• kinej

Nad Petersenem jsem zlomil hůl už po Dokonalé bouři. Zklamalo mě, že talentovaný režisér, může natočit něco tak ubohého. A to jsem ještě neviděl Poseidon. Proč je Poseidon tak špatný? No například katastrofický film by měl mít vypracovanou psychologii postav, ale zde jsou jen placatí vystřížení papíroví panácí nalepení do série akčních sekvencí. Žádná motivace nic, vlastně jsou všichni, kromě alkoholika, úplně stejně bezbarví. Krom toho po celé své putování lodí nepotkají ani nohu, ražisér nechal totiž všechny co jsou výše pro jistotu hned na začátku uhořet. Nejvtipnější je, detailní znalost prostředí lodi hlavních dvou hrdinů. Jen se podívají na malou mapku a už ví kudy prolézt, kde co vypnout atd. Dalším důvodem je, že největší herecké opory Russel a Dreyfuss zde úplně selhávají. Ale i ostatní herci jsou vysloveně ubozí. Speciální efekty jsou přinejlepším obyčejné. Hudba nevýrazná, takže není nic co přičít k dobru. Jednu hvězdičku dám Petersenovi za Das Boot.(20.12.2006)

• Djkoma

Bůh asi zavřel oči a šel spát, protože jinak by nedovolil vytvořit remake filmu jakým je původní Dobrodružství Poseidonu. Film je to dobrý, rád se na něj podívám, ale není ničím výjimečný a podle mého soudu jeho komerční síla je nulová. Ale co stalo se stalo a člověk jen může plakat. Jak někdo může sedět v čele obrovské společnosti a odklepnout filmu jako je Poseidon 160milionu dollarů? Je ten člověk normální? Osobně bych ho ukamenoval nebo ho nechal potopit v tomhle člunu za pár milionů. Wolfgang Petersen si jednou chtěl zahrát na Jamese Camerona a ukázat světu svou vizi jedné (tentokrát vymyšlené) katastrofy. Asi má vlivné přátele a dostal 160 milionů pomocníků, aby dosáhl svého cíle, nového Titanicu. Jak je, ale známo Poseidon se potopí na začátku a Titanic na konci filmu. Tak se i stalo a Poseidon to do hlubin dějin vzal hodně rychle a dokonce i bez vlny nebo ledovce. Proč se tak stalo? Obsadit židličku s nápisem Directer osobou, která je ve svém oboru čistě průměrná, bez fantazie a nápadů, byl asi nejhorší tah. Tento muž dokázal potopit i Tróju obsazenou nehoráznou hromadou hvězd a vytvořit pro mě asi nejhorší film o době, kdy světu ještě vládli Bohové a ne filmové společnosti. Zpět k filmu. Další velký problém je v rozpočtu. Moc rád bych viděl někdy v životě tento film ještě jednou zremakovaný nějakým režisérem, který ví co chce a má fantazii. Věřím, že s 50miliony šlo film natočit LÉPE a více věrný žánru. Hodně peněz v lidech občas vyvolá pocit, že se stali Bohy a podle toho se chovají. Nechají s udělat krásný parník, nechají ho brouzdat moře při západu slunce(jako to uměl skvěle Titanic), dokonce ho zkusí i převrhnout(nejdříve na bok a on se pak už sám převrátí dnem nahoru, proč to se mě neptejte), možná tomu neuvěříte, ale v takovém parníku vám budou sami od sebe vybuchovat apartmány pod vodou(proč? protože to hezky vypadá?) a možná se najde i nějakých pár dolarů na malou hvězdičku, která by proběhla celou loď jako by nic, aby na konci filmu obětovala svůj život kvůli ostatním. Bohužel někdy se stává, že na hvězdu nezbude moc peněz a na plakátech je pak vidět hlavní a nejdražší hvězda filmu a to Poseidon. Že hledáte na plakátu i jméno nějakého herce? Nenechte se vysmát! Když nás loďka stojí 100milionů, kde vzít herce? Seženeme nějaký začínající teenagery a jednoho veterána, ono se to nějak prodá. Tak tentokrát to nevyšlo a film se neprodal a já jen doufám, že to bude velké ponaučení a někdo se konečně zamyslí nad vývojem a strategii filmových společností. Kdo se chce dívat na Supermana za 250milionů? Nebo na Poseidon za 160? Poseidon ještě trpí jednou nemocí a tou je scénář. Nechápu kdo vymyslel některé stupidity jako malý vodopád z benzínu, který začne hořet, ale ejhle... on se ten oheň nedostane do nádrží, ale bude hořet jen to co vyteče? Super to by hnedka neexistovali výbuchy aut po haváriích, ale co. Náraz vlny o loď to byl také požitek. Někdo by scénáristům a režisérovi měl ukázat na aspoň malém modelu co se stane s lodí, když do ní narazí vlna. Přes všechny chyby a mínusy filmu je největší plus jeho délka. Je to smutné, ale bohužel pravdivé. Dreyfuss a Russell odvedli svojí práci, ale ostatní neherci jsou opravdu průměrní a neznámí sběr odpadků. Malé cameo zpěvačky Fergii z BEP potěší, ale role Mii Maestro (znalcům a fanouškům seriálu Alias dobře známá sestřička hlavní postavy) je nehorázně tragická a celým filmem se prokřičí dokud ji někdo neumlčí.(4.8.2006)

