Sekretářka

Secretary

Sekretárka

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2002, 104 min

James Spader a jeho S/M varianta k roli v Sex, lži a video a opět neškodný. Dokonce tak, že vyhodí sekretářku, když hrozí, že jeho "odchylka" překročí únosné meze. Pak ale přijde - rovnou z psychiatrické léčebny- Lee, která vykazuje k tomuto druhu lásky i ke svému šéfovi sympatie, a jejich životy se pohnou. Vynikající scénář, vynikající hlavní představitelé a spoustu srandy nejen s pár překlepy a červeným fixem.(15.9.2004)

Velmi netradiční milostná komedie, s velice absurdním humorem i situacemi a zajímavě i trefně zpracovanou S/M tématikou a skvěle vykreslenou podstatou D/s vztahů. A navíc okořeněná skvělými hereckými výkony obou protagonistů.(25.2.2003)

Velice nekonvenčí love story dvojice sadista-masochista, natočená v přísně humorném duchu, s nádherným scénářem a brilantními hereckými výkony. Vivat nezávislé produkci!(18.2.2003)

Mírně nadprůměrná televizní inscenace, u níž není jasné, zda se zde nakonec oklikou nestvrzuje patriarchální řád (v němž se žena podřizuje muži) nebo, jestli se toto schéma naopak jemně a rafinovaně neironizuje.(18.2.2003)

Okrajově komediální Ds hříčka se správně komorní atmosférou, koncentrovaná na dvě hlavní postavy, jejich vztah a definici normálnosti. Příběh tu není důležitý, od úvodní scény je vám totiž jasné, o co tady půjde. Tvůrci evidentně věděli, co chtějí říct, a když to pak Maggie s Jamesem taky výborně zahráli, není důvod proč nedat 80%. Mimochodem, ten trailer docela lže;) A jediné, čemu jsem se zasmál, byl ten mediální cirkus, který se rozjel v závěru filmu.(3.8.2008)

Scénář: Erin Cressida Wilson .. Láska má spoustu podob a nezná mezí. Skvěle..(20.7.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,059,680Tržby Celosvetovo $9,304,609(2.3.2010)

Že je princip HRY obsažen v jakékoliv mezilidské interakci, to se lze dočíst v kterékoliv učebnici psychologie. Platí to samozřejmě i pro oblast erotiky a sexu. Sexuologové mají zase poučku, že za normalitu lze považovat všechno, s čím dobrovolně souhlasí a co se líbí oběma partnerům. Ideální je tedy (teoreticky!) skloubení například sadisty a masochistky (jsou ovšem různé druhy sadistů - viz pasáž po otištění inzerátu ,,masochistka hledá sadistu"...). Z tohoto příkladu vychází i tvůrci hodně nevšední romantické komedie Sekretářka. Hra má svá pravidla. Pokud na ně přistoupí i divák, dostane se mu vynikajícího filmu. Obohacujícího o nové, překvapivé úhly pohledu. Každý jsme jedinečný, každý jsme jiný, máme svoje specifika, úchylky, někdo je submisivní, někdo dominantní...a tenhle film je výborný... 80% (a pokud vyznáváte S/M praktiky, přidejte ještě jednu poslední * k absolutnímu hodnocení... :-) )(13.7.2008)

Maggie nemusí patřit mezi 100 nejkrásnějších lidí světa, aby dokázala s člověkem zamávat ..(29.5.2008)

Příjemný malý film s pár velice humornými situacemi. Zajímavé mi přišlo hlavně, že postava právníka kterou hraje James Spader je mnohem větší introvert než ta sekretářka a přitom je ve dvojici ten dominantní. Již zmiňovaný James Spader se role ujal fakt skvěle a byl asi nejkomičtější z celého filmu (pořád dělal takový urychlený pohyby, měl profesionální hlas a připomínal mi T-1000). Maggie Gyllenhaal také zahrála dobře a jakože jsem jí předtím moc nemusel teď jsem trochu změnil názor. Sekretářka je sice trochu netradiční film to ale vůbec neznamená že špatný, přesvědčete se sami.(11.7.2005)

Moc příjemná naivní "romantika" s originálním tématem. James je ve své roli dokonale zvrhle přitažlivý a konec filmu je na slzičky. Musim se přemáhat, abych z osobní zaujatosti nedala nezasloužených 5*.(30.6.2008)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $9,304,609(13.12.2006)

Čo je normálne ? Kto na to pozná odpoveď ? Majú tí, ktorých konzervatívnejší z nás bez mihnutia oka označia za úchylákov právo na lásku ? Tak tento film sa snaží dať odpoveď na tieto otázky. A celkom dobre mu to ide. Dominantno - submisívny vzťah šéfa a sekretárky je riešený celkom hravou a zábavnou formou, pričom len vyvaľujete oči nad originalitou scenára, i keď je jasné, že sa rúti k happyendu. Spaderova postava je prototypom "nestability" vyvierajúcej z jeho odlišnosti a následnej frustrácie z vedomia tejto odlišnosti, Gyllenhaalovej Lee je zas zo začiatku zakríknutá, neskôr sebavedomá "otrokyňa" a práve jej premena je na jej výkone tým najfascinujúcejším. Film som možno trochu (asi o pol*) nadhodnotil, ale vôbec mi to nevadí lebo takéto filmy nevidieť každý deň. 10/10(7.3.2005)

"A kdo říká, že láska musí být laskavá a něžná?"(28.10.2005)

Pikantní lahůdka o >věcech lidských< , kterou plně ocení asi spíše poučení znalci... ;o}(1.10.2005)

Děkuji Tomovi z kyslíkárny, že mi Sekretářku někdy před deseti lety doporučil. Myslím, že by ten film měl být slavnější, než je. Sadomaso mi moc neříká, proto jedna hvězdička dolů. Tím chci naznačit, že ten film je nejspíš dokonalý. Taky ho doporučuju kudy chodím. Ale nevím o nikom, kdo by se na základě mého doporučení na Sekretářku kdy podíval. Myslím, že za to může téma. To bude také nejspíš hlavním důvodem, proč tenhle velezábavný film není tak slavný, jak by si zasloužil.(4.10.2015)

• dobytek

Kdyby Maggie Gyllenhaal neměla takovýho nehoráznýho bobra, tak bych možná dal 3 hvězdičky...(1.5.2006)

Romantická komedie o sadistovi a masochistce. Zní to absurdně? Není. V podání Shainberga a Wilsona je to snad až roztomilé.(16.8.2008)

Pro tenhle typ filmu nemám jiný výraz než "divný" nebo "ujetý". Přesně tenhle typ filmu si ale náramně užívám a musím říct, že i v tomto případě jsem se královsky bavil, vše navíc podpořeno vynikajícími hereckými výkony.(14.8.2007)

Pro mě velmi příjemné překvapení, netradiční milostná komedie, navíc velmi vtipná. Scénka s červeným fixem a žížalou byla naprosto dokonalá.. :-)(3.2.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21