Katastrofický / Drama / Dobrodružný

USA, 2006, 98 min

Loď. Moře. Silvestr. Vlna. Převrácení. Panika. Cesta za záchranou. Tohle všechno v Dobrodružství Poseidonu fungovalo bezchybně. Tak proč to sakra tak drhne v technicky mnohem dokonalejším Poseidonu? Upřímně, nebýt vizuálních efektů, byl by ten film ještě o hvězdičku níže. Za 99 minut jsem si nestihl k postavám vytvořit žádný vztah, pouze jsem dospěl k názoru, že mezi těmi, co zahynuli by se jistě dalo najít pár charismatičtějších tváří, než byli hlavní hrdinové. Suma sumárum - čistý průměr.(5.10.2015)

• Hakha

Obrovské zklamání, čekal jsem mnohem více. Těch 95 minut se táhne, jako by to trvalo přes 2 hodiny. Dialogy velice špatné, místy až komické, mnoho nelogických scén a předvídatelnost. Efekty sice vypadali výborně a místy to bylo velice napínavý, ale takových scén bylo velice málo. Postavám jsem neměl proč fandit, nepřirostli mě k srdci tak mě bylo jedno jak to s nimi dopadne. Mé hodnocení 1,5 hvězdičky...(3.12.2006)

• Jossie

Musím uznat, že akce byla natočená slušně, film uběhl, ani nevím jak a dokonce byl napínavý, tolik ke kladům. Bohužel nemůžu než srovnávat se starým Poseidonem, kde byli skvělí herci, výborný příběh, o každého jsem se opravdu strachovala, což se mi tady nestalo. Ono natočit jen čistou akci na dobrý film prostě nestačí. A navíc, když se v poslední vteřině zachráníte už asi popadesáté, nějak ten efekt přestává působit.(23.7.2006)

Kdyby se tvůrci věnovali se stejnou pečlivostí scenáři tak jako výtečné technické stránce, byla by to žánrová bomba. Jenže film doplácí na krátkou stopáž. Aby vás to věčné prolézání, přelézání, propolouvání chodeb a překážek bavilo, museli byste mít k jejím aktérům vybudovaný nějaký hlubší citový vztah, což díky přespříliš uspěchané expozici není divákovi dopřáno. Ve výsledku se tak jedná o spotřební rychlovku typu "hamburger", servírovaný s přepychovou oblohou v podobě ÚŽASNÉ výpravy a s místama nechtěně směšnými dialogy jak z pera Monty Python. A propós, Wolfi, Josh Lucas na hereckou extraligu nemá....(31.7.2006)

• Tsuki

Naprostá blbost. Skupina lidí se po zasažení lodi obří vlnou (a jejím převrácení) rozhodne z vnitřní místnosti dostat ven skrz dno lodi nad hladinu. I když se vůbec neznají, neuvěřitelně skvěle spolu spolupracují, když někdo z nich umře, řeknou "dobře, tak jdeme dál" a na prahu vážného nebezpečí se kladné postavy z nich vždycky ze všeho dostanou. Celý film je proložený spoustou nesmyslů, chyb a také debilním scénářem. Na konec se dostanou ven akorát, když se loď zrovna potopí, a z nějakého důvodu mají po ruce člun i světlici. Přiletí vrtulník a všichni jsou zachráněni. The End.... S hodnocením nemůžu jinak. Byla bych ochotna ho o hvězdu zvýšit, kdybych se u filmu přes jeho nesmyslnost aspoň bavila. Ale ke všemu to ještě byla nuda. Pokud se chcete podívat na dobrý katastrofický film, od tohoto titulu rozhodně ruce pryč. ~(0,5)~(14.11.2009)

• - Reverenda Franka Cotta, kterého v originálním filmu ztvárnil Gene Hackman, měl původně hrát Clive Owen. Tato postava se nakonec do filmu nedostala. (imro)

• - Režisér Wolfgang Petersen si nechal postavit dokonalou repliku lodě převrácené dnem vzhůru, kterou mohl znovu a znovu zatápět vodou pod obrovským tlakem. Tato "hračka" je jedním z hlavních důvodů proč film stál 160 milionů dolarů. (Stegr)

• - Snímek je remake klasického filmu Dobrodružství Poseidonu (1972). Jako druhý v sérii vystupuje Za dobrodružstvím Poseidonu (1979), ve kterém se k potápějící lodi snaží kvůli šperkům dostat lupiči. (imro)