Katastrofický / Drama / Dobrodružný

USA, 2006, 98 min

Já nevim... mě se to líbilo, jasně, mělo to některý přehnaný části, ale jinak skvělá napínavá zápletka, u každé bezmocné akce jsem jim všem hrozně držela palce a strachy jsem nevydala ani hlásku, byla to prostě opravdu akční podívaná, která se mi moc líbila, příjemné obsazení a ten konec - kéž by to vždycky takhle dopadlo, ale prostě kdo by nebyl za takovejhle ideál rád :)(14.11.2009)

Špatný to neni, ale nijak úžasný zase taky ne. SLušný katastrofák na jedno zhlédnutí. Má dobrodružný ráz - jde rychle k věci a většina se točí kolem hledání cesty z lodi. Nebojí se být drsnější, jednou dvakrát mě zamrazilo. Není to vyloženě napínák, ale v některých momentech napětí funguje hodně dobře, # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 4 | napětí 5 | pustil bych si znovu 6(4.7.2012)

• Faye

Pokud si chcete mermomocí zaplavat, zašplhat, zaskákat apod. v bludišti lodi jménem Poseidon, která má spoustu slepých uliček. Tak doporučuji nalodění na tu z roku 1972 „Dobrodružství Poseidonu“. Já jsem sice (s vypětím všech sil) přežila i tuhle katastrofu ( to je ta 1*), ale bylo to fakt o fous :- (.(7.7.2006)

KINO/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +předně kamera, rychlý spád, několik scén, hudba, Josh Lucas je sympaťák, jo a Jimmy Bennet RuleZz -charakteristika postav tu jaksi není (lol), děj se taky někde utopil, strašně předvídatelné/// Jednu scénu si jistě zapamatuji, a to hned tu úvodní. Okamžik kdy se kamera vynoří z pod moře, kde bylo vidět dno Poseidonu a najednou se z ničeho nic objeví majestátní loď, kolem které se kamera obtočí a dá nám nahlédnout... Měl jsem tu možnost srovnávat děj s přes 30 let starší verzí a je fain, že jsem si vybavil několik scén, rovněž některé postavy jsou totožné (Josh Lucas, Kurt Russell, důstojník z posádky-akorát tady je to černoch). Jiné však jsou nové (Emmy Rossum, Richard Dreyfuss) a některé chybí (postarší pár, sestřička od Jimmy Bennetta). Scény jsou rovněž podobné, několik jich je jiných. Hudba se mi velmi líbila a vhodně doplňovala akčnější nebo dramatické scény. Je třeba ironické sledovat osud Richarda Dreyfusse, se kterým se rozešel přítel, život chtěl ukončit sebevraždou a nakonec to jako jeden z mála přežije. Poseidon jako film by mohl atakovat i příčky nejvyšší, ale to by musel mít propracovanější scénář a především mu chybí prokreslenější charakteristika postav a to u tohoto filmu je celkem podstatné. Avšak jako popkornový film na jedno zhlédnutí je to fain a navíc já osobně jsem za tento remake vděčen./// Celkem 76%///(15.7.2006)

• TeeAge

|| Scenár: Mark Protosevich / Based on The Poseidon Adventure by Paul Gallico | Hudba: Klaus Badelt | Produkcia: Wofgang Petersen, Duncan Henderson, Mike Fleiss, Akiva Goldsman | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: Vitual Studios, Irwin Allen Productions | Rozpočet: 160 miliónov $ | Tržba: 201,674,817 $ || Až neobvykle superrýchlo sa topiaca fantasy loĎka, kde každý herec, kulisa a rekvizita koná to, čo im pán režisér povedal podľa toho, čo vydel v úspešne sa topiacich predchodcoch. AjkeĎ herci nemajú žiaden priestor na uzemnenie, remeselne je film oku lahodiaci.(3.9.2011)

• - Víno, které si Richard Nelson (Richard Dreyfuss) ve filmu objednává, je francúzske "Romanée-Conti". Stejné víno, dává Jim Duncan (William Holden) senátoru Parkerovi (Robert Vaughn) ve filmu Skleněné peklo (1974). (bfa)

• - Interiéry se natáčely ve dvou rozličných studiích. V jednom bylo všechno vytvořené normálně a v druhém hlavou dolů. (imro)

• - Někteří členové štábu si z dlouhotrvajícího natáčení ve špinavé vodě odnesli různé infekce. (imro)