• D.Moore

Celkem průšvih. Moc mě sice netěší, že ho má na kontě Petersen, ale můžu se chlácholit alespoň tím, že to není (jen) jeho vina. Nafackovat by zasloužili hlavně scénáristé. Na pouť překocenou lodí vyslali tolik nezajímavých postav, až to bolelo. Snad jedině Kurt Russell byl trochu sympatický - ale pokud ano, tak díky tomu, že "to byl Kurt Russell". Josh Lucas alias pan Rambo Všezachraňující mi vůbec neimponoval, stejně jako zbytek trosečníků. Pochválit musím práci trikařů (převrácení lodi je pěkně a podle všeho i realisticky udělané, ačkoliv - zase - pramálo dramatické), slušnou hudbu Klause Badelta a scénu "Musíte ho setřást" ve výtahové šachtě, která mě (fakt) překvapila svojí nemilosrdností. Za závěr s čekajícím nafukovacím člunem bych ale scénáristům nafack... Aha, to už jsem jednou psal. Nevadí - patřilo by jim to. Dobrodružství Poseidonu pochopitelně nepřekonáno.(21.8.2010)

Je to naivní, blbé, předvídatelné, směšné, trapné, klišovité, herecky mdlé a triky s ohněm příšerné! Ale na druhou stranu je to svižné, zábavné, občas napínavé a nějaké kousky s vodou úžasné! Petersen se naštěstí nehodlal ztrapnit nějakým dalekosáhlým představováním hlavních hrdinů a jejich pohnutek, protože už i takhle je vše co se děje mimo samotnou katastrofu nudné tlachání o hovně! Samotná scéna převrácení lodi je jednak už po pár minutách filmu a jednak perfektně natočená! Tady se krátká stopáž snímku opravdu vyplatila a jen díky ní je to vcelku příjemný snesitelný film, protože má prostě spád!(15.12.2007)

• Tosim

Bývalý hasič, důstojník na ponorce a kdo ví kdo ještě se sejdou na lodi, ve které musejí shodou okolností překonávat různé technické překážky a tak. Ten kdo se má obětovat, se obětuje, kdo má umřít, umře, jedna neuvěřitelnost se kupí na druhou a o charakterech je zbytečné se zmiňovat. Zbytečný film.(18.9.2006)

• - Natáčení se zúčastnila i slavná zpěvačka Fergie ze skupiny Black Eyed Peas. (Dlee)

• - Převrátit, zatopit a nakonec poslat ke dnu zaoceánský parník by vyšlo filmaře hodně draho. Proto si jej museli postavit digitálně. Nebylo to vůbec jednoduché - třeba úvodní dvouapůlminutový záběr bez jediného střihu se vyráběl dlouhých 11 měsíců. (Specs)

• - 160-milionový remake vydělal během prvních třech dnů (12. – 14. 5. 2006) promítání v kinech USA na svou váhovou kategorii jen podprůměrných 22,1 milionu. Celkové tržby dosáhly úrovně 60 mil. dolarů. (imro)