Katastrofický / Drama / Dobrodružný

USA, 2006, 98 min

• Tsuki

Naprostá blbost. Skupina lidí se po zasažení lodi obří vlnou (a jejím převrácení) rozhodne z vnitřní místnosti dostat ven skrz dno lodi nad hladinu. I když se vůbec neznají, neuvěřitelně skvěle spolu spolupracují, když někdo z nich umře, řeknou "dobře, tak jdeme dál" a na prahu vážného nebezpečí se kladné postavy z nich vždycky ze všeho dostanou. Celý film je proložený spoustou nesmyslů, chyb a také debilním scénářem. Na konec se dostanou ven akorát, když se loď zrovna potopí, a z nějakého důvodu mají po ruce člun i světlici. Přiletí vrtulník a všichni jsou zachráněni. The End.... S hodnocením nemůžu jinak. Byla bych ochotna ho o hvězdu zvýšit, kdybych se u filmu přes jeho nesmyslnost aspoň bavila. Ale ke všemu to ještě byla nuda. Pokud se chcete podívat na dobrý katastrofický film, od tohoto titulu rozhodně ruce pryč. ~(0,5)~(14.11.2009)

• Jossie

Musím uznat, že akce byla natočená slušně, film uběhl, ani nevím jak a dokonce byl napínavý, tolik ke kladům. Bohužel nemůžu než srovnávat se starým Poseidonem, kde byli skvělí herci, výborný příběh, o každého jsem se opravdu strachovala, což se mi tady nestalo. Ono natočit jen čistou akci na dobrý film prostě nestačí. A navíc, když se v poslední vteřině zachráníte už asi popadesáté, nějak ten efekt přestává působit.(23.7.2006)

Loď. Moře. Silvestr. Vlna. Převrácení. Panika. Cesta za záchranou. Tohle všechno v Dobrodružství Poseidonu fungovalo bezchybně. Tak proč to sakra tak drhne v technicky mnohem dokonalejším Poseidonu? Upřímně, nebýt vizuálních efektů, byl by ten film ještě o hvězdičku níže. Za 99 minut jsem si nestihl k postavám vytvořit žádný vztah, pouze jsem dospěl k názoru, že mezi těmi, co zahynuli by se jistě dalo najít pár charismatičtějších tváří, než byli hlavní hrdinové. Suma sumárum - čistý průměr.(5.10.2015)

jelikož se zajímám o filmové triky, tak mě začátek Poseidonu potěšil. Úvodní záběr skutečně technicky (bohužel i finančně) trumfnul Titanic, ovšem s otočením onoho mohutného kolosu se obrací i kvalita samotného filmu. První půlhodina (tedy včetně převrácení) je vkusnou popcornovou podívanou, ovšem co se potom občas začne dít za ptákoviny, to zůstává rozum stát. Trocha klišé neuškodí, ale některé pasáže a dialogy jsou dost hloupoučké. Čím víc se přeživší blíží ke dnu (tedy k očekáváné záchraně), tím se film stává nesnesitelnějším. Ale celkově jde o docela slušnou "brain-off" zábavu pro VELICE nudné večery.(17.9.2006)

• Gilmour93

Dětská ručička odtahující šroub krytu ventilace, chutný Kurt Russell s octem a cibulí a jistota, že přežijí jen ti krásní - v slané vodě s oblibou naložený námořník Petersen dostal nejspíš režisérské kurděje.. Poseidon sice letí jako vystřelené torpédo, ale občas jsem měl pocit, že v něm chybí kusy scén a navíc ty na kupu vršící se nesmysly donutí nejednoho alespoň trochu náročnějšího diváka mlátit v zoufalství hlavou o kýl. Kde byl Harrison Ford z Air Force One, aby točící se lodní šrouby překousl svým pevným prezidentským chrupem..?(18.11.2009)

• - Reverenda Franka Cotta, kterého v originálním filmu ztvárnil Gene Hackman, měl původně hrát Clive Owen. Tato postava se nakonec do filmu nedostala. (imro)

• - Snímek je remake klasického filmu Dobrodružství Poseidonu (1972). Jako druhý v sérii vystupuje Za dobrodružstvím Poseidonu (1979), ve kterém se k potápějící lodi snaží kvůli šperkům dostat lupiči. (imro)

• - Ke konci filmu jdou nahoru po obráceném schodišti. Jenže tím, že byla loď převrácená, musel i vchod do vedlejší místnosti být ze spodní strany schodiště, nikoliv svrchu. (Terva)