Katastrofický / Drama / Dobrodružný

USA, 2006, 98 min

• Hakha

Obrovské zklamání, čekal jsem mnohem více. Těch 95 minut se táhne, jako by to trvalo přes 2 hodiny. Dialogy velice špatné, místy až komické, mnoho nelogických scén a předvídatelnost. Efekty sice vypadali výborně a místy to bylo velice napínavý, ale takových scén bylo velice málo. Postavám jsem neměl proč fandit, nepřirostli mě k srdci tak mě bylo jedno jak to s nimi dopadne. Mé hodnocení 1,5 hvězdičky...(3.12.2006)

• jojinecko

Strašná somarina, ale fakt desná. Tie postavy, ich činy a reči- waw...Až sa nechce veriť, že sa na to dal ten človek, čo má na svedomí Das Boot nahovoriť. Petersen (aj keď už totálne "nakazený" Holywoodom) nezaprie, že ako režisér nie je béčkar, hoci to, čo mal pred točením na papieri bol pekný sajrajt. Bohužiaľ triky niekedy vyzerajú ako z posledných filmov Dolpha Lungrena...Do telky pre "všetkopozerajúce masy" ideálne. Ako seriózny film výsmech...(3.1.2010)

Loď. Moře. Silvestr. Vlna. Převrácení. Panika. Cesta za záchranou. Tohle všechno v Dobrodružství Poseidonu fungovalo bezchybně. Tak proč to sakra tak drhne v technicky mnohem dokonalejším Poseidonu? Upřímně, nebýt vizuálních efektů, byl by ten film ještě o hvězdičku níže. Za 99 minut jsem si nestihl k postavám vytvořit žádný vztah, pouze jsem dospěl k názoru, že mezi těmi, co zahynuli by se jistě dalo najít pár charismatičtějších tváří, než byli hlavní hrdinové. Suma sumárum - čistý průměr.(5.10.2015)

Naprosto obyčejnej katastrofickej film s neuvěřitelnym rozpočtem. Docela by mě zajímalo, kde se všechny ty prachy ztratily. Triky jsou tak na úrovni televizních filmů. Zřejmě prachy posloužily jen na přeplácení velkejch jmen (od Kurta Russella počínaje a Fergie konče - jinak ona byla asi jediná postava, která mi byla svym způsobem sympatická). Pro mě po všech stránkách naprostej průměr - 50%. Dodávám, že originál jsem sice kdysi viděl, ale už si z toho téměř nic nepamatuju, takže srovnávat nemůžu.(18.6.2008)

Do Varů jako "půlnoční film" se to skvěle hodí, takovou vysmátou atmosféru, kdy se posměšně tleská každé podařené záchranné akci a každé stupidní hlášce, v normálním kině nezažijete. Ale film jako takový ničím nepřekvapí. Hrdinové jsou hrdinní, voda je mokrá, CGI grafika je špatná (úvodní vychvalovaný záběr možná stál dva miliony dolarů, ale postava Joshe Lucase se po digitální lodi pohybuje ještě méně přirozeně než postavičky v Diablu), dialogy jsou debilní (mým favoritem je následující rozhovor dvou dívek: "Tvůj táta mi někoho připomíná." "Když jsem byla malá, dělal starostu New Yorku." "COOL!"), konec je happy...ale po všem tom (rádoby)umění jde o příjemnou změnu.(6.7.2006)

• - Víno, které si Richard Nelson (Richard Dreyfuss) ve filmu objednává, je francúzske "Romanée-Conti". Stejné víno, dává Jim Duncan (William Holden) senátoru Parkerovi (Robert Vaughn) ve filmu Skleněné peklo (1974). (bfa)

• - Interiéry se natáčely ve dvou rozličných studiích. V jednom bylo všechno vytvořené normálně a v druhém hlavou dolů. (imro)

• - 160-milionový remake vydělal během prvních třech dnů (12. – 14. 5. 2006) promítání v kinech USA na svou váhovou kategorii jen podprůměrných 22,1 milionu. Celkové tržby dosáhly úrovně 60 mil. dolarů. (imro)