Reklama

Reklama

Na obří, luxusní lodi Poseidon se všichni pasažéři baví a oslavují příchod nového roku. Zcela odlišná je situace na můstku. Je slyšet dunění, a když se první důstojník zahledí do tmy, spatří gigantickou vlnu. Tsunami míří na bok lodi a námořníci se marně snaží loď otočit přídí k vlně. Je vyhlášen poplach, ale nic nemůže tragédii zabránit. Vlna naráží na bok lodi, zvedá ji a převrací kýlem vzhůru. Kapitán lodi všem přikáže, aby čekali ve velkém tanečním sále na příchod zachránců. Neposlechne ho profesionální karetní hráč Dylan Johns, rozhodnutý dostat se ven z vraku tubusem lodních šroubů. K němu se přidá sympatická svobodná matka Maggie Jamesová s osmiletým synkem Conorem, bývalý starosta New Yorku Robert Ramsey, hledající dceru Jennifer i jejího přítele Chrise, a stevard Valentin. Později se ke skupině připojí opilec Larry a černá pasažérka Elena... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (468)

Faye 

všechny recenze uživatele

Pokud si chcete mermomocí zaplavat, zašplhat, zaskákat apod. v bludišti lodi jménem Poseidon, která má spoustu slepých uliček. Tak doporučuji nalodění na tu z roku 1972 „Dobrodružství Poseidonu“. Já jsem sice (s vypětím všech sil) přežila i tuhle katastrofu ( to je ta 1*), ale bylo to fakt o fous :- (. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Průměrný film o převrácení honosné lodi obří vlnou a o následném boji o život několika lidí. Mně se to docela líbilo. Teda alespoň jsem se přistihl, že jsem měl kolikrát problém odvrátit oči od obrazovky, jak to bylo napínavé. Takže cíl připoutat mne do křesla a nepustit tento film splnil. Jenomže i když to bylo velmi napínavé, přesto tento film nemohu vyzdvihnout na více než tři hvězdičky. Důvodů je hned několik. Tím hlavním asi je to, že jsem měl pocit, že tohle už jsem někde viděl. Podobné scény byly totiž k vidění ve filmu Útok z hlubin, kde přesně takto utíkali lidé před žraloky tuším odněkud z lodi nebo z nějakého obřího akvária nebo výzkumného centra, to už si přesně nepamatuji. Taky tam šplhali přes šachty, taky bojovali s prostupující vodou, taky mnohdy unikli jen těsně. Prostě viděl jsem v tom tak trochu kopii tohoto filmu. A druhým důvodem je určitá předvídavost scénáře. Je jasné, že ne všichni unikající to přežijí, že tam budou dramatické vsuvky, že se ta cesta za záchranou všemožně zkomplikuje. Prostě u tohoto typu filmů těžko někdo vymyslí něco nového či inovativního. Ale jako zabavení na víkendové odpoledne to bylo ucházející, rozhodně to bylo koukatelné. Takže dávám tři hvězdičky. ()

Reklama

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Poseidon (1) je remake, (2) je katastrofický film a (3) každému je jasné ako skončí. Pri pohľade na tieto tri body ma totálny kasový debakel vôbec neprekvapuje. Predstava 160 (!) miliónov a úvodný CGi let okolo božskej lode muselo riadne napnúť nejedného. Ak som Petersenovi pri Perfect Storm vyčítal úmorné pilovanie charakterov a zbytočne preťahovaný začiatok, tak pre Poseidon platí presný opak, ktorý z filmu robí totálne neosobnú sériu supermanovsky hrdinských momentov, chladnú ako psí čumák. Kto má chuť sa v kine schladiť práve týmto spôsobom bude spokojný. Kvalitná 90 minútová akcia s prekvapivo malou dávkou patetických kecov padne fajn. Kto čakal dramatické putovanie ľudí, ktorým naozaj ide o život bude sklamaný. Z tohoto pohľadu je jediná scéna pôvodného Poseidonu silnejšia, ako celý tento megalomanský exces. Odobratím slova dobrodružstvo z názvu sa táto ingrediencia vytratila aj z filmu. ()

Legas 

všechny recenze uživatele

jelikož se zajímám o filmové triky, tak mě začátek Poseidonu potěšil. Úvodní záběr skutečně technicky (bohužel i finančně) trumfnul Titanic, ovšem s otočením onoho mohutného kolosu se obrací i kvalita samotného filmu. První půlhodina (tedy včetně převrácení) je vkusnou popcornovou podívanou, ovšem co se potom občas začne dít za ptákoviny, to zůstává rozum stát. Trocha klišé neuškodí, ale některé pasáže a dialogy jsou dost hloupoučké. Čím víc se přeživší blíží ke dnu (tedy k očekáváné záchraně), tím se film stává nesnesitelnějším. Ale celkově jde o docela slušnou "brain-off" zábavu pro VELICE nudné večery. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Předem musím říct, že jsem neviděl předchůdce tohoto filmu Dobrodružství Poseidonu a tak nemohu porovnávat tento film s originálem. I přesto podle mě je tento film vcelku slušný a stojí za shlédnutí. Efekty jsou na výsost dobré, až přehnaně reálné a to se mi na filmu líbí. I přesto je film hodně komerční jelikož se na palubě objeví zpěvačka z kapely Black Eyed Pyes. Příběh mi přijde jako už ohraná písnička, takže je jasný jak to skončí. Zase je pravda, že za ty peníze co do toho Warner Bros. dal toho moc nevzniklo i když ty kulisy museli být drahé. Škoda, že ten film Warnery potopil. ()

Galerie (85)

Zajímavosti (25)

  • Režisér Wolfgang Petersen, proslulý mimo jiné válečným dramatem Ponorka (1981) se díky tomuto filmu po letech zase jednou ocitl na moři: "Miluju ho! Vyrostl jsem u něj, v Hamburku. Každý den jsem okolo něj chodil nebo se v něm ráchal... miluju už ten pohled. Je to romantické, inspirující... a ty barvy! Když jsme v Severním moři točili exteriéry Ponorky, každý den měla hladina jinou barvu. A taky samozřejmě miluju to drama, když se moře rozzlobí. Když se ta krása promění v neuvěřitelně hrozivou a destruktivní sílu. To se mi tak líbilo na Poseidonu. Krása, pohoda, zábava a najednou... bum! Je to skoro jako metafora samotného života. Během vteřiny se krása změní ve hrůzu. To je pro vypravěče veliké lákadlo. Vždycky mě baví, když můžu udělat z vody opravdového padoucha, který po nás tvrdě jde." (NIRO)
  • Režisér Wolfgang Petersen chtěl, aby byl Josh Lucas (Dylan Johns) opravdu dobře připravený na svůj nejkomplexnější záběr, ve kterém měl plavat pod vodou, zatímco na hladině hoří benzín. Lucas tedy pečlivě trénoval a "všechno se to vyplatilo, protože jednoho dne přišla chvíle, kdy jsem se musel potopit, načež nade mnou doslova zapálili dvacetimetrovou plochu. Když na to nejste připravený, instinkt vám okamžitě proti vší logice rozkáže plavat nahoru. Řekli mi: 'Jestli uvidíme, že míříš nahoru, okamžitě tě popadneme, stáhneme tě ke dnu a nacpeme ti do pusy dýchací přístroj!' Je to pravdu nepříjemný pocit a přitom ještě musíte dělat, co se po vás chce - tedy plavat z bodu A do bodu B a zůstat v roli. A samozřejmě jsem to musel dělat já, Wolfgang chtěl, aby bylo ve všech filmech vidět, že ty nebezpečné věci dělají herci a kaskadéři." Kaskadér byl nakonec místo Lucase použit jen v jednom jediném krátkém záběru z celého filmu. (NIRO)
  • Natáčení se zúčastnila i slavná zpěvačka Fergie ze skupiny Black Eyed Peas. (Dlee)

Související novinky

Nový režisér pro Enderovu hru

Nový režisér pro Enderovu hru

22.09.2010

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů z pera velmistra žánru Orsona Scotta Carda dlouho plánoval zfilmovat Wolfgang Petersen. Pak ale natočil propadák Poseidon (o plýtvání penězi během prací kolují… (více)

Ufoni si nedají pokoj

Ufoni si nedají pokoj

15.09.2007

Wolfgang Petersen byl několik let spojován s adaptací kultovního sci-fi románu Orsona Scotta Carda Enderova hra. Jenže všichni víme, jak to dopadlo s jeho posledním filmem Poseidon. Už po premiérovém… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (více)

Oscary již po devětasedmdesáté

Oscary již po devětasedmdesáté

24.01.2007

Rok se s rokem sešel a opět se budou vyhlašovat prestižní každoroční akademická ocenění - Oscary. Nejvíce nominací mají: Babel (7), Dreamgirls (8), El Laberinto del Fauno (6), Královna (6), Krvavý… (více)

Reklama

Reklama