Detektivní příběh z cyklu Stopy zločinu s Jiřím Bartoškou v hlavní roli vyšetřovatele Kosmy. Brněnský architekt Hamana provozuje ve své vile nelegální hernu. Partie karetních her jsou však náhle přerušeny násilným přepadením. Ten samý večer je přepaden taktéž poštovní vůz vezoucí velkou sumu peněz. Neznámí pachatelé byli podezřele dobře informováni o existenci herny i o plánované trase vozu. Vyšetřovatel Luboš Kosma mezi oběma případy od začátku tuší spojitost. (Česká televize)

macetoma

Spadla moucha do komína, to Vám byla rána...kladně lze v hodnotit dobové reálie - hotely, bary, hráčská doupata, bufety - sorela jak vyšitá. Také způsob ukradení poštovního vozu byl hodně originální - škoda té Škody...Docela mne překvapilo - nebo spíš už jsem zapomněl - všichni někde pracovali a ve všech hotelech, barech, bufetech a hráčských doupatech bylo plno lidí, kteří se výborně bavili. Dávám 2 hvězdy za výše uvedené. ()

Pitryx

Skvěle natočeno. Trošku mi to připomínalo seriál „Pitaval“. Herci velmi dobří, jen nechápu, proč ten useknutý záběr na konci. Asi kvůli stopáži. Minutu snad mohli přidat, jako pochvalu nebo tak něco. V každém případě to byl můj první film z tohoto cyklu a už jsem zvědav na další. *** APŮL ()

ostravak30

Řekl bych, že je to prakticky profesorsky laděná kriminálka. Takže postupy a systém vyšetřování asi odpovídá, jenže kriminalisté mi zrovna sympatičtí nejsou a chybí tomu opravdová duše. Na druhé straně má děj spád, o čemž svědčí fakt, že hned po zatčení pachatele v taxiku a odhalení jeho kufru s penězi následují titulky. ()

DAJAAAA

Podprůměrný socialisticky seriál.Ikdyž miluju socialistické seriály,ale tohle smrdi lacinosti každou minutou.Nic proti Brnu,ale tam se vždycky točily srajdy a nezachránili to ani top star z prahy.Ale furt o chlup lepši než nekonečné krimi sračky z emeriky. ()

Winster

Opět ihned někoho přepadli! Poštovní vůz to byla taky komedie...,,Nerad bych, aby náš dům znovu přepadli ". Serial se měl jmenovat Stopy přepadení. No a fotka Potměšila vyfocená ve stejném ekvpiu jako dřepí v hospodě :D to nevymyslíš! ()

Moraldo

Slušné, místy až velmi slušné. v porovnání s tím, co se točí dnes v kriminálním žánru.... Díky za tohle. ()

evangelik

Hmmm, myslím, že daleko lepší je, když se manželce hlavního detektiva (paní Colombová) jenom mluví, než když zasahuje přímo do děje. J.O. - jako pěst na oko... ()

milos.bradik

Praha má Malý pitaval z velkého města a Brno Velký pitaval z maloměsta. :-) Oba tyto seriály mají mnoho společného a nemyslím tím jen Vlastimila Haška, ale hlavně tu atmosféru reálného socialismu, například nelegální herna, recepční udavač, tedy pardon spolupracovník orgánů Bezpečnosti, který asi vesele veksloval s valutami, jako všichni recepční velkých hotelů, a orgány mu to tolerovali. Pěkná je scéna, kdy se Olda Navrátil podiví a vy máte telefon a ženská vystrašeně reaguje, to je služební byt. Jako kriminálka to nestojí za moc, ale ten náhled do minulé doby je perfektní i když to tak tvůrci původně jistě nezamýšleli. ()