Hříšní lidé města brněnského (TV seriál)

Komedie / Krimi

Česko, 1999, 4 h 35 min (Minutáž: 4x59–75 min)

• majky19

Žádná velká hitparáda to rozhodně není, jedná se svým způsobem o alternaci legendárního seriálu "Hříšní lidé města pražského". Nicméně opravdu už je to velice slabý odvar již uvedené kultovní série, která kvalitativně vůbec nesnese srovnání. Chybí tomu velmi mnoho, na co jsme mohli být v případě legendárního rady Vacátka zvyklí. Výrazné a věrohodné postavy, příběh, napětí, vtip, nějaké rozumné rozuzlení atd. Drtivou většinu toho zkrátka v seriálu nevidíme, anebo jen velmi ojediněle. Je to velká škoda, od režiséra. resp. realizačního týmu kolem Jiřího Sequense z toho šlo určitě vytěžit více. Dvě hvězdičky uděluji pouze za to, že se tvůrci alespoň pokusili zasadit "příběh" seriálu do předválečného Brna a za plejádu předních českých herců, kteří se tomuto seriálu byli ochotni propůjčit.(15.7.2017)

• borsalino

Úplně zbytečný počin, u kterého je potřeba si položit otázku - proč bylo tohle natočeno? Zatímco předchozí dva počiny měly nápad, napětí i citlivě dávkovaný vkusný humor, v tomto pokračování nenajdete ani jedno z toho. Zůstává jen záměrně podobný název, využité jméno režiséra a podivně nevěrohodné situace a výkony herců. Takže proč bylo tohle natočeno?(25.9.2012)

Na tohle jsem byl hodně zvědavý, ale bohužel musím konstatovat, že oproti Hříšným lidem města pražského či Panoptiku je to o hodně slabší. Dějové linie jsou poněkud rozvleklé, pointa celkem předvídatelná, celkově to postrádá napětí. Kvalita jednotlivých dílů má sice vzestupnou tendenci, avšak na vyšší hodnocení to nestačí.(25.1.2012)

• topi

Snaha o navození atmosféry Hříšných lidí nebo Panoptika se totálně rozpadla pod rukama Jiřího Sequense. Další případ dříve vynikajícího tvůrce, kterému senilita zatemnila mozek. Tahle hrozná fraška má k době První republiky hodně daleko. Především hrozné herecké výkony, které působí trapně, uměle a hodně lacině, policajti vesměs všichni nesympatičtí, i vrchní rada, kterého hraje jinak výborný Ladislav Lakomý je spíše imbecilní blb, než velitel brněnských četníků. A hlavně ten špatný humor v kombinaci s hloupými, nesmyslnými a těžko uvěřitelnými zápletkami tomu dodává korunu. Ztráta času, prach a bída. Mizérie.(14.8.2018)

• UncleG

Stačí letmý pohled na tento epigonský televizní počin a hned máme jasno. Lidé města brněnského neumí hřešit. Bohužel to není jediná věc, kterou v brněnské televizi neumí. Jestli chcete vědět, co všechno jim ještě nejde, tak se koukněte na zmíněný seriál. :) Teď vážně ... Jako pokračovatel "Pánů ze čtyřky" a "Panoptika" je to zcela nedůstojné!(26.7.2009)