Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

Hovado

Každý rok se objevují filmy, které mají zbořit očekávání a mají ohromit. Spidermanovi se to podařilo v prvním bodě a to úplně opačně a ve druhém ohromil, ale pouze tím, kde je sakra těch 300 melounů? Film byl šíleně natažený, občas nás ohromý nějaká ta nedoatžená akční scéna viz.jeřáb, který asi v New Yorku ničí mrakodrapy dodnes. Další věc neskutečně kýčovité zasazení Sandmana do příbehu (nečetl jsem žádný komiks o Psidermanovi, tak s eomlouvám jestli to tam bylo), ale Sandman tam byl naprosto zbytečně, jen aby tam byl další záporák,ovšem se musí nechat dokonalý přerod na písečného muže a samotné poznávání sebe sama, že jsme vlatsně písek. Skvělé. Ale napadá mě,to jsem věděl že to musí být dokonalé, pač to stálo 300 melonů. Temné já Spidermana to jsou asi dvě ejdiné hvězdičky, které tomuhle filmu dávám. Temná stránka geniální. Šílený kontrast s šíleně nataženou telenovelou. Ach hrůza, tohle se dá vidět denně na tuzemských televizích. Brečící hrdinové v každém pátem záběru?A finále filmu?Zase jsem čekal nějký bombastičtější nápad. Jedna velká chyba Spidyho je, že okolo jeho rozpočtu se nafoukla velká bublina, která měla vzlétnout a prolétnout světem a vrátit se ještě s více vzduchem než první dva balony.Třetímu balonu dochází vzduch už při vzletu a kdo ví jestli čtvrtý balon vůbec nafouknou.Pro mě od dob Ligy vyjmečných největší zklamání. ()

Ronyk7

Tento film mně dal to, co jsem od něj čekal. Asi by mohl být kratší-některé sekvence jsou opravdu zbytečné. Je zde podle mě i mnoho negativity, nicméně skvěle navazuje na své dva předky a řekl bych, že dává i něco navíc což by pokračování mělo. Akční scény jsou natočené brilantně a není jich zde málo. Dost se to tady podceňuje a opravdu nevím co od toho lidé čekali. Je to prostě paráda. 08.05.2007 ()

salamandrr

Tak nebylo to úplně super,ale krom několika nepřehlédnutelných kýčů(spider man skočí ačirou náhodou dopadne před vlající americkou vlajku...nebo když umírá green goblin a mary jane ho drží v náruči tu přiskočí spiderman všichni pláčou a odpouští si a na pozadí vychází slunce,no a hlavní záporák není vlastně tak špatný když strýčka bena nezabil úmyslně,že?)a dvou scén,které kameraman naprosto prokaučoval si myslím,že zde bylo spousta vtipných scén a samozřejmě i spidermansky povedených scén(viz neovladatelný jeřáb a spiderman se proplétá mezi púadající sutí,aby zachrálnil padají krásku tamtéž...).Příběh opět nabral na obrátkách a černej oblek spidermanovi sekne no ne? ()

illy.cz

kdo cekal ze to bude na stejne urovni jako predchazejici dily byl naivni...bylo celkem jasne ze Raimi trochu klopytne a ze by se stal zazrak kdyby serii utahl na stejne urovni..ale i tak se mi to celkem libilo...a cerny spiderman je fesak :-].. ()

Pingu

Tak jsme mohli vidět Terminátora, Mumii, Kingkonga, Spidermana a mnoho dalších hrdinů v jednom filmu. Byl by to i pro scary movie celkem slušnej námět na další parodii. Místy to i na parodii vypadalo (úmyslně ??? - no to asi ne :o))), například spiderman skočil před americkou vlajku, skandování zblblého davu atd.... Nicméně: za celých 140 min. sjem se ani nachvilku nenudil, poprvé ve spidermanovi mě bavili i akční scény. Po prvním shlédnutí můžu - asi jako jediný - říct, že tenhle díl byl pro mně po 2 velkým překvapením a zatím nejlepším spidermanem. ()

