Reklama

Reklama

Hříšní lidé města brněnského

(seriál)
všechny plakáty
TV spot 3

Epizody(4)

Obsahy(1)

Na obrazovku České televize se vrací oblíbená čtyřdílná minisérie, ve které bude brněnská detektivní pátračka řešit kriminální případy z podsvětí i policejních kruhů. Ani ten nejrafinovanější zločinec nemá šanci uniknout dedukčním schopnostem těchto kriminalistů! Příběhy nazvané Sólokapr, Pekelný stroj, Záhadné zmizení Lily Košvancové a Hluboká propast se zabývají zločinem (často i hrdelním) a vracejí se do dvacátých let minulého století, kdy brněnská "plotna" (obdoba pražské hříšné "galerky") vládla nad hlavním městem Moravy. Plotní ulice, Dornych, Křenová, okolí brněnských jatek a zakouřené lokály Flédyna, Nový svět, Mexiko, tato rejdiště zločinu, výsměchu spravedlnosti a nostalgické sentimentality brněnského podsvětí se staly dějištěm příběhů nezákonných kotrmelců, inspirovaných zprávami z policejních archivů a články z brněnských novin, které režisér Jiří Sequens zpracoval do scénářů. Dobové šansony Jaroslava Uhlíře a texty písniček výstižně charakterizují jednotlivé díly. Téměř stovka herců velkých, středních i malých rolí zavede diváky do lidové tančírny U flédynky, do hospody na Cejlu, prvního útočiště trestanců propuštěných z arestu, ale také na cesty a cestičky v Lužánkách, obsazené dámami, schopnými prodeje všeho druhu, a navíc i mezi brněnskou smetánku, prostě přiblíží divákům zavrženíhodnou i lákavou atmosféru bizarního světa dvacátých let, dnes už málem zapomenutého. (Česká televize)

(více)

Videa (4)

TV spot 3

Recenze (47)

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Jiří Sequens se po letech pustil do dalších policejních příběhů, a protože i názvem se odvolává na svou skvělou řadu pražských případů, nelze se ubránit srovnání. To je ale jednoznačné a jednoduché. Tento seriál prohrává na všech čarách, ať již obsazením, mnohem méně zajímavými příběhy, tak i ubohými interiéry. Nejslabším článkem je ovšem necharismatický policejní rada. Exteriéry jsou používány pohříchu pomálu, čemuž se není co divit, když už se píše rok 1999 a Brno je přece jen o dost pozměněné, oproti staré Praze roku 1968. To se již A. Moskalykovi podařilo mnohem lépe "Panoptikum", navazující přímo na "Hřísné lidi města pražského". ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

Stačí letmý pohled na tento epigonský televizní počin a hned máme jasno. Lidé města brněnského neumí hřešit. Bohužel to není jediná věc, kterou v brněnské televizi neumí. Jestli chcete vědět, co všechno jim ještě nejde, tak se koukněte na zmíněný seriál. :) Teď vážně ... Jako pokračovatel "Pánů ze čtyřky" a "Panoptika" je to zcela nedůstojné! ()

Reklama

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Na tohle jsem byl hodně zvědavý, ale bohužel musím konstatovat, že oproti Hříšným lidem města pražského či Panoptiku je to o hodně slabší. Dějové linie jsou poněkud rozvleklé, pointa celkem předvídatelná, celkově to postrádá napětí. Kvalita jednotlivých dílů má sice vzestupnou tendenci, avšak na vyšší hodnocení to nestačí. ()

majky19 

všechny recenze uživatele

Žádná velká hitparáda to rozhodně není, jedná se svým způsobem o alternaci legendárního seriálu "Hříšní lidé města pražského". Nicméně opravdu už je to velice slabý odvar již uvedené kultovní série, která kvalitativně vůbec nesnese srovnání. Chybí tomu velmi mnoho, na co jsme mohli být v případě legendárního rady Vacátka zvyklí. Výrazné a věrohodné postavy, příběh, napětí, vtip, nějaké rozumné rozuzlení atd. Drtivou většinu toho zkrátka v seriálu nevidíme, anebo jen velmi ojediněle. Je to velká škoda, od režiséra. resp. realizačního týmu kolem Jiřího Sequense z toho šlo určitě vytěžit více. Dvě hvězdičky uděluji pouze za to, že se tvůrci alespoň pokusili zasadit "příběh" seriálu do předválečného Brna a za plejádu předních českých herců, kteří se tomuto seriálu byli ochotni propůjčit. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Napříč všemi částmi extrémně levná televizní záležitost, která dále také trpí přepálenou stopáží, kdy by většina dílu potřebovala zkrátit o dobrých 15 - 20 minut. Všudypřítomné protivné hospodské songy jako rádoby atmosféra první republiky také spíše iniciují prokopnutí televize, než možnost splynout s běžným životem obyvatel Brna času minulých. Škoda nevyužitého hereckého obsazení, které je velmi solidní, ale utápí se všech ostatních částech filmařiny, od produkce, přes režií až po střih. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (12)

Reklama

Reklama