poster

Hříšní lidé města brněnského (TV seriál)

Komedie / Krimi

Česko, 1999, 4 h 35 min (Minutáž: 59–75 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rakovnik
  ***

  Jiří Sequens se po letech pustil do dalších policejních příběhů, a protože i názvem se odvolává na svou skvělou řadu pražských případů, nelze se ubránit srovnání. To je ale jednoznačné a jednoduché. Tento seriál prohrává na všech čarách, ať již obsazením, mnohem méně zajímavými příběhy, tak i ubohými interiéry. Nejslabším článkem je ovšem necharismatický policejní rada. Exteriéry jsou používány pohříchu pomálu, čemuž se není co divit, když už se píše rok 1999 a Brno je přece jen o dost pozměněné, oproti staré Praze roku 1968. To se již A. Moskalykovi podařilo mnohem lépe "Panoptikum", navazující přímo na "Hřísné lidi města pražského".(13.4.2015)

 • klúčik
  ***

  Detektívny seriál z Brna a s Brnenskými hercami sa mi páčil. Mal svoju atmosféru. Nie je to čistokrvná krimi , ale krimi s komediálnym nádychom. Herecké obsadenie je výborné. Krásna spomienka na fantastického herca Ladislava Lakomého. Seriálu uškodil , podľa mňa názov. Hříšni lidé ...boli len jedny , a boli nesmrteľné, mnohí diváci čakali podobné pokračovanie... Seriál hodnotím 60%.(7.1.2019)

 • majky19
  **

  Žádná velká hitparáda to rozhodně není, jedná se svým způsobem o alternaci legendárního seriálu "Hříšní lidé města pražského". Nicméně opravdu už je to velice slabý odvar již uvedené kultovní série, která kvalitativně vůbec nesnese srovnání. Chybí tomu velmi mnoho, na co jsme mohli být v případě legendárního rady Vacátka zvyklí. Výrazné a věrohodné postavy, příběh, napětí, vtip, nějaké rozumné rozuzlení atd. Drtivou většinu toho zkrátka v seriálu nevidíme, anebo jen velmi ojediněle. Je to velká škoda, od režiséra. resp. realizačního týmu kolem Jiřího Sequense z toho šlo určitě vytěžit více. Dvě hvězdičky uděluji pouze za to, že se tvůrci alespoň pokusili zasadit "příběh" seriálu do předválečného Brna a za plejádu předních českých herců, kteří se tomuto seriálu byli ochotni propůjčit.(15.7.2017)

 • Schlierkamp
  ***

  Na tohle jsem byl hodně zvědavý, ale bohužel musím konstatovat, že oproti Hříšným lidem města pražského či Panoptiku je to o hodně slabší. Dějové linie jsou poněkud rozvleklé, pointa celkem předvídatelná, celkově to postrádá napětí. Kvalita jednotlivých dílů má sice vzestupnou tendenci, avšak na vyšší hodnocení to nestačí.(25.1.2012)

 • monolog
  **

  Docela jsem překvapenej, jak vysoké hodnocení to tu má. Podle mě to nestálo málem ani za jedno podívání. Všecko mi přišlo strašlivě umělý, kulisy, atmosféra i herecké projevy. Když tam byl záběr z nějaké hospody, vždycky jsem si říkal, kde je ta živost? Kam se ztratilo veselí a bujarost, kterou tak často skvěle ztvárnili v Hříšných lidech města pražského? Navíc neskutečně málo venkovních záběrů a víc než zjevná touha natočit vlastně jen další díly úspěšnějšího bratra s Marvanem Hříšní lidé... a bratrance s Adamírou Panoptikum města pražského mě přivádějí na myšlenku, že tu nešlo o nic jinýho, než jen další pokus dojit peníze. Ono je ale taky možný, že výslednou nezáživnost má na svědomí i věk pánů režisérů, který se průměrně pohybuje kolem 83 let (jeden 91, druhý 76), ale můžu swe mýlit a je to prostě tím, že to je špatně natočeno. A že jde i dnes natočit dobrý kriminální seriál s komediálními prvky, o tom nás víc než dostatečně přesvědčují Četnické humoresky.(12.2.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace