Reklama

Reklama

Na obří, luxusní lodi Poseidon se všichni pasažéři baví a oslavují příchod nového roku. Zcela odlišná je situace na můstku. Je slyšet dunění, a když se první důstojník zahledí do tmy, spatří gigantickou vlnu. Tsunami míří na bok lodi a námořníci se marně snaží loď otočit přídí k vlně. Je vyhlášen poplach, ale nic nemůže tragédii zabránit. Vlna naráží na bok lodi, zvedá ji a převrací kýlem vzhůru. Kapitán lodi všem přikáže, aby čekali ve velkém tanečním sále na příchod zachránců. Neposlechne ho profesionální karetní hráč Dylan Johns, rozhodnutý dostat se ven z vraku tubusem lodních šroubů. K němu se přidá sympatická svobodná matka Maggie Jamesová s osmiletým synkem Conorem, bývalý starosta New Yorku Robert Ramsey, hledající dceru Jennifer i jejího přítele Chrise, a stevard Valentin. Později se ke skupině připojí opilec Larry a černá pasažérka Elena... (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (464)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že tenhle remake mě příjemně překvapil. Původní film je pro mě nedotknutelnou klasikou a když jsem viděl jak otřesně dopadlo např to dvoudílný tv zpracování, tak jsem byl skeptický, ale Petersen naštěstí není žabař jako Emerich a neposral to. Pravda film je hodně krátký na seznámení z postavama je minimum času, ale zase se furt něco děje akce a efekty se mi zamlouvali i když myšlenka pokulhává, ale o tý to asi nebude. Takže remake který sice kvalit původního eposu nedosahuje, ale ostudu mu určitě neudělal.75% ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Průměrný film o převrácení honosné lodi obří vlnou a o následném boji o život několika lidí. Mně se to docela líbilo. Teda alespoň jsem se přistihl, že jsem měl kolikrát problém odvrátit oči od obrazovky, jak to bylo napínavé. Takže cíl připoutat mne do křesla a nepustit tento film splnil. Jenomže i když to bylo velmi napínavé, přesto tento film nemohu vyzdvihnout na více než tři hvězdičky. Důvodů je hned několik. Tím hlavním asi je to, že jsem měl pocit, že tohle už jsem někde viděl. Podobné scény byly totiž k vidění ve filmu Útok z hlubin, kde přesně takto utíkali lidé před žraloky tuším odněkud z lodi nebo z nějakého obřího akvária nebo výzkumného centra, to už si přesně nepamatuji. Taky tam šplhali přes šachty, taky bojovali s prostupující vodou, taky mnohdy unikli jen těsně. Prostě viděl jsem v tom tak trochu kopii tohoto filmu. A druhým důvodem je určitá předvídavost scénáře. Je jasné, že ne všichni unikající to přežijí, že tam budou dramatické vsuvky, že se ta cesta za záchranou všemožně zkomplikuje. Prostě u tohoto typu filmů těžko někdo vymyslí něco nového či inovativního. Ale jako zabavení na víkendové odpoledne to bylo ucházející, rozhodně to bylo koukatelné. Takže dávám tři hvězdičky. ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

Po technickej stránke slušne zvládnuté. Petersen to na mori vie /Ponorka, Dokonalá búrka /. Ale akcia a efekty sami o sebe film pohromade neudržia. Petersen asi nevidel Titanic, možno by mu došlo, že postavy a charakteristika sú rovnako dôležité. Každej postave je venované niekoľko sekúnd, ani sa nestačíme zorientovať a loď je už prevrátená. A to sa film ešte iba rozbieha! Postáv postupne ubúda a je nám fuk v akom poradí. V tom vidím najväčšiu slabinu filmu, ktorý mal naviac.60%. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Technicky brilantně natočená hovadina. Každá druhá postava je superman, je to tak neskutečně rychlé, že to trumfuje kdejakou videohru a logika je něco, co se tvůrcům totálně nehodí do krámu. Jako katastrofický film neskutečně tupé a téměř nepoužitelné, jako oddechovka na léto do kina, kdy chce člověk utéct parnu, dokonalé... btw, to fakt musí v každém svém filmu Jimmy Bennett prolézat nějakou šachtu, už začínám mít podezření, že si ho tvůrci vybírají čistě proto, že ostatní mrňata Hollywoodu se asi malých prostor bojí. ()

Mahalik 

všechny recenze uživatele

Po děsivý Troji natočil Petersen docela solidní, místy hrozně trapný film.Velký plus tohohle filmu jsou interiéry Poseidonu, ty se fakt povedly. Dialogy jsou úděsný a herecký výkony docela ušly. Největší vopruz tam byl ten malej kluk. Debilnější kecy jsem už dlouho neslyšel. A ta ženská, která v celým filmu řekla zlatíčko tolikrát, že ztatilo svůj význam, byla taky na pěst. Jedinej komu jsem fandil byla moje oblíbená Fergie z Black Eyed Peas. Ač měla mini roli, ihned se mi zvedla nálada. 50% ()

Galerie (85)

Zajímavosti (25)

  • V jedné ze scén Kurt Russell (Robert Ramsey) povídá, že pracoval jako hasič. Toho si shodou okolností zahrál v roce 1991 ve filmu Oheň. (Monellito)
  • Ke konci filmu jdou nahoru po obráceném schodišti. Jenže tím, že byla loď převrácená, musel i vchod do vedlejší místnosti být ze spodní strany schodiště, nikoliv svrchu. (Terva)

Související novinky

Nový režisér pro Enderovu hru

Nový režisér pro Enderovu hru

22.09.2010

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů z pera velmistra žánru Orsona Scotta Carda dlouho plánoval zfilmovat Wolfgang Petersen. Pak ale natočil propadák Poseidon (o plýtvání penězi během prací kolují… (více)

Ufoni si nedají pokoj

Ufoni si nedají pokoj

15.09.2007

Wolfgang Petersen byl několik let spojován s adaptací kultovního sci-fi románu Orsona Scotta Carda Enderova hra. Jenže všichni víme, jak to dopadlo s jeho posledním filmem Poseidon. Už po premiérovém… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (více)

Oscary již po devětasedmdesáté

Oscary již po devětasedmdesáté

24.01.2007

Rok se s rokem sešel a opět se budou vyhlašovat prestižní každoroční akademická ocenění - Oscary. Nejvíce nominací mají: Babel (7), Dreamgirls (8), El Laberinto del Fauno (6), Královna (6), Krvavý… (více)

Reklama

Reklama