo! ()

bakeero

Jednoho dne to bouchne. A když si člověk vezme, jakou paseku nadělala nedávno ta islandská sopka, tak rozměr takovéto katastrofy bude vskutku celosvětový. ()

Petulka88

Žádný zázrak. První díl je dokonce poctivá nuda, protože jen posloucháte řečičky vědátorů, kteří jsou navíc z 90% nesympatičtí a otřesně zahraní. V druhém díle se začne konečně něco dít. Triky jsou na televizní produkci na slušné úrovni, hlavně útěk před lávou se povedl. Jenže všechno to bezpečně pohřbívají neskutečně patetické dialogy a hlavně hlavní hrdina, který je asi jediný v USA, kdo ví co je sopka, protože se v podstatě celý film čeká jen na to, co na nastalou situaci řekne Rick. Rick zachraňuje miliony obyvatel jediným rozhodnutím, Rick vlévá přátelům do žil optimismus, Rick udílí rozkazy, které poslouchá i ministr a ještě přitom stíhá pronášet moudra o tom co má napsáno ve své knize osudu. Rick je prostě všude. Ale abych to zkrátil, tahle televizka asi neublíží, ale rozhodně nemá čím zaujmout. ()

Edit13

Docela experimentální sci-fi dokument BBC co by se stalo, kdyby.... Mně se tohle zpracování líbilo. Ze začátku jemné náznaky, poté přijde samotné vyvrcholení výbuchu. Při shlédnutí bonusů se vám dostane přímo odborného výkladu, z čeho tento dokument z budoucnosti vychází. Nejvíce se mi na tomto dílku líbí, že je natočen podle skutečně reálných hrozeb dnešní doby, žádné sci-fi plné nesmyslů. ()

Holly_Wood

Je to vlastně taková hraná vizualizace postavená na informacích z dokumentu BBC Supersopka - pravda o Yellowstonském národním parku. A je to skvělé. Především tím, že to celé působí realisticky. Žádné logické díry ani odklon od faktů v zájmu lepšího scénáře. Poté, co jsem viděl asi 7 dokumentů o sopkách, si myslím, že pokud by došlo k supererupci, probíhalo by to asi nějak takhle. Kéž by takhle fungovaly i ostatní katastrofické filmy. Co se týče filmové stránky, to samozřejmě není žádný blockbuster, ale televizní film. Takže žádnou extrémní kreativitu nečekejte. Na škodu by asi nebylo ani více záběrů na samotné erupce. Ale to málo, co tam je, vypadá dost věrohodně. Navíc je to podpořeno krákými autentickými záběry z opravdových výbuchů. Takže cekový dojem je naprosto dostačující. Docela bych si přál vidět, jak by celé to vybuchování udělal Roland Emmerich... Myslím, že takovou supererupci lidstvo ještě nevidělo:) ()

Arccos

BBC je i u nás známa svými kvalitními a velice zajímavými dokumenty. Bohužel bych řekl, že tentokrát to už přehnali. Nemůžu polemizovat s faktickou stránkou Supersopky (nevyznám se v tom). Ale formou vypadá úplně jako tuctové katastrostrofické béčko. I přes nesporně inteligentnější scénář se tu tak vyskytují i typické propriety, jako všemožně pípající přístroje nebo zlá vláda. Taky by mě zajímalo, jak šťastní z tohoto počinu jsou skuteční pracovníci Yellowstonu a místní hoteliéři... Druhý díl je výrazně akčnější a dramatičtější, efekty velmi dobré. ()

zuzulatomas

Celkom zaujimavy film-dokument, ktory upozornuje teda informuje o tom ako by vyzeral svet keby vybuchla sopka, ktora by mala oznacenie supervulkan ... ()

david666

Jako polodokument film vcelku obstojí. Přináší zajímavé vědecké poznatky. S herci je to (jak se dalo čekat) o dost horší - ti jsou jak z "nejlepších" telenovel. Triky taky nic moc - ale to je vlastně taky podružné - snad tady nikdo nečekal druhý Den nezávislosti či podobné trikové orgie:-) ()

zeromen

Docela slušný dokument s docela blízkou a reálnou budoucností. Akorát to obsazení a efekty jsou drobátko levné. ()

Hansolo35 odpad!

To jsme se zase pobavili. Supervulkan pod Yellowstone je sice jedna z moznosti zaniku pidlivizace, ale tohle BZ??? Kdyz pominu naprostou hereckou smiru, tak perly se jen hrnou. Namatkou: dcera rangera vyprovokuje k sebevrazednemu letu mladeho rangera. Po usednuti do vrtulniku se ho zepta: "Ty umis ridit vrtulnik?" Dalsi: hlavni hrdinka vytrhne SD kartu pri 95% stahovani a soubor je citelny. Dalsi: Chybejici data dopocitava behem letu do krateru. Nad kraterem oznami slozeni one hmoty. Scenaristovi nejak uniklo, ze by to taky museli nekde vyrobit. Takze se jim nadoba "zmaterializovala" hotova ve vrtulniku. Chapu, ze jde o TV film, ale tohle je moc. ()