Plechová kavalerie

Epizody(7)

Je léto a začínají žně. Vydáme se za volanty kombajnů s legendami českého hereckého nebe napříč bývalým Československem. Prožijeme společně pracovní i osobní příběhy party kombajnérů z Nepomuku, která svádí boj o zrno na Slovensku, na Hané i v jižních Čechách. (oficiální text distributora)

Leb_Halabala

Za ten mega vtipnej díl se svačinou dávám 2 hvězdičky. Celkově to zas takový peklo neni, narozdíl třeba od Inženýrský Odysey, která zaručuje jistou smrt unuděním. ()

Kozlowski8

Příběhy party kombajnérů během jejich žňového tripu po Slovensku, Moravě a Jižních Čechách. Hlavním motivem seriálu je snaha mladého, neprůbojného vedoucího brigády o získání autority před svým mančaftem a snaha některých jeho podřízených házet mu klacky pod nohy. Seriál, který nabídl nezajímavý, mdlý děj o ničem a stejně mdlé a nezajímavé postavy a dialogy a také jednu z nejtrapnějších postav Jaromíra Hanzlíka. 25 %. ()

djmango

Výborný retro seriálik, akurát som netušil, že pre jeho sledovanie je potrebné ovládať aj kartový mariáš, čo rozhodne nie je môj prípad :-). A najlepší diel? Jednoznačne "pribináček a dva rohlíky" (Svačina)! ()

intheend odpad!

No to je ale blbost. Na hodnocení mi stačí vídět 15 minut. Všichni sou nadržený na to aby jezdili s kombajnem, to je na mě vážně moc. ()

pájap

jojo ani zrno nazmar...taková byla doba ale pořád to vkv nebo ordination in the pink garden strčí kamsi...... ()

sarianna

Problémem tohoto seríálu není to, že je v ěnm silně obsažena propaganda (ta byla v lecčems a některý filmy nebo seriály byli dobrý), prostě je to jenom slátanina. Řadím do své osobní hitparády nejstračnějších seriálů minulého režimu, mezi něž řadím ještě Ve znamení Merkura, Velké sedlo a Inženýrskou odyseu, která mi pořád přijde horší. Nicméně podle mě jsou hoši od kombajnu pořád stokrát lepší než nějaká Esmeralda nebo Šeherezáda ()

Hanver odpad!

Mám 3 zásadní postřehy: 1) jsem několikrát opravdu chtěl, vážně jsem se snažil a přesto jsem nikdy nedokázal dokoukat ani jediný díl do konce - taková je to nuda, nesmysl a hrůza. 2) Jaroslav Dietl byl jako scénárista opravdu mizerný - důkazem mi budiž právě smrtelně nudná Plechovka, přitroublá agitka Inženýrská odysea, totálně stupidní Žena za pultem, echtbolševický Okres na Severu nebo arciprdlé Velké Sedlo. Postupem doby jsem dospěl k názoru, že Dietl snad musel někoho vykrádat, protože není možné, aby někdo měl ve tvorbě tak velké rozdíly. Myslím, že scénáře ke Dvěma písařům, Malému pitavalu nebo Nemocnici snad Dietl ani nenapsal. Bylo by dobré, kdyby se přihlásil dědic pravého autora, ale nejspíš se to už nikdy nedozvíme. Nelze však věřit, že někdo, kdo scénářoval Plechovku a Švorcku za pultem, by stál za Byli jednou 2 písaři. 3) Úroveň dnešní doby klesla na dno a všudypřítomná zhovadilost slaví triumf, jen tak si vysvětluji, že TV NOVA se nás 20 let po konci totality přes léto snaží krmit stupidní Plechovkou - chtěl bych věřit, že na tom prodělávají, ale asi zůstane jen u víry. ()

Legi36

Zbožnuju tenhle seriál.Je suprovej opropti dnešním sračkám typu Ordinace v ružový záhradě.Zlaté staré časy!! ()

Vacice92

Začíná boj o zrno a parta českých kombajnérů vyjíždí ve svých plechových kočárech na Slovensko, kde se utkají s rozběsněnou přírodou. Tato kapitalistická děvka se snaží připravit poctivý a těžce pracující lid o těžce vydobyté obilí. Naštěstí zde jsou soudruzi kombajnéři, kteří se nenechají zastrašit a v tomto lítém nerovném souboji nakonec přírodu porazí. Do rodných Nepomuk se pak vrací jako hrdinové. ()

Pompeius odpad!

Jaroslav Dietl a legenda televizní scénáristiky? Pcha! Ten chlap byl se soudruhy zadobře, a tak mohl vydělávat těžké prachy na chrlení normalizačních sraček s ubohým příběhem a jen párkrát měl štěstí a napsal něco lepšího. Ale je to dobré jako dokument doby, přesně tak otřesné jako tenhle seriál. ()

valinka

Musíte to brát z pohledu,že nás o prúběhu žní informovali denně ve zprávách.Ted vím prd,kromě toho,že chleba nezlevní ()

lvi_psouk

Těžký stroje, těžká dřina, těžký charaktery... Dokonalá parodie na vážná témata komunistického krutovládství. Sice se snažili o seriózní vzdělávací seriál, opak se stal pravdou... ()

Jara69

Zasmál jsem se při sledování , když jsem to znovu shlédl.. Jinak normalizační klasika bohužel (bohudík?) i s těmi nejlepšími herci. Hartl, jako mladý inženýr, učil staré mazáky hrát mariáš (protože ho to naučil šestiletý kluk , kterého doučoval), a Hartla zase zaškolovala v lásce Kořínková, tehdá ještě v plné formě :-) ()

majka0007

Netvrdím, že je to najlepšia vec, čo súdruhovia natočili, ale rozhodne to na ** má :) Hodnotenie nižšie si vysvetľujem len veľmi "dôležitými" majiteľmi hodnotenia :D ()

Hombre8

Dvě sezony, v sedmnácti a osmnácti letech, krátce před uvedením seriálu, jsem na žních řádil s modrobílým monstrem na česko-slovenských polích a byl nejspíš zrovna takový jelimánek jako Víťa Kubánek. Takže tohle mi nikdo nevezme! Úkol zní: Ještě než pojdu, k seriálu se musím vrátit a zavzpomínat. Možná i hodnocení se pak ještě upraví. ()

babuška odpad!

no jasně máme tu žně, záběry na řazení, sklízení, a dlouhé přesuny. Já vím že to tak bylo ale proč z toho dělat ještě horší věc, hlavně kulaci ty se museli chudáci věšet. ()

rentier

Už jen za Menšíka kombajnéra s doutníkem a hláškujícího Hanzlíka. Jak ho jinak nemusím, tady je jako svůdník v Havajské košili geniální. Víš Ty vůbec, co to je vdova??? Vdova, rozumíš, to je..to je, jak vyprahlá..zkrátka ruka v rukávě. A další a další perly díl za dílem. Pacholík! Teda pašák, chci psát. Politika nevadí a prostředím i zápletkami je mi ze života dřívějšího bližší, než dnešní seriály. Jen Hartl jako totální lůzr mi vadil těžce:( Komu není shůry dáno, autoritu v apatyce nekoupí.. ()

vladous

Uznávám, že plytké, nicméně ta Dietlova stopa je natolik silná, že z bezbřehého formátu udělá alespoň nějaký příběh hodný minimálně jednoho shlédnutí. No a k tomu Laďa Menšík...... Přece to nebudeme házet do odpadu. Ale při repríze na to čumět asi nebudu. I když, kdo ví? ()