Gwin

Po dlouhém očekávání fanoušků se do kin dostává již třetí pokračování Spidermana, doufejme, že poslední. Předchozí díly byly jak z dějového, tak i tržního hlediska úspěšné. Dokonce se i povedl převod z komiksové předlohy na filmové plátno. Spiderman 3 bohužel nedosahuje takových kvalit, i když rekordní tržby mohou svědčit o něčem jiném. Herecké kvality nejsou nijak velké. Překvapila pouze představitelka Marry Jane Watsonové, která opět dokázala, že si svou profesi vybrala správně. Dokonce ukáže, že i zpěv jí není cizí. Představitel Spidermana opět zklamal. Děj je od začátku do konce předvídatelný. Setkáváme se s motivem lásky, vnitřním soubojem Petera Parkera a v závěru i konečné vítězství dobra nad zlem, neboť zlé postavy se stanou dobrými. Tento film je zhruba dvakrát delší než předchozí, ale poskytuje dvakrát méně zábavy. Co mě nemile překvapilo, je „skrytá“ propagace, kterou si zřejmě americký režisér nemohl odpustit. Hned se pozná pravý vlastenec. Tento projev vlastenectví nemá ve filmu co dělat. Objeví se při detailním záběru Pavoučího muže oděného ve stylové modročervené kombinéze, kde v celém pozadí povlává za mírného větříku americká vlajka. Přesto, že bylo prodáno obrovské množství lístků do kin, film zklamal po všech stránkách. Pokud nejste velkými fanoušky Spidermana, nic se nestane, jestliže film nezhlédnete. ()

Jeand´Boa

Kde se stala chyba?... ne, ne a ne - to se nepovedlo ... proměna v drsňáka? Kdepak - vždyť on to neumí ani zahrát ... naopak, pak vypadá jako připitomnělý blbeček ... a tolik protivníků?... jo, také jistě zajímavý nápad, ale stalo se přesně to, co naplňovalo snad každého obavami: žádný z nich nedostal potřebný prostor, takže všichni pak vyzněli děsně mělce... proč po dobrých předchozích dílech přišlo toto?... nechápu! Ona pavučina okouzlení, která diváky omotávala od počátku celé ságy, stala se dost potrhanou! ()

Grimlok

Nevím, čím to je, ale film je to nic moc. Efekty jsou dobrý, hlavně tedy Sandman. Venom vypadá taky hezky/hnusně. Ale něco tomu prostě chybí. Asi ta pořádná akce. Hlavně mě tam těžce nudila ta pasáž, když má Peter symbionta na sobě a chová se jak kretén. Oblíkne si na sebe kvádro, nahodí debilní účes a začne před obchodem trsat. Komedie dobrá, akčňák špatnej. ()

Mr.FreeZer

Akcí nabitý třetí díl, ale ovšem už trochu pokulhává samotný příběh. Mnoho záporáků na jeden film. Ale musím říct, že triky stojí zato. Poslední Spiderman od Raimiho. ()

Adiemus

Přála jsem Harrymu, aby získal Mary-Jane, přestože Kirsten Dunst nemám ráda. TENHLE Spider-Man byl vyloženě trapný. ()

desolator6

Deti su naša budúcnosť aneb Tobey Maguire sa dal na EMO. Rozprávočka pre deti, aby mohli v noci spinuškať. Dej úplne od veci, postavy reagovali na situácie úplne nelogicky a ani tá akcia nestála za veľa. Výbuch "granátu" pri hlave a zranený má len trošku znetvorenú tvár....hmmmmm. Sranda. Mám taký pocit ako by som si úmyselne vyberal zlé filmy aby som ich mohol negatívne okomentovať. Treba to zmeniť! ()

Fionor

Sandman, Venom a znovuzrozený Green Goblin naráz je příliš velký krajíc chleba i pro Raimiho. A přitom by příběh, s každým z nich zvlášť, vydal na dobrý film, který by netrpěl zbytečnou zkratkovitostí s ohledem na postavy padouchů a roztahaností ve věci hrdinova života. Rouhodně mě ale potěšila minirolička Stana Lee a Bruce Campbella. ()

Kremik

Toto se bohužel moc nepovedlo...Místo komiksové adaptace tu máme víceméně film o vztazích pro náctileté. A je to škoda, protože námět měl veliký potenciál. Bohužel scénaristé se místo Sandmanovi a Venomovi věnovali své adaptaci komiksového Beverly Hills... ()

matt85

Trošku přeplácané, trošku přehnané, trošku stejné a trošku nanápadité. Jediný díl z pavoučí série, který nenabízí "něco víc". PS: Jinak je to ale pořád dobré, nudné řemeslo s dobrými akčními scénami a se Spider-manem a to se vždycky počítá. